Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czytacze 2015 - 2019


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#16

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czytacie książki w wersjach papierowych czy elektronicznych? Ja większość mam na czytniku kindle w formacie pdf, część jest w mobi. Przerabiałem je sam przez program calibre. Niestety tylko proste teksty dają się dobrze przerobić, bo reszta się źle przetwarza, wyskakują rozerwane teksty, nie ma polskich znaków, a najgorzej jest ze zdjęciami i wzorami. Ściągnąłem niedawno z jednej internetowej księgarni przykładową darmową książkę w formacie mobi ,,20 000 mil podmorskiej żeglugi". Myślałem że będzie to profesjonalny produkt. A w rzeczywistości jest coś takiego

7JKzh7F.jpg

Większość stron wygląda podobnie.

 

Czy ktoś z was kupował książki w formacie mobi i epub? Czy w każdej są takie błędy, przerwy w tekście?

Bo zamierzałem kupić sobie jakąś, ale po tym co zobaczyłem, nie jest to warte swojej ceny.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 08.11.2015 - 21:36




#17

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja ściagałem sporo książek w tych formatach i jak narazie dobrze wyglądają. Jednakże, w nich nie było, żadnych wzorów czy takich przypisów ale obrazki się normalnie wyświetlają. Najlepiej poszukać dobrych już przerobionych formatów lub czytać pdf-y.





#18

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znalazłem ostatnio taką biblioteczkę PDF z książkami, w dużej części klasyka nawet mało znana. Spodobała mi się książka "Lancelot" Piotra Bednarskiego, poczytuję po kawałku.





#19

piotrcho1974.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi w tym roku całkiem niezła średnia wyszła (jedna książka na miesiąc to chyba nie jest źle?). Zaliczyłem dwa albo trzy Kingi, jednego Hilla, cztery Martiny i jednego Gluhovskyego. No i pięć Miłoszewskich oczywiście. A w planie mam jeszcze dwa kolejne Martiny (żeby zamknąć serię) :D

Czy możesz polecić coś co najbardziej przystaje do stylu twórczości Kinga?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

#20

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najbardziej z Kingiem, to mi się Odwieczny Wróg Koontza kojarzył - wypisz, wymaluj Desperacja.

Ale to tyle co mogę powiedzieć, bo przyjąłem zasadę, że oprócz Kinga innych twórców  "horrorów" nie czytam - poza kilkoma wcześniejszymi zdradami właśnie z Koontzem i wcześniej z Mastertonem :D





#21

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Koontz ale raczej wczesny. Ostatnich kilkanaście już nie bardzo. Poza "Złym Miejscem" można polecić jeszcze "Tik-Tak" i "Pieczarę gromów".





#22

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, Odwieczny Wróg swoje lata już ma :D

Ale tak mi się przypomniało, że z ostatnimi opowiadaniami Kinga  (co mi je zona kupiła) dostałem w pakiecie książkę jakiejś Pauli Hawkins "Dziewczyna z pociągu".

 Na okładce jest napisane cyt. "Znakomity thriller. Nie mogłem się oderwać przez całą noc" Stephen King.

To pewnie się skuszę :D





#23

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

2 dni temu skończyłem 4 książkę w listopadzie(2 i3 część Apokalipsy Z, Metro2035 i Cmętarz Zwiężąt), Jak dla wszystkie książkę warte przeczytania chociaż pierwsza część Apokalipsy Z miała coś w sobie, ten styl dziennika był lepszy od swobodnej opowieści.

Teraz zacząłem czytaj Cujo początek trochę dziwny(co chwile zmiana wątku) jak dla mnie ale poczekam do koca z oceną.


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 29.11.2015 - 00:54




#24

yzoja.
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytacie książki w wersjach papierowych czy elektronicznych? Ja większość mam na czytniku kindle w formacie pdf, część jest w mobi. Przerabiałem je sam przez program calibre. Niestety tylko proste teksty dają się dobrze przerobić, bo reszta się źle przetwarza, wyskakują rozerwane teksty, nie ma polskich znaków, a najgorzej jest ze zdjęciami i wzorami. Ściągnąłem niedawno z jednej internetowej księgarni przykładową darmową książkę w formacie mobi ,,20 000 mil podmorskiej żeglugi". Myślałem że będzie to profesjonalny produkt. A w rzeczywistości jest coś takiego

7JKzh7F.jpg

Większość stron wygląda podobnie.

 

Czy ktoś z was kupował książki w formacie mobi i epub? Czy w każdej są takie błędy, przerwy w tekście?

Bo zamierzałem kupić sobie jakąś, ale po tym co zobaczyłem, nie jest to warte swojej ceny.

 

Zdarzają się takie buble, ale to raczej w tych z WolneLektury itp, czyli z książek darmowych, w domenie publicznej.

Z kupowanych .mobi mi się nigdy nie zdarzyło coś takiego, kupuję na woblink.com

Ostatnio się zakochałam w legimi, świetna usługa i świetny czytnik (Kindle Keyboard leży odłogiem niestety). 

 

do mojej listy dorzucam:

#29. Chudszy

#30. Martwy Punkt

 

I teraz czytam po raz kolejny Dom Pełen Drzwi.

 

//

 

pishor, Dziewczyna z pociągu jest naprawdę dobra. Stylu Kinga nie przypomina, ale jest dobre (pierwsze dwa rozdziały wieją nudą, potem już się nie umiałam oderwać od czytnika).

 

Z Kingowych klimatów to podobał mi się Książę Mgły Zafona (tego od Cienia Wiatru). Może trochę bardziej młodzieżowe, ale klimatycznie bardzo zalatywało mi Kingiem właśnie.



#25

Broox.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na początek - witajcie ;) myślę że czas się ujawnić. Dopiero w połowie zeszłego roku wziąłem się za czytanie książek na poważnie. Niemniej, od drugiej połowy tego roku coś słabo idzie.. Jakoś zabieram się za książki, do których mnie nie ciągnie. Zaczynam taka książkę, a potem leży taka przez miesiąc zanim wezmę się za nią. No, po przydługim wstępie czas na listę. BTW. Jak macie jakieś książki w klimacie stalkerów itd. to chętnie je poznam.
#1. Wiedźmin - Ostatnie Życzenie
#2. Wiedźmin - Krew Elfów
#3. Wiedźmin - Miecz Przeznaczenia
#4. Wiedźmin - Wieża Jaskółki
#5. Wiedźmin - Pani Jeziora
#6. Wiedźmin - Sezon Burz
#7. Wayward Pines - Szum
#8. Wiedźmin - Chrzest Ognia
#9. Wiedźmin - Czas Pogardy
#10. Cztery pory roku
#11. Folwark zwierzęcy
#12. Rok 1984
#13. Metro 2033
#14. Wayward Pines - Bunt
#15. Ołowiany świt
#16. Drugi brzeg
#17. Apokalipsa Z - Początek końca
#18. FUTU.RE
#19. House of Cards
#20. Potęga świadomości
#21. Pustkowia
#22. Blackout
#23. Droga donikąd
#24. Witajcie w Rosji
#25. Marsjanin
#26. Metro 2034
#27. Sztywny
#28. Silos
#29. Piter
#30. Apokalipsa Z - Mroczne Dni
#31. Ślepa plama
#32. Do światła
#33. Czerep mutanta
#34. W mrok
#35. Stalowe Szczury - Błoto
#36. Ukryte terapie
#37. Szczury Wrocławia - Chaos

Nie do końca po kolei, ale większość jest ;)


A no i teraz czytam -
#38. Mężczyzna który pomylił swoją żonę z kapeluszem
#39. Pandemia

Użytkownik Broox edytował ten post 29.11.2015 - 16:52


#26

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pytanie do tych co czytali serie  Więzień Labiryntu i oglądali drugi część:  Czy na prawdę jest taka różnca pomiędzy ksiązką a filmem w tym wyadku? Po obejrzeniu dwójki mam oochcotę przeczytać trójkę ale ponoć dwójka książkowa jest całkowicie inna.





#27

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy ktoś z was kupował książki w formacie mobi i epub? Czy w każdej są takie błędy, przerwy w tekście?
Bo zamierzałem kupić sobie jakąś, ale po tym co zobaczyłem, nie jest to warte swojej ceny.

 
 

Zdarzają się takie buble, ale to raczej w tych z WolneLektury itp, czyli z książek darmowych, w domenie publicznej.

A może kupcie sobie sprawne czytniki? To coś na ekranie, to problem z czytnikiem, konkretnie z renderowaniem czcionek.
Czytam od groma ebooków, mam także trochę z Wolnych Lektur, bo lubię niektóre klasyki, ale nie znalazłem tam jeszcze tak nieczytelnego crapa. "20 000 mil podmorskiej żeglugi" prezentuje się zupełnie normalnie.

Druga sprawa, wielu wydawców po prostu nie umie robić ebooków i trzeba je ręcznie poprawiać, żeby się do czegoś nadawały... Brak poprawnie wykonanego spisu treści, przypisów, maniana z czcionkami... Na szczeście, w wielu przypadkach naprawa nie jest skomplikowana i zajmuje parę minut, ale zdarzało mi się już przerabiać ebooka od zera.

Użytkownik Ill edytował ten post 07.12.2015 - 22:17


#28

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mam kindle 4. Tę książkę otwarłem w programie calibre. Może na czytniku by normalnie wyglądała.



#29

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podbijam, bo inaczej zapomnę co czytałem za pół roku ;) będę na bieżąco dopisywał tytuły na 2016 rok.

 

1. Kod Himmlera.

2. Adept.

3. Ostatnia noc w Tremore Beach.

4. Szamański blues.

5. Splątanie

6. Dom na wzgórzu.

7. Demonolog.

8. Siódma dusza.

9. Pustki.

10. Gałęziste.

11. Śpiący giganci.

12. Na nocnej zmianie. Pióra Falkonu.


Użytkownik Kronikarz Przedwiecznych edytował ten post 30.11.2016 - 22:12




#30

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U mnie klasyka - czytam więcej niż przeciętny Polak (żaden wyczyn :D ) ale tylko... specyficzne książki.

 

1. "The Bible Unearthed" - Israel Finkelstein/Neil Asher Silberman

2. "Mezopotamia" - Georges Roux

3. "Meksyk przed konkwistą" - Justyna Olko

4. Starożytny Egipt" - Hermann A. Schlogl

5. "Starożytna Polska. Od trzeciego stulecia przed narodzeniem Chrystusa do schyłku starożytności" - Andrzej Kokowski

6. "Archeologia Polski wczesnośredniowiecznej" - Andrzej Buko

7. "Roman Warfare" - Adrian Goldsworthy






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych