Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Twardowsky"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Otrzymałem link do tego filmiku od znajomego. Spodobał mi się.

 


  • 7



#2

95wil.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo fajne szkoda tylko, że krótkie. 


  • 0

#3

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Polecam obejrzeć także smoka

 


  • 2



#4

HajotHakados.
  • Postów: 45
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Filmiki krążą już od jakiegoś czasu, świetna produkcja i pomysł :) . Jedyne co mnie zasmuca, to fakt, że młodsze pokolenie w ogóle nie kuma podstaw tych historii. Puściłem paru dzieciakom i oceniały grafę zamiast przekazu. O tempora o mores.


  • 0

#5

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obydwa mi się podobają, ale wolę Smoka. Podoba mi się w nim ta krytyka aktualnych trendów popkulturowych w Polsce. No i może też dlatego, że jestem z Krakowa ;)


  • 0



#6

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oba shorty są całkiem dobre, ciężko mi wybrać lepszy. Ten demoniczny wzrok Mishon! <3


  • 0

#7

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powstała druga część.


  • 3



#8

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A Olę Kasprzyk znacie? ;) Bywała tu i tam. Kto chce to znajdzie.

 

A tak humorystycznie, moja krótka pogawędka z Allegro odnośnie Twardowskiego:

 

AZTtdgE.png


  • 2



#9

Zuzełka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Filmiki krążą już od jakiegoś czasu, świetna produkcja i pomysł :) . Jedyne co mnie zasmuca, to fakt, że młodsze pokolenie w ogóle nie kuma podstaw tych historii. Puściłem paru dzieciakom i oceniały grafę zamiast przekazu. O tempora o mores.

Kumają, kumają. Ostatnio z moimi licealistami omawiałam na przykładzie tych filmów, to w jak ważne jest sięganie przez współczesnych twórców do rodzimych legend, podań, mitów. Młodzież była zachwycona! Ważne jest właśnie, żeby z młodym pokoleniem rozmawiać o tego typu rodzimych dziedzictwach, bo to przecież oni będą później z tego mogli czerpać, tworzyć, powielać... :) Osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem tych produkcji. Okazuje się, że mamy ogromne pokłady ciekawych do zrealizowania tematów w naszej kulturze i nie musimy sięgać ani po skandynawskie elfy czy trole, ani po germańskie skrzaty, Kopciuszki i Czerwone Kapturki, bo mamy jeszcze lepszych bohaterów ;) 


  • 4

#10

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A wiecie, że postać Twardowskiego była też tutaj po części inspirowana sprawą z Janem Kulczykiem? (chodzi o jego śmierć i rzekome upozorowanie jej). Teraz już tego tak nie czuć, bo to było już dawno temu, ale wtedy, gdy wyszła pierwsza część, to było, aż bijące po oczach. Podobnie zresztą też smok odnosił się wtedy do będącego na czasie smogu w Krakowie. Ot, takie smaczki sytuacyjne. Genialne jak dla mnie.

 

PS. Bagiński potwierdził, że będzie też 3 część Twardowskiego, a sądząc po popularności obecnych części Allegro raczej na budżet Bagińskiemu nie poskąpi :)


Użytkownik szczyglis edytował ten post 21.09.2016 - 16:22

  • 1



#11

Zuzełka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

PS. Bagiński potwierdził, że będzie też 3 część Twardowskiego, a sądząc po popularności obecnych części Allegro raczej na budżet Bagińskiemu nie poskąpi :)

 

 

 

Niedługo ma wyjść "Bazyliszek" i "Jaga". Jestem ciekawa jak to będzie wyglądało. A jak ktoś lubi czytać, istnieje też seria opowiadań "Legendy Polskie". Tam min. są dalsze losy Pana Twardowskiego ;) Ale znajdzie się masa innych, zupełnie nowocześnie i nietypowo przedstawionych legend! :)


  • 0

#12

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Making of z "Twardowskiego":

 

 

Fajnie zmontowane.


  • 0



#13

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie jakby skleili te trzy części to wyszedłby film pełnometrażowy.


  • 0



#14

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3010
  • Tematów: 2582
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W celu zachowania przejrzystej struktury wydzieliłam część dyskusji na temat pozostałych filmów do osobnego wątku: Legendy Polskie - Filmy Allegro.


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych