Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znaleźli kryjówkę potwora z Loch Ness!


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zafascynowani mitycznym potworem z Loch Ness nie ustają w poszukiwaniach miejsca, w którym ma się ukrywać. Pewien rybak zapewnia, że zagadka została rozwikłana.

 

1287361024--1965861468_loch-ness.jpg

fot/wikipedia

 

Jako miejsce krajówki potwora wskazany został obszar wód niedaleko miasta Inverness. 43-letni Keith Stewart zbadał głębiny jeziora w północnej Szkocji przy pomocy sonaru i poinformował świat o swoim fascynującym odkryciu.

Rybak wyruszył w rejs na wschód od szkockiego miasta. Mimo, że sam nie był przekonany do istnienia stwora, szybko zmienił zdanie.

 

 

Jego sonar zarejestrował coś dziwnego. Na dnie leżał długi, garbaty obiekt. Kiedy po pewnym czasie powtórzył badanie, obiektu już tam nie było.

 

Zaintrygowało mnie to. Później zobaczyłem jeszcze ten ciemny kształt w połowie drogi między Clansman Hotel i Drumnadrochit - relacjonuje odkrywca.

 

Urządzenie, które wykorzystał, pozwoliło sprawdzić głębokość jeziora. Loch Ness okazało się być głębsze o ponad 23 metry niż podawano. Właśnie to miejsce rybak wskazał, jako możliwą kryjówkę potwora. Z jego obserwacjami zgadza się Gary Campbell, który od lat prowadzi rejestr pojawień się stwora.

 

To wygląda, jakby Nessie i jego cała rodzina ukrywali się tam i wyjaśniałoby, dlaczego są tak rzadko widywani – przekonuje.

 

Badanie Stewarta może stać się pretekstem do kolejnych. Jego zdaniem zmiany na dnie jeziora mogą być efektem ostatnich trzęsień ziemi. Loch Ness znajduje się na rowie tektonicznym Great Glen.

 

Źródło: imagesO2.png





#2

niniwczyk.
  • Postów: 70
  • Tematów: 0
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

A dlaczego Nessi się ukrywa? Wstydliwa bestia? Ma coś do ukrycia?


  • 0

#3

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A dlaczego Nessi się ukrywa? Wstydliwa bestia? Ma coś do ukrycia?

 

Ona się nie ukrywa, bo nie istnieje ;)

Przy obecnym poziomie techniki, przeskanowanie każdego centymetra jeziora to żaden problem. Nikt tego specjalnie nie chce robić, bo mit się dobrze sprzedaje, a zdemaskowanie mitu już zdecydowanie gorzej ;)

To tak samo jak z lekami, lepiej żeby ludzie chorowali i kupowali leki, niż raz a dobrze się wyleczyli i nie przynosili lekarzom/koncernom farmaceutycznym miliardów $$$ rocznie.

Wrzucają takiego newska raz na jakiś czas, bo sprzedaż maskotek spada i trzeba biznes rozruszać :)


  • 0



#4

niniwczyk.
  • Postów: 70
  • Tematów: 0
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Sensacja! Nessi udzielił pierwszego wywiadu, oczywiście dla BBC: "Panie, ja już nie wyrabiam. Jestem zaszczuty! Kamerują mnie znienacka, zdjęcia chcą robić z komórek. Z całą rodziną z tych nerwów się ukrywamy w jaskini, żona płacze, dzieci płaczą. No panie, co oni z nami wyprawiają!".


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych