Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dyskiem przenośnym.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W życiu bym na to nie wpadł, że podłączenie dysku pod dekoder NC+ może spowodować jakiś problem w jego działaniu.

Dysk nie jest teraz widoczny ani przez laptopa, ani przez TV, ani przez dekoder.

 

Robiłem wszystko jak na tym filmiku do momentu komendy "clean", czyli co? Usunięcie wszystkich danych z dysku?

 

 

Załamka, wszystkie ważniejsze rzeczy. mam właśnie na tym dysku.

Jak ktoś się już spotkał z takim przypadkiem to bardzo proszę o pomoc.

 

...

 

W zarządzaniach dyskami jest widoczny, lecz nie ma przypisanej partycji.


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 04.11.2015 - 12:54




#2

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najprawdopodobniej uszkodziłeś strukturę logiczną partycji. Potrzebujesz drugiego dysku o nieco większej lub ostatecznie identycznej pojemności, dobrego softu do odzyskiwania danych i tyle. Spinasz komputer z oboma dyskami(najlepiej by każdy był podpięty pod różne kontrolery np po  różnych stronach lapka.) Kable łaczące musza być dobrej jakości (wtyczki!, mikrofiltr) , proces ten będzie trwał dość długo (np 500 Gb ok 30-50 h zależy od komputera). Odzyskujesz dane w trybie RAW.Dane odzyskane wrzucasz na ten drugi pusty dysk.


W życiu bym na to nie wpadł, że podłączenie dysku pod dekoder NC+ może spowodować jakiś problem w jego działaniu.

 

 To może czytaj instrukcje obsługi, co?

 

Dotychczasowa zawartość dysku zostaje skasowana, a zapis odbywa się w sposób, którego nie odczytują komputery.

 

 

 

http://ncplus.pl/Pom...oderze-BOX-plus





#3

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jaka lipa, myślałem, że utworzy się folder w którym się będą zapisywały nagrywane programy z NC.

W sumie to nawet nie miałem zamiaru czegoś nagrywać, chciałem odpalić coś z dysku na TV za pomocą dekodera. :/

 

Łatwo nie będzie z tego co piszesz.

Na razie próbuję odzyskać przypisana partycję za pomocą programu "TestDisk".

 

Nie czytałem, wydawało mi się to oczywiste. Podpinam - oglądam, zwłaszcza, że wczoraj obejrzałem w ten sposób dwa filmy i było ok. Dzisiaj coś poszło nie tak.

Przypuszczam, że właśnie mógł ktoś włączyć nagrywanie na chwilę i to wystarczyło.

 

edit1...

Noxi jak ogarnę więcej czasu i drugi dysk, to będę Cię atakował żebyś mnie ładnie za rączkę poprowadził. :P

Dzięki za odp. Btw

 

edit2 ...

Wyszukiwanie partycji się nie powiodło, ale programem "DMDE" udało mi się odszukać dysk przenośny, oraz zrobić pełny skan zawartości.


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 04.11.2015 - 16:09




#4

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

DMDE jest doskonały, jednak ma sporą wadę. W zawodowym odzyskiwaniu danych robisz tak . Za pomocą DMDE robisz kopię( jak leci) dysku na wolną przestrzeń innego dysku twardego . A potem bawisz się w odzysk dopiero z kopii z tym że wymaga to aż  dwóch czystych dysków . Przynajmniej nie ryzykujesz niczym z oryginałem. Najczęściej do rzeczywistych utraty danych dochodzi gdy używasz kolejnego darmowego programu. 

 

W razie czego polecam  grupę o odzysku danych https://www.facebook...dflash/?fref=ts





#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spróbuj http://www.easeus.co...ition-recovery/ . U mnie pomogło gdy z dysku w tajemniczy sposób zniknęły dwie partycje. W 10 minut odzyskałam wszystkie utracone dane.

 

Edit:

Jeżeli sama próba odzyskania partycji nie pomoże można spróbować tego sposobu:

http://www.partition...rebuild-mbr.htm

 

Edit2:

Ewentualnie można też sformatować dysk ("clean" w diskparcie) i dopiero wtedy zapuścić Partition recovery. Teoretycznie powinno zadziałać, biorąc pod uwagę, że partition recovery radzi sobie z "usuniętymi" partycjami (partycje które utraciły swoją ścieżkę ale fizycznie dane na nich zawarte nie zostały skasowane/nadpisane) a samo clean w diskparcie oznacza tylko oznaczenie dysku jako "czysty" (czyli usunięcie informacji/ścieżek o partycjach) a nie fizyczne usunięcie danych (do tego służy "clean all" które trwa wieki). Ale radzę traktować to jako ostatnią deskę ratunku bo jak mówię - to tylko teoria z mojej strony.

 

Edit3:

Przy pomocy Partition Manager zamieniłam sobie właśnie MBR na GPT na bootowalnym pendrivie i odwrotnie. Windows w żadnym przypadku nie ma problemu z odczytem danych(zapisanych w FAT32). Dziwne. Zgodnie z informacjami z filmiku komputer nie powinien widzieć "dysku" z GPT.

Ale w sumie ja nie kasowałam partycji przed zmianą boota a dekoder prawdopodobnie wstępnie sformatował (usunął informacje o partycjach) dysk. Więc pozostaje odzyskiwanie partycji.

W takim przypadku można by bez obaw zrobić clean w diskparcie - informacja o partycjach i tak została już usunięta. Ale biorąc pod uwagę, że zarządzanie komputerem już widzi dysk jako nieprzydzieloną przestrzeń ten krok nie jest potrzebny - na filmiku diskpart/clean miał umożliwić odczyt dysku przez zarządzanie komputerem.

 

Edit4:

Wyglada na to, że wbrew temu co insynuuje filmik GPT jest odczytywany przez nowsze systemy Windows i jest następcą MBR tak jak NTFS jest następcą FAT32. Przypuszczam, że cały problem wynika z nieczytania MBR przez dekoder. Dekoder zobaczył "niesformatowany" dysk i sobie go sformatował na GPT usuwajac przy tym wszystkie partycje(a, że wciąż wierzę, że Partition Recovery poradzi sobie z ich przywróceniem nie jest to duży problem). 

Zgaduję, że gdyby ustawić boot na GPT na dysku sytuacja nie powtórzyłaby się - dekoder rozpoznając dysk poradziłby sobie z odpowiednim rozlokowaniem plików, zwłaszcza gdyby zapewnić mu trochę nieprzydzielonego miejsca na wypadek gdyby potrzebował założyć własną partycję w systemie innym niż istniejący NTFS czy FAT32. Ale to kolejna teoria z mojej strony.

 

Edit5:

Przychodzi mi do głowy jedno wytłumaczenie dlaczego filmik mówi o tym, że "komputer" nie widzi dysku GPT. Być może starsze wersje BIOS nie rozpoznają GPT podczas rozruchu ale odczytanie takiego dysku możliwe jest z poziomu nowszych wersji Windowsa. Nie testowałam tego z moim pendrivem (nie chce mi się :D) ale teoria ta tłumaczyłaby dlaczego mój komputer nie jest w stanie zbootować się z bootowalnego pendriva mojego kolegi (stworzonego na win7) ani odczytać go na Windowsie XP mimo partycji NFTS. Zapewne posiada on rozruch GPT - nieakceptowany przez przestarzały Bios i WinXP. Na komputerze kolegi pendrive ów normalnie działa.





#6 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Możesz też wymienić obudowę też z innego dysku. Ja też kiedyś myślałem, że dysk mi padł a to tylko złącze USB.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych