Skocz do zawartości


Zdjęcie

Transhumanizm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli mnie sklonujesz to też będą to moją energią? Czy jednak osobnym organizmem o identycznych proporcjach i wyglądzie. Wszystkie uczucia od złości, przez miłość po rozczarowanie to chemia. To jakaś brednia, że energia to my. Rozumiem ciało oddaje jakieś pole, ale tutaj chodzi o JA, ludzika, która jest wewnątrz głowy. Jak obetną nam nogi i ręce dalej będziemy mieli tą samą świadomość. Tułowia musimy się trzymać bo co z funkcjami życiowymi. JA jest w głowie, nie wiem gdzie, Ruski naukowiec odczepił kiedyś głowę psu i działała.


  • 0

#17

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet najlepsza potrawa jedzona codziennie przez rok sprawi że na samą myśl oniej będziesz wymiotować, tak samo jest ze wszystkim, nie które rzeczy potrzebują więcej czasu ale wieczność to zdecydowanie za dużo. Co do sensu to myśle, że go znalazłem i zrozumiałem, że ja tu jestem zawsze. A co do śmierci to cię uspokoję, mozesz umrzeć, ale nie możesz być martwy.

Ale nikt nie mówi o jedzeniu jednej potrawy cały czas. Życie ma tyle odcieni, tyle wszystkiego, że czasami mam wrażenie, że wieczności by mi brakło by wszystko zrobić. To zależy od tego jak szeroko i kreatywnie patrzysz. Poza tym udoskonalanie się może trwać wiecznie, bo nigdy nie osiągniesz poziomu, który Cię zadowoli, bo taka jest natura ludzka, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zresztą wolałbym się nudzić i nic nie robić żyjąc tutaj niż przepaść w wieczną nicość.


  • 0



#18

kurado.
  • Postów: 130
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pytanie czy ta osoba w maszynie to ja.
Przecież moja pamięć itd. byłaby tylko kopią. Oczywiście robot by wstał i powiedział że to wielki sukces.


Osobiście jestem praktycznie nikim jednym z wielu jeśli reinkarnacja jest prawdziwa to jest to lepsza opcja
  • 0

#19 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Ale pytanie czy taki robot bez rusztowania JA nie będzie zwykłą kukła pełną chorób psychicznych?


  • 0

#20

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeniesienie świadomości do maszyny to będzie jedynie kopia. Po za tym człowiek to organizm biologiczno-chemiczny. Więc świadomość to tylko jeden z procesów który określa człowieka. Jescze są geny, emocje, związki chemiczne jak adrenalina, dopamina itp.
Jak to przenieść do robota, jak to są przewody, płyty, śruby itp. A gdzie reszta?
  • 1



#21

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli mnie sklonujesz to też będą to moją energią? Czy jednak osobnym organizmem o identycznych proporcjach i wyglądzie. Wszystkie uczucia od złości, przez miłość po rozczarowanie to chemia. To jakaś brednia, że energia to my. Rozumiem ciało oddaje jakieś pole, ale tutaj chodzi o JA, ludzika, która jest wewnątrz głowy. Jak obetną nam nogi i ręce dalej będziemy mieli tą samą świadomość. Tułowia musimy się trzymać bo co z funkcjami życiowymi. JA jest w głowie, nie wiem gdzie, Ruski naukowiec odczepił kiedyś głowę psu i działała.

 

Naturalnie to też będzie ta sama energia i to też będziesz ty, to jak postrzegasz siebie teraz wg współcześnie panującego dogmatu zaczeło się sie kilka miliardów lat temu, czyli podczas wielkiego wybuchu, to też byłeś ty. To ego które jest wytworem twojego umysłu zasłania Ci rzeczywistość i lokuje cię w czasoprzestrzeni. Ciało jak i mózg istnieje w tobie.

 

 

Nawet najlepsza potrawa jedzona codziennie przez rok sprawi że na samą myśl oniej będziesz wymiotować, tak samo jest ze wszystkim, nie które rzeczy potrzebują więcej czasu ale wieczność to zdecydowanie za dużo. Co do sensu to myśle, że go znalazłem i zrozumiałem, że ja tu jestem zawsze. A co do śmierci to cię uspokoję, mozesz umrzeć, ale nie możesz być martwy.

Ale nikt nie mówi o jedzeniu jednej potrawy cały czas. Życie ma tyle odcieni, tyle wszystkiego, że czasami mam wrażenie, że wieczności by mi brakło by wszystko zrobić. To zależy od tego jak szeroko i kreatywnie patrzysz. Poza tym udoskonalanie się może trwać wiecznie, bo nigdy nie osiągniesz poziomu, który Cię zadowoli, bo taka jest natura ludzka, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zresztą wolałbym się nudzić i nic nie robić żyjąc tutaj niż przepaść w wieczną nicość.

 

 

Mówiąc o naturze ludzkiej, mówisza o koncepcie takim samym jak to że jesteśmy ludźmi, to też koncept, mapa która tworzymy próbując opisać rzeczywistość. Mylimy nasz symboliczny sposób opisu świata z rzeczywistością, która nie jest opisywalna. Co do nicości to jeżeli koniecznie chcesz w nią wierzyć to zauwarz, że z niej przyszedłeś. Co masz na myśli mówiąc o braku wystarczającej ilości czasu w wieczności?

 

 

Dlaczego wszyscy się trzymacie przekonania, że JA to coś w środku was? Na jakiej podstawie? Gdyby prześledzić powstanie tej ideii trop urwał by się na chrześcijańskiej wizji duszy w którą możecie wierzyć i ufać temu kto ją wymyślił w nadziei, że nie zrobił tego by wami manipulować.

 

W nocy możesz ustawić 100 wiader z wodą i każde z nich będzie odbijać księzyc, jednak księżyc jest jeden a nie i tak samo jest ze świadomością.


Użytkownik taght edytował ten post 02.11.2015 - 19:31

  • 0

#22

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przeniesienie świadomości do maszyny to będzie jedynie kopia. Po za tym człowiek to organizm biologiczno-chemiczny. Więc świadomość to tylko jeden z procesów który określa człowieka. Jescze są geny, emocje, związki chemiczne jak adrenalina, dopamina itp.
Jak to przenieść do robota, jak to są przewody, płyty, śruby itp. A gdzie reszta?

 

Świadomość to proces w którym zachodzą wszystkie inne procesy. To tak jak byś powiedział, że może istnieć świat poza postrzeganiem, jednak to proces postrzegania tworzy świat.


Użytkownik taght edytował ten post 02.11.2015 - 20:19

  • 0

#23

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właśnie że nie. Inne procesy przebiegają oddzielne albo współdziałają ze świadomością. To tak jakbyś napisał że w silniku od auta zachodzą wszystkie procesy w samochodzie.


  • 0



#24 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Można być świadomym, ale sparaliżowanym jak Stephen Hawking. Świadomość to też nie umysł, umysł ma wiele zwierząt chodzi o wiedzę o samo-istnieniu. Człowiek człowieka może uczyć ja miałem kota od małego i sam sobie trenował łapanie niewidzialnych obiektów - instynkt. Miał świadomość, że są gryzonie chociaż ich nie widział bo siedział w domu. Jak był starszy przynosił myszy do domu. Więc był świadomy, że coś będzie polował, ale miskę z jedzeniem miał w domu.

 

Kot również nie popełni samobójstwa bo nie zdaje sobie raczej pełnej sprawy o życiu i śmierci. Ty możesz wybierać co widzisz, co odczujesz, jak się zachowasz.

 

Chodzi o to, że wg. mnie osobistego odczucia nie da rade do wirtualnej maszyny przenieść tego procesu. Ja to nazywam energią, JA, samoświadomością istnienia, nie ważne. Nie wiadomo co to jest i bez tego maszyna będzie zbiorem doświadczeń jakie zbieraliśmy podczas bycia człowiekiem. Dalej będzie to tylko robot funkcyjny tak-nie.


Użytkownik .Uzurpator. edytował ten post 02.11.2015 - 23:23

  • 0

#25

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wszyscy nie zauważacie że oprócz mózgu cały świat jest generatorem świadomości, świadomość nie jest osobista, wszyscy w niej żyejmy a poprawniej było by powiedzieć, że wszyscy nią jesteśmy. Komputery to mózg ludzki, który poszerza się poza granice ciała,infrastruktura internetu to nic innego jak sieć neuronowa która oplata planete a internet sam w sobie to nasz kolektywny umysł. Świata nie możesz podzielić na ja i reszta bo gdyby nie ta reszta to nie było by ciebie i gdyby nie ty nie było by świata. Wszystko jest jednym bytem i ty też nim jesteś, więc mówienie że nie można stworzyć sztucznej inteligencji jest jak mówienie, że nie może żyć drugi człowiek.


  • 0

#26

kurado.
  • Postów: 130
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszyscy nie zauważacie że oprócz mózgu cały świat jest generatorem świadomości, świadomość nie jest osobista, wszyscy w niej żyejmy a poprawniej było by powiedzieć, że wszyscy nią jesteśmy. Komputery to mózg ludzki, który poszerza się poza granice ciała,infrastruktura internetu to nic innego jak sieć neuronowa która oplata planete a internet sam w sobie to nasz kolektywny umysł. Świata nie możesz podzielić na ja i reszta bo gdyby nie ta reszta to nie było by ciebie i gdyby nie ty nie było by świata. Wszystko jest jednym bytem i ty też nim jesteś, więc mówienie że nie można stworzyć sztucznej inteligencji jest jak mówienie, że nie może żyć drugi człowiek.

Raczej świat kształtuje nas. Warto wspomnieć że jestem też częścią świadomości zbiorowej. Mózg jest komputerem ale czy komputer (internet) aktualnie jest mózgiem. Działa on bardziej jak listonosz. Pomaga kształtować świadomość itd. ale jest tylko kawałkami nas samych.

Świadomość jest moja została tylko ukształtowana przez inne.

A co do sztucznej inteligencji my mówimy o zmianie (nośnika nas, ego) ciała na "kartę pamięci"








Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Użytkownik kurado edytował ten post 03.11.2015 - 09:57

  • 0

#27

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W świadomości nie zachodzą wszystkie inne procesy. Bo np. serce człowieka bije niezależnie od tego czy jest on tego świadomy czy nie. Ponieważ tym procesem steruje pień mózgu. Gdyby było inaczej to ludzie którz stracili całkowicie przytomnoś umierali by zawsze po kilku minutach na skutek niedotlenienia.
  • 0



#28

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W świadomości nie zachodzą wszystkie inne procesy. Bo np. serce człowieka bije niezależnie od tego czy jest on tego świadomy czy nie. Ponieważ tym procesem steruje pień mózgu. Gdyby było inaczej to ludzie którz stracili całkowicie przytomnoś umierali by zawsze po kilku minutach na skutek niedotlenienia.

 

Mamy inne pojęcie świadomości, ja mówie o przestrzeni w której nastąpił wielki wybuch że tak to ujme. Można powiedzieć, że to o czym ja mówie to dusza, nasza dusza jedna, w której wszystko się dzieje, ja i ty i wszystko inne. "Ja" to nic więcej jak określenie położenia, ja np,: tam.

 

 

Wszyscy nie zauważacie że oprócz mózgu cały świat jest generatorem świadomości, świadomość nie jest osobista, wszyscy w niej żyejmy a poprawniej było by powiedzieć, że wszyscy nią jesteśmy. Komputery to mózg ludzki, który poszerza się poza granice ciała,infrastruktura internetu to nic innego jak sieć neuronowa która oplata planete a internet sam w sobie to nasz kolektywny umysł. Świata nie możesz podzielić na ja i reszta bo gdyby nie ta reszta to nie było by ciebie i gdyby nie ty nie było by świata. Wszystko jest jednym bytem i ty też nim jesteś, więc mówienie że nie można stworzyć sztucznej inteligencji jest jak mówienie, że nie może żyć drugi człowiek.

Raczej świat kształtuje nas. Warto wspomnieć że jestem też częścią świadomości zbiorowej. Mózg jest komputerem ale czy komputer (internet) aktualnie jest mózgiem. Działa on bardziej jak listonosz. Pomaga kształtować świadomość itd. ale jest tylko kawałkami nas samych.

Świadomość jest moja została tylko ukształtowana przez inne.

A co do sztucznej inteligencji my mówimy o zmianie (nośnika nas, ego) ciała na "kartę pamięci"








Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

 

 Ego to konstrukt myślowy oparty na obecnie panujących przekonaniach. Nie nosisz siebie w sobie to absurdalne. To czym jesteś to świat w swej pełni, nie możesz się od niego odzielić.


  • 0

#29

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale co ma do rzeczy przestrzeń w której nastąpił wielki wybuch ze świadomością .Po za tym ta przestrzeń mogła powstać dopiero wraz WW. Dusza w której wszystko się dzieje to sformułowanie bardzo enigmatyczne, niewiele to mówi.
  • 0



#30 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli ja umieram to moja świadomość też. Wszechświat wtedy przestaje istnieć. To przestaje istnieć dla obserwatora. Nie ma znaczenia, że Ty dalej będziesz żył to jest Twoja wtedy osobista obserwacja. Piszesz dziwne teorie typu świadomość to wszystko, jak bóg jest wszędzie.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych