Skocz do zawartości


Zdjęcie

W przyszłości w kosmos pojedziemy windą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#16

CheGitarra.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

MuHa, bo trzeba CZYMŚ napędzać ten rozwój, dawać przyczynę naukowcom, by pracowali intensywniej. A najlepszym napędem dla technologii są właśnie zastosowania komercyjne.





_________________
Jestem kosmitą, przyznaję bez bicia... :wow:
Nie jestem wariatem... najwyżej socjopatą... :wow:
IRKEN ROX! :wow:
  • 0

#17

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

CheGitarra, nie odwracaj kota ogonem tylko odpowiedz na pytania. Poglądy nie mają tu nic do rzeczy. Napisałeś że religia hamuje postęp technologiczny, wymieniłeś aborcję, klonowanie i komórki macierzyste więc ja ci odpowiedziałem konkretnie że to bzdury że jest to hamulec. Albo jest hamulec albo go nie ma - poglądy tego nie zmienią.

A co do terrorystów to przecież religia jest tu tylko narzędziem wykorzystywanym przez zdolnych macherów do wykorzystywania głupiego motłochu. Nie było by islamu to było by coś innego bo interesy pewnych ludzi i grup nie mają z religią wiele wspólnego (oprócz oczywiście jej wykorzystywania). Tak samo robili Żydzi w starożytności, chrześcijanie w średniowieczu a teraz muzułmanie.
  • 0

#18

jurassdi.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie jakieś to dziwne skoro ziemia się obraca to jak podczepią linę do księżyca? Przecież ona się będzie owijać o ziemię.
  • 0

#19

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dopóki istnieć będą religię, dopóty ludzkość nie przekroczy pewnej bariery technologiczno - etycznej z nimi związanej.

Że jak ?? :lol : :rotfl: Człowieku to nic nie ma do tego i nie będzie miało

którzy w "imię jedynego-i-właściwego boga" będą chcieli zniszczyć "ten wynalazek Szatana".

Jak narazie w imię Boga albo raczej i nie, nawiedzeni słuchacze radia "Maryja" chcieli zniszczyć twór szatana ;-) kazdy chyba wie o jaką telewizję chodzi

Ejael :offtop:

Od kiedy Ty się martwisz czy sięofftop robi :lol :
  • 0

#20

CheGitarra.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naukowcy sądzą, że możliwe jest spuszczenie długiej liny z satelity wiszącego na orbicie geostacjonarnej (stale nad tym samym punktem równika, na wysokości ok. 36 tys. km) aż na powierzchnię Ziemi.

:-|

EDIT 01: `Pi3gi~`: od kiedy się martwię o offtopy? Od kiedy nie ja je robię :devil:





_________________
Jestem kosmitą, przyznaję bez bicia... :wow:
Nie jestem wariatem... najwyżej socjopatą... :wow:
IRKEN ROX! :wow:
  • 0

#21

uNiverSus.
  • Postów: 31
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ryzykowne , na dzisiejsze czasy nie możliwe ale bardzo ciekawe ;]
  • 0

#22

Bazzg.
  • Postów: 86
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm... Z orbity aż po Marsa i dalej? Czemu nie...? Może, jak w Homeworldzie,statki będąbudowane na orbicie. Zmniejszyło by to koszty paliwa, bo start następowałby w przestrzeni. Teoretycznie, statki budowane były by szybciej, bo ciężkie elementy można by było łatwiej przenosić. Nowsze techologie, bliżej kosmosu.
  • 0

#23

CheGitarra.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomijając pewne "drobne" problemy jest to świetna myśl :-D





_________________
Jestem kosmitą, przyznaję bez bicia... :wow:
Nie jestem wariatem... najwyżej socjopatą... :wow:
IRKEN ROX! :wow:
  • 0

#24

jurassdi.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teraz myśle że ten projekt wogóle jest nierealny. Ktoś z was słyszał o wiatrach słonecznych? Taki wiatr przecież taką line spokojnie zerwie.
  • 0

#25

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co za problem postawic dzialka elektryczne zasilane energia sloneczna, zeby chronily winde przed potencjalnymi smieciami :-D ... Za 30 lat pewnie bedzie mozliwe postawienie takich dzialek... Lub zamontowac na windzie...
  • 0

#26

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wystarczy że kilka kamyczków będzie reglarnie tamtędy przelatywać i mamy z głowy.
  • 0

#27

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

`Pi3gi~` racja zupełna ... w przestrzeni krazy duuuuzo kawałkow czy to ziarenek kawy czy kawałkow promów ... sa stale monitorowane w sumie ... radar je obserwujacy wyglada jak swiecaca kula hehe ... ale jest tez kwestia szybkosci - stabilnosci - bezpieczenstwa a z tym w tak dlugiej podrózy to bedzie ciezko :)
  • 0

#28

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Napiszcie o tym do NASA - jak się dowiedzą o tych kamyczkach i innych śmieciach to na pewno zrezygnują z projektu :D
  • 0

#29

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mnie zastanawia ta przeciwwaga. Jak to się będzie utrzymywało w linii prostej z liną nośną? Taki ciężar dalej od Ziemi będzie zwalniał w stosunku do pionu.
  • 0

#30

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hmm że tak się zapytam, próżnia ma jakiś negatywny wpływ na poprawność w działaniu takiej windy ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych