Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Władysław Bartoszewski był profesorem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#16

AzazelPazuzu.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

patrząc na ostanie wydarzenia to do Komorowskiego mam olbrzymie wątpliwośći:)


  • 0

#17

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chłopcy, trochę powagi. Naczytaliście się jakiś głupot i wyrabiacie sobie fałszywe przekonania.
  • 0



#18

AzazelPazuzu.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiesz z przekonaniami jest jak z gustami:)czasami sie o nich nie rozmawia:)


  • 0

#19 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Śmieszna bajka, że z Oświęcimia wypuścili ze względu na zły stan zdrowia. To chyba szybciej by trafił na gaz albo ktoś mu pomógł przez sen? To musiał być spory układ i przekonanie Niemców, że im się to opłaci.


  • 1

#20

AzazelPazuzu.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

masz takie samo zdanie jak ja:)to o czym wcześniej pisałem:)


  • 0

#21

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do 1942 roku obóz był obozem pracy przymusowej, większość więźniów stanowili w nim Polacy i różni jeńcy. Z pierwszego transportu więźniów w 1940 roku 60 osób zostało zwolnionych z przyczyn zdrowotnych za sprawą wstawiennictwa Czerwonego Krzyża, łącznie do 1942 roku zwolniono kilkaset osób. Bartoszewski przed aresztowaniem pracował w PCK, więc miał kontakty.

 

Ze znanych osób zwolnionych z Oświęcimia można wymienić Krzysztofa Sobieszczańskiego:

http://www.1944.pl/h..._Sobieszczanski

czy Edwarda Bugajskiego:

https://pl.wikipedia...Edward_Bugajski

Stefan Jaracz został zwolniony już po miesiącu:

https://pl.wikipedia...i/Stefan_Jaracz

Leon Schiller został wykupiony przez siostrę za 12 tysięcy złotych:

https://pl.wikipedia...i/Leon_Schiller

 

Tu lista więźniów z pierwszego transportu, wśród nich są osoby zwolnione:

http://www.14czerwca...port/lista.html


  • 2



#22

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Azazel, widzisz czym kończy się opieranie na jakiś półprawdach i przekłamaniach?
  • 0



#23 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Plus za objaśnienie. Dla mnie akurat ten Pan zawsze mówił z sensem czy Żyd czy murzyn to nie ma znaczenia. Nie wiem po co odkopywać śmieci trzeba było mieć do niego pretensje jak żył.


  • 0

#24

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jednak trudno zrozumieć sprzeciw dla nadania Orderu Orła Białego niewątpliwym bohaterom Witoldowi Pileckiemu i Emilowi Fieldorfowi niezależnie od stosunku do Bartoszewskiego.


  • 1



#25

AzazelPazuzu.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No zaciekawiony postarałeś się:)szacunek dla ciebie:)


  • 0

#26

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No zaciekawiony postarałeś się:)szacunek dla ciebie:)

 

To jest wiedza POWSZECHNA i OGÓLNODOSTĘPNA - i nie trzeba się szczególnie starać żeby się z nią zapoznać.

Niemniej plus dla Zaciekawionego, że chciało mu się zebrać te kilka faktów.

 

Pomijam już kwestię, że całkiem niedawno, bo w tym roku (przy okazji jakieś dyskusji na forum - bodajże o ilości zamordowanych w Auschwitz), temat zwolnień z tego obozu był dość szczegółowo omawiany.

 

Co więcej, ignorancja wypowiadających się w tym wątku tematu, dowodzi tego, że jak się chce kogoś opluć (tu - opluć Bartoszewskiego), to nie trzeba zapoznawać się z realiami czasów, w których żył jak i tego, że do oplucia tego kogoś, wystarczy być ignorantem - tyle, że głośno krzyczącym.

 

Cała ta dyskusja jest ŻAŁOSNA, bo obnaża - tak braki w podstawowej wiedzy historycznej "opluwaczy" jak i wystawia świadectwo im samym. Niedobre świadectwo.

 

W naszej kulturze panuje bowiem pewna niepisana zasada, że o zmarłych mówi się albo dobrze albo nie mówi wcale.

 

Można na temat Bartoszewskiego powiedzieć wiele ale sugerowanie, że był kolaborantem, bez przedstawienia JAKICHKOLWIEK dowodów, przy opieraniu się tylko o braki swojej wiedzy, domysły i zasłyszane, a NIEZWERYFIKOWANE półprawdy jest obrzydliwe.

 

Żal to czytać i żal komentować.

 

edit:

Poprawiłem nieco styl, bo wyszedł mi mały bełkot.


Użytkownik pishor edytował ten post 22.11.2015 - 21:33

  • 1



#27

AzazelPazuzu.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No żal żal...wiesz tylko wyrobiłem sobie zdanie na jego temat po przeczytaniu artykułu notabene który zamieścił nawet tutaj OpenYourMind na pierwszej stronie.Ja przeczytałem go już dużo wcześniej....a nie lubię go za to że tak jak już mówiłem przepraszał w moim imieniu swoich braci żydów że moi przodkowie ich mordowali!tych słów mu nie wybacze!


No żal żal...wiesz tylko wyrobiłem sobie zdanie na jego temat po przeczytaniu artykułu notabene który zamieścił nawet tutaj OpenYourMind na pierwszej stronie.Ja przeczytałem go już dużo wcześniej....a nie lubię go za to że tak jak już mówiłem przepraszał w moim imieniu swoich braci żydów że moi przodkowie ich mordowali!tych słów mu nie wybacze!a i tak jak już ktoś wspomniał o tym bydle.....nie znaczy że nie zagłosowałem na jedną słuszną partię czyt.PO to jestem bydlakiem!


Użytkownik AzazelPazuzu edytował ten post 22.11.2015 - 20:46

  • 0

#28

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyrobiłeś sobie zdanie po przeczytaniu jednego artykułu. Gratuluję chłopie i widzę również że to co pisałem o wyrabianiu sobie poglądów we wcześniejszym poście jest bardzo trafne. Strona którą podał ten oświecony nie jest żadnym wiarygodnym źródłem, bo swoją wymową przypomina to co było na polonica.net, gdzie każdego nazywano kolaborantem, świnią, zdrajcą i polonofobem. W tym artykule również Szymon Wiesenthal jest nazywany wrogiem Polskim.

Jeśli Azazel brakuje ci wiedzy na dany temat, żeby samemu ocenić podawane informacje, to chociaż sprawdzaj je w google. Od tego jest internet. Bo nie ma nic gorszego w dzisiejszych czasach niż brak umiejętności korzystania z wyszukiwarek.

 

Strona lansuje kretyństwa zespołu macierewicza https://wzzw.wordpre...-to-byl-zamach/


Użytkownik Wszystko edytował ten post 22.11.2015 - 20:53

  • 2



#29

AzazelPazuzu.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli chodzi o korzystanie z wyszukiwarek to z tym u mnie nie jest zle.Jeżeli chodzi o dalsze komentowanie sprawy "profesora Bartoszewskiego"milknę już.

 

upomnienie.gif

 

7.14 Nie politykuj.

 

Kronikarz


  • 0

#30

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panowie, stąpacie po cienkim lodzie, nie politykujcie bo temat zostanie zamknięty.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych