Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spadki fps

pc problem spadki fps problem z grą zła płynność

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Adam89_PL.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam, mam problem. Ostatnio grywam w Wiedźmina 3 na kompie, gre raz już ukonczyłem a teraz przechodzę po raz drugi z innymi wyborami. Jestem już w połowie drugiego przejścia i nagle gra zaczęła ścinać, nic nie zmieniałem w ustawieniach wideo a wcześniej było ok itp. Gdy grę włącze pośmiga dobrze z 2 minuty i znowu  fps spadają do 10 - 15 :/ Zrobiłem format (wiem głupie rozwiązanie jak cokolwiek złego dzieje się z PC) i problem nie znikł. I moje pytanie czy może być to przez zasilacz? tzn, podaje w jakiś sposób mniej energi do karty grafiki bo sie po prostu popsuł?



#2 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmmm, jak rozumiem po restarcie i wyczyszczeniu pamięci jest ok? Spróbuj wyczyścić kompa róznymi programami np. DiskMax i Wise Care 365. Zainstaluj też Game Boostera i zaznacz tam co tylko możesz, wtedy będziesz miał pewność, że żadne programy nie działają w tle.

 

Wyłącz też antywirus bo może on skanować bądź aktualizować się podczas gry, to bywa uciążliwe. Albo go wyłącz albo włącz tryb gry. 



#3

coley.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Odkręć obudowe, poodłączaj wszystkie kable, jesli jest mozliwosc odkrec wiatraczki i odkurz je odkurzaczem, najlepiej oczywiście jakby rura była plastikowa, jesli dawno tego nie robiles to gwarantuje ze wydajnosc sie zwiekszy



#4

Adam89_PL.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Odkręć obudowe, poodłączaj wszystkie kable, jesli jest mozliwosc odkrec wiatraczki i odkurz je odkurzaczem, najlepiej oczywiście jakby rura była plastikowa, jesli dawno tego nie robiles to gwarantuje ze wydajnosc sie zwiekszy

To była jedna z pierwszych wykonanych czynności przed formatem w kompie czyściutko mam, jak jutro wrocę do domu to spróbuję z programami, które Wonder zaproponował.



#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy ta gra aktualizuje się automatycznie?

Jeżeli tak - wina może leżeć po stronie przestarzałych sterowników karty graficznej(aktualizacja gry zmieniła wymagania). Zaktualizuj je.

Radzę też przeprowadzić defragmentację dysku.

 

Wydaje mi się jednak, że mamy tu problem ze sprzętem, zwłaszcza, że format nie pomógł. Moją pierwszą myślą było przegrzewanie się kompa i miałam zasugerować przeczyszczenie go ale skoro mówisz, że już to zrobiłeś problem tkwi głebiej. Być może pomogłaby wymiana pasty termoprzewodzącej na procesorze. Jeżeli nie - trzeba przeprowadzić testy sprzętowe i wychwycić co się psuje. Na początek sprawdź dysk HDTune-m bo najłatwiej(miałam okazję wielokrotnie używać). Kartę graficzną można podobno sprawdzić np. FurMark-iem(nie testowałam bo jestem negatywnie nastawiona do celowego "podgrzewania" komputera, nawet do celów diagnostycznych). Z zasilaczem będzie większy problem bo o ile wiem nie można sprawdzić jego działania programowo. RAM można sprawdzić narzędziem windowsowskim: http://www.instalki....amieci-ram.html , ewentluanie MemTest86. Procesor - OCCT, ale wydaje mi się, że FurMark też powinien dać pewien obraz sytuacji.





#6

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sprawdź temperatury GPU I CPU, bo najprawdopodobniej to jest przyczyną, możliwa jest jeszcze skopana pamięć i przez to złe ładowanie do niej tekstur, albo jakiś proces w tle, czasami jakas aktualizacja czy inna pierdółka potrafi zająć procesor i skutkować takim spadkiem, ale jak mówisz ze po formacie nic się nie zmieniło, to raczej wina sprzętu.
W tym konkretnym przypadku - Wiedźmin jest zoptymalizowany bardzo dobrze i sterowniki czy patche tutaj raczej nie maja nic do rzeczy.

Swoja drogą, nvidia czy amd ?





#7

Adam89_PL.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sprawdź temperatury GPU I CPU, bo najprawdopodobniej to jest przyczyną, możliwa jest jeszcze skopana pamięć i przez to złe ładowanie do niej tekstur, albo jakiś proces w tle, czasami jakas aktualizacja czy inna pierdółka potrafi zająć procesor i skutkować takim spadkiem, ale jak mówisz ze po formacie nic się nie zmieniło, to raczej wina sprzętu.
W tym konkretnym przypadku - Wiedźmin jest zoptymalizowany bardzo dobrze i sterowniki czy patche tutaj raczej nie maja nic do rzeczy.

Swoja drogą, nvidia czy amd ?

Nvidia, tak jak mówię sprawdzę po powrocie do domu, a wrócę po południu, sterowniki karty grafiki mam świeżutkie bo już pod Back Ops 3 była aktualizacja. Więc zacznę od sprawdzania programami, które mi poleciliście i dam znać co i jak a żadnym specem od PC niestety nie jestem.



#8

Sothoth.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przede wszystkim - jaki procesor, płyta główna, RAM i zasilacz? Jakiego windowsa używasz?



#9

Adam89_PL.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Procek AMD X8 FX-8320 3,5ghz

Pamięć Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL11 KVR16N11/8

Grafika GTX660 2GB OC DDR5 129bit

Płyta główna Gigabyte GA-78LMT-USB

Zasilacz LC-POWER 600w

Dysk 1TB Seagate SATA3 64MB ST1000 v2

Windows 7 Ultimate

 

Temperatura CPU to 22C i 41C dla GPU na chwile obecną tylko przy włączonym chromie.

Pamięć RAM sprawdzona narzędziem Windowsoskim, wszystko z nią w porządku.

Programu OCCT nie za bardzo kminie, ale mogę zrzut ekranu zrobić z wartościami :P

Game Booster również nie pomógł.


Użytkownik Adam89_PL edytował ten post 08.11.2015 - 18:29


#10

Sothoth.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spróbuj restartu BIOS do ustawień domyślnych, pamiętaj o włączeniu XMP dla pamięci RAM. Jest też możliwość, że wina leży po stronie gry - optymalizacja nie jest perfekcyjna, cały czas coś poprawiają. Może pomóc zmniejszenie ustawień HairWorks, lub całkowite wyłączenie tej opcji



#11

Adam89_PL.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No właśnie grafe mam na najniższych i prerenderowanie tez i dalej ścina. W biosie, się nigdy nie bawiłem a kurcze nie chciałbym czegoś w tym spieprzyć :\






Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: pc, problem, spadki fps, problem z grą, zła płynność

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych