Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontakt z Obca cywilizacja


  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#76

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli według ciebie 99% całego wszechświata to plazma a duchy to też plazma to z tego wychodzi że te duchy zapychają swoimi tyłkami prawie cały wszechświat.
Obecny stan wiedzy o kosmosie mówi że jakieś 70% wszechświata zajmuje ciemna energia a około 20% ciemna materia. Plazma też się w nim znajduje ale nie ma jej aż tyle.
  • 0



#77

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Czy wyłącznie patrząc jednym okiem jest możliwe jej zobaczenie?

Nie, ale mi się lepiej patrzy jednym :)

 

 

Widziałem, czytając Twoje komentarze, że łączysz występowanie plazmy z duszą. Potencjalnie mówiąc o samej duszy bez ciała w jakiś wierzeniach czy religiach mówi się o duszy zmarłej osoby, Czy właśnie takie dusze masz na myśli?

99% Universe to plazma. Można powiedzieć, zaraz mnie tu zjedzą katolicy, że plazma to Duch Święty od którego pochodzą nasze dusze :) A dusza po opuszczeniu ciała znowu staje się spowrotem kosmiczną plazmą, która może , ale nie musi sie ponownie zmaterializować - połączyć z martwą materią, dopiero niedawno  poczętego dziecka. :) Tak sądzę :)

 

Szukałam obrazków , które mogły by pokazać , jak to mniej wiecej wygląda i szczerze nie mogłam tego znaleźć. Jedynie co ewentualnie zbliżyło by sie do tego to, to co jjest na tym obrazku. W środku - to świecące. Tylko , że normalnie świeci o wiele słabszym, prawie niewidocznym światłem i nie jest stałe - potrafi zmieniać formę.

 

blog_scifi_11.jpg?itok=g6Accgqr


  • 0



#78

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Czy wyłącznie patrząc jednym okiem jest możliwe jej zobaczenie?

Nie, ale mi się lepiej patrzy jednym :)

 

 

Widziałem, czytając Twoje komentarze, że łączysz występowanie plazmy z duszą. Potencjalnie mówiąc o samej duszy bez ciała w jakiś wierzeniach czy religiach mówi się o duszy zmarłej osoby, Czy właśnie takie dusze masz na myśli?

99% Universe to plazma. Można powiedzieć, zaraz mnie tu zjedzą katolicy, że plazma to Duch Święty od którego pochodzą nasze dusze :) A dusza po opuszczeniu ciała znowu staje się spowrotem kosmiczną plazmą, która może , ale nie musi sie ponownie zmaterializować - połączyć z martwą materią, dopiero niedawno  poczętego dziecka. :) Tak sądzę :)

 

Szukałam obrazków , które mogły by pokazać , jak to mniej wiecej wygląda i szczerze nie mogłam tego znaleźć. Jedynie co ewentualnie zbliżyło by sie do tego to, to co jjest na tym obrazku. W środku - to świecące. Tylko , że normalnie świeci o wiele słabszym, prawie niewidocznym światłem i nie jest stałe - potrafi zmieniać formę.

 

blog_scifi_11.jpg?itok=g6Accgqr

 

 

To kurde Urgon musi mieć przerąbane, non stop plazmę widzieć ;) (Urgi, no offense :P)

 

Średnia gęstość Wszechświata wynosi około 9,9×10−30 gramów na centymetr sześcienny. Energia we Wszechświecie istnieje w większości w postaci ciemnej energii (68,3%) i hipotetycznej ciemnej materii (26,8%). Jedynie 4,9% to materia barionowa, którą jesteśmy w stanie bezpośrednio obserwować – składają się z niej atomy, gwiazdy, galaktyki i życie. Gęstość atomów we Wszechświecie wynosi średnio jeden atom wodoru na cztery metry sześcienne. Właściwości ciemnej materii i ciemnej energii są w dużym stopniu nieznane. Wiadomo, że ciemna materia oddziałuje grawitacyjnie tak jak zwykła materia, spowalniając ekspansję Wszechświata, natomiast ciemna energia przyspiesza tę ekspansję. Ciemna energia jest jednocześnie energią, na którą składa się przestrzeń Wszechświata

 

I tu moje pytanie - gdzie to Twoje 99% plazmy? Czy to co mówią naukowcy to nieprawda, bo kosmici mówią co innego?

 

A tak tytułem PS:

 

Zobaczyłem w poście fotkę ze Stargate i się przeraziłem, że znowu wskoczyliśmy na nowy level - gwiezdnych wrót w szafie na zimowe ciuchy...w sumie nawet bym się nie zdziwił, jak się tak zastanowię...


  • 0



#79

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A plazma to nie materia? Materia nie może znajdować sie w stanie plazmy? Przecież plazma to nie jakiś tam obcy twór, to tylko stan skupienia materii. A płomień świeczki, pioruny, gwiazdy, to twoim zdaniem nie jest plazma? jak nie plazma to co to jest? Bo ja sądzę , że plazma.


  • 0



#80

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmm teraz piszesz że to co widzisz to może być plazma. Natomiast wcześniej pisałaś że dziwne twory które widzisz to prawdopodobnie ciemna materia.

http://www.paranorma...e-2#entry669879
To jak to jest koncepcja ciemnej materii zamieniła sie na plazmę ? albo widzisz jedno i drugie?
I skoro tej plazmy jest prawie 100% to gdzie mniejsce na resztę?
  • 0



#81

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poszukam w necie , może znajdę jakieś dowody, to wam je zapodam. Taka skostniała materia we wszechświecie to zaledwie maleńki odsetek :) gwiazdy , przestrzeń, ogień - wszystko to plazma. Plazma może być zimna i ledwo dostrzegalna - pozostałość po wielkim wybuchu :)


  • 0



#82

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z własnych obserwacji. Człowiek, to z natury stworzenie agresywne, które dąży do unicestwienia własnego rodzaju - bomby biologiczne, chemiczne, atomowe itp. Każde istoty, które są od niego niżej w rozwoju i w danym momencie mu przeszkadzają - likwiduje. Homo Sapiens wykorzystuje przedstawicieli własnego gatunku do okropnych eksperymentów, jakie prowadziło niegdyś CIA i prowadzi w dalszym ciągu, zapewne. Nie tylko USA to robiło , ale wiele krajów również.  Człowiek jest egocentryczny, narcystyczny, rządny władzy , myśli tylko o własnych korzyściach. Wchodząc w sojusz z obcymi sobie istotami, starałby się je wykorzystać do własnych celów. Próbowałby przyswoić sobie nowe technologie, by potem skierować tę wiedzę przeciwko swoim nauczycielom, by zająć znaczącą pozycje, której i tak nigdy nie zajmie, bo to jakby dać małpie laser na promieniowanie Gamma- rozwali wszystko dookoła a na koniec jeszcze siebie. 

Bardziej chodziło mi o to, na jakiej podstawie twierdzisz, że sygnały od ludzi w ogóle docierają do ewentualnych obcych cywilizacji. Bo skoro piszesz, że "brak kontaktu to zwykła ostrożność" to zgaduję, że właśnie tak twierdzisz. Skąd wiesz, że oni te sygnały w ogóle otrzymują i w jakim przypadku na nie odpowiedzą? Tylko nie pisz, że nie możesz tego powiedzieć, bo to strasznie dziecinne.


  • 0



#83

Kaliusek.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

99% Universe to plazma. Można powiedzieć, zaraz mnie tu zjedzą katolicy, że plazma to Duch Święty od którego pochodzą nasze dusze :) A dusza po opuszczeniu ciała znowu staje się spowrotem kosmiczną plazmą, która może , ale nie musi sie ponownie zmaterializować - połączyć z martwą materią, dopiero niedawno  poczętego dziecka. :) Tak sądzę :)

 

 

W takim razie wg Ciebie plazma to dusze czy "Duch Święty"? To istotna różnica, a wcześniej wyjaśniłaś to inaczej.

Jeśli jednak plazma to dusze (w tym dusze zmarłych, a raczej przede wszystkim), a jak stwierdziłaś tam gdzie plazma tam jest także życie to jak wytłumaczyć to, że plazma w istocie jest duszami zmarłych? To się w pewien sposób wyklucza, bo na to wychodzi, że tam gdzie więcej plazmy, tam jest mniej życia lub inaczej - więcej śmierci.

Czy widzisz ją za oknem?


  • 0

#84

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Z własnych obserwacji. Człowiek, to z natury stworzenie agresywne, które dąży do unicestwienia własnego rodzaju - bomby biologiczne, chemiczne, atomowe itp. Każde istoty, które są od niego niżej w rozwoju i w danym momencie mu przeszkadzają - likwiduje. Homo Sapiens wykorzystuje przedstawicieli własnego gatunku do okropnych eksperymentów, jakie prowadziło niegdyś CIA i prowadzi w dalszym ciągu, zapewne. Nie tylko USA to robiło , ale wiele krajów również.  Człowiek jest egocentryczny, narcystyczny, rządny władzy , myśli tylko o własnych korzyściach. Wchodząc w sojusz z obcymi sobie istotami, starałby się je wykorzystać do własnych celów. Próbowałby przyswoić sobie nowe technologie, by potem skierować tę wiedzę przeciwko swoim nauczycielom, by zająć znaczącą pozycje, której i tak nigdy nie zajmie, bo to jakby dać małpie laser na promieniowanie Gamma- rozwali wszystko dookoła a na koniec jeszcze siebie. 

Bardziej chodziło mi o to, na jakiej podstawie twierdzisz, że sygnały od ludzi w ogóle docierają do ewentualnych obcych cywilizacji. Bo skoro piszesz, że "brak kontaktu to zwykła ostrożność" to zgaduję, że właśnie tak twierdzisz. Skąd wiesz, że oni te sygnały w ogóle otrzymują i w jakim przypadku na nie odpowiedzą? Tylko nie pisz, że nie możesz tego powiedzieć, bo to strasznie dziecinne.

 

A ja tak stwierdziłam ? Ups....Chodziło mi o to , że nawet jakby dotarły te sygnały. Może się źle wyraziłam, jeśli tak to sorki. Ludzie przez te wojny i mordowanie swoich pobratymców , tylko daja o sobie negatywne świadectwo. Ludzie wychodzą na nieobliczalnych.z którymi aż strach się zadawać.

 

 

W takim razie wg Ciebie plazma to dusze czy "Duch Święty"? To istotna różnica, a wcześniej wyjaśniłaś to inaczej.

Jeśli jednak plazma to dusze (w tym dusze zmarłych, a raczej przede wszystkim), a jak stwierdziłaś tam gdzie plazma tam jest także życie to jak wytłumaczyć to, że plazma w istocie jest duszami zmarłych? To się w pewien sposób wyklucza, bo na to wychodzi, że tam gdzie więcej plazmy, tam jest mniej życia lub inaczej - więcej śmierci.

Czy widzisz ją za oknem?

 

Plazma to po prostu stan skupienia. Dusza po śmierci uderza w kosmos albo się wciela.Prawie wszystko w kosmosie to plazma. Dlatego sądzę , że wszechświat jest Bogiem a my jesteśmy jego maleńkimi cząsteczkami :)

Jak świeci słońce to nie bardzo. Najlepiej w domu przy zgaszonym świetle. :)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 18.07.2016 - 20:32

  • 0



#85

Kaliusek.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Dusza po śmierci uderza w kosmos" ale Ty widzisz ją w domu. Nie wiem jak to rozumieć.

 

Tak to stan skupienia ale czy dusze wg Ciebie przybierają ten stan skupienia czy tylko "Duch Święty" jest w stanie to zrobić, a może to i to?

 

Muszę być drobiazgowy.


  • 0

#86

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawie cała materia we wszechświecie jest plazmą. ( jonosfera, gwiazdy mgławice, ogień, przestrzeń kosmiczna itp. )

Człowiek to materia w stałym stanie skupienia +życiodajna plazma. Plazma otacza nas-was z każdej strony.

Być może ta plazma ma swoją inteligencję, ktoś chyba nawet dowiódł  tego, że może wykazywać cechy istoty żywej :)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 18.07.2016 - 22:43

  • 0



#87

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stanowi ona 99% całego Universum /plazma/

 

No większej bzdury to nie słyszałem. Plazma to jest moja droga stan skupienia materii. W takim stanie skupienia nie znajduje się żadne 99% Uniwersum, totalnie mylisz pojęcia. Coś gdzieś usłyszałaś i dopowiadasz do tego swoją teorię. Wyprowadzę Cię z błędu - 99%, o którym piszesz to szacunkowy procent MATERII znajdującej się w takim właśnie stanie skupienia (na tak dużą wartość składają się m.in. gwiazdy). Sama materia natomiast to bardzo znikomy procent składu znanego nam Uniwersum, co za tym idzie materia znajdująca się w stanie plazmy to mały procent całego Uniwersum. Dalej - co duchy mają wspólnego z plazmą to nie wiem, jesteś pewna, że nie pomyliło Ci się coś z mityczną, gipsowo-steropianową ektoplazmą produkowaną na pokazach hochsztaplerów, tudzież łapaną w pudełko przez Billa Murraya? ;)


  • 1



#88

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież pisze o materii , próżnia nie może być materią.  Może po prostu się źle wysłowiłam. Jak tak to sorki. A sceptycy , to ostatni w szeregu , którzy kiedykolwiek nawiążą kontakt z obcą cywilizacją.

 

taka nutka ode mnie dla sceptyków :)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 20.07.2016 - 20:14

  • 0



#89

kikkhull.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tematem jest kontakt z obcą cywilizacją. Mi przyszła na myśl taka sprawa. Nasz układ słoneczny znajduje się na obrzeżu galaktyki. 

http://www.wiking.ed...oga_mleczna.jpg

Im bliżej centrum to gęstość materii powinna być większa, czyli też i czas płynie wolniej. To znaczy że te 5000 lat na Ziemi to bliżej centrum jest tylko kilkuset/kilkudziesięcioma latami. Tak więc nawet jeśli istnieje inteligentne życie to po prostu z ich punktu widzenia, też mogli jeszcze mieć za mało czasu aby się zorientować jak szybko cywilizacja rozwija się u nas. 


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych