Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zółte światło na Północnym wschodzie nad Polska (aktualnie)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

zientuch.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mógłby ktoś powiedzieć co to za światło na płn wsch nad polska aktualnie. Nie wygląda mi to na gwiazdę świeci kompletnie innym światłem jest w kształcie gwiazdy jesli ma ktos sprzet niech to dla mnie sprawdzi.


  • 0

#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To Gwiazda Betlejemska - przecież dziś Wigilia!!

Albo Gwiazda Śmierci - w końcu Star Wars jest już wszędzie...


  • 0



#3

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Napisano dziś, 01:55" , http://neave.com/planetarium/

Stricte na północnym wschodzie nic nie dostrzegam. Ale na wschodzie z lekkim odchyłem na północ świecił o tej porze Arcturus (-0,04mag) a z lekkim odchyłem na południe po oczach mocno dawał Jowisz (-1,87 mag).

Stawiam na Jowisza bo mógł zwracać uwagę.


  • 1



#4

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też obstawiam Jowisza.


  • 0



#5

zientuch.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Okazało się ze to międzynarodowa Stacja kosmiczna która była wczoraj możliwa do dostrzeżenia ;)


  • 0

#6

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko że ISS porusza się dość szybko(jak samolot). 


  • 1



#7

zientuch.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

obiekt się nie poruszał spr jego położenie hy dziwne mam zdjęcia ale telefonem nic nie widać tylko 8 mega pikseli.


  • 0

#8

Fikus.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam

 

Dziś o godzinie 18:00 zaobserwowałem na niebie podobne zjawisko. Jestem  poprostu ciekaw co to było.

Obserwowałem z Kielc w kierunku południowo-wschodnim. Bardzo silnie świecący jasnym pomarańczowym światłemobiekt. Nie znam się zbytnio na gwiazdach itp. więc w pierwszej chwili pomyślałem że to Jowisz ale wydawało mi sie że świeci zbyt mocno i jest za duże. W końcu wziąłem lornetke 12x50 i gapiłem się na światełko około minuty. Przez ten czas obiekt wydawał się tkwić w jednym miejscu. Nagle obiekt ''zgasł'' i w tym samym momenciecie zaczął błyskać tak jak lampa w aparatach tyle że z dwóch miejc. Oprócz tego znajdowały śię jeszce chyba dwa światła czerwone i niebieskie lub zielone.

Obiekt wydał się wznosić do góry a następnie błyskawicznie odleciał w kierunku zachodnim. Leciał tak szybko że z pola lornetki znikał w ciągu 2-3 sekund.

Czy to była jakasś stacja i na której stronie najlepiej to sprawdzić?


  • 0

#9

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

np tutaj masz strone.. google nie boli http://iss.astroviewer.net/


  • 0

#10

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam

 

Dziś o godzinie 18:00 zaobserwowałem na niebie podobne zjawisko. Jestem  poprostu ciekaw co to było.

Obserwowałem z Kielc w kierunku południowo-wschodnim. Bardzo silnie świecący jasnym pomarańczowym światłemobiekt. Nie znam się zbytnio na gwiazdach itp. więc w pierwszej chwili pomyślałem że to Jowisz ale wydawało mi sie że świeci zbyt mocno i jest za duże. W końcu wziąłem lornetke 12x50 i gapiłem się na światełko około minuty. Przez ten czas obiekt wydawał się tkwić w jednym miejscu. Nagle obiekt ''zgasł'' i w tym samym momenciecie zaczął błyskać tak jak lampa w aparatach tyle że z dwóch miejc. Oprócz tego znajdowały śię jeszce chyba dwa światła czerwone i niebieskie lub zielone.

Obiekt wydał się wznosić do góry a następnie błyskawicznie odleciał w kierunku zachodnim. Leciał tak szybko że z pola lornetki znikał w ciągu 2-3 sekund.

Czy to była jakasś stacja i na której stronie najlepiej to sprawdzić?

Opis wskazuje na startujący samolot. Często obserwuję samoloty startujące a Krakowa i Katowic(oba miasta +/- 40km od mojego domu) i tak to właśnie wygląda. Najpierw bardzo jasne światło które nagle gaśnie(po osiągnięciu odpowiedniej wysokości przestaje być potrzebne) i uwidacznia słabsze, naprzemiennie mrugające i stałe czerwone i białe/niebieskie/zielone światełka.

Dla porównania lądujący samolot(tu jasne światło nie gaśnie ale gdy jest wystarczająco blisko widać i resztę świateł):

 

Edit:

Aha! Chyba znalazłam winowajcę: http://www.flightrad...2x/C56X/865786e , prywatna Cessna z Rzeszowa(czas w UTC: żeby otrzymać nasz trzeba dodać godzinę więc wychodzi widoczność z Kielc o 18:00, kierunek też się zgadza).


  • 0



#11

Fikus.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

 

Rzeczywiście to ta Cessna musiała być. :good:

giphy.gif


  • 1

#12

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Witam, w okolicach Wrocławia również można zaobserwować takie światła, lecz zielone. Kiedyś nawet założyłem o tym temat, lecz został zamknięty...
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych