Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam dowód na istnienie kosmitów i Yeti, ale muszę obrobić zdjęcia, a do tego potrzebuję nowego laptopa...

 

Także tak...

 

A tak serio, to przesiadam się z PC na laptopa, bo za dużo mi PC zajmuje a w zasadzie w nic nie gram, filmy katuję na TV, więc mi PC nie potrzebny. 

No i tu pytanie o konkretne modele jakieś w miarę porządnych laptopów. Nie zależy mi na graniu, chciałbym żeby szybko śmigał Lightroom, bo na nim trochę się bawię, więc raczej od strony pracy czegoś szukam.

Budżet to powiedzmy do 2.5k pln. Żeby w tej cenie maksymalnie dobre zestawienie dobrać. Chciałbym aby w cenie był system.

Macie jakieś propozycje? Z góry dzięki.





#2

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli chodzi o system to polecam kupić na płycie i mieć go na dłużej. Mój model to Asus R751LB-TY040-8. Teraz można go kupić za mniej więcej 2400zł. Działa idealnie, nie mam żadnych zastrzeżeń


Użytkownik Kazuhaki edytował ten post 01.01.2016 - 21:53




#3

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli laptop ma być używany do takiej jako tako pracy to polecam Della. Mają dobry system reklamacji, sami wysyłają technika kiedy Ci się laptop zepsuje, który na miejscu wszystko ogarnia(no chyba, że to coś poważnego lub odrzuca gwarancje). Później może poszukam jakiegoś konkretnego modelu.





#4

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może jestem młody, ale dam Ci radę. Jeśli już wybierzesz dany model laptopa, sprawdź czy tego laptopa nie posiada konkurencja. A jeśli posiada lub posiadała w ofercie to napisz do wybranego przez ciebie sklepu i opisz sytuacje w stylu: "Szanuje Państwa salon i niejednokrotnie miałem przyjemność kupować sprzęt dobrej jakości. Konkurencja zaproponowała mi tyle i tyle za sprzęt w takiej konfiguracji." Oczywiście cenę i sprzęt w miarę możliwości dostosujesz do siebie. Polecam zamiast dysku HDD wpakować sobie SSD (szybki w mordę jeża). W cenie danego laptopa możesz poprosić o dysk 500GB SSD zamiast HDD i jeśli bardzo nie lubią konkurencji to masz duże szansę na powodzenie ;). Oczywiście zamiast dysku możesz zaproponować inny sprzęt jak np: myszka i podkładka, słuchawki itp. Byleby nie przesadzić z wymaganiami :P

 

U mnie się sprawdziło, ale fakt faktem kupowałem w ich salonie (X-C**) wiele razy i nigdy się nie zawiodłem ;)


Użytkownik wiktor_44 edytował ten post 02.01.2016 - 12:17




#5

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może pomyśl o sprzecie poleasingowym. Za cenę jaka ustaliłeś będziesz mieć sprzetzdecydowanie wyższej klasy niż coś co zdołąsz kupić jako nowe.Za te 1500- 3000 kupsz sprzet który jeszcze kilka lat temu kosztował powiedzmy 10 000 czy nawet kilkanascie tysiecy. 

 

Obecnie używam poleasingowego  Dela Latituda 6420 . Procesor i7 (!), 8 gb Ramu niezła grafika dodatkowa (normalnie używam integry ale do gierek czy programów wykorzystujacych GPU  automatycznie sie przełącza. Mozliwośc używania  systemu szybkiej wymiany systemowej kieszeni. W zalezności od chęci  mogę użyć nagrywarki DVD, kieszeni na HDD (właśnie tego naormalnie używam.po wymianie głównego dysku na SSD ) do trzymania filmów i zdjęć lub ... akumulatora dajacego dodatkowe 4 godziny pracy. System wymiany działa po jednym naciśnieciu guzika. Zero śrubek czy narzedzi.Do modelu sa produkowane specjalne  akumulatory jak równiez podpinane jak stacja dokujaca. Łacznie z maksymalnym kompletem akumulatorów lapek wytrzymauje nawet 15 godzin pracy (!) .Pomijam fakt  możliwości wymiany akumulatorów w czasie pracy - wystarczy że jeden jest jeszce naładowany . Wystarczy wźąść kilka akumulatorów głównych i 1 pomocniczych i czas pracy non stop wydłuża sie praktycznie dowolnie.  Klawiatura podświetlana. Obudowa  z małą ilościa plastiku wszystko poza klawiatura i ramka klawiatury to dural lotniczy (trimetal).

 

Naklejka win 7 pro ukryta pod pokrywa akku więc nie ściera się jak w zwykłych lapach . (Mam fujitsu z całkowicie nieczytelna nakleja).

Oprócz widocznych elementów jesttez faktże bebechy  lapków klasy Bussines  sa robione z lepsiejszych podzespołów . Zadko sie psuja a co wiecej bezproblemu buja sie na tym nawet egzotyczny system operacyjny np linux. Nie jest to może istotne ale np bardzo cenie wysuniete na zewnatrz klawisze ciszej , głośniej i mute które zawsze ,

 w kazdym systemie dziłaja idealnie.  Osobny przełacznik wyłaczjący Wifi /bluetooth, wbudowny modem GSM I GPS. Gniazdo Express Card 34/54.

 

Solidność , solidność i jeszcze raz solidność.

 

Tego nie będziesz mieć nowego  bez wydania przynajmniej tych 8 -9 tysiaków.

 

PS na polizingówke zazwyczaj dostajesz rok gwarancji i miesiąc "gwarancji satysfakcji" czyli możliwość zwrotu bez podania przyczyny.No i masz łatwy dostęp do tanich części zamiennych . nieraz nawet  mozliwość upgradu /downgradu procesora czy innych podzespołów.





#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@noxili

Tak z ciekawości - jaką mam możliwość wyboru przy wybraniu opcji zakupu sprzętu poleasingowego?

Czy to jest tak, że wybieram z tego, co jest, czy może mam szansę wybierać z tego, z czego bym chciał?

Mówiąc inaczej - czy decydując się na taki krok mogę ustalać w jakikolwiek sposób kryteria wyboru sprzętu, który chciałbym zakupić, czy po prostu jestem skazany na to, co akurat mają do sprzedaży - i tylko z tego mogę wybierać?





#7

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wybierasz z tego co mają na magazynie , ale zazwyczaj maja w obrębie danego typu spory wybór . Przykładowo mój Del Latitude 6420 był w wersji z prockiem i3/i5/i7 i w różnych wersjach kart graficznych . Konkretnie po wybraniu modelu zleciłem im zmodyfikowanie lapka. Zrezygnowałem z oryginalnego dysku(miałem własny SSD i duży HDD) chciałem więcej ramu niz w ofercie , kazałem dołożyć modem GSM/GPS. W firmie dobrałem pasującą kieszeń na dysk twardy. W bazowej ofercie były w komplecie solidna i elegancka firmowa torba(co mnie zdziwiło żadna tam uniwersalna made in china) i nowy akumulator (ale tu niestety tylko najmniejszej pojemnośći zamiennik trzyma ok 3 h) i nowa mysz bezprzewodowa .

 

Kupowałem u nich : http://allegro.pl/li...p?us_id=4448019





#8

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i udzielanie się :) zwłaszcza Noxiliemu, bo dałeś mi mnóstwo informacji do przetrawienia ;)

 

Jak przeglądałem laptopy Della, to faktycznie używane przebijają nowe podzespołami, w tej samej cenie. Ale minusem używki, głównym jak dotąd, są bardzo słabe baterie. Nie wiadomo jak były używane laptopy, czy poprawnie ładowane, niektórzy wręcz piszą gdzieś tam w treści, że bateria trzyma 1-1.5h - to dramatycznie mało. Wiadomo, że baterię można wymienić, dokupić stację dokującą i drugą baterię - ale jednak w ogólnym rozrachunku, to idzie na duży minus.

Poza tym, ja jakoś nie przepadam za używanym sprzętem - jednak rzecz nowa to nowa, wiem, że nikt sprzetu nie katował, mam kilkuletnią gwarancję itp.

Tym bardziej, że ja nie potrzebuję nie wiadomo jakiego sprzętu, bo moje korzystanie z kompa ogranicza się do przeglądania neta i obróbki zdjęć i to też nie codziennie. 

Zatem naprawdę porządny komp mi nie potrzebny, bo Lightrooma pociągnie średniej klasy Lenovo - żona ma i się sprawdza. 

 

Ale z drugiej strony, jak już wydaję kasę na lapka, to fajnie byłoby mieć coś maksymalnego w danej kwocie - znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/le...5775054167.html

Co myślicie? Bo ja to jestem zielony (o ironio  ;)) w tej kwestii.

 

Sprzedawca którego wkleiłeś Noxili, obecnie ma tylko jeden model do sprzedaży: http://allegro.pl/me...p2,1&bi_c=85124





#9

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to że jest duży i mało przenośny.Serwisowałem kilka 17 '' i wszystkie maiły tem sam problem olbrzymia ciezka klapa jest mało stabilna, w kośc dostaja zawiasy a duża powierzchnia podświetlana powoduje zdecydowanie szybsze wyczerpanie akku a w połaczeniu z silnym prockiem(duży pobór mocy) szybkie zuzycie akumulatora( spadek pojemności). Sam akku to raptem 4 komorowiec więc mocno "wysilony" do uciagniecia takiego zestawu. Akumulatorek ma raptem 6 miesiecy gwarancji,

 

Karta graficzna niby wydajna jednak wg netbookcheck:

 

In our gaming benchmarks, the 3D performance of the GeForce 820M is similar to the former GT 720M and the Intel Iris Graphics 5100. This places the card in the entry level segment. Current games (as of 2013/2014) will run fluently only in low settings and resolutions.

 

 

 

http://www.notebookc...M.108477.0.html

 

 jednak  przyrost mocy wzgledem integry czyli Intel® HD Graphics 4400 ( w taki jest wyposarzony ten procek) jest niezły.

 

http://www.notebookc...00.91984.0.html

 

 Ogólnie lapek prościutki z klasy entry level , (plastik!)  mało przenośny . Dysk twardy duży ale nie SSD co niestety znaczaco przekłąda sie na czas odpalania programów, startu systemu jak i obróbki filmów jak i plików RAW. Poprostu szybki procesor musi czekać dłuzej na reakcje wolnego dysku. Praktycznie doradzał bym od razu zakup SSD zrobienie kopii bezpieczeństwa systemu a potem przełożenie dysku na ssd i "przywrócenie "z kopi bezpieczeństwa. Dysk mechaniczny wkładasz do obudowy ale na USB 3.0 (2 jest znacząco wolniejsza) lub rezygnacja z DVD i zamiana na kieszeń do dodatkowego dysku . Dziki temu drugiemu rozwiązaniu masz dostęp do dwuch dysków.  na jednym masz system i pliki  tymczasowe z Light Rooma. Nie musisz kupowac drogiego , dużego SSD bo mając drugi spokojnie wystarczy ci  120 -250 GB SSD.

 

Jak byś chciał coś łatwiej przenośnego to polecam coś z i5  i matryca z akresu 14-15 '' a akku z większa ilościa cell. dla porównania mój lapek o którym pisałem ma max 9 komorowa baterię a w pełni wyposarzony w akku 19 cel (3 akku 9+4+6). 

 

 

PS Żona ma jako drugi laptop Lenovo Yoga 3 Pro. Najsłąbszą strona tego Yogi to lipnie doposażony  system operacyjny(Win  10). To był pierwszy przypadek w historii że na dzeiń dobry skaner ADWcleaner wykrył malware w dokładanym sofcie producenta. Ilość dokłądek do windowsa naprawde imponująca ale wiekszość nie wiadomo po co.Z tego co wiem lenovo tak "wyposarza" wszystkie modele .

 

edit.

 

Niedoczytałem że lapek bez systemu więc problem z reklamowo szpiegujacym softem z Lenovo odpada. Zato musisz zapewnic system we własnym zakresie.





#10

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak btw. jeśli chcesz aby laptop działał jak najdłużej na baterii to warto szukać modeli z niskonapięciowym prockiem. U intela to jest oznaczenie U na końcu nazwy procka(np. i7-4510U). Od takich procków za dużo nie ma co wymagać ale do takiej zwykłem pracy są w sam raz.

 

Zalety procesorów niskonapięciowych
Miniaturyzacja w informatyce dotyka praktycznie każdego jej szczebla - w taki sposób właśnie powstały procesory niskonapięciowe. Coraz cieńsze ultrabooki, hybrydowe tablety, mini komputery typu Intel NUC - stworzenie tego wszystkiego było możliwe przy wykorzystaniu niskonapięciowych procesorów. Nie wymagają wydajnego (i dużego) chłodzenia a w niektórych przypadkach nawet pozwalają na zastosowanie chłodzenia pasywne (czyli nie wymagające wentylatora). Zazwyczaj ich wydajność pozwala na wygodne przeglądanie internetu, słuchanie muzyki, oglądanie filmów, granie w niezbyt wymagające gry przy niewielkim zużyciu energii - czyli to co robi przeciętny użytkownik komputera.

http://www.dobreprog...nosc,63374.html





#11

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wow, no elegancko to opisałeś, dzięki! :)

 

Teraz mi wpadło cuś takiego: http://allegro.pl/de...5022672258.html

Wziąłem pod uwagę Twoje rady co do wielkości i zmiany dysku na SSD





#12

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokup(kilkadziesiąt złotych) tylko u nich kieszeń na drugi dysk twardy,szkoda płacić drugi raz za kuriera.Dowiedz sie też u nich czy Win jest w wersji zwykłej  czy COE( czyli testowa na okres roczny lub połroczny).  Bateria moze być tylko zamiennikiem ale za to  9 komorowa. Idealnie by było bys tam podjechał bo najlepiej bys przed zakupem obejżał  w jakim stanie jest matryca.Bo to jest outlet della.

PS na ++ jest podświetlenie klawiatury(regulowane krokowo od zera jak to u dell) i czytnik kart express.







Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych