Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiek duszy

Wiek dusza reinkarnacja zycieposmierci

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Arthur777.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

Znalazłem ciekawy materiał nawiołzujący do reinkarnacji i chciałbym się z wami nim podzielić :)
https://swiatducha.w...1/01/wiek-dusz/
Mnie szczególnie zainteresował sposób i skala mierzenia wspominanego wieku.
Co o tym myślicie? Jaki wiek ma wasza dusza? ;)
  • 0

#2

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczerze wątpię, żeby ktoś przebrnął przez tak długi tekst ale może się mylę.... 

Jest nie tylko o wieku duszy, ale i o jej rozmiarach :D

 

 

"Młode dusze mają większą swobodę, chociaż mają mniejsze możliwości z poziomu Duszy. Czasami mówię, że człowiek z młodą dusza to taki, którego dusza mieści się do torby na zakupy i tak ten ktoś idzie w świat. Dusze dojrzałe można powiedzieć, że mieszczą się w kilku kufrach."


  • 0



#3

Arthur777.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Racja tekst jest dość długi, ale ja nie mam widzenia przestrzennego, co według mojego okulisty utudnia i odpycha od czytania i jakoś przebrnołem ;). Oczy trochę bolały, ale przeżyję, teskst był ciekawy :). Jeśli kogoś interesuje energia PSI, to ciekawy jest też fakt (chyba złe słowo), że im dusza jest starsza, tym bardziej jest narażona na ataki wampirów energetycznych, właśnie z tego względu, że ma większy rozmiar i więcej energii.

Użytkownik Arthur777 edytował ten post 31.12.2015 - 06:50

  • 0

#4

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

AVE...

A skąd oni wiedzą, jakie cechy ma dusza? Generalnie przyjmuje się, że jeśli dusza istnieje, to jest czymś niematerialnym, ergo nie da się zmierzyć jej cech z naszej perspektywy materialistów. Zatem cały ten długi tekst, którego nie chciało mi się czytać to bajania kogoś, kto to zmyśla w miarę potrzeby, by kit naiwnym wciskać. Równie dobrze mogę stwierdzić, że dusza ma 11 wymiarów. Dlaczego? Bo więcej wymiarów jej nie jest potrzebne, a mniej nie brzmi dość poważnie...
  • 8



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak chcesz zobacz temat
http://www.paranorma...cja#entry513990

Poza tym pisanie że dusza może się zmieścić w kufrze to tak samo jak zastanawianie się ile diabłów może się zmieścić na główce od szpilki ,czyli ma taką samą wartość poznawczą.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 31.12.2015 - 14:58

  • 0



#6

Arthur777.
  • Postów: 22
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

AVE...A skąd oni wiedzą, jakie cechy ma dusza? Generalnie przyjmuje się, że jeśli dusza istnieje, to jest czymś niematerialnym, ergo nie da się zmierzyć jej cech z naszej perspektywy materialistów. Zatem cały ten długi tekst, którego nie chciało mi się czytać to bajania kogoś, kto to zmyśla w miarę potrzeby, by kit naiwnym wciskać. Równie dobrze mogę stwierdzić, że dusza ma 11 wymiarów. Dlaczego? Bo więcej wymiarów jej nie jest potrzebne, a mniej nie brzmi dość poważnie...

Ja to interpretuję trochę innaczej. Zgodnie z tekstem im starsza dusza tym osoba jest mniej materialistyczna, mniej przywiązana do świata, czuje wewnętrzną potrzebę rozwoju duchowego. Dusza rośnie w miarę nabywania doświadczenia i powoli potrzeby tej duszy zaczynają przeważać nad potrzebami ego. Nie upieram się, że ten tekst opowiada święrą prawdę. To tylko pewnego rodzaju teoria. Mnie przekonuje. Może jestem naiwny, głupi albo oba naraz, ale mnie przekonuje.
  • 0




Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Wiek, dusza, reinkarnacja, zycieposmierci

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych