Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zagrozenia ze strony okultyzmu


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1

Samanta_Green81.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie. myślę że trafiłam na właściwy temat.

Wszystko zaczęło się od mniej więcej miesiąc temu. Jedna z moich koleżanek w pracy opowiadała mi o kobiecie wróżce która wróży z kart tarota i czyta z człowieka jak z otwartej księgi. Jej siostra była z e swoimi znajomymi u niej i podobno one nic jej nie mówiły o swoim życiu tylko ona sama im mówiła. To były w szoku skąd ona to wszystko wie. Ponieważ ja sama byłam w dość trudnej sytuacji życiowej sama chciałam się do niej zgłosić i już nawet zdobyłam jej nr tel i adres ale coś mnie powstrzymywało. Natrafiłam wtedy na inną znajomą i opowiedziałam jej o tym i czy nie pojedzie ze mną. Ona stanowczo zaprzeczyła i powiedziała że wierzy w Jezusa a nie w jakieś wróżby i powiedziała że żaden człowiek nie ma mocy żeby czytać z człowieka, że tak potrafi tylko Bóg albo szatan i żebym się w to nie pakowała. Powiem szczerze że jej słowa dały mi mocno do myślenia i mój zapał z tym żeby wybrać się do wróżki ostygł.  Od tego momentu zgłębiałam się w lekturę Pisma św, a także jego stanowiska na temat praktyk okultystycznych. W internecie również natknęłam się na tą stronę:

 

http://adonai.pl/zagrozenia/

 

zdałam sobie wtedy sprawę jakie głupoty popełniałam wciągając się kiedyś w takie praktyki (może nie wszystkie ale dużo: zgłębiałam karty tarota, zwykłe, astrologię, jogę, hipnozę regresyjną, wahadełko, feng shui i wiele innych).

Kochani, napisałam ten post aby ostrzec niektórych przed podejmowaniem podobnych praktyk, gdyż czynią one spustoszenie w psychice człowieka i negatywnie na nią wpływają. a szatan jest podstępny i zależy mu na tym żeby się nie ujawniać i ukrywa swoje działanie poprzez niewinnie wyglądające karty, wróżby i całą tą otoczkę "magii". I wróżby na początku zaczynają się faktycznie "sprawdzać", ale tylko po to żeby zachęcić do dalszych praktyk i wpędzić w taki stan uzależnienia. Zły wie co robi.  Potem jest już coraz gorzej, karty zaczynają mącić i mówić różne szalone rzeczy. Wiem bo sama to praktykowałam, (rozkładałam karty samej sobie a nawet co gorsza innym ludziom i mówiłam im na podstawie kart co mają robić.teraz wiem że to było ohydne), ale wtedy jeszcze nie rozumiałam czemu karty dziś mówią jedno a jutro co innego. Myślałam że to ja nie umiem odczytywać tych kart., albo że nieraz mi się udaje a później nie. A to równie dobrze bym mogła wróżyć z fusów czy z kształtów chmur na niebie i zgadywać ich znaczenie.

Dziś już nie "bawię się" w tego typu rzeczy, jestem w pełni wolna osobą i nieograniczona przez horoskopy, numerologię i inne tego typu sprawy. i dobrze mi z tym, bo wiem ze istnieje Bóg i tylko on wie co mnie czeka a w razie potrzeby mogę się do niego zwrócić. Teraz już zmieniłam postrzeganie na sprawy paranormalne a przy okazji i na ten portal. Traktuję go z przymrużeniem oka i nie zgłębiam się aż tak w niektóre posty. ale nie wszystkie, bo podoba mi się np tematyka naukowa, ciekawostki i tematyka historyczna która jest tu poruszana.

Dlatego zastanówcie się dobrze zanim wybierzecie się do wróżki, jasnowidza, bioenergoterapeuty i innych nowoczesnych zniewalaczy umysłu. Pozdrawiam ciepło.


  • 0

#2

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jedynym zagrożeniem płynącym z tych wszystkich wróżb jest to, że można wywalić kupę kasy w błoto - i to w jak głupi sposób.

No ale jeśli ktoś jeszcze wierzy, że jakaś przypadkowa osoba może mu przepowiedzieć przyszłość przy pomocy kart, wahadełek albo innych tego typu pierdółek, to już jego sprawa.


  • 0



#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

żaden człowiek nie ma mocy żeby czytać z człowieka

Chyba że stosuje cold reading, znaną sztuczkę psychologiczną polegającą na mówieniu ogólnikami i pozwalanie osobie aby sama dopasowywała je do siebie, ale tak aby sądziła że wiemy o niej dużo.

 

http://psycho-kit.pl/?p=1502


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 05.01.2016 - 17:28

  • 0



#4

Samanta_Green81.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lupus28 zgadza się o sprawie finansowej to już nawet nie wspomnę bo chyba gorsze jest zagrożenie duchowe, przez które się uzależniasz i wydajesz jeszcze więcej pieniędzy (tak jak z alkoholem). Chociaż ja ci powiem ze w tamtym momencie będąc w potrzebie z jakimś poważnym problemem, nie zwracałam uwagi na pieniądze tylko na szybką ulgę i poradę, co w tamtym momencie wydawała mi się wizyta u wróżki albo inne metody okultystyczne. Sama wróżyłam przez około rok czasu innym ale też chodziłam i korzystałam z tego typu usług. Tak jakby weszłam w taka pętlę uzależnienia. Na szczęście dzięki temu incydentowi który opisałam, oprzytomniałam w porę.


Zaciekawiony- ta kobieta czytająca z człowieka i na podstawie kart tarota właśnie nie mówiła ogólnikami tylko bardzo szczegółowe fakty z życia tych osób, nawet takie o których wiedzieli tylko oni sami. Byli zaskoczeni i to było zdumiewające według nich skąd kobieta do której ledwo co przyszli i zamienili parę powitalnych zdań wiedziała np o chorobie matki, albo o dolegliwościach i chorobie tej osoby, albo o jakimś liście czy ważnym piśmie itp. Podobno potrafiła nawet sama powiedzieć z jakim problemem do niej przychodzisz. Podobno- bo ja osobiście u niej nie byłam ale mówiła mi koleżanka z pracy która znam bardzo dobrze i wiem ze nie zmyślała. Nie sądzę żeby można było umieć "zgadywać' z taką dokładnością co w człowieku siedzi. Musiały za tym stać jakieś nieczyste siły albo nawet sam szatan, bo demony też mają swoją moc z tym że negatywną i w tym przypadku posługiwał się tą kobietą. Ona była narzędziem w jego rękach. Pozdrawiam.


  • 0

#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale to na tym polega. "Medium" rzuca pewne podpowiedzi i gdy widzi reakcję danej osoby, to idzie w tym kierunku. Zwykle po oczach widać czy zgadywana informacja pasuje czy nie. To może wyglądać tak:
 

- W twojej rodzinie była osoba która ciężko chorowała (przytaknięcie) krewny (brak reakcji) ale raczej ktoś bliski (przytaknięcie) to mógł być ktoś z rodzeństwa (brak reakcji) ale raczej z rodziców..

- Tak, moja matka.

- O widzi pani. Ja wszystko wiem. Choroba była niespodziewana (przytaknięcie) widzę że cierpiała, miała bóle (przytaknięcie) to utrudniało jej życie. To było coś w kościach (brak reakcji) nie, raczej w głębi ciała, został zaatakowany ważny organ (przytaknięcie) lekarze nie wiedzieli co to jest, podejrzewali raka (brak reakcji) albo zapalenie (brak reakcji) albo źle pracująca tkanka (brak reakcji, zniecierpliwienie) ale to mogło być raczej złe krążenie, zapewne miażdżyca (przytaknięcie). Tak... I choroba pani matki utrudniała jej życie i przyczyniła się do szybszej śmierci (łzy). wiem że to dla pani ciężkie, ale jest coś co chciała pani przekazać ale nie zdążyła. Z pewnością nie zdążyłyście wyjaśnić sobie wszystkiego...

- Tak, tyle było spraw na jakie zabrakło czasu.

- I widzi pani. Pani matka pisała (przytaknięcie) to były wspomnienia (brak reakcji) ale raczej nie pamiętnik tylko list

- Tak, ona pisała dużo listów.

- I jeszcze przed śmiercią pisała (przytaknięcie) i napisała do pani list. To taka mała karteczka, mogła się zawieruszyć przy sprzątaniu. Za kilka tygodni znajdzie pani karteczkę z jej notatkami i tam będzie coś o czym chciała pani powiedzieć. Nie wiem co, sama pani się domyśli.

 


  • 1



#6

Samanta_Green81.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie będę się spierać bo nie wiem jak to dokładnie wyglądało bo nie byłam nigdy u niej i nie wiem jakie techniki stosowała, czy drogą przypuszczenia czy od razu. Koleżanka mówiła że jak tylko osoba usiadła to ta kobieta rozkładała karty i mówiła przez około godziny a ty jej tylko słuchałeś i nic nie musiałeś mówić. Tez to dla mnie był szok i stad korciła mnie wizyta u tej kobiety bo ja miałam dość poważny problem i tylko to siedziało mi w głowie. Ale na szczęście rozmowa z tą znajomą  skłoniła mnie do zastanowienia i odwróciła mnie od tej wizyty a zwróciła w kierunku wiary, a moje życie duchowe było wtedy na dość niskim poziomie. to takie jakby olśnienie.


  • 0

#7

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Generalnie wróżki żerują na tym, że nasze poczucie jakości życia zmienia się i niekiedy mamy doła kiedy mamy wrażenie że wszystko idzie źle. Zazwyczaj po jakimś czasie sprawy ruszają do przodu i jest lepiej, ale jeśli akurat poszliśmy do wróżki to będzie się nam wydawało, że polepszyło się dzięki niej.


  • 0



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo dobrze, że przestałaś się zajmować ezoteryką i tymi sprawami, tym bardziej że za bardzo uwierzyłaś w moc tych zjawisk. Tak naprawdę, takie rzeczy jak tarot, wahadełko itp. nie mają żadnego znaczenia nadnaturalnego, nie ma w tym nic czego by się nie dało wytłumaczyć racjonalnie. Kościół krytykuje takie zabawy, używając argumentów z gruntu metafizycznego, przypisuje tym praktykom jakieś magiczne moce.

 

Odnośnie tej wróżki. Na moje oko, musiała mieć już długoletnią praktykę w tym zawodzie, starała się, żeby jej odczyty wyglądały wiarygodnie. Przeważnie klienci takich wróżek potrzebują tylko pocieszenia i wsparcia  i jakiejś porady, co mają dalej ze swoim życiem zrobić. I to im wystarczy, więc wróżka nie musi się w większości przypadków specjalnie wysilać. Wystarczy że pocieszy i powie że będzie lepiej.

Nie jest możliwe, żeby klient nie usłyszał pytań ze strony wróżki. Zawsze jakieś pytania są zadawane, bo inaczej taki odczyt byłby nudnym monologiem. Odczyt cold readingowy nie jest też do końca oparty o wygadywanie ogólnych zdań pasujących do każdego. Dobry cold-readingowiec powinien mieć w swoim repertuarze przynajmniej kilka bardziej szczegółowych informacji do przekazania.


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych