Skocz do zawartości
Zdjęcie

Dziwne bliźnięta


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Kronikarz Przedwiecznych.

  Ten znienawidzony

 • Postów: 2247
 • Tematów: 272
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bliźnięta fascynują. Funkcjonuje wiele opowieści o niezwykłej więzi łączącej rodzeństwo. Podobno nawet rozdzielone odczuwają te same emocje w jednym momencie. Jeśli jedno z nich jest chore czy ranne, drugie odczuwa fizyczny ból. Według opowieści łączy je telepatyczna wręcz więź. Ich fenomen często wykorzystywany był w opowieściach grozy i filmach. Jednak prawdziwe historie o bliźniętach potrafią zaskoczyć nawet najbardziej kreatywnych twórców.

 

mor-mr122179.jpg

 

Ursula i Sabina Erikkson

 

Ursula i Sabina to bliźnięta, które urodziły się w Szwecji i tam mieszkały. Obie miały rodziny i prowadziły zwyczajne, spokojne życie. Jednak 17 maja 2008 roku w Birmingham obie panie szły po pasie zieleni oddzielającym jezdnie autostrady. Niespodziewanie siostry przeskoczyły przez barierkę i rzuciły się pod nadjeżdżające samochody. Kiedy policjanci udzielili im pierwszej pomocy i stali na poboczu, rozmawiając z niedoszłymi ofiarami, te nagle wyrwały się i znów pobiegły na jezdnię. Ursula wpadła pod tira, który ciągnął ją po asfalcie. W tym czasie Sabina wbiega pod samochód osobowy. Pod wpływem uderzenia jej ciało zostało podrzucone do góry i z wielką siłą uderzyło o jezdnię. Wydarzenie zarejestrowała ekipa telewizyjna kręcąca film dokumentalny o pracy policjantów z drogówki.

Zszokowali ratownicy podbiegli do Ursuli. Kobieta miała połamane nogi, nie była w stanie się podnieść. Zachowywała się przy tym bardzo agresywnie i na wszelkie próby zbliżenia się do niej reagowała krzykiem i odpychaniem policjantów. Sabina początkowo była spokojna, jednak po chwili również wpadła w furię, atakując prowadzącą ją policjantkę i znów wbiegła na jezdnię. Znajdowała się w takim stanie, że aby ją przytrzymać, potrzeba było sześciu osób. Ku zdumieniu wszystkich kobieta nie miała prawie żadnych śladów przeżytych wypadków. Obie panie odwiezione zostały do szpitala, gdzie zachowywały się już bardzo spokojnie. Były uśmiechnięte i sympatyczne. Ursula została w szpitalu, a Sabinę następnego dnia wypisano.

 

Jednak to nie jest koniec tej historii. Wkrótce Sabina zaczęła krążyć po mieście, twierdząc, że szuka szpitala, w którym jest jej siostra. Zachowywała się, jakby była obłąkana. Dwóch mężczyzn chciało jej pomóc. Kiedy powiedziała, że nie ma gdzie spać, zaoferowali jej nocleg. Sabina przystała na tę propozycję, a w nocy zamordowała swojego gospodarza. Następnie szła zakrwawiona po ulicy i uderzała się w głowę młotkiem. Przejeżdżający obok niej mężczyzna zatrzymał się i próbował wyrwać jej narzędzie. Kobieta wyjęła z kieszeni dachówkę i uderzyła go w głowę. Następnie skoczyła z czterdziestometrowego mostu. Jakimś cudem i z tego wypadku wyszła bez szwanku.

Kobieta została osądzona i skazana na pięć lat więzienia. Dlaczego wyrok był taki niski? Biegli stwierdzili, że jedna z sióstr zapadła na tymczasowy obłęd i zaraziła drugą. Wiele osób próbowało znaleźć odpowiedź na pytanie o to, co wydarzyło się siostrom Erikkson. Niektórzy widzą w ich zachowaniu przykład opętania. Miłośnicy teorii spiskowych tłumaczą wydarzenia wykorzystywanym przez CIA programem kontroli umysłów. Jeszcze inni twierdzą, że siostry były pod wpływem narkotyków. Jednak badania toksykologiczne nie wykazały w ich organizmach ani narkotyków, ani alkoholu. Same zainteresowane nigdy nie wyjawiły motywów swojego zachowania.

 

Ronald i Donald Anderson

 

Ronald Anderson nie był miłym człowiekiem. Wielokrotnie znęcał się nad swoją żoną Brendą, za co otrzymał wyrok w zawieszeniu. Kiedy kobieta zdecydowała się na separację, napadł na nią i ją pobił. Szybko został zatrzymany i postawiony przed sądem. Trafił do więzienia. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że po sześciu miesiącach wyroku strażnicy zorientowali się, że w celi znajduje się nie Ronald, a jego brat bliźniak - Donald. Zapytany o powody swojej decyzji Donald powiedział, że bardzo kocha swojego brata. To nie był pierwszy wyrok, jaki za niego odbył. Podobno jest bardziej odporny psychicznie, a Ronald nie dałby sobie rady w zakładzie karnym. Zdumieni strażnicy dowiedzieli się również, że Donald odbył za brata także półroczną służbę wojskową w Korei. W imieniu bliźniaka został dowódcą śmigłowca.

 

Kochający brat został natychmiast zwolniony z więzienia, a policja rozpoczęła poszukiwania Ronalda. Został on oskarżony o napadł na Brendę i usiłowanie zabójstwa. Dodatkowo postawiono mu zarzuty dotyczące unikania kary. Został skazany na czternaście lat więzienia. Donald zapewnia, że chętnie pójdzie do więzienia za brata. Policjanci i strażnicy bardzo dokładnie sprawdzili, z którym z mężczyzn mają obecnie do czynienia.

 

June i Jennifer Gibbons

 

June i Jennifer Gibbons urodziły się 11 kwietnia 1963 roku w Walii. W rodzinie było pięcioro dzieci, jednak od najmłodszych lat bliźniaczki spędzały czas we dwie, zamknięte w swoim świecie. Im były starsze, tym bardziej odcinały się od otoczenia. Ich rodzice pochodzili z Karaibów i siostry miały ciemną skórę. Z tego powodu stały się obiektem drwin dzieci w szkole. Dziewczynki przestały kontaktować się ze światem. Rodzina ze zdumieniem odkryła, że porozumiewają się w jakimś dziwnym, niezrozumiałym języku. Później badający je psycholodzy stwierdzili, że to angielski, tylko siostry mówiły bardzo szybko i stosowały skróty myślowe.

Przerażający dla innych był fakt, że June i Jennifer wiedziały więcej niż inni. Zdawały się czytać w myślach, przewidywać przyszłość i mieć nadprzyrodzone zdolności. Rodzina zgłosiła się z nimi do lekarzy. Szybko trafiły pod opiekę psychiatrów i psychologów. Ci zdecydowali, że najlepsze dla dziewczynek będzie rozdzielenie. Wysłano je do różnych szkół z internatami. Jednak siostry, zamiast kontaktować się z innymi, zamknęły się w sobie i zapadły w stan katatonii. Dlatego też zdecydowano się na ponowne ich połączenie. Specjaliści mieli nadzieję, że to poprawi sytuację. Jednak dziewczynki zupełnie zamknęły się w swoim świecie. Dużo pisały. Początkowo pamiętniki, w których zaskakiwało, jak silne są ich wzajemne uczucia - nie tylko miłość, ale również nienawiść. Później każda z sióstr wydała własną powieść. Bliźniaczki prowadziły ze sobą grę, wzajemnie powstrzymując się od kontaktu ze światem. W okresie dorastania szukały nowych wrażeń. Myślały, że da je im seks. Dziewictwo straciły w tym samym dniu, w kościele. Ich partnerami było dwóch chłopców. Dodatkowo, aby mieć pewność, że mają dokładnie to samo doświadczenie, zamieniły się partnerami. Seks je rozczarował. Szukały wrażeń w alkoholu i przestępstwach. Dokonywały kradzieży i włamań. W końcu wywołały pożar. Zostały schwytane i sąd zdecydował o odesłaniu ich do szpitala psychiatrycznego. Tam spędziły wiele lat.

 

W końcu zrozumiały, że szansę na normalne życie ma tylko jedna z nich, druga musi umrzeć. Uzgodniły, że odejdzie Jennifer. W 1993 roku w czasie jazdy autobusem do szpitala o lżejszym rygorze Jennifer oparła głowę o ramię siostry i zmarła. Przyczyną śmierci było zapalenie mięśnia sercowego. June została wypuszczona ze szpitala i prowadzi spokojne i szczęśliwe życie. Kocha siostrę i jest jej wdzięczna za szansę.

 

James Edward Lewis i James Arthur Springer

 

Bracia bliźniacy James Edward i James Arthur urodzili się w 1940 roku. Miesiąc po narodzinach matka oddała ich do adopcji. Bliźniacy dorastali z dala od siebie i nie wiedzieli o swoim istnieniu. Spotkali się dopiero po 39 latach. Ze zdumieniem odkryli, jak wiele ich łączy. Prowadzili niemal identyczne życia. Obaj zostali oddani do adopcji i ich nowe rodziny nadały im imię James. W szkole lubili przedmioty ścisłe oraz każdy z nich miał psa o imieniu Toy. W dorosłym życiu obaj pracowali jako stróże prawa. Obaj byli dwukrotnie żonaci - ich pierwsze żony miały na imię Linda, a drugie Betty. Obaj mieli synów - jeden nazywał się James Alan, a drugi - James Allan. Mieli również te same upodobania kulinarne. Nawet bóle migrenowe mieli dokładnie w tym samym czasie. Różniła ich tylko fryzura. Już po tym, jak bracia się odnaleźli, James Springer ożenił się po raz trzeci.

Takich par bliźniąt, rozłączonych po narodzinach i ponownie zjednoczonych było znacznie więcej. Zwykle wiele ich łączy...

 

Źródło:http://strefatajemni...-filmowy/rp8xqv


 • 0#2

Farea.
 • Postów: 37
 • Tematów: 0
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sprawa Ursuli i Sabiny jest bardzo interesująca, pozwolę sobie dorzucić link z filmem dokumentalnym zawierającym wspomniane nagrania:

 


 • 1Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u