Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paranormalne a tematyka tego forum.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

BassKat.
  • Postów: 172
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam serdecznie! Otóż mam uwagę... dlaczego na tym forum tak ogniście prowadzone są dyskusje o zamachach terrorystycznych, wojnach i uchodźcach skoro te tematy nie mają nic wspólnego ze zjawiskami paranormalnymi?
A więc skoro tematy paranormalne się wyczerpują bo mało kto wierzy w duchy, kosmitów itp, to jaki jest sens aby to forum było o tym skoro tutaj głównie się rozmawia o tematach aktualnych jak wojny, zalew imigrantów i tym podobne?

Pozdrawiam.

Użytkownik Snaker edytował ten post 23.11.2015 - 20:10


#2 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Forum musi być wielotematyczne inaczej nie przetrwa. Jedna tematyka to już zbyt mało. Inne fora, które zajmowały się tylko tematami para już nie funkcjonują.

 

Zgodzę się z faktem, że potrzeba nam tu więcej paranormaliów. I zamierzam coś z tym zrobić. Natomiast nie można rezygnować z innych tematyk bo cofniemy forum w rozwoju, a wielu userów odejdzie.



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To dobrze że są prowadzone bo jest o czym pisać. Polityka została zakazana, więc ograniczenie kolejnych tematów znowu ograniczy różnorodność tematyczną.



#4

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3007
  • Tematów: 2579
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam serdecznie! Otóż mam uwagę... dlaczego na tym forum tak ogniście prowadzone są dyskusje o zamachach terrorystycznych, wojnach i uchodźcach skoro te tematy nie mają nic wspólnego ze zjawiskami paranormalnymi?
A więc skoro tematy paranormalne się wyczerpują bo mało kto wierzy w duchy, kosmitów itp, to jaki jest sens aby to forum było o tym skoro tutaj głównie się rozmawia o tematach aktualnych jak wojny, zalew imigrantów i tym podobne?

 

Nowe dyskusje rozpoczynają użytkownicy, więc zapewne ta właśnie tematyka jest dla nich najbardziej interesująca -- nie zamierzam nikomu tego bronić. Zresztą forum te od początku słynęło z różnorodności poruszanych na nim zagadnień.

Jedyne sprawy niedozwolone na VRP to wszelkiego rodzaju zagadnienia niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem oraz dyskusje polityczne. Więcej ograniczeń w kwestii tematyki nie ma i nie będzie.





#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dwie rzeczy.

 

Rzecz 1.

Tematyka imigrantów faktycznie ostatnio zdominowała to forum i jeśli chodzi o mnie, to przez to straciło ono dla mnie dużo ze swojego uroku. Nie tylko dlatego, że nie na takie forum się zapisywałem ale głównie dlatego, że poziom emocjonalny i merytoryczny  tych dyskusji, klasyfikuje Para gdzieś w okolicy Onetu. Dlatego staram się w tych tematach nie udzielać, a że one głównie dominują ostatnio - udzielam się mniej w ogóle.

ALE...

Szanuję to, że ludzie chcą właśnie na takie tematy rozmawiać, więc jedyną moją reakcją jest wycofanie się z bardziej czynnego uczestnictwa w życiu forum (plus inne powody, które mnie zajmują ostatnio).

Wiem też jednak, że to tylko chwilowy trend i za niedługi czas wszystko wróci do normy (patrz chociażby dwa tematy ukraińskie).

Ale w tym sensie - rozumiem obiekcje autora tematu.

 

Rzecz 2.

I tu pretensjom autora nie bardzo jestem w stanie kibicować, bo któryś już raz z rzędu (od kolejnej osoby) słyszę narzekania na to, że forum upada (tak czy inaczej), że tematy nieciekawe albo, że coś tam jeszcze.

Problem w tym, że forum tworzą ludzie i to oni decydują, jaki będzie miało ono profil i o czym się będzie rozmawiać. Jeśli więc komuś coś nie bardzo odpowiada, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby próbował to zmienić. Zawsze można przysiąść i wrzucić parę ciekawych / paranormalnych tematów - w czym problem? Do tego nie trzeba być ani redaktorem, ani tłumaczem -wiem, bo bawiłem się tak rok temu. Jeżeli tego się nie robi, a tylko narzeka (nie piję tu do Snakera akurat - chodzi mi o ogólną zasadę), to myślę sobie, że tego typu "żale" wypada odsyłać na Berdyczów. Bez urazy.





#6

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie jeden taki narzekacz już był, że forum pada, sam odszedł, a forum ma się dobrze.

Nie ma na świecie zbyt wielu rzeczy paranormalnych, więc nie byłoby o czym rozmawiać, a sprawy bieżące są ważne. O imigrantach obecnie to się nawet rozmawia na forach o muzyce czy piłce nożnej.

A tak poza tym nieraz Kronikarz potrafi przywalić z 5-6 paranormalnymi tematami pod rząd i jakoś komentarzy tam nie ma, czemu wtedy się nie wypowiadacie jeden z drugim?





#7

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja, w przeciwieństwie do pishor'a, poradzę koledze Snaker'owi, aby się przesiadł na inne forum, skoro go obecne nie satysfakcjonuje. O kształcie forum i jego tematyce decyduje admin i to do niego, a nie do użytkowników należy skierować swoje żale. Skoro dopuszczalne są takie dyskusje, w czym rzecz? 

 

Inna sprawa, że coraz trudniej o tematy paranormalne, pomimo naszego szczerego zaangażowania. Chcesz kolego Snaker podnieść poziom forum, zacznij od siebie i swoich tematów. Dobre i interesujące tematy są zazwyczaj nagradzane zieloną łapką, bądź toczy się w nich dyskusja przynajmniej przez dwie, trzy strony.

To tyle.

 

Daniel@

Niestety, Kronikarzowi nie można dać plusa, pomimo tego, że napisał fajny art., a samo "fajny temat, podoba mi się" może skutkować ostrzeżeniem od tegoż samego Kronikarza za spam. Dlatego czasem nie ma tam odzewu.

To u góry, to sam wiesz....





#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Będzie mu ciężko, bo praktycznie na każdym większym forum paranormalnym są tematy o teoriach spiskowych, nwo, atakach na wtc.





#9

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I z tematu "Jak poprawić jakość forum" zrobił się temat "Jak wkurzyć Staniqa" :D

Żart miał miejsce.

Moim zdaniem, nie ma co odsyłać ludzi w internety, bo każdy ma prawo swoje zdanie wyrazić (inna sprawa, to, czy to prawo jest jakoś umocowane zaangażowaniem - ale nadal nie chce mi się tego sprawdzać (zresztą - nie w tym rzecz).
Problem jest, powiedziałbym, cykliczny, więc nie ma o co kruszyć kopii, tylko trza przeczekać. Wiecznie imigranci nie będą na topie,a i zamachy pójdą w niepamięć (no, chyba, że nie).

Za chwilę będą ferie świąteczne, a tuz po nich zimowe, więc spodziewajcie się wysypu tematów typu "Coś mi w kuchni szura, coś mi chrzęści - czy możliwe jest, że to duch mojego tragicznie zmarłego chomika?"


Będzie mu ciężko, bo praktycznie na każdym większym forum paranormalnym są tematy o teoriach spiskowych, nwo, atakach na wtc.

To akurat dobre jest :D





#10

Wędrowiec.
  • Postów: 249
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Akurat wpisy o bieżących wydarzeniach politycznych mogą mieć wiele wspólnego z ogólnie pojętą tematyką paranormalną.

 

Pierwszy z brzegu przykład: jak to możliwe, że w Polsce do głosu i władzy doszły duchy III Rzeszy?

 

Kolejny: jak to możliwe, że Putin powiela scenariusz Stalina i mało kto z "ważnych" tego świata to zauważa? Czyżby Putin był reinkarnacją Stalina?

 

Można tak pisać mnóstwo wątków, wszystkie naprawdę są paranormalne...



#11

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dawno już tutaj nie było treściwej rozmowy nt. paranormalne ponieważ wszystkie stare i bierzące wyśmiane, a  ludziki para to niedokształceni IDIOCI. Serio? Na forum para? Ojcowie założyciele gdzie jesteście?

No i bzdurą jest powtarzanie, że tematyka wyczerpana i inne fora padły ;p


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 23.11.2015 - 22:35




#12

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak nie ma wypowiedzi w paranormalnych to źle, bo małe zainteresowanie, a jak są to też źle bo prędzej czy później ktoś znajdzie wyjaśnienie i to jest wtedy atak sceptyków...





#13

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie nie ma sie co dziwić, że coraz mniej jest tematów "paranormalnych". Forum istnieje już ładne pare lat, przez ten czas przewinęły się tu chyba wszystkie paranormalne kwestie świata (od piramid przez atlantydę po yeti i psiballe). Przez tak długi okres istnienia forum zostało już praktycznie powiedziane wszystko, co do powiedzenia było. Nikogo już nie szokuje nowe zdjęcie "ducha" (przy dzisiejszych możliwościach technicznych), świadome sny i oobe przestały być nikomu nieznanym tematem, kolejne "końce świata" przyjmujemy do wiadomości bez mrugnięcia okiem, atlantyda wciąż nie wynurzyła się z oceanu, a chupacabry nadal nikt nie złapał.

 

Prawda jest taka, że formuła "czysto paranormalnych" forów i portali szybko się wyczerpuje i trudno po użytkownikach oczekiwać, że będą po wsze czasy dyskutować na przedyskutowane już w te i we wte tematy.





#14

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Paranormalne" w ostatnim czasie stało się w większości miejscem niespotkań sceptyków niż osób zainteresowanych tematyką para ... Kiedy pojawi się ktoś z jakimś przeżyciem paranormalnym lub jest otwarty na tego typu zjawiska natychmiast brany do obróbki przez dyskutantów potępiających wszelkie odchylenia od doktryny.
Ale cóż każdy możne brać udział w dyskusji a sceptycy są bardziej przekonani o swojej "racji" niż ci którzy dostrzegają "inność".

Nie uważam, że wyczerpały się tematy paranormalne ale spadała umiejętność i chęć dyskutowania. Czytuje "Nexus" i trudno nie zauważyć iż pojawiają się tam w każdym kolejnym numerze tematy paranormalne traktowane przez ich autorów poważnie i dostrzegam ich fachowość która jest bez sprzeczna.
Na naszym "Paranormalnym" szwankuje trochę fachowość administratorów i moderatorów zdaje się, że większość z nich jest właśnie sceptykami. Ciekawa jestem jak wyglądałby "Nexus" gdyby jego redaktorzy byli sceptykami. 





#15

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aidil, Twoja wypowiedź mnie dziwi. Nie jesteś tu od wczoraj i dobrze wiesz, że 95% wrzucanych tematów "para" to ściema albo znudzenie dzieciaków. Do pewnego momentu były analizowane, ale się nam to znudziło i przestaliśmy dawać się wciągać w głupie dyskusje o szczekających firankach. W każdym sporze, w każdej dyskusji są dwie strony - broniąca jakiejś tezy i atakująca, czy może mająca inne zdanie. I to jest naturalne. Moderatorzy czy DK nie koniecznie muszą być sceptykami. Są po prostu doświadczonymi realistami, którzy nie siedzą w temacie od wczoraj i wiedzą jak zareagować. 

Ja np. uwierz mi, dałbym wiele za potwierdzenie, że na 100% istnieje Yeti, że śmierć alpinistów na Przełęczy Diatlowa, to wynik tajemniczych sił z wnętrza gór a kosmici żyją wśród nas. To byłoby coś wielkiego, pokazującego, że oprócz tego co widzimy, jest jeszcze druga strona życia, ta bardziej tajemnicza, masująca wyobraźnię i pobudzająca do zgłębiania tajemniczych zjawisk i świata duchów.

Ale póki co, większość tematów to jaja nowych użytkowników, więc nie bardzo rozumiem oburzenie na to, że nie dajemy się nabrać i nie łykamy każdego nowego nawiedzonego chlebaka jak młode pelikany.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych