Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezidentyfikowany ogromny ptak

nie wyjaśnione niezidentyfiko

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

bozydar666.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich.Błądząc po internetach trafiłem na tą stronę ,myślę że może tutaj dowiem się czegoś więcej.Otóż mieszkam na Podkarpaciu,w pobliżu miasta Jasła. Różne opowieści już w życiu słyszałem ,ale ta jedna nie daje mi spokoju.

Otóż kilka osób które znam widziały coś przypominającego smoka , pterodaktyla ? Trudno w to uwierzyć,wiem. Też tak sądziłem na początku gdy opowiedział mi o tym pewny człowiek który nie wylewa za kołnierz ... Pomyślałem ,nawalił się i coś mu się przyśniło. Ale już wtedy mnie to zainteresowało ,wszak chłop nigdy nie kłamał ,to czemu miałby nagle zacząć ? 

Po kilku dniach spędzonych pod sklepem ,popijawszy browara ,dowiedziałem się że to "coś" widziało większe grono osób. Część z nich nie chce o tym rozmawiać ani się do tego przyznawać ,niestety ludzka natura już taka jest ,nie zobaczę = nie uwierzę. Boją się ,że gdy zaczną o tym mówić to wszyscy wezmą ich za umysłowo chorych. Nie mniej jednak kilkoro z nich udało mi się nakłonić na porozmawianie o tym. 

Było już pod wieczór ,szarówka zaczęła się robić.To "coś" leciało wysoko ale miało takie rozmiary (każdy twierdzi że ponad 10 m rozpiętość skrzydeł a grubość tułowia jak dwóch dorosłych mężczyzn) że było dobrze widoczne. Pysk czy ryj ,nie wiem jak to nazwać ale nie dziób ,miało gruby podobny do pyska pterodaktyla ,skrzydła mieniły się w kolorach od białego do czarnego ,ciemno szarego. To "coś" miało ogon ,każdy w widzących to potwierdził. Dziwnie skrzeczało i było słychać głośny odgłos trzepoczących skrzydeł.Każdy kto to widział ,jak sami mówili " byli osrani ze strachu" "wryciu w bezruch" . 3 mężczyzn widząc to razem , postanowiło poświecić latarką w jego kierunku i udać się za tym czymś. Idąc za nim "coś" odlatywało ale gdy zaczęli się wracać nakręciło i leciało za nimi ,tak jakby szukało obiadu. Jeden z nich nazwał to "coś" aniołem śmierci. 

 

Zastanawiam się czy było by to widoczne i złapane przez którąś z satelit ? gdyby okazało się ,że był to pterodaktyl ,to odkrycie ponadprzeciętne na skale światową . 


  • 0

#2

szakal81.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Grupa pijaczków pod monopolowym nagadała Ci bajeczek a Ty łykasz to jak pelikan  :facepalm:

Przeczytaj co napisałeś i zastanów się czy jest to możliwe.?! 

Generalnie sam mogę napisać podobną bajeczkę , która nic nie wnosi...wysysane z palca opowiastki podpitych menelków spod sklepu..ech ...zastanawiam się ile postawiłeś im piwek aby opowiedzieli Ci to co chciałeś usłyszeć? 


  • 0

#3

kurado.
  • Postów: 130
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lubię takie opowiadania :ph34r:


Trzy osoby każdy ma pełne gacie niewiele trzeba żeby sobie faze nakręcić.
Wielu świadków to + ale i -ktoś coś doda itp. Prawdopodobnie osoby które milczały wiedziały że to ptak.
Widziane wielokrotnie bez zdjęcia.


Może to być coś w rodzaju naszej syreny


Osobiście bzdura ale też nie mówię że kłamiesz .


@down
Ale musisz przyznać że ma trochę racji . Warto wspomnieć wcześniej ilu jest świadków bo to że teraz mówisz o jakiś kobietach czyni temat mało wiarygodnym.
10 lat , "szarówka", wysokość obiektu dość dokładny opis... Coś tu śmierdzi . Spójność świadków może być spowodowane tym że legenda jest w obiegu 10 lat.



Bocian


Jak dla mnie temat do zamknięcia

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Użytkownik kurado edytował ten post 03.11.2015 - 12:08

  • 0

#4

bozydar666.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Grupa pijaczków pod monopolowym nagadała Ci bajeczek a Ty łykasz to jak pelikan  :facepalm:

Przeczytaj co napisałeś i zastanów się czy jest to możliwe.?! 

Generalnie sam mogę napisać podobną bajeczkę , która nic nie wnosi...wysysane z palca opowiastki podpitych menelków spod sklepu..ech ...zastanawiam się ile postawiłeś im piwek aby opowiedzieli Ci to co chciałeś usłyszeć? 

 

 

Nie pijaczki. Jeden z nich tylko lubi łykać ... dodam jeszcze ,że widziały to również kobiety ,które wcale nie piją ! Każda z osób opisywała to "coś" identycznie - twierdzisz ,że się ugadali ? Nie ma takiej opcji ,szczególnie ,że miejscowość mała,ale panie z głową w chmurach nie zadają się z pijaczkami ,więc w jaki sposób mogłyby mówić to samo hmm ? Wierzę ,że coś oni wszyscy widzieli ,pytanie tylko brzmi co ?


Lubię takie opowiadania :ph34r:


Trzy osoby każdy ma pełne gacie niewiele trzeba żeby sobie faze nakręcić.
Wielu świadków to + ale i -ktoś coś doda itp. Prawdopodobnie osoby które milczały wiedziały że to ptak.
Widziane wielokrotnie bez zdjęcia.


Może to być coś w rodzaju naszej syreny


Osobiście bzdura ale też nie mówię że kłamiesz .





Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Widziane było tylko raz ,tzn w jeden dzień przez kilka osób. Nie wiem czy tylko w mojej miejscowości było to widziane,bo po innych się jeszcze nie pytałem ,ale mam taki zamiar. To było w roku 2005 ,raczej mało kto miał wtedy lepszy aparat w tel  niż 2 mp ,w szarówce ,dodatkowo na sporej wysokości nie ma szans żeby było coś widać na zdjęciu nawet gdyby ktoś je zrobił. Wszyscy którzy widzieli są w wieku 35 - 65 lat ,więc raczej nie przyzwyczajeni do fotografowania wszystkiego co tylko zobaczą :D 


  • 0

#5

szakal81.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie twierdzę ,ze czegoś nie widzieli  ;]

Stwierdziłem tylko po tym co przeczytałem w Twoim poście ,że to słaba bajeczka . No chyba większość tu obecnych na forum nie podejdzie do tego poważnie czytając o latającym smoku , który ma głowę pterodaktyla i ogon oraz 10- metrową rozpiętość skrzydeł do tego skrzeczało  :hm:

Wcześniej nic nie wspomniałeś o kobietach aczkolwiek to i tak nic nie zmienia , bo czytając to odnoszę wrażenie jakby mi opowiadał przedszkolak tania bajeczkę.

Co nie zmienia faktu ,że widzieli coś na niebie ale wykluczam ptero-smoka  :omg:

Jeżeli już coś widzieli to latawiec albo inny latający model  ;]

Dziwi mnie też fakt ,ze dopiero po ponad 10 latach piszesz o tym na forum?..no ale nie ważne ..


Użytkownik szakal81 edytował ten post 03.11.2015 - 11:54

  • 0

#6

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W szarówce nie sposób dobrze ocenić dystans i tym samym wielkość. Zwłaszcza  że osoby w wieku 35-65 już powszechnie maja problem z akomodacją wzroku. W szarówce jak z paru metrów jak zobaczysz puchacza (to chyba jedyny ptak duży  aktywny o takiej porze) to może wydać ci sę że widzisz smoka.Potem  przez 10 lat opowieść urosła do absurdalnych rozmiarów i obrosło w szczegóły których nie sposób dostrzec w szarówce .:)


  • 0



#7

bozydar666.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W szarówce nie sposób dobrze ocenić dystans i tym samym wielkość. Zwłaszcza  że osoby w wieku 35-65 już powszechnie maja problem z akomodacją wzroku. W szarówce jak z paru metrów jak zobaczysz puchacza (to chyba jedyny ptak duży  aktywny o takiej porze) to może wydać ci sę że widzisz smoka.Potem  przez 10 lat opowieść urosła do absurdalnych rozmiarów i obrosło w szczegóły których nie sposób dostrzec w szarówce . :)

 

 

10 lat minęło owszem ,ale ptak czy cokolwiek to było nie urosło ani pół metra. Dziś spotkałem wędkarza który również to widział . Dziwne ,że opisal identycznie jak wszyscy inni. Dodał ,że zostawił kije nad rzeką i uciekł w strachu do domu ... Nie jest to opowieść wyssana z palca ,zbyt dużo osób to widziało. Jeden facet poszedł po wodę do studni,bo pompa w hydroforze mu się spaliła, gdy wyciągał wiadro wody usłyszał dziwne odgłosy ,spojrzał w górę i zobaczył to coś. Poszedł po domowników i każdy to zobaczył. 

 

Piszę o tym dopiero teraz bo wcześniej uznałem to za brednie,teraz gdy znam tylko naocznych światków uznałem ,że pora o tym napisać ,może ktoś to jeszcze widział . 

Szukałem podobnych zagadnień ,tematów w internetach jednak bezskutecznie. Trafiłem na tą stronę i postanowiłem o tym napisać ,może akurat ktoś kto to widział tu zaglądnie i się podzieli z nami obserwacjami :D 

 

Ktoś tu wyżej pisał że nie ma zdjęć ,teraz przyszło mi do głowy dopiero ,gdyby ktoś miał zdjęcia czegoś takiego na pewno by ich nie wrzucał na forum tylko sprzedał za dobre pieniądze jakiemuś portalowi bądź gazecie :P


  • 0

#8

uduchoviony.
  • Postów: 128
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cokolwiek to było, to teraz po 10 latach już zapewne gryzie piach. Więc sprawa raczej nie do wyjśnienia  :>


Użytkownik uduchoviony edytował ten post 08.11.2015 - 23:04

  • 0

#9

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Również słyszałem w swoich okolicach o takim stworzeniu, a raz nawrt chyba widzialem
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych