Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cienisty Człowiek (Shadow Person)

Shadow People Cienisty Człowiek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam. Zacznę od tego, w jaki sposób otrzymałem ten film. Moja kuzynka wysłała mi wiadomość. Napisała w niej, że jak ostatnio przeglądała stare filmiki nagrywane telefonem, natrafiła na jeden dosyć niepokojący. Ujęła to tak: "Widać na nim jak duch przebiega przez pokój". Zaciekawiony tym tematem, poprosiłem, żeby wysłała mi ten filmik.

Po obejrzeniu go zamurowało mnie, gdyż myślałem, że kuzynkę całkowicie poniosła fantazja. Jednak nie da się ukryć, że ta humanoidalna postać, które przemyka nietypowo przez pokój gra pierwszoplanową rolę.

To, co wiem o świecie dzięki internetowi, pozwoliło mi skojarzyć postać z filmiku kuzynki ze zjawiskiem ludzi cienistych (shadow people). Jest o tym dość sporo w internecie. Widziałem kilka filmików na youtube, na których Ci cieniści ludzie właśnie tak wyglądają, jak ten rzekomy z filmiku kuzynki. Nie jestem wielkim fascynatem akurat tego zjawiska, bardziej interesują mnie starożytne cywilizacje, więc wiedzę mam typowo powierzchowną. Postanowiłem jednak podzielić się tym tematem ze światem.

Film nagrywany był 12 stycznia 2013 roku około godziny 17-stej. Telefon, którym był nagrywany to jakiś Samsung z tamtych lat. Kuzynka zaklina się, że nie pamięta jaki, a oczywiście chciałem te informacje uzyskać. Miejsce nagrywania to Zielona Góra, domek jednorodzinny. Kuzynka wraz z koleżanką, które widać na filmiku były w domu same. Nie zaobserwowały nic niepokojącego w tym dniu.

 

https://youtu.be/VOoD9kACyYY


  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kuzynka wraz z koleżanką. Jędną widać druga przechodzi przez ekran. Sprawa wyjaśniona.
Następny proszę.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 26.12.2015 - 19:53

  • 0



#3

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kuzynka wraz z koleżanką. Jędną widać druga przechodzi przez ekran. Sprawa wyjaśniona.
Następny proszę.

Naprawdę? Ty w ogóle oglądasz te filmy, które potem krytykujesz?

Po pierwsze sama prędkość tej postaci, czy kto wie czego jest nieadekwatna do prędkości idącego w ten sposób człowieka. Po drugie jest mniej wyrazista, nie ma ostrych kontur jak normalni ludzie na tym filmiku. Po trzecie jak byk, naprawdę jak byk widać, że obie dziewczyny caly czas są na swoich miejscach, z których zaczynają iść w stronę ściany. Tą z lewej widzimy cały czas bo pochyla głowę a druga idzie z prawej strony i to zaraz po tym jak widzimy tę postać, która przemyka z prawej do lewej także nie może to byc ona. Ja sobie zdaje sprawę, że ten filmik nie wniesie za wiele dowodów w sprawie tego zjawiska. Owszem liczę na jakieś logiczne wyjaśnienie jak najbardziej ale wysil się trochę jeśli naprawdę masz coś do powiedzenia. Przecież absolutnie nie jest tak jak to opisałeś.

Chciałbym jakąś konstruktywną opinię zobaczyć, gdyż naprawdę jestem pewien w 100% prawdziwości tego filmiku, czego nigdy nie wie się na bank oglądając coś w internecie. Grzebałem w nim tylko ja zwalniając czas w Windows Movie Maker. Przecież przy normalnej prędkości to jest niedorzeczne żeby tak człowiek szedł.


  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale przecież film jest edytowany, ten fragment gdzie głowę podnosi jest puszczony kilka razy pod rząd. Więc jaki sens ma pisanie, że widać tą drugą dziewczynę zaraz po tym gdy ten niby duch przechodzi przez ekran. A tak poza tym, kto ten film montował?

 

Jak na moje oko to ten duch jest ubrany coś niebieskiego, ewentualnie fioletowego coś w ten deseń

 

4zAsluy.png

 

I ta dziewczyna po prawej też ma podobny kolor ubrania, więc przyjmuję że to ona jest i tyle.

jLDVdrG.png


Użytkownik Wszystko edytował ten post 26.12.2015 - 20:43

  • 0



#5

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale przecież film jest edytowany, ten fragment gdzie głowę podnosi jest puszczony kilka razy pod rząd. Więc jaki sens ma pisanie, że widać tą drugą dziewczynę zaraz po tym gdy ten niby duch przechodzi przez ekran. A tak poza tym, kto ten film montował?

Edytowany jest w celu zwolnienia czasu, dzięki czemu można się lepiej przyjrzeć w kluczowym momencie gdy to czarne coś przemyka przez pokój to logiczne. Posiadam również ten film w surowej formie bez żadnej obróbki także mogę się nim podzielić jak ktoś chętny. Zajmuje niecałe 0.5 mb także jak ktoś chce na maila to proszę bardzo.

Jak to jaki ma sens? Serio? Napisałeś, że "Jędną widać druga przechodzi przez ekran.". Więc miałeś na myśli, że przez ekran przechodzi z prawej strony do lewej ta druga dziewczyna. Jednak zakladając nawet, że to ona, zaraz po jej śmignięciu pojawia się znowu z prawej strony już w jako normalna postać i idzie w stronę ściany tak jak koleżanka z lewej, którą widać cały czas. Gdzie tu logika?

Widzę czasem Twoje posty w innych tematach i wiem jak zagorzałym sceptykiem jesteś ale odrzucanie wszystkiego jak leci to jest po prostu ignorancja a Ty już się nawet nie wysilasz. 

Ja montowałem ten film. Teraz będziesz zarzucał fałszerstwo co?  :facepalm:

 

@Edit .up

Zobaczyłem teraz że dodałeś screeny.  Zakladając, że to ona powiedz w jaki możliwy sposób by tak szybko przeszła? Zaraz po mignięciu przeciez pojawia się z drugiej strony. To nie wygląda za nic na możliwy chód człowieka. Ale podoba mi się jedno. Ustaliliśmy, że tam serio coś przeszło i skoro nawet ty tak sądzisz to juz coś. Jest jeszcze jedno o co poprostu spytałem kuzynkę. Czy właśnie ta koleżanka by tak przeszła. Mówi, że absolutnie nie. Ale to przecież widać.

Dzięki za opinię ale po prostu to nie jest dla mnie rozwiązanie.


Użytkownik nazarek88 edytował ten post 26.12.2015 - 20:57

  • 0

#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

no to dawaj orginał filmu.


  • 0



#7

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no to dawaj orginał filmu.

na co Ci przeslac? podaj maila na priv czy coś


  • 0

#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

na priv, załaduj na jakiś serwer

http://sendfile.es/


  • 0



#9

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Surowy plik.

http://sendfile.es/p...949---zlla.html


  • 0

#10

HajotHakados.
  • Postów: 45
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Trzeba by się poprzyglądać, zacznijmy od faktu, że cieniści ludzie nie istnieją, reszta to już kwestia wyjaśnień sytuacji. Przede wszystkim mamy 2 źródła światła, które są chwilowo zasłaniane przez "przebiegający" cień. Pierwsze w przedpokoju, cień podczas mijania go wypełnia kadr, kiedy zaś zbliża się do żarówki w pokoju wyraźnie się zmniejsza (to bliższe źródło światła). Niemniej znajduje się na planie przed OBYDWOMA, czyli przed żarówką również.

Czy były jakiekolwiek źródła światła za "plecami" kamery to już terra incognita, jednak to one nadawały mu kształt. Boli także prostokątność postaci i jej aura, jak źle wyciętego zdjęcia, montowanego do filmiku na średnim opacity.

Nie znamy się, nie obraź się, ale wrzucając jakikolwiek materiał w net - musisz się liczyć, że każdy podejdzie krytycznie do możliwości montażu. Nikt Ci tu na słowo nie będzie wierzył, że tego nie montowałeś i to jest pierwsza kwestia do wyjaśnienia w razie czego. Dopiero później można się brać za inne analizy, a za cienistych ludzi to jedynie po LSD.


  • -1

#11

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Koleżanka machnęła przed kamerą ręką w niebieskim rękawie, potem wyszła. Mogła sama nie skojarzyć że to jej ręka a nie postać.


  • 0



#12

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Trzeba by się poprzyglądać, zacznijmy od faktu, że cieniści ludzie nie istnieją, reszta to już kwestia wyjaśnień sytuacji. Przede wszystkim mamy 2 źródła światła, które są chwilowo zasłaniane przez "przebiegający" cień. Pierwsze w przedpokoju, cień podczas mijania go wypełnia kadr, kiedy zaś zbliża się do żarówki w pokoju wyraźnie się zmniejsza (to bliższe źródło światła). Niemniej znajduje się na planie przed OBYDWOMA, czyli przed żarówką również.

Czy były jakiekolwiek źródła światła za "plecami" kamery to już terra incognita, jednak to one nadawały mu kształt. Boli także prostokątność postaci i jej aura, jak źle wyciętego zdjęcia, montowanego do filmiku na średnim opacity.

Nie znamy się, nie obraź się, ale wrzucając jakikolwiek materiał w net - musisz się liczyć, że każdy podejdzie krytycznie do możliwości montażu. Nikt Ci tu na słowo nie będzie wierzył, że tego nie montowałeś i to jest pierwsza kwestia do wyjaśnienia w razie czego. Dopiero później można się brać za inne analizy, a za cienistych ludzi to jedynie po LSD.

Nie zakładam, że cieniści ludzie istnieją bo nie ma nawet definicji tego co lub kto dokładnie miałby być. Po prostu widać przemykający cień i wiem, że w ten sposób takie zjawisko jest nazywane.

Na to nawet nie zwróciłem uwagi ale faktycznie źródła światła są zasłaniane więc faktycznie można powiedzieć, że coś naprawdę tam przeleciało. Co do innych źródeł światła to telefon, którym jest to nagrywane leżał na komodzie pod ścianą, na której stoi telewizor, który był prawdopodobnie włączony.

Nie obrażam się. A teraz zrozum moją sytuację. Jestem w 100% pewien prawdziwości tego filmiku. Nie znam się kompletnie na montowaniu takich fejków. Bawie się tylko amatorsko montażem w Windows Movie Maker jak nagrywam filmiki z GoPro. Wrzuciłem również surowy plik taki jak otrzymałem przed edycją.


  • 0

#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A słyszałeś o czymś takim jak pepper ghost? Jest to bardzo stara metoda stworzenia ducha na filmie


  • 0



#14

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie no wg mnie to tym chodzącym duchem jest ewidentnie ta dziewczyna po prawej stronie. Prawdopodobnie pepper ghost i tyle.


  • 0



#15

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zakładacie, że to było celowo zrobione? Czy po prostu taki efekt wyszedł przypadkiem?

Może coś takiego wyjść przypadkiem?


Użytkownik nazarek88 edytował ten post 26.12.2015 - 21:45

  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Shadow People, Cienisty Człowiek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych