Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zjawisko z dzieciństwa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

Redie.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam was! To mój pierwszy temat, a na forum siedzę już od jakiegoś czasu, interesują mnie zjawiska paranormalne i inne takie :P
Otóż zakładam ten temat, by opisać swą "historię". Mianowicie, pamiętam, że gdy byłam w miarę małym dzieckiem (3-5 lat) często, najczęściej leżąc lub siedząc samemu w pokoju, widziałam chodzące po tym pokoju dziwne, świetliste postacie. Żeby nie zabrzmiało to aż tak dziwnie, były to po prostu kolorowe 'światła' w kształcie ludzi (prawie identyczne, jak plamki które pojawiają się po patrzeniu na światło - nie wiem, jak nazywa się to zjawisko). Jak napisałam, były to chodzące w pokoju jasne postacie normalnej wielkości, jasnych, wręcz neonowych kolorów jak niebieski, różowy czy zielony, na które nie działały żadne zjawiska fizyczne (zupełnie jak cienie, tylko nie załamywały się na krawędziach i chodziły sobie po środku pomieszczenia :/.) Postaci te najczęściej pojawiały się znikąd, szły powoli równym krokiem i znikały. Pamiętam to dokładnie. Jak się okazało, identyczne zjawiska widział kiedyś mój znajomy.
Otóż piszę to nie dlatego, że mam obawy przed jakimiś demonami czy Illuminatami grzebiącymi w mózgu, ale po to aby dowiedzieć się, czy też kiedyś widzieliście coś w tym stylu albo czy wiecie może, skąd takie rzeczy mogły się wziąć. Dodam, że byłam bardzo specyficznym dzieckiem, ale te czasy już minęły i raczej twardo stąpam po ziemii.
Uprzedzam pytania:
- Raczej nie była to moja wyobraźnia, pamiętam dokładnie to zjawisko, było u mnie dość częste, a wyobrażanie sobie czegoś takiego i tak regularnie nie miałoby sensu. Nigdy nie wyobrażałam sobie nieistniejących rzeczy czy wymyślonych przyjaciół.
- Nie był to efekt 'od światła'. Typki po prostu pojawiały się i znikały, od tak. Często też wtedy, gdy było dość ciemno.
- Nie były to żadne 'echa' rodziny czy ludzi, którzy ze mną przebywali - zjawisko pojawiało się wtedy, gdy wszędzie było pusto.
  • -1

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To była twoja wyobraźnia
http://www.paranorma...ki/#entry657443
U małych dzieci zdarzają się takie sytuacje.
  • 0



#3

Morgana23.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Małe dzieci z reguły zwracają większą uwagę na różne szczegóły w przeciwieństwie do dorosłych. Napisałaś, że "[...] te czasy już minęły i raczej twardo stąpam po ziemi", więc zakładam,że dziwnych postaci już nie dostrzegasz. To nie były demony, bo jak już zaczynamy dostrzegać ich obecność to na pewno nie są to "kolorowe światła". Mogła to być po prostu wyobraźnia dziecięca, którą dzieci jak udowodniono naukowo mają bardzo rozwiniętą. Mogły do tego dochodzić efekty świetlne typu: migająca żarówka bądź ozdobne lampki dla dzieci ( mają powycinane różne wzory i po zapaleniu lampki wyświetlają te wzorki na ścianie). Także wydaje mi się, że na puki co nie masz się czym martwić.


  • 0

#4

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bede powtarzać na tym forum aż do znudzenia-moim zdaniem mogly to być hipnagogi. Jesli byłaś w stanie pomiędzy snem a jawą (choc może Ci sie wydawac ze bylas wtedy przytomna) czasem niektórzy ludzie widzą, slyszą a nawet czuja dziwne rzeczy i to sa wlaśnie hipnagogi. Jako kilkuletni dzieciak doświadczyłam tego zjawiska w nocy-widzialam dziwnie porzuszajaca się postać. Nie wzbudzało to u mnie strachu ani niepokoju, dziwne też ze cokolwiek ,widziałam' tak dokładnie w ciemności, mialam wtedy tez wrazaenie ze dokladnie widze co się dzieje ale ze nie jest to realne. Po latach dowiedzialam się ze to hipnagogi. Male dzieci duzo śpią. Piszesz że gdy leżałaś lub byłaś sama w pokoju. Mozliwe ze z nudów weszlaś w stan zawieszenia miedzy snem a jawą-nie sen de facto .


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych