Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy wierzycie w wilkołaki?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 replies to this topic

#1

Sehkastr Erra Caneavarist.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jw. Czy wierzycie w wilkołaki?


  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W jakim sensie - ludzi zamieniających się w wilki? Zdecydowanie nie.


  • 0



#3

Duch12.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jako Wilkołaki masz na myśli ludzi, którzy podczas pełni księżyca zamieniają się w hybrydę wilka i człowieka? muszę powiedzieć, że jest to trochę głupie, myśląc iż "światło księżyca", które jest tak na prawdę światłem słońca odbitym przez księżyc, jest w stanie doprowadzić do tak ogromnej zmiany w ludzkiej psychice, a w fikcji widać, iż dochodzi także do zmiany formy (Nie czytałem zbyt dużo na temat wilkołaków, prawdopodobnie są to przypadki gdzie ludzie w wyniku uszkodzenia mózgu mieli tendencje do zabijania innych).

 

Pozdrawiam

 

EDIT: W celu przekonania cię, iż moje stwierdzenie faktem, które było potwierdzone w przeciwieństwie do twierdzenia członków "Stowarzyszenia Płaskiej Ziemi" załączam ilustrację tego zjawiska.

 

Pozdrawiam 2.

 

l2F8sJB.png

 

EDIT 2: Dołączam tłumaczenie ilustracji.

 

Moon - Księżyc

Earth - Ziemia

Sun - Słońce

 

ban180.gif

 

A po co Ci kolego aż 5 kont?

 

Kronikarz


Użytkownik Kronikarz Przedwiecznych edytował ten post 30.12.2015 - 20:07

  • 0

#4

Sehkastr Erra Caneavarist.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chodzi mi o to, że zmieniają się w pół wilka, pół człowieka. Taka hybryda. 


Jako Wilkołaki masz na myśli ludzi, którzy podczas pełni księżyca zamieniają się w hybrydę wilka i człowieka? muszę powiedzieć, że jest to trochę głupie, myśląc iż "światło księżyca", które jest tak na prawdę światłem słońca odbitym przez księżyc, jest w stanie doprowadzić do tak ogromnej zmiany w ludzkiej psychice, a w fikcji widać, iż dochodzi także do zmiany formy (Nie czytałem zbyt dużo na temat wilkołaków, prawdopodobnie są to przypadki gdzie ludzie w wyniku uszkodzenia mózgu mieli tendencje do zabijania innych).

 

Pozdrawiam

 

EDIT: W celu przekonania cię, iż moje stwierdzenie faktem, które było potwierdzone w przeciwieństwie do twierdzenia członków "Stowarzyszenia Płaskiej Ziemi" załączam ilustrację tego zjawiska.

 

Pozdrawiam 2.

 

l2F8sJB.png

 

EDIT 2: Dołączam tłumaczenie ilustracji.

 

Moon - Księżyc

Earth - Ziemia

Sun - Słońce

Wiem o tym. Księzyc sam z siebie nie świeci.


  • 0

#5

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie, wilkołaki to tylko wymysł ludzi.


  • 0



#6

Sehkastr Erra Caneavarist.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie, wilkołaki to tylko wymysł ludzi.

Skąd masz taką pewność?


  • 0

#7

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe, przez całe wieki ludzie wierzyli, że Wilkołak to po prostu wilk, nieco większy i sprytniejszy ale wyglądający jak zwierzę. Hybrydy mające trochę cech wilczych ale chodzące na dwóch nogach to wymysł filmowców, którzy w dawniejszych czasach nie mieli zbyt wielkich możliwości technicznych i w horrorach ubierali aktora w odpowiedni strój.


  • 0



#8

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Nie, wilkołaki to tylko wymysł ludzi.

Skąd masz taką pewność?

 

 

Kolego, ile masz lat? Bo jak to czytam to mam wrażenie, że góra 11... :facepalm:

 

Jak sobie wyobrażasz przeobrażenie człowieka w wilka i z powrotem? Kości się wyciągają? Wyrastają kły i następuje efekt Loreal (burza włosów)? 

Nudzi Ci się widzę w przerwie świątecznej i z nudów spamujesz forum. Źle. Bardzo źle.

 

Poczytaj sobie o likantropii - takie artykuły ładnie wszystko tłumaczą tym, którzy sami do takich wniosków dojść nie mogą (z różnych powodów).


  • 0



#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wierzę. Choć niektórym może sie wydawać

https://pl.m.wikiped...iki/Likantropia
  • 0



#10

Sehkastr Erra Caneavarist.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak uważasz. Wilkołak to nie po prostu duży wilk, lecz człowiek potrafiący zmieniać się w pół wilka, pół człowieka lub w wilka(ale to rzadkość). Wilkołak ma też lepsze zmysły, jest szybszy, silniejszy, inteligentniejszy i sprytniejszy od człowieka. Szczerze mówiąc nie wiem jak to jest przedstawiane w filmach, bo nie oglądam takich filmów.


  • 0

#11

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skąd masz taką pewność?

Bo jak do tej pory nikt nie widział wilkołaka w prawdziwym życiu, nie ma żadnych dowodów na to, że istnieją.


  • 0



#12

Sehkastr Erra Caneavarist.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

Nie, wilkołaki to tylko wymysł ludzi.

Skąd masz taką pewność?

 

 

Kolego, ile masz lat? Bo jak to czytam to mam wrażenie, że góra 11... :facepalm:

 

Jak sobie wyobrażasz przeobrażenie człowieka w wilka i z powrotem? Kości się wyciągają? Wyrastają kły i następuje efekt Loreal (burza włosów)? 

Nudzi Ci się widzę w przerwie świątecznej i z nudów spamujesz forum. Źle. Bardzo źle.

 

Poczytaj sobie o likantropii - takie artykuły ładnie wszystko tłumaczą tym, którzy sami do takich wniosków dojść nie mogą (z różnych powodów).

 

Wiem, że likantropia to również choroba psychiczna.

Mam więcej lat niż myślisz. 

Nie nie nudzi mi się. Jeżeli w coś nie wierzysz/nie widziałeś czegoś wcale nie znaczy że nie istnieje

 


 

Skąd masz taką pewność?

Bo jak do tej pory nikt nie widział wilkołaka w prawdziwym życiu, nie ma żadnych dowodów na to, że istnieją.

 

Dobrze się ukrywają.


  • 0

#13

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra, starczy :D gimbaza bez odbioru.

 

closed.gif


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych