Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdjęcia budzące grozę i prowokujące do myślenia (+18)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

19 prawdziwych zdjęć, za którymi kryją się historie bardziej przerażające niż jakikolwiek horror.

 

Zaletą horrorów jest to, że dają ludziom możliwość poczucia dreszczyku emocji bez autentycznego narażania się na niebezpieczeństwo. Dla większości z nas to właśnie straszne filmy są jedynymi przerażającymi rzeczami, jakich doświadczamy w życiu.
Jednak prawdziwym horrorem jest samo życie, które potrafi być o wiele straszniejsze niż nie jeden film. Zresztą sami zobaczcie historie, które kryją się za poniższymi zdjęciami.

 

 

 

1. Widok z lotu ptaka na masowe samobójstwo w Jonestown.

 

19%20fotografii%201.jpg

 

 

 

2. Kobieta na tym zdjęciu jest martwa. Jej mąż zrobił to zdjęcie dwa dni po jej śmierci, udając, że jest nadal żywa.

 

19%20fotografii%202.jpg

 

 

 

3. Polska dziewczynka, która dorastała w obozie koncentracyjnym, rysuje obrazek przedstawiający „dom”.

 

19%20fotografii%203.jpg

 

 

 

4. Grupa przyjaciół w Beirucie, chwilę przed wybuchem bomby w samochodzie i chwilę po wybuchu (bomba znajdowała się w złotym samochodzie, który widzisz na pierwszym zdjęciu).

 

19%20fotografii%204.jpg

 

 

 

5. Ciało 23-letniej Evelyn McHale, która skoczyła z Empire State Building i wylądowała na limuzynie ONZ. Niektórzy nazywają to zdjęcie „najpiękniejszym samobójstwem świata”.

 

19%20fotografii%205.jpg

 

 

 

6. Żołnierz cierpiący na nerwicę frontową w okopach I Wojny Światowej.

 

19%20fotografii%206.jpg

 

 

 

7. Rozkładające się ciało dziewczyny, która zgubiła się i umarła w ciemnościach katakumb pod Odessie na Ukrainie.

 

19%20fotografii%207.jpg

 

 

 

8. Przerażający wypadek samochodowy z 1945 roku.

 

19%20fotografii%208.jpg

 

 

 

9. Kamery szpitalne uchwyciły „złego ducha” zmierzającego do jednego z pacjentów. Pacjent zmarł kilka godzin później.

 

19%20fotografii%209.jpg

 

 

 

10. Ciało Johna Torringtona.

 

19%20fotografii%2010.jpg

 

 

 

11. Loana „Krwiopijca” po swojej śmierci w 1909 roku. Podobno zginęła od picia własnej krwi.

 

19%20fotografii%2011.jpg

 

 

 

12. Szczątki ofiary po samopodpaleniu.

 

19%20fotografii%2012.jpg

 

 

 

13. Cienie ludzi, którzy „wyparowali” po zrzuceniu bomby na Hiroszimę.

 

19%20fotografii%2013.jpg

 

 

 

14. Samobójstwo członków grupy religijnej Heaven’s Gate w 1997 w San Diego, Kalifornia.

 

19%20fotografii%2014.jpg

 

 

 

15. Polityk z Pensylwanii, Budd Dwyer chwilę przed tym jak na wizji odebrał sobie życie.

 

19%20fotografii%2015.jpg

 

 

 

16. Nazistowski dowódca Joseph Goebbels, który właśnie dowiedział się, że fotograf wykonujący zdjęcie jest Żydem.

 

19%20fotografii%2016.jpg

 

 

 

17. Serce oskarżonego o bycie wampirem Auguste Delagrange. Podobno zabił aż 40 osób na początku XX wieku.

 

19%20fotografii%2017.jpg

 

 

 

18. Kobieta skacząca z najwyższego piętra hotelu Genesee w 1942 roku.

 

19%20fotografii%2018.jpg

 

 

 

19. Robiąc to zdjęcie, nurek przypadkowo uchwycił martwe ciało Tiny Watson, która została zamordowana przez swojego męża podczas nurkowania w ich podróż poślubną.

 

19%20fotografii%2019.jpg

 

 

źródło

 

 

 

Tak naprawdę, zamieszczona galeria była tylko pretekstem do zaprezentowania fotografii, na którą natknąłem się już jakiś czas temu i która wywarła na mnie wstrząsające wrażenie.

Zarówno ona, jak i krótki artykuł jej poświęcony, będzie więc podsumowaniem tego tematu.

 

 

 

20. Egzekucja ostatniego Żyda w Winnicy

 

19%20fotografii%2020.jpg

 

 

The last Jew in Vinnitsa
Historia Holokaustu to setki, tysiące dramatycznych i często bardzo tragicznych zdjęć. Bez wątpienia jednym z najbardziej znanych na świecie i bardzo poruszających obrazów jest zdjęcie zatytułowane "Ostatni Żyd w Winnicy". Co bardzo ważne, to zdjęcie przez wiele lat było całkowicie nieznane, aż w końcu odnaleziono je  przypadkowo w albumie byłego niemieckiego żołnierza. Na jego odwrocie znajdował się napis, który jednocześnie stał się tytułem fotografii.

 

W roku 1941 w ślad za szybko postępującymi wojskami niemieckimi podążały specjalne grupy Einsatzgruppen (Grupy Operacyjne), których jedynym zadaniem było sianie terroru oraz mordowanie ludności na podbitych terenach. Co oczywiste, ich głównym "wrogiem" była ludność żydowska.

Jednym z miejsc, które miało stać się masowym grobem społeczności żydowskiej była Vinnitsa.

16 i 22 września 1941 roku w tej miejscowości doszło do dwóch masowych rozstrzelań, w których śmierć poniosło blisko 28 tysięcy osób. Niemiecki oficer Erwin Bingel, świadek tamtych wydarzeń, otrzymał rozkaz zorganizowania straży wokół lotniska i linii kolejowych w dystrykcie miasta Uman. O świcie w dniu 16 września 1941, porucznik Bingel i jego ludzie przybyli na miejsce, gdzie zobaczyli tłum ludzi sprowadzonych do rowów przed lotniskiem, składający się z mężczyzn, kobiet i dzieci. Okazało się, że Żydzi zostali zgromadzeni w tym miejscu w wyniku skierowanej do nich odezwy. Zapewne myśleli, że Niemcy chcą im oznajmić jakieś ważne informacje lub przesiedlić. Rzeczywistość była niestety całkiem inna.

 

Z ciężarówek zaczęto rozładowywać worki z chlorkiem wapnia. Tymczasem na lotnisku wylądowało kilka transportowców, z których zaczęli wychodzić żołnierze SS. Ludności żydowskiej nakazano najpierw pozbycie się wszelkich kosztowności, które musieli położyć na specjalnie do tego wyznaczonych stołach, by potem rozebrać się do naga. Pogrupowano ich według płci i kazano ustawiać się w szeregu nad dołami. W tym momencie rozpoczęła się masakra. Naziści rozstrzeliwali dzieci, mężczyzn, kobiety i starców za pomocą pistoletów maszynowych. Wielu żołnierzy dopuszczało się ogromnych aktów okrucieństwa.

 

Niemcy postanowili skorzystać jeszcze z pomocy oczekujących na rozstrzelanie. Każdy kolejny szereg musiał za pomocą łopat najpierw rozsypać chlorek wapnia na ciałach rodziny, przyjaciół, znajomych, by potem samemu paść ofiarą kolejnych rozstrzelań.

Powietrze rozbrzmiewało okrzykami zabijanych i torturowanych ludzi. W tym momencie Bingel nie mógł przestać myśleć o pozostawionych w domach żonach i dzieciach, którzy wierzyli, że ich mężowie i ojcowie dumnie i bohatersko walczyli w szeregach armii niemieckiej, podczas gdy elitarny, unikalny oddział popełniał  najbardziej straszne akty okrucieństwa.

W dniu 22 września 1941 roku porucznik Bingel i jego ludzi byli świadkami drugiej masakry w Winnicy. Tym razem obok oddziałów SS w mordowaniu cywilów brała również ukraińska milicja.

 

Porucznik Bingel wspominał:

 

"Rano o 10.15 rozpętała się dzika strzelanina i straszne ludzkie okrzyki. Na początku nie nie wiedziałem co się dzieje, ale kiedy zbliżyłem się do okna, z którego miałem szeroki widok na cały park miejski, zauważyłem ukraińską milicję na koniach, która uzbrojona w pistolety i karabiny jeździła wokół oraz wewnątrz tłumu ludzi zgromadzonego na terenie parku.
Nagle setki pocisków pomknęły w stronę masy ludzkiej. Kto nie zginął od kul natychmiast padł ofiarą ukraińskich szabli. Niczym upiorne zjawy, ta horda Ukraińców, wypuszczona i dowodzona przez oficerów SS, brutalnie zadeptała ludzkie ciała, bezlitośnie zabijając niewinne dzieci, matki i starych ludzi, których jedynym przestępstwem było to, że udało im się uniknąć wcześniejszych masowych mordów".

 

W ciągu zaledwie kilku dni wymordowano całą kilkudziesięciotysięczną ludność żydowską w okolicy. O skali przemocy mogą świadczyć zdjęcia, ukazujące ciała ofiar masakry.

 

Tytułowe zdjęcie ukazuje ostatniego Żyda w Winnicy. Cała sytuacja wygląda niczym upiorne przedstawienie. Kaci zebrani wokół ofiary oglądają ostatni akt sztuki. Ta zatrzymana chwila dobitnie pokazuje pozycję, w jakiej znajdowali się mordercy i ich ofiary. Wszyscy z zaciekawieniem i spokojem przyglądają się ostatniej egzekucji. Na twarzach niektórych widać jakby oznaki zmęczenia, znużenia całym dniem "pracy".

Klęcząca, wychudzona nad dołem postać nie chce patrzyć na ciała swych współbratymców. Wydaje się, że w tej ostatniej chwili spogląda gdzieś przed siebie. Jego spojrzenie i postawa wobec całej sytuacji są przerażające i na długo potrafią utkwić w naszej pamięci.

 

autor: Michał Strączek

 

Źródła:
http://www.holocaust...atz/bingel.html
http://ww2today.com/...jew-in-vinnitsa
http://pl.wikipedia..../Einsatzgruppen

 

źródło


  • 37



#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Świetny temat, masz +

 

Wszystkie zdjęcia już wcześniej widziałem (oprócz 9) i największe, przerażające wrażenie, zrobiły na mnie 3 i 6. Wojna...dziewczynka ma tak puste i zrezygnowane spojrzenie, że aż serce krwawi. Człowiek nie do odzyskania. Tyle straconych istnień przez kilku żądnych władzy i splendoru popaprańców. Tak samo żołnierz na zdjęciu 6 - nie chciałbym takiego wyrazu twarzy zobaczyć na żywo. Aż ciarki przechodzą. 

Natomiast zainteresował mnie nr 9 - creepy. Znalazłem na innemedium.pl krótki wpis do tego zdjęcia, z 07.02.2014:

 

Powyższe zdjęcie bardzo szybko stało się tak zwanym viralem ,czyli rozprzestrzeniło się błyskawicznie po Internecie. Rzekomo przedstawia ono demona na łóżku szpitalnym.

Zdjęcie pojawiło się po raz pierwszy mniej więcej przed dwoma miesiącami i od tego czasu żyje swoim życiem. Nie jest ono zbyt wyraźne, ale jest to tłumaczone faktem, że został po prostu sfotografowany monitor, na którym ów niezwykły obraz dało się reprodukować za pomocą specjalistycznego magnetowidu nagrywającego sekwencje z danej kamery.

Informacje o złych duchach pojawiających się w szpitalach nie są takie rzadkie i można to tłumaczyć faktem, że jest to miejsce gdzie często decyduje się o życiu i śmierci. To zdjęcie podobno pochodzi z pokoju umierającego pacjenta. Postać, którą widać na zdjęciu odpowiada wyobrażeniu typowego demona. Istota wygląda bardzo nienaturalnie, nogi kończą sie czymś co może wyglądać jak kopyta.

 

Kurde, jeśli to nie jakiś żart albo fotomontaż, to autentycznie przerażające to jest...


  • 0



#3

BassKat.
  • Postów: 172
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe zdjęcia. Ale to 5 zdjęcie jest dziwne, żeby spadająca kobieta rozwaliła samochód? Przecież to nie był jakiś meteoryt tylko lekka (sądząc po budowie) osoba.
A zdjęcie 9 to zdecydowany fake.

Użytkownik Snaker edytował ten post 19.12.2015 - 13:52

  • -1

#4

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żołnierz z miejsca 6 wygląda bardzo podobnie do mojego wujka O_o ale to nie ważne, bardziej dziwi mnie jak osoba z 8 miejsca dostała się tak wysoko.

No i 9 może zrodzić dużo pytań


  • 0

#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Kurcze, a akurat jadłem tosta...

 

Odnośnie tych "cieni ludzi którzy wyparowali" - to często spotykany mit na temat Hiroszimy. Wybuch wywołał powstanie silnego promieniowania cieplnego i świetlnego, które opaliło wystawione powierzchnie, z wyjątkiem miejsc zacienionych. Ludzie którzy zostawili te cienie zostali zapewne ciężko poparzeni i ginęli. Ich ciała zostały potem zabrane z tego miejsca i gdy po dwóch tygodniach po mieście kręcił się amerykański fotograf znajdował tylko takie cienie. Ponieważ mówienie o ludziach którzy wyparowali było bardzo sugestywne, tak opisywała te zdjęcia prasa.

Trudno jednak nie zauważyć że niektóre "cienie" powstały na ścianach drewnianych (to z drabiną) więc temperatura w tym miejscu nie mogla być aż tak wysoka. Podobne mity wciąż jeszcze krążą.

 

Masakra w Nankinie:

98b6fb2892112544ec10f9b59f36feec.jpg

 

Tacy też potrafili być Japończycy.


  • 5



#6

poranek.
  • Postów: 62
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

21. Polska elita wymordowana w Katyniu przez żydów z NKWD.

9ceb937.jpg


  • 0

#7

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 Ale to 5 zdjęcie jest dziwne, żeby spadająca kobieta rozwaliła samochód? Przecież to nie był jakiś meteoryt tylko lekka (sądząc po budowie) osoba.

Skoczyła z 86 piętra Empire State Building, który ma 381 m i 102 kondygnacje, czyli wysokość z jakiej spadała musiała wynosić ponad 300 m. Nic dziwnego, że siła, z jaką uderzyła w ten samochód była ogromna.


  • 1



#8

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Odnośnie tych "cieni ludzi którzy wyparowali" - to często spotykany mit na temat Hiroszimy. Wybuch wywołał powstanie silnego promieniowania cieplnego i świetlnego, które opaliło wystawione powierzchnie, z wyjątkiem miejsc zacienionych. Ludzie którzy zostawili te cienie zostali zapewne ciężko poparzeni i ginęli. Ich ciała zostały potem zabrane z tego miejsca i gdy po dwóch tygodniach po mieście kręcił się amerykański fotograf znajdował tylko takie cienie. Ponieważ mówienie o ludziach którzy wyparowali było bardzo sugestywne, tak opisywała te zdjęcia prasa.

Trudno jednak nie zauważyć że niektóre "cienie" powstały na ścianach drewnianych (to z drabiną) więc temperatura w tym miejscu nie mogla być aż tak wysoka. Podobne mity wciąż jeszcze krążą.

 

Akurat ten problem wypłynął w innym temacie, który założyłem  - "Wieczne cienie" i bardzo ładnie oraz przekonująco (i racjonalnie przy okazji) wyjaśnił go Amontillado w swoim poście. Nie twierdzę, że tak właśnie było ale muszę przyznać, że jego pomysł mnie przekonuje.


  • 0



#9

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe zdjęcia. Ale to 5 zdjęcie jest dziwne, żeby spadająca kobieta rozwaliła samochód? Przecież to nie był jakiś meteoryt tylko lekka (sądząc po budowie) osoba.
A zdjęcie 9 to zdecydowany fake.

 

Powiem Ci z własnego doświadczenia. Mieszkałem z rodzicami na 9 piętrze, nad nami mieszkał alkoholik, który lubił sobie rzucać rzeczami przez okno. Niestety kiedyś padło na nasz samochód. Rzucił niewielkim kamieniem, który rozwalił tylną szybę i uszkodził dach. To weź sobie teraz przemnóż 50kg wagi x kilkaset metrów. Jaka to jest siła. Mnie natomiast dziwi, że ta pani ostała się w takim dobrym stanie po takim uderzeniu - aż dziwne.


  • 0



#10

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 


Mnie natomiast dziwi, że ta pani ostała się w takim dobrym stanie po takim uderzeniu - aż dziwne.

Nie powiem, że się nad tym również nie zastanawiałem.

Kobieta wyskoczyła z tarasu widokowego Empire State Building, który mieści się na 86-stym piętrze tego budynku, a jej ciało wygląda tak jakby ją ułożyli do tego zdjęcia na dachu zmiażdżonego czymś innym samochodu.

Nie widać też nawet kropli krwi.

Zdjęcie, z tego, co czytałem było wykonane zaledwie 4 minuty po samobójstwie, więc podejrzewam, że przed publikacją zostało wyretuszowane - nie wierzę po prostu, żeby nie usuwano z niego krwawych śladów zostawionych przez zwłoki na dachu limuzyny.

 

Co zaś do "nienagannego" wyglądu samego ciała, to podejrzewam, że choć karoseria limuzyny, na która ona spadła, była wystarczająco twarda żeby spowodować zgon kobiety, to jednocześnie była też na tyle miękka żeby nieco "zamortyzować" uderzenie, co skutkowało tym, że na fotografii nie widzimy krwawej miazgi, a kobietę, która wygląda jakby spała.

 

Gdyby ta samobójczyni trafiła w chodnik obok auta, to z pewnością zdjęcie jej zwłok przypominało by bardziej te fotografie, które można było oglądać po zdarzeniach 9/11 (jeszcze przed zawaleniem się wież), a które pokazywały jedno z miejsc, w którym spadali "skoczkowie".

Tamtych fotek nikt z pewnością nie zakwalifikowałby do kategorii "najpiękniejsze samobójstwo".


  • 0



#11

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe zdjęcia. Ale to 5 zdjęcie jest dziwne, żeby spadająca kobieta rozwaliła samochód? Przecież to nie był jakiś meteoryt tylko lekka (sądząc po budowie) osoba.
 

 

Ciało "ważyło" około 10ton w momencie uderzenia. Myślę, że to wystarcza do wgniecenia auta.

 

Dobre fotki.


  • 0

#12

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawy temat. Najsugestywniejsze jak dla mnie zdjęcie Goebbelsa. Zło w czystej postaci.

Spokojnie można by dorzucić do tego jeszcze zdjęcia przybitych do drzewa dzieci z Wołynia.

 

Ale swoją drogą, od kiedy tu na forum można wrzucać drastyczne fotki? Kiedyś było to karane. Czy coś się zmieniło w regulaminie?


Użytkownik erebeuzet edytował ten post 19.12.2015 - 20:49

  • 2

#13

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Ale swoją drogą, od kiedy tu na forum można wrzucać drastyczne fotki? Kiedyś było to karane. Czy coś się zmieniło w regulaminie?

 

Stopień drastyczności, to rzecz względna - te, zamieszczone w temacie, nie wydają mi się jakoś szczególnie drastyczne (a które zdjęcia konkretnie masz na myśli?) w porównaniu z tymi, które widziałem tu onegdaj i które nadal można tu znaleźć.

Chociażby wspomniany przez Ciebie "wianuszek z dzieci" (który na pewno na forum widziałem).

 

Te tutaj, bardziej dają do myślenia niż epatują "drastycznością". Takie jest moje zdanie.

Ale, to oczywiście każdy inaczej odbiera, w zależności od stopnia wrażliwości, więc zostawiam decyzję administracji forum i się jej podporządkuję jakby co.

Pragnę tylko przypomnieć, że temat oznaczony jest jako +18 8), co samo w sobie już oznacza, że można się w nim natknąć na nieco bardziej "mocne" treści.

edit:

 

Najsugestywniejsze jak dla mnie zdjęcie Goebbelsa. Zło w czystej postaci.

Tu - pełna zgoda.

To jedno ze zdjęć, które na mnie też wywarły największe wrażenie.

Nie wiem tylko, jakbym je ocenił, gdybym nie wiedział kim był człowiek uwieczniony na tej fotografii.


Użytkownik pishor edytował ten post 19.12.2015 - 21:13

  • 0



#14

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Spokojnie można by dorzucić do tego jeszcze zdjęcia przybitych do drzewa dzieci z Wołynia.

Masz na myśli to słynne zdjęcie, które okazało się zbrodnią chorej psychicznie cyganki?

https://pl.wikipedia...ianna_Dolińska

 

Bo choć relacje o takim przybijaniu do drzewa wspominały, to prawdziwego zdjęcia z tamtego czasu nie widziałem.

 

 

Nie powiem, że się nad tym również nie zastanawiałem.

Kobieta wyskoczyła z tarasu widokowego Empire State Building, który mieści się na 86-stym piętrze tego budynku, a jej ciało wygląda tak jakby ją ułożyli do tego zdjęcia na dachu zmiażdżonego czymś innym samochodu.

Nie widać też nawet kropli krwi.

Zdjęcie, z tego, co czytałem było wykonane zaledwie 4 minuty po samobójstwie, więc podejrzewam, że przed publikacją zostało wyretuszowane - nie wierzę po prostu, żeby nie usuwano z niego krwawych śladów zostawionych przez zwłoki na dachu limuzyny.

W związku z pozycją w jakiej spadła, większość krwi została w środku ciała, część mogła wyciekać z uszkodzonej potylicy, ale nie widać tego bo głowa leży w zagłębieniu. Dlatego bardzo możliwe, że z góry żadnej krwi nie było widać. Krew w takich przypadkach wycieka przez naturalne otwory po uszkodzeniu jam ciała, stąd najczęściej duże wycieki (czysto grawitacyjne bo po ustaniu akcji serca krew nie wycieka tak jak ze zwykłych ran) zdarzają się gdy człowiek upadnie na coś twardego twarzą i klatką piersiową, a krew może wyciec z nosa i ust ewentualnie z uszkodzonego łuku brwiowego i naruszonej skóry czoła. No i oczywiście gdy pierwszy kontakt z ziemią ma głowa, może się zdarzyć pęknięcie czaszki.

 

W tym przypadku kobieta spadła na plecy a dach samochodu wgiął się, dlatego krew nie wyciekła a nawet jeśli to jest pod ciałem. Spadając z 300 metrów mogła osiągnąć prędkość 120-140 km/h a to wystarczy do wgniecenia blachy.


  • 0



#15

Kessarath.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo smutne te zdjęcia. Życie jest takie ulotne... i w sumie to nic nie wiemy. Nie wiemy po co żyjemy, przynajmniej ja już nie wiem o co w tym wszystkim chodzi. Kiedyś wydawało mi się, że wiem. Wydawało mi się...


Użytkownik Kessarath edytował ten post 19.12.2015 - 22:17

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych