Skocz do zawartości


Zdjęcie

Incydent we wsi Szachrowka

szachrowka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niestety nie są jeszcze znani inni świadkowie tego zdarzenia, gdyż inne budynki w pobliżu nie są zamieszkane.

natomiast niżej

Nietypowe znalezisko przykuło uwagę wielu miejscowych i zostało sfotografowane

to jak to w końcu jest z tą wsią?

Użytkownik JachuPL edytował ten post 07.01.2016 - 12:26

  • 0

#17

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie, to nie wieś, tylko osada ale wg rosyjskiej Wiki, w 2010r żyło w niej 275 osób, co daje, jakby nie patrzyć, kilkadziesiąt rodzin - niekoniecznie mieszkających płot w płot. Rozumiem, że te rodziny jakoś się ze sobą kontaktują, więc takie wydarzenie dość szybko chyba się rozniosło po tej osadzie.

 

I jeszcze jedna uwaga.

Według rosyjskich stron, te dziwne wzory nie wystąpiły na dachu domu, tylko budynku gospodarczego - konkretnie stodoły/szopy (сарая)

To a propos tych rozważań związanych z efektami ogrzewania wnętrza budynku.

 

cyt. "Хозяйка сарая , на крыше которого появились рисунки, Галина Гуренко рассказала..."

Co należałoby tłumaczyć "Właścicielka stodoły/ szopy, na dachu której pojawiły się rysunki / wzory Galina Gurienko, powiedziała..."

źródło


Użytkownik pishor edytował ten post 07.01.2016 - 12:55

  • 0



#18

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co należałoby tłumaczyć "Właścicielka stodoły/ szopy, na dachu której pojawiły się rysunki / wzory Galina Gurienko, powiedziała..."

Czyli wina nie leży u ogrzewania? Bo raczej stodół się nie ociepla. Przynajmniej z mojego doświadczenia  :szczerb:


Użytkownik Kazuhaki edytował ten post 07.01.2016 - 16:02

  • 0



#19

Broox.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W Rosji mają już połowę lutego? Wiedziałem że jesteśmy do tyłu, ale żeby o miesiąc?
Nie słyszałem o ogrzewaniu czy ocieplaniu stodoły.
  • 0

#20

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No raczej się nie ogrzewa.

Ciekawa jest jeszcze jedna rzecz. Opisywane zdarzenie miało miejsce pomiędzy 3-4 w nocy, a prostokątne "okna" na dachu, właściciei zauważył dopiero 10 godzin później, o 16 tej, kiedy wrócił (z pracy?) do domu:

 

"Рисунок, отпечатавшийся на крыше сарая, домочадцы сначала тоже не увидели, заметили только в четвертом часу, когда хозяин вернулся домой".

 

Wynikałoby z tego, że rano albo ich nie zauważył albo ich jeszcze nie było. Czyli, niekoniecznie musiały mieć one związek z nocnymi hałasami.

 

Jako ciekawostkę,dodaje informację, że 5 lat wcześniej (podobno) tą samą osadę, a także pobliski Kirow, również nawiedziło UFO w postaci latającego talerza.

 

Зульфия Вакифовна вспомнила, что лет пять тому назад она сама видела в вечернем небе летающую тарелку, когда в один из вечеров закрывала клуб после дискотеки. Тогда это видела не она одна, а все, кто был тогда рядом. Позднее женщина узнала, что в этот же вечер подобное явление видели в Кирове.

 

Jednak oprócz kilku wzmianek na ten temat w innych  (choć nie wszystkich) rosyjskich artykułach opisujących zdarzenia z lutego 2015, nie znalazłem żadnych bardziej szczegółowych informacji na ten temat. Ten podlinkowany artykuł wydaje się być najobszerniejszy, a cała reszta bazuje chyba na nim właśnie.


W Rosji mają już połowę lutego? Wiedziałem że jesteśmy do tyłu, ale żeby o miesiąc?
 

To zdarzenie miało miejsce w 2015 r.


  • 0



#21

Broox.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To zdarzenie miało miejsce w 2015 r.

Ja to wiem, Ty to wiesz, a w artykule jest o połowie lutego br.

W połowie lutego br. mieszkańcy wsi Szachrowka w omitunińskim dystrykcie obwodu kirowskiego, stanęli oko w oko z niewytłumaczalnym zjawiskiem.


Użytkownik Broox edytował ten post 07.01.2016 - 18:08

  • 0

#22

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, tyle, że artykuł pisany był 2 marca 2015 r, czyli niecały miesiąc po zdarzeniu, więc teoretycznie, rozumie się samo przez się, że odnosi się do sytuacji z bieżącego (dla czasu powstania artykułu) roku. To, że Kazu go wrzucił prawie rok po jego powstaniu wprowadza pewne zamieszanie ale też nieprzesadne (tym bardziej, że rzeczywiście mamy dopiero styczeń :D)


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych