Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogranicze OOBE?

OOBE LD paraliż senny wejście w stan

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

Aviv.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Budząc się w środku nocy, wita mnie najczęściej paraliż senny, na który nauczyłam się już reagować spokojnie. Wczoraj ten nieprzyjemny stan nie był taki sam. Zanim zacznę - nigdy nie ćwiczyłam eksterioryzacji, ani świadomego snu, nie interesuję się nawet takimi rzeczami. 

Obudziłam się - brak czucia w ciele - paraliż. Czekam te kilka sekund, kiedy nagle dopada mnie bardzo dziwne uczucie. Jakby stado rozjuszonych mrówek przechodzące przez moje ciało. Ale po dosłownie chwili dopada mnie jeszcze gorsze. Przez moment coś niematerialnego wychodziło ze mnie. Dobrze, dla ułatwienia, choć nie lubię tego opisu - jak dusza opuszczająca ciało. I subtelne odczucie unoszenia się, któremu dla odmiany towarzyszyło coś błogiego. 

Szczęśliwie dla mnie, skończyło się bez żadnej podróży astralnej, jeżeli w ogóle coś takiego miałoby nastąpić. 

 

Chodzę spać późno, wstaję dosyć wcześnie. Dużo myślę zasypiając.

I tu pytanie dla "metafizycznych" fachowców - co to mogło być? Podczas wchodzenia w taki np. stan OOBE doświadczacie czegoś podobnego? To znaczy, pewnie tak, ale nie chcę żeby to "coś" nawiedziło mnie kolejny raz. Co musiałabym zrobić? Paskudne uczucie, a przeskanować się na inny tryb życia w tym momencie byłoby mi ciężko. 


Użytkownik Aviv edytował ten post 21.12.2015 - 17:09

  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli było wrażenie opuszczenia ciała to możemy uznać to jako oobe. Należy dodać że wychodzenie z ciała to tylko złudzenie.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 21.12.2015 - 17:42

  • 0



#3

Valfare.
  • Postów: 384
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

OOBE w tym przypadku nie wydaje się być problemem. Paraliż senny, zwłaszcza występujący często nie jest czymś normalnym i to pewnie on w największej mierze przyczynił się do wrażenia wychodzenia z ciała.


  • 0



#4

dominick1.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Jeśli było wrażenie opuszczenia ciała to możemy uznać to jako oobe. Należy dodać że wychodzenie z ciała to tylko złudzenie."

 

A ten co za herezje znowu głosi ? :o ?


  • 0

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co konkretnie nazywasz herezją?


  • 0



#6

dominick1.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Konkretnie to co napisałeś :)


  • 0

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie pierwszy raz czytasz, że oobe jest złudzeniem i jesteś zdziwiony. Jest wiele artykułów na ten temat, większoś po angielsku. Po polsku najlepszy jest ten

http://www.lucidolog...-ciaem.html?m=1
  • 0



#8

dominick1.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zależy w co wierzysz :D Jedno pytanko mam do Ciebie, doświadczasz  LD ?


Użytkownik dominick1 edytował ten post 22.12.2015 - 20:06

  • 0

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, doświadczam.
  • 0



#10

jasnosc.
  • Postów: 52
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko - osobiscie nadal nie jestem taki pewien co to jest to OOBE. Jesli tego nie doswiadczyles to prosze Cie pomysl czy takie ostre stwierdzenie jest podstawne. Po moich doswiadczeniach naprawde nie podpisze sie pod stwierdzeniem, ze to tylko zludzenie.

 

Aviv - jak u Ciebie z rownowaga hormonalna?  


  • 0

#11

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wielu na tym forum jest lekarzy amatorów pierwszego kontaktu ze skierowaniem na psychiatrię, a tak poważnie to, to trochę bolszewicka metoda adwersarza pomawiać o chorobę.
W czasach ZSRR przeciwników politycznych także pomawiano o choroby. Istnieje taki zadufany sposób myślenia, jeśli ktoś nie myśli tak jak JA  to pewnie chory. Pomówienie kogoś o chorobę z powodu, że ktoś ma jakieś doznania jest właśnie bolszewickim sposobem dyskusji ponieważ dyskredytuje rozmówcę przez ośmieszenie.

 

Opuszczanie ciała przez wtórnik eteryczny i astralny jest zjawiskiem opisywanym już od starożytności w czasach współczesnych doznania te mieli święci chrześcijańscy, buddyjscy, hinduistyczni, kahuni oraz szamani ze wszystkich kontynentów.  
Może to jakiś spisek i oni wszyscy się zmówili a może jednak prawda. 


  • 0



#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kto kogo pomawia tutaj o chorobę?
  • 0



#13

jasnosc.
  • Postów: 52
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jesli rzeczywiscie moje pytanie moze byc odebrane, ze kogos pomawiam o bycie chorym - to zupelnie przestrzelilem tym pytaniem i przepraszam. Nie mialem nic zlego na mysli - znam po prostu przypadki, ze to "idzie w parze" -> czesty paraliz senny. Tylko tyle chcialem zasugerowac, nikogo nie chcialem obrazac itp. Nie jestem w tej dziedzinie zadnym fachowcem, sugestia miala na celu zwrocenie uwagi na taki aspekt w dobrej wierze. Musze chyba bardziej uwazac na formulowanie, szczegolnie krotkich i nader wymownych wypowiedzi. Szczegolnie na tym forum...


Użytkownik jasnosc edytował ten post 25.01.2016 - 15:38

  • 0

#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli chodzi o to pytanie o hormony?

Przecież nadmiar czy niedobór niektórych hormonów to raczej zaburzenie niż choroba, chorobą to można chyba nazwać sytuację że jakiś hormon w ogólne nie jest produkowany. Poza tym to normalne że hormony mają wpływ na funkcjonowanie organizmu a tym samym mogą zwiększać występowanie paraliżów i to nie jest nic dziwnego.

http://tarczyca.net....y-a-bezsennosc/

 

Moim zdaniem, nie masz za co przepraszać.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 25.01.2016 - 21:38

  • 1



#15

Ja_Jogi.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jestem  fachowcem . Ale uważam że wychodzenia z Ciała, to nie jest złudzenie. Owszem są pisemne (PISEMNE) dowody na to że to złudzenie. Ale śmiałe twierdzenie tego iż jest to faktem, to lekka przesada.. Czyżby doznania w świecie Astralnym ludzi którzy napisali książki, którzy prowadzą blogi, którzy rozmawiają o tym, ludzi którzy czasem wykładają gdzieś na ten temat (gdzieś czytałem o tym) są po prostu złudzeniami ? @wszystko mówiłeś że doświadczasz LD, (Oobe i LD według mnie jest tym samym, ponieważ uświadiamy się będą już w świecie Astralnym) A czy doświadczyłeś ŚWIADOMIE wyjścia ciała Astralnego z ciała Fizycznego ? Pytam ponieważ jako iż miałeś okazje (być może) doświadczyć świadomie wyjścia z ciała to jaka jest według Ciebie słuszna teoria na ten temat ? Ja w pełni pokładam wiarę i naukę w to co robię. I uważam że świat Astralny, jak i podróże Astralne są tak prawdziwe jak chmury na niebie. Nie mam pojęcia czy istnieją na to dowody które można dotknąć (Skrajny sceptycyzm według mnie taki jest ) ale uważam że wiele ludzi którzy opisują swoje doznania, wiedze, podróże itd. Nie są złudzeni przez swój mózg.


  • 1


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: OOBE, LD, paraliż senny, wejście w stan

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych