Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obiekt(y) nad Warszawą z nocy 24-25.10.2015


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

bl8er.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

Podzielę się obserwacjami jakich dokonałem dzisiejszej nocy w odstępach kilkugodzinnych.

 

Otóż około 2giej w nocy zauważyłem dwa świecące obiekty nad budynkiem. Pochmurne niebo, nie widać było żadnych gwiazd. Zrobiłem 2-3 fotki i nagrałem filmik i co jakiś czas robiłem kolejne. Światełka wisiały w powietrzu nieruchomo jak wryte, w okolicy panowała cisza także helikopter odrzuciłem od razu. 

 

W równych sobie odstępach (co może sugerować że był to jeden obiekt) światła poruszały się na różne strony, po skosie, w górę, w dół, na boki ale ciągle utrzymywały taką samą odległość między sobą ( nie obracały się nie zmieniały położenia względem siebie). 

 

Następne foto zrobiłem tuż nad ranem jakieś 15 minut przed tym gdy obiekty po prostu zniknęły. 

 

Wydaje mi się, że to był dron i koleś który lubi podglądać ludzi obserwował co się dzieje lecz...nawet najlepsze drony za kilkanaście tysięcy nie są w stanie wytrzymać kilka godzin w powietrzu. Co to mogło być?

 

WP_20151025_03_43_14_Pro (2).jpg

WP_20151025_03_45_47_Pro (2).jpg

WP_20151025_04_22_03_Pro (2).jpg

WP_20151025_010 (2).jpg

 

 


  • 1

#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wenus i Jowisz.

http://neave.com/planetarium/

http://news.astronet.pl/7711

 

-4 i -1,5 mag, wystarczająco jasne by przebić się przez mocno zanieczyszczone światłem niebo nie pozwalające na widoczność zwykłych gwiazd.


  • 1



#3

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dałem autorowi plusa za fotki, lecz bez wahania (gdybym mógł) dałbym również minusa, za fantazjowanie, bo planety nie wykonują żadnych nagłych ruchów. Ubarwiłeś tekst, by było ciekawiej.

 

Dziś nad ranem również obserwowałem ciasną koniunkcję obu planet na tle zamglonego nieba. Oczywiście, nie wykazywały żadnych ruchów w bok ani w górę.


  • 0



#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest takie złudzenie optyczne związane z fiksacją wzroku, powodujące że jasne obiekty na czarnym tle w pobliży których nie ma punktów odniesienia, wydają się wykonywać drobne ruchy na boki. To się chyba nazywa efekt ideomotoryczny. Prawdopodobnie właśnie to powodowało że obie planety wydawały się równocześnie wykonywać drobne ruchy.


  • 3



#5

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Problem wyjaśniony. Zamykam :)


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych