Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontakt z Obca cywilizacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#1

zientuch.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawialiscie sie by skontaktowac  sie z obca cywilizacja. Zebrac ekipe ludzi z tego forum i postarac sie o wyslanie komunikatu do nich. Ustalic jaki to ma byc komunikat zebrac srodki i postrac sie o jego wysłanie. Co o tym sadzicie ?


  • 0

#2

HajotHakados.
  • Postów: 45
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

:D to jakaś wyższa forma trollingu?

Stając przed tym zadaniem, musisz wpierw:

1. Udowodnić, że obcy istnieją

2. Skoro empirycznie dowiedziesz, że nie istnieją - olej temat.

3. Skoro empirycznie dowiedziesz, że istnieją - zrewiduj, czy jesteś odpowiednią osobą do bycia ambasadorem tego świata

 

:)


  • 1

#3

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jakie fundusze przewidujesz?


  • 0



#4

zientuch.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://demotywatory....e-wszechswiecie ten przypadek mnie zaintrygował skoro dostalismy odpowiedz to warto to powtórzyć.


  • 0

#5

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie brałbym raczej tego na poważnie, ambitni artyści robią różne niewyobrażalne rzeczy. Myślę, że to coś takiego jak te fotorealistyczne portrety robione ołówkiem, ale na większą skalę. Taki wizerunek kosmity jak w tym zbożu jest powszechny w naszej popkulturze, a jeśli chodzi o krzem, to również jest znana wiedza o jego potencjalnej alternatywnej roli w budowaniu życia zamiast węgla. Kosmici nie nauczyli się też raczej angielskiego z prostej mapy bitowej. Moim zdaniem to tylko inteligentny czubek, który wyczytał poczytał sobie w zwykłej Wikipedii albo usłyszał gdzieś w TV o eksperymencie Sagana, podmienił część elementów tego obrazka (który jest dostępny w sieci) i poszedł buszować w zbożu. Później jeszcze kilka razy naszło go natchnienie i zrobił więcej obrazków. W sumie podziwiam nawet kolesia za wytrwałość i pomysłowość, ale zrobił zwyczajnie ludzi w konia. Poza tym Gromada Herkulesa, dokąd sygnał wysłano znajduje się ponad 25 000 lat świetlnych od Ziemi, czyli ten sygnał od nas jeszcze nigdzie nie doleciał, a co tu mówić o odpowiedzi (no chyba, że trafiło po drodze na coś bliższego).

 

Jeśli chodzi o sam pomysł nadawania sygnałów to finansowo jest to niemożliwe dla przeciętnego obywatela - radioteleskop o wystarczającej mocy nadawczej to koszt pewnie milionów jeśli nie miliardów dolarów i jeszcze gdzieś takiego kolosa trzeba postawić (Arecibo skąd wysłano tę mapę bitową to 305 m średnicy).


Użytkownik Kubala95 edytował ten post 26.12.2015 - 01:21

  • 0

#6

zientuch.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Postawic nie ma szans ale wykorzystac juz istniejacy za pomoca współpracy to  bardziej mozliwe.


  • 0

#7

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzien dobry, jestesmy ekipa paranormalne.pl, mamy tutaj list dla naszych zielonych przyjaciol. Chcielibysmy go nadac w kosmos.

Oczywiscie, nie ma sprawy. Priorytetem czy ekonomicznym?
Priorytet dojdzie ekspresowo bo juz za 6.372 lata swietlne.

Ja wiem, ze fantastyka naukowa to fajna sprawa, ale nastepnym razem zastanow sie autorze czy aby nie zagalopowales sie w marzenia :) zeby w ogole o czymkolwiek myslec to trzeba miec kontakty, dojscie, i przede wszystkim kupe $$$, spelniasz chociaz dwa z powyzszych warunkow? Jesli tak to ja chetnie sie dolacze :)
  • 0



#8

xeophyte.
  • Postów: 151
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie liczyłbym na poważne potraktowanie takiego tematu na tym forum. W końcu to nie jest forum o ufo i nie można tu dyskutować i głośno się zastanawiać nad możliwościami wykraczającymi poza świat materialny i naszą planetę. Nie bujaj w obłokach i zacznij chodzić twardo po ziemi, najlepiej zamknij umysł i nie patrz nigdy więcej w niebo.

A tak już bez ironii to mnie nie dziwią takie pytania i jestem daleki od drwienia z nich od kiedy zainteresowałem się trochę projektem CSETI i widziałem jak ludzie to robią na poważnie. Aż dziwię się, że moderatorzy mający setki komentarzy na takim forum nie wspominają choćby o tym projekcie i tak łatwo wyśmiewają temat, nawet podejrzewają, że możesz być oszustem i chcesz wyłudzić kasę na frajerach. Oczywiście jest to możliwe ale z drugiej strony to chyba normalne i rozsądne, że ktoś kto prawdopodobnie nie zna się na tym będzie zakładał, że do eksperymentu będą potrzebne pieniądze.

Proponuję zapoznać się z postacią Stevena Greera w kontekście CE-5 (bliskich spotkań 5 stopnia). Na YT jest wiele nagrań z nim, oraz np siriusdisclosure.com, mają nawet aplikację mobilną do nawiązywania bezpiecznych kontaktów.

Ten projekt organizuje grupy i w sposób zaplanowany i z zachowaniem wypracowanych przez siebie metod, jeżdżą i nawiązują różne kontakty, ale raczej nie takie jak to sobie większość wyobraża.

Chyba właśnie dlatego ludzie tak łatwo olewają temat i nie wierzą, że to jest możliwe i ja to rozumiem bo to racjonalne, ale to właśnie przez to, że się nie wie jak te kontakty miałyby wyglądać. 

Grupy kontaktowców nie potrzebują do tego ogromnych pieniędzy ani zaawansowanej technologii tylko trochę specjalistycznego sprzętu elektronicznego. Z tego co wiem, sprzęt nie służy im do kontaktowania, tylko detekcji zmian w środowisku. Cały kontakt opiera się na możliwościach umysłu, które ma większość ludzi. Nie trzeba być ambasadorem bo to raczej kontakt indywidualny (najlepiej w małej grupie), oni też raczej nie są przedstawicielami swojej rasy aczkolwiek chyba powinno się ich tak traktować. Do pozytywnego efektu trzeba przestrzegać kilka zasad i stosować kilka technik. Kontakt musi być bezpieczny dla ciebie i dla nich, nie można się np tego bać, jeśli się boisz oni to będą wiedzieć i nie dojdzie do kontaktu, ale trzeba wiedzieć, że różne dziwne rzeczy się zdarzają. Najczęściej chyba zdarzają się im obserwacje świetlistych obiektów, jest to kontakt subtelny, na pograniczu świata naszego i ich. Nie słyszałem też żeby doszło do bezpośredniego kontaktu z jakimiś istotami. Z tego co rozumiem, po wielu godzinach słuchania wykładów, to ET są różni, mogą być w wielu "miejscach", są na tyle inteligentni, że wiedzą, że nie jesteś przedstawicielem ludzkości tylko swoim. Dlatego trzeba się poważnie zastanowić czy tego się chce. Ja np nie mam odwagi.

Aż strach pisać dalej o medytacjach i ludzkich intencjach żeby nie być zdyskryminowanym i zaszufladkowanym jako ufoświr czy newagowiec. Staram się racjonalnie podchodzić do tych tematów. Moim zdaniem S. Greer jest jednym z wielu ludzi jednocześnie twardo chodzącymi po ziemi i zajmującymi się tematami tak oderwanymi od naszego codziennego życia.

Na początek proponuję posłuchać tego wykładu:

(+ cz 2)


Użytkownik xeophyte edytował ten post 27.12.2015 - 17:35

  • 2

#9

HajotHakados.
  • Postów: 45
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

No tak, z pewnością będzie to brzmiało wiarygodniej jak zmiksujesz medytację, UFO, intencje wewnętrzne, opis obcych oraz nawoływania gościa robiącego karierę na jechaniu po dawnym miejscu pracy :) . Dodaj parę sentymentalnych twierdzeń o zamknięciu umysłu, braku marzeń i wychodzi miks udowadniający istnienie UFO.


Użytkownik HajotHakados edytował ten post 27.12.2015 - 17:25

  • 1

#10

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ja już wolę radio. Kontaktowcy są niewiarygodni a ich przekazy zwykle nieweryfikowalne.


  • 0



#11

xeophyte.
  • Postów: 151
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Innego odbioru się nie spodziewałem :)

@HajotHakados

Jeśli używasz takiego wyrażenia jak "udowodnienie istnienia ufo" to stwierdzam, że jesteś na takim etapie, że potrzebujesz żeby inni ci coś udowodnili a sam nie poszukasz informacji bo ciebie to po prostu nie interesuje.

A może właśnie boisz się wyśmiania? Nie wiem.

Co do potocznego terminu UFO, ja wolę go traktować dosłownie. UFO istnieje z definicji i nie trzeba nic udowadniać. A reszta to są już szczegóły techniczne.


Użytkownik xeophyte edytował ten post 27.12.2015 - 17:46

  • 1

#12

HajotHakados.
  • Postów: 45
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Nie nie potrzebuję udowadniania na takim poziomie, dość aktywnie sprawdzam różne doniesienia i opisy. Tylko wiesz, po 1500 zdjęciu kaczki, podwieszonej miski, durszlaka, helikoptera czy brudnego obiektywu człowiek się utwierdza w przekonaniu o 0% szansie na istnienie obcych.

Nie mam problemów z samokrytyką, skoro Cię to zainteresowało, gdybym był przekonany o istnieniu UFO, dążyłbym do udowodnienia tego.

UFO nie istnieje z definicji, istnieje za to definicja UFO. To wiele zmienia, a reszta to kwestia diagnozowania danej choroby psychicznej i motywacji pierwotnej.


Użytkownik HajotHakados edytował ten post 27.12.2015 - 17:58

  • 0

#13 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Chodzi o to, że każdy odpowiednio przygotowany może elegancko opakować w swój produkt zjawisko obcych cywilizacji, UFO i kontaktów z nimi, porwań oraz innych aspektów. Pole do nadużyć jest gigantyczne. Możesz mi powiedzieć, że jestem ignorantem i nie poczytam sobie, ale CO ja mam Twoim zdaniem czytać? To co Ty uważasz za to słuszne i prawdziwe? W tych zainteresowaniach to jest śmieszna próba ratowania obrazu czy "danego przedstawienia zjawiska". Ja np:. wierze w obce cywilizacje, ale kompletnie nie wierze ludziom, którzy otwierają z nimi wręcz w spółce firmy telekomunikacyjne, robią z tego klany i gotowe sposoby poznaj swojego nowego przyjaciela z kosmosu. To są profesjonalnie przygotowane biznesy.


  • 0

#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli projekt seti przez tyle lat nie przyniósł jakiś specjalnych reultatów to trudn żeby grupa ludzi z forum osiągnęła coś więcej. A ten dr green buja w gwiazdach. Jego teorie to w większości niewyrefikowalne teorie i twierdzenia.
  • 0



#15 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja nie potrzebuje jasnych dowodów na to, że nie jesteśmy sami we wszechświecie bo przecież to oczywiste. Myślenie, że jesteśmy jedyni jest na tym samym poziomie jak myślenie, że ziemia jest płaska. To jest ten sam poziom ograniczenia wynikający z braku wiedzy, wyobraźni  i ram narzucanych czy to przez społeczeństwo czy to przez religię (choć Watykan coraz śmielej daje do zrozumienia, że dopuszcza istnienie życia pozaziemskiego). Generalnie logika i zdrowy rozsądek nie pozwalają myśleć inaczej niż że "ktoś" (lub "coś") tam jednak jest. 

 

Dodatkowo skoro mowa o projektach i dowodach. To, że my nie słyszeliśmy o tym, że coś odkryto, nie znaczy, że tego nie odkryto. Jest wiele powodów, dla których lepiej trzymać takie informacje w ukryciu, przynajmniej do pewnego czasu.


  • 4


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych