Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mężczyzna z Nowego Meksyku twierdzi, że znalazł czaszkę Chupacabry.


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ALBUQUERQUE ("say my name.."8D), Nowy Meskyk.

 

Joseph Anaya wędrując z przyjaciółmi w pobliżu wzgórz Eldorado szukając orzeszków piniowych, dostrzegł kątem oka dziwną czaszkę spoczywającą na ziemi.

 

Zaciekawiony (tylko się Zaciekawiony nie obrażaj 8D) zabrał ją by sprawdzić jej pochodzenie.

Za pomocą google próbował ustalić czy czaszka nie należy przypadkiem do dzika, ale ta nie zgadzała się z opisami.

 

Brnąc dalej w poszukiwaniach wygooglował opisy chupacabry.

Ku jego zdumieniu czaszka odpowiadała prawdopodobnym zdjęciom tego mitycznego stworzenia.

 

"Byliśmy zdumieni , że wygląda to identycznie" - mówi Anya

 

Urzędnicy New Mexico of Game and Fishs twierdzili, że są niemal pewni, że to czaszka młodego dzika, na co wskazywałyby zęby, które prawdopodobnie są rosnącymi kłami.

Mimo to nie kryli zdziwienia gdy poznali miejsce znaleziska.

Nidy nie słyszeli o możliwości występowania dzików w pobliżu wzgórz Eldorado.

Znalazca ma nadzieję, że czaszka zostanie poddana dalszym badaniom.

 

ab45f651.jpg

źródło


  • 3

#2

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma to jak okrzykiwać czaszkę dzika czaszką chupacabry, tylko dlatego, że dziki nie występują w tamtych okolicach :facepalm: . Czaszka zwyczajnego dzika mogła się tam znaleźć w różnoraki sposób, natomiast znalazca ewidentnie próbuje poprostu zrobić sensację, wystarczy poczytać bzdury jakie wygaduje w źródle, bo autor tematu nie wszystko przetłumaczył. Widoczne tępe kiełki mają według niego być tymi za pomocą których stworzenie wykonuje w ciałach ofiar wycięte z chirurgiczną precyzją, idealnie okrągłe (w przeciwieństwie do widocznych na zdjęciu kłów) otwory przez które wysysa krew :facepalm: . Jak to jest chupa to ja jestem Morgan Freeman.

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 29.10.2015 - 17:33

  • 0



#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Drogi Morganie, są takie rzeczy na świecie, które się nawet fizjologom nie śniły...

Cóż, zapewne znalezienie czaszki czarnoskórego we wsi Kąkoły przy granicy z Białorusią, będzie dowodziło, że przybył z konstelacji Oriona.  :facepalm:

Tam, gdzie wszystko wskazuje na pozaziemskie pochodzenie, nabierają wody w usta, tam zaś, gdzie nie można wnioskować inaczej wymyślają bajki lepsze od braci Grimm i Przymanowskiego razem wziętych.





#4

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozwiązanie jest proste: Pobrać i zbadać DNA. Jeśli im wyjdzie DNA nieznanego stworzenia, odszczekam wszystko co do joty. Tymczasem cofam swoje słowa odnośnie czaszki dzika - wygląda na to, że u wszystkich dzików kły wyrastają z dolnej szczęki (choć pewny nie jestem), tu wyrastają z górnej. Wciąż może to być czaszka innego znanego zwierzęcia, być może z wadą uzębienia, natomiast jeden z dwóch jedynych argumentów przemawiających zdaniem znalazcy za chupacabrą, czyli widoczne na zdjęciu kły mające służyć do precyzyjnego wycinania idealnie okrągłych otworów w ofiarach, jest wątpliwy. Wystarczy spojrzeć na kształt kłów - ani nie są okrągłe, ani nie wyglądają na ostre, w dodatku są zakrzywione w dół, co raczej utrudniałoby wyjęcie takiego kła z ciała ofiary, bez dodatkowego rozcinania rany (natomiast faktem w przypadku tajemniczych zgonów zwierząt są rany idealnie okrągłe, wycięte z chirurgiczną precyzją, czymś bardzo ostrym). Wciąż jestem przekonany, że nie jest to czaszka legendarnego krwiopijcy, a ja nie jestem Morganem Freemanem ;) .

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 29.10.2015 - 22:22

  • 0



#5

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tam nie wiem. Ale moja Mama często robiła galaretę z głowizny. I to czego jestem pewien, to to iż nie jest to czaszka świni. Nawet po uśpieniu za pomocą obucha.

Chyba że w grę wchodzą jakieś poważne deformacje. 


  • 0



#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziki mają kły zarówno na górnej jak i na dolnej szczęce. Te górne nie są tak wydatne, myśliwi nazywają je fajkami.

 

Trudno coś tu wyrokować, skoro czaszka jest mocno niekompletna, niemniej jest nieco podobna do czaszki dzika:

wboar_lat.jpg

wild_boar_by_bluescuriosities-d61yy7o.jp


  • 1



#7

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

Na przedstawionych przez Ciebie zdjęciach, końce kłów w górnej szczęce skierowane są do tyłu lub w bok. przynajmniej tak to wygląda, i ma uzasadnienie w sposobie odżywiania się dzików. 

 

Na zdjęciu zamieszczonym przez  @erebeuzet te kły są skierowane do przodu. Dodatkowo mózgoczaszka jest znacznie większa. Chyba że to tylko perspektywa.


  • 0



#8

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie jestem jakimś specjalnym "dzikologiem" ale z okazji tego artykułu wpisałem sobie w wyszukiwarkę hasło "czaszka dzika" i muszę powiedzieć, że rzeczywiście, spośród sporej ilości czaszek, nie znalazłem żadnej, która przypominałaby tą ze zdjęcia.

Nie zmienia to faktu, że być może nie chodzi tu o "dzika", takiego jakiego my znamy (w sensie gatunku europejskiego), a być może o jakąś "dziką świnię" amerykańską, ewentualnie jakąś krzyżówkę dzika europejskiego z czymś z tamtych rejonów świata.
Jak się wklepie w Google "wild hog", czy tam "wild hog skull", to się człowiek takich cudów naogląda, że nasze dziki przy nich wymiękają już na starcie.

Nie trzymałbym się  więc rękami i nogami tego dzika, którego kojarzymy ze Zwierzyńca, bo to może być ciut nieprecyzyjne jeśli chodzi o porównania (szczególnie czaszek).


  • 1





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych