Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO nad Jarnołtówkiem (2009)

UFO obserwacje lądowanie Polska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wydobywano tu złoto, odbywały się procesy czarownic. Po wojnie trzydziestoletniej wybuchła epidemia dżumy. Obecnie Jarnołtówek może być znany z najsłynniejszej od lat obserwacji UFO.


C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_ufo-jarnoltowek-622x415.jpg
Fot/ Tunguska


Problem z tego typu zjawiskami jest prozaiczny: wiarygodność świadków. Gdy widzimy dziwnie uśmiechającego się jegomościa, który tonem proroka opowiada o swoich rzekomych kontaktach z obcymi cywilizacjami, trudno traktować to poważnie. Większość takich świadków staje się łatwym celem dla prześmiewców i sceptyków, serwujących dobry żart na zakończenie jakiegoś programu informacyjnego. Ale jeśli świadek nie jest osobą niezrównoważoną psychicznie czy alkoholikiem, lecz majętnym przedsiębiorcą, który pół roku waha się czy opowiedzieć swoją historię, sprawa wygląda inaczej. Obawiał się, że opowiedzenie o tym co się wydarzyło w Jarnołtówku popsuje mu interesy i nada piętno wariata. Dopiero żona przekonała go, że tym co widział musi się podzielić z innymi.

Adam Maksymów jest właścicielem ośrodka wypoczynkowego MAX w Jarnołtówku. Na pieniądze ani niedomiar klientów nie musi narzekać. Jednak w nocy 19 stycznia 2009 r. zdarzyło się coś, co wyrwało go z normalnych torów życia. Jak sam powiada, wcześniej uśmiechał się pod wąsem gdy słyszał o UFO. Tym razem zmienił nieco zdanie na ten temat. Oddajmy mu głos: „Usłyszałem ten huk, zupełnie jakby ktoś odpalał rakiety. Dochodził z łąki zza pobliskich drzew. Był potężny! Towarzyszyło mu głośne buczenie – jakby ktoś zamknął rój pszczół w słoiku. – Pewnie samolot pionowego lądowania typu Harrier miał awarię i wylądował na tej łące – pomyślałem sobie. Dłuższy czas był zupełny spokój. Żona zaczęła się niecierpliwić i chciała już odejść od okna. Aż w pewnej chwili niebo rozbłysło potężnym światłem! Zrobiło się tak jasno, że widać było każdą gałązkę na bezlistnych drzewach. Staliśmy jak zaczarowani. A potem znad drzew w oślepiającym świetle zaczął się unosić ciemny obiekt. U dołu miał trójkątny, jasnoniebieski snop światła. Uniósł się powoli na kilkadziesiąt metrów nad ziemię, wzbijając w powietrze ogromne ilości śniegu. I nagle zniknął. Z taką prędkością, jakiej z pewnością nie może osiągnąć żadna ziemska maszyna”.

Relację Adama Maksymowa potwierdzili inni mieszkańcy Jarnołtówka. Też słyszeli huk, a niektórzy z nich dostrzegli niezidentyfikowany obiekt na niebie. Znów zbiorowa histeria? Raczej ciężko w to uwierzyć. Wydaje się, że w 2009 r. miało miejsce najdziwniejsze od czasu Emilcina zdarzenie na terenie Polski.


Całość interesującego wywiadu z panem Adamem Maksymowem wraz z wizytą na miejscu zdarzenia:




Źródło: Tunguska
http://www.tunguska....zlotego-potoku/

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 22.01.2016 - 00:24

  • 3



#2

Cosmos.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Opis bardzo podobny do mojej obserwacji. Gdy siedziałem przed komputerem usłyszałem ogromny huk, ze strachem podszedłem do okna i zobaczyłem błysk. Okazało się, że to samoloty F-16 otworzyły sobie korytarz powietrznym o czym dopiero następnego dnia dowiedziałem się w lokalnych mediach. Przez chwilę byłem pewien, że zaraz coś uderzy w mój dom.


  • 0




Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: UFO, obserwacje, lądowanie, Polska

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych