Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciemna materia otacza całą Ziemię. Być może w końcu będzie ją można zbadać!

ciemna materia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#16

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Teoria o grawitacji i zakrzywianiu przestrzeni będzie potwierdzona jeśli np nauczymy się zaginać przestrzeń np w celu przemieszczania się.

Tą teorię potwierdzono doświadczalnie. Nie tylko badanie ugięcia promienia światła, które miało wartość odpowiadającą ugiętej przestrzeni ale też na przykład badanie ruchu satelit, czy badanie na przykład "wleczenia" czasoprzestrzeni przez obracającą się ziemię. Gdyby nie poprawki relatywistyczne system GPS miałby dokładność +/- 20-30 m.


  • 2



#17

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do wielkiego wybuchu to tylko teoria, jest wiele teorii co do wszechswiata, można jedynie zakładać i snuć prawdopodobne teorie co do początku i ogólnie co do wszechświata. Przecież w oddalonym wszechświecie i na samym krańcu (o ile koniec wszechświata istnieje) mogą występowac zjawiska zupełnie nam nie znane jak i mechanizmy, a co do światów równoległych, innych wymiarów, nie ma pewności czy tam obowiązują znane nam prawa fizyki, tam mogą odbywać sie inne mechanizmy, spowodowane inną gęstością, a co za tym idzie wibracje moga być inne. Ludzie nie wiele wiedzą o wszechświecie.


  • 0

#18

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Co do wielkiego wybuchu to tylko teoria

Teoria - opis obserwowanych zjawisk oparty o wyniki doświadczeń.

Hipoteza - propozycja przebiegu zjawisk jaką należy jeszcze zwryfikować.

 

Tak że owszem, Wielki Wybuch to teoria, ale nie hipoteza która może się całkiem nie sprawdzić. Teorię wielkiego wybuchu zbudowaliśmy na podstawie tego co obserwujemy.

 

 

Przecież w oddalonym wszechświecie i na samym krańcu (o ile koniec wszechświata istnieje) mogą występowac zjawiska zupełnie nam nie znane jak i mechanizmy,

Tyle że po pierwsze zmiana mechanizmów musiałaby z czegoś wynikać, a po drugie jak na razie w całym obserwowalnym wszechświecie prawa fizyki są takie same. Widać to ładnie po szerokości linii widmowych.

 

 

 

a co do światów równoległych, innych wymiarów, nie ma pewności czy tam obowiązują znane nam prawa fizyki

Jak na razie nie ma dowodu na to, że inne światy istnieją, tak że obalanie teorii fizycznej niepotwierdzoną hipotezą to... zły krok.


  • 3



#19

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiem , że ciemna materia stanowi  23% wszechświata a 73% ciemna energia,

która w odróżnieniu od ciemnej materii rozciąga wszechświat....

 

Mam pytanie.

Czy ta ciemna materia jest naprawdę taka nie widoczna?

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad jednym dziwnym zjawiskiem,

o którym już tu pisałam. Cały czas nie daje mi to spokoju.

Normalnie patrząc i nie skupiając się na niczym

widzę całkowicie normalnie, czyli to co każdy człowiek,

ale w momencie jak się skupię na np. przestrzeni w domu ( oczu nie męczę bo normalnie mrugam)

widzę  dziwne twory, są przeźroczyste, taki efekt predatora i normalnie po dłuższej obserwacji,

dochodzę do wniosku, że cokolwiek to jest wypełnia to pomieszczenie.

W momencie kiedy wsadzam w to dłoń czy rękę to się albo obkleja wkoło mojej ręki,

albo całkowicie przez nią przechodzi.

W momencie kiedy trzymam wsadzoną w ten twór rękę, dłoń czuję lekki napór, mrowienie lub ocieranie się,

no i nachodzi mnie uczucie zimna.

 

Wcześniej, jeszcze nie dawno, byłam przekonana , że widzę duchy ,

ze względu na to uczucie chłodu i tą przenikliwość tego czegoś, ale... Po dłuższym namyśle...

Widziałam kolorowe mgiełki, ale na tym się nie skupiam. To pewnie jakaś aura czy coś.

Chodzi mi o te przeźroczyste. Te mnie interesują.

Przyznam , że nie są łatwe do zaobserwowania,

ale około 15 sekund obserwacji i już się wyłaniają.

W nocy łatwiej się to widzi niż w dzień, ale to tylko kwestia czasu.

Gdybym  miała opisać właściwości tych  tworów to opisałabym tak:

- przeźroczystość

- mają zdolności klejenia się, czyli musi istnieć w nich jakaś zdolność przyciągania.

- przenikliwe ( czasami przenikają przez rękę)

- lekko oddziałuje ( uczucie dotyku)

- elastyczność ( praktycznie jak się oklei na jednej dłoni i drugiej to odciągając dłonie od siebie , widać jak to się naciąga, taka pajęczynka)

 

Cokolwiek to jest , jest bardzo ciekawe.

Nie tylko to widzę , ale i czuję.... :)

 

Raz wpatrując się w jedną z pikselkowatych maciupkich wielkości fotonu kropek,

które nazywacie śniegiem optycznym, też zaobserwowałam taki twór,

Zaczął się rozciągać, zmieniać kształt, powiększył i ... zobaczyłam

coś ... wnętrze jakiegoś mieszkania, z perspektywy stojącego za zamrożoną szybą,

zobaczyłam to przez dziurę w tej szybie. Po 2 sekundach znikło , dosłownie.

Wiem, że brzmi jak totalne science fiction , ale ... Jak ktoś by mi to opowiedział,

to pewnie sama bym mu nie uwierzyła, ale... Wygladało to jak otwarcie się jakiegoś 

czasoprzestrzennego tunelu, ale tak niestabilnego , że nie wytrzymał 2 sekund i się zapadł.

Jeśli to co mi się przytrafiło nie było zwykłą wizją, to może wystarczy głębiej penetrować

otoczenie by coś odkryć?  :)


Użytkownik Shadow Of Angel edytował ten post 08.05.2016 - 00:22

  • 0



#20

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciemna materia nie oddziałuje ze zwykłą i najwyraźniej też ze światłem. W związku z czym jej nie widzimy.

 

Obstawiam że masz po prostu śnieg optyczny.

https://pl.wikipedia...Śnieg_optyczny


  • 0



#21

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Shadow nie szukaj sobie jakiś paranormalnych wyjaśnień swoich problemów. Masz albo coś z oczami albo z mózgiem.

Może masz zaćmę

Skutkiem zaćmy bywa mniejsza intensywność i wyrazistość postrzeganych kolorów oraz wystąpienie trudności podczas czytania czy oglądania telewizji. Rzadziej obserwuje się widzenie aureoli (koła światła) wokół jasnych źródeł światła (np. reflektory samochodowe) i podwójne widzenie (dwa obrazy zamiast jednego)

https://pl.wikipedia...org/wiki/Zaćma

może odwarstwienie siatkówki http://www.poradnikz...roku_33701.html

 

przebadaj się jeszcze raz a nie fantazjuj.


  • 0



#22

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Shadow nie szukaj sobie jakiś paranormalnych wyjaśnień swoich problemów. Masz albo coś z oczami albo z mózgiem.

Może masz zaćmę

Skutkiem zaćmy bywa mniejsza intensywność i wyrazistość postrzeganych kolorów oraz wystąpienie trudności podczas czytania czy oglądania telewizji. Rzadziej obserwuje się widzenie aureoli (koła światła) wokół jasnych źródeł światła (np. reflektory samochodowe) i podwójne widzenie (dwa obrazy zamiast jednego)

https://pl.wikipedia...org/wiki/Zaćma

może odwarstwienie siatkówki http://www.poradnikz...roku_33701.html

 

przebadaj się jeszcze raz a nie fantazjuj.

 

No dobra... A to uczucie dotyku? Tam gdzie tego nie ma , nie czuję nic,

ale tam gdzie to się pojawia czuję ocieranie się. Nie sądzę, by zaćma miała takie właściwości - objawy.

 

Gdyby nie to uczucie ocierania się to bym tu nic nie napisała, twierdząc , że  to coś z oczami.

A gdybym ostatnio se rezonansu magnetycznego nie robiła i EEG to bym też zwaliła to

wszystko na mózg...

Ale  wszystko z mózgiem jest git.

 

Wiem, że jakbyś był na moim miejscu , też byś się nad tym zastanawiał, bo ludzie

tak mają, puki tego nie przeżyją, to próbują tłumaczyć w najprostszy, realny sposób:

chorobą, brakiem czegoś i wieloma realnymi poznanymi dotychczas zjawiskami.

Wiem , bo sama kiedyś taka byłam. Twardo stąpałam po Ziemi a ludzi , którzy

próbowali gadać o zjawiskach paranormalnych omijałam bądź próbowałam ich

"nawracać" z tej paranormalnej drogi.

Z czasem jednak zauważyłam , że tracąc coś zyskujemy co innego,

Nasze widzenie świata, słyszenie go, smakowanie, dotykanie , czucie jest bardzo

ograniczone. Kot czuje wibracje powietrza, lepiej widzi w ciemności, pies czy motyl mają lepszy węch,

nietoperze i delfiny słyszą to czego my nie słyszymy. Człowiek nie jest idealny...

Skąd wiesz, czy gdy ktoś traci wzrok to jego  mózg nie zastąpi go czym innym?

Skąd wiesz, żę to co w dzisiejszych czasach nazywają "paranormalne" , to za jakiś czas

nie będzie czymś całkowicie normalnym?

Rozumiem ludzi . Ludzie z reguły są konformistami " tak się robi" , "tak się mówi" "Taka jest reguła"

" Tak musi być, bo tak mówi nauka"

Zobacz ile teorii zostało obalonych i dalej podważa się wiele z tych co jeszcze się utrzymały.

Świat się zmienia, świadomość się zmienia... Dążymy do prawdy.

Oczywiście nie zaprzeczam , że mogę mieć coś ze wzrokiem, jednak nie powinieneś sugerować , że fantazjuję.

Od fantazjowania to mam worda na którym mogę pisać książkę albo scenariusz filmowy :)

A gdybym chciała zaistnieć, jak mi wcześniej tu zarzucono, to bym się nie udzielała na anonimowym forum,

Sama nazwa forum zobowiązuje, by dzielić się tu rzeczami, które wydają się nam dziwne, ale są prawdziwe :)


  • 0



#23

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest sugestia z tym dotykiem, tak jak w triku gdzie hipnotyzer przekonuje widza że staje się dla niego niewidzialne, a widz go nie widzi albo wypiera jego widok ze swojej świadomości. Albo trik gdzie przekonuje się widza że moneta w jego ręce robi się gorąca.
Jak ktoś traci wzrok to jego mózg wytwarza dla niego wizje, przykładem jest zespół charlesa-bonneta.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 08.05.2016 - 13:31

  • 0



#24

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko, że ja już wcześniej też miewałam takie coś, a podczas badań typu

dna oka, pole widzenia wszystko było o'k :)

Zwykłe badania nic nie wykazały , wzrok był idealny, okulary były niepotrzebne.

 

Ale wróćmy do tematu , bo zamkną go za off top.

 

Widzisz ludzie polegają na własnych zmysłach , które nie potrafią podobno dojrzeć ciemnej materii i energii.

Naukowcy snują coś czego istnienia nie umieją do końca dowieść.

Może niektórych rzeczy nie możemy dostrzec za pomocą zmysłów a doświadczamy dopiero

jak zmysły przestają działać poprawnie lub po opuszczeniu ciała.


  • 0



#25

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale chyba nie chcesz mi powiedzieć że widzisz ciemną materię. Pewnie chciałabyś żeby tak było, ale bardziej prawdopodobne jest że tak nie jest.
To skoro masz ze wzrokiem wszystko ok to skąd się biorą wizje tych mgieł i całej reszty? Ja mam na jedno oko -4 i jakoś takich rzeczy nie widzę.
Po za tym jestem ciekawy ile z tych dziwnych rzeczy naprawdę widzisz a ile sobie dokładasz od siebie.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 08.05.2016 - 14:13

  • 0



#26

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale chyba nie chcesz mi powiedzieć że widzisz ciemną materię. Pewnie chciałabyś żeby tak było, ale bardziej prawdopodobne jest że tak nie jest.
To skoro masz ze wzrokiem wszystko ok to skąd się biorą wizje tych mgieł i całej reszty? Ja mam na jedno oko -4 i jakoś takich rzeczy nie widzę.
Po za tym jestem ciekawy ile z tych dziwnych rzeczy naprawdę widzisz a ile sobie dokładasz od siebie.

 

Gdybym była przekonana , że widzę ciemną materię, to bym nawet nie próbowała się o to pytać, bo po co?

Pytam się , ponieważ nie wiem co to jest. Proste.

Ta mgiełka to pewnie... Widziałam ją po śmierci mojego psa i nie była przeźroczysta tylko fioletowa. 

Teraz już jej nie widzę. Po prostu znikła. Chociaż bym chciała , nie potrafię jej zobaczyć.

Długie wpatrywanie się w coś bez mrugania też może zniekształcać obraz a nawet psuć wzrok. Więc tego nie robię.

Uwierz mi, że gdybym chciała dodać coś od siebie to walnęłabym czymś ,

co nie kojarzyłoby sie nikomu z chorobą oczu, mózgu itp.

Nie naraziłabym się na to , że za chwilę ktoś wyśle mnie do psychiatry tak publicznie,

I nie logowałabym się na forum na którym nikt mnie nie zna. Po co by mi to było?

Dlatego uwierz, że wszystko co do tej pory napisałam o sobie  jest prawdą..

Nie jestem fanatyczką, żeby wierzyć w coś czego nie jestem pewna, dlatego się pytam.

I przyjmuję do wiadomości , każdą, nawet najgorszą opinię...


  • 0



#27

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zwykłe zwidy Shadow :)


  • 0



#28

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciemna materia nie istneje. Jest tylko wymysłem fizyków, którzy nie mają pojęcia jak to się dzieje, że tak się dzieje.

Tu nie pasuje, tam nie pasuje to dajmy magiczny dodatek, i nazwijmy go czarną materią.

 

Najvbardzie zadzowiają mnie tutaj sceptycy. Wszędzie chcą dowodów a tutaj? Nie ma żadnych dowodów na istneinie czarnej materii. BAA owa materia jest niczym BÓG, w któregoi oczywiście nie wierzą ale w ciemna/czarfne materię oczywiscie wierzą i walczą o nią

 

Wszystkie "wyliczenia ukazujące działanie ciemnej materii" to jest jeden wielki dowod na brak wiedzy o grawqitacji lub innych oddziaływań a nie o istnieniu jakiejś materii której nie ma, ale musi być. To tak jak z Bogiem.

 

czekam na konstruktywny hejt


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 08.05.2016 - 19:29

  • 0

#29

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oto hejt: nie ważne jak to nazwiemy, ale to coś musi istnieć bo innaczej większość teorii o grawitacji by się nie sprawdzała. Czym więc argumentujesz swój sceptyzm ?
Większość astrofizyków uznaje tą teorie nie bez przyczyny.
  • 0



#30

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Większość astrofizyków uznaje tą teorie nie bez przyczyny.

To, że większość uznaje "coś" za prawdę - nie gra specjalnie na korzyść takiej teorii i jej prawdziwości.

Także to żaden argument a nawet kontrargument. 


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: ciemna materia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych