Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO w kształcie piramidy pojawiło się nad Brazylią

ufo niezidentyfikowany obiekt la piramida brazylia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Adam89_PL.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Nad Sao Paulo pojawiło się UFO w kształcie piramidy.

 

http://metro.co.uk/2...brazil-5447857/


  • 2

#2 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmm jak na moje oko wygląda to nieco sztucznie. Trochę to wielkie jak na potencjalnego drona. Bo dron to z reguły pierwsza myśl jak mnie nachodzi. 


  • 0

#3

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cały obraz jakoś podejrzanie "Faluje", wszystko rozmazane. Wygląda na bardzo kiepski fake.


  • 1

#4

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem wygląda przyzwoicie, ale nic nie wskazuje na to, że mógł to być jakiś statek obcych. To mógł być zwykły balon, te mają przeróżne kształty, a obiekt porusza się powoli właśnie tak jak niesiony wiatrem balon. Więc stawiam na balon.

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 24.10.2015 - 17:48

  • 1



#5 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Ten gość lata tą kamerą jakby miał delirium. 

 

Hmm jak na moje oko wygląda to nieco sztucznie.

 

 

Nie wiem jak by wyglądał statek co jest w stanie przemierzać drogi międzyplanetarne. Być może plastikowo, to nie ma nic do rzeczy.

 

Moim zdaniem wygląda przyzwoicie, ale nic nie wskazuje na to, że mógł to być jakiś statek obcych. To mógł być zwykły balon, te mają przeróżne kształty, a obiekt porusza się powoli właśnie tak jak niesiony wiatrem balon. Więc stawiam na balon.

 

 

Pokaż mi taki balon. Rozumiem, że można być sceptykiem na siłę, ale to nie przypomina nawet w 10% najdziwniejszego balona.


  • 0

#6

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Obawiam się, że próba rozstrzygnięcia zagadki z góry jest skazana na porażkę.
Historia pokazuje, że wiele takich filmów nie zdobyło do końca stuprocentowego wyjaśnienia.
Poszperałem trochę w necie. Oficjalne media albo milczą, albo ja żle szukam.

 

Jednak natknąłem się na pewien mini artykuł, który oczywiście wiele nie wyjaśnia, ale trochę szczegółów jest. Nie jestem pewien co do wiarygodności strony, wygląda mi to bardziej na bloga, czyli u wielu okoliczność dyskwalifikująca.
Często portale zamieszczające artykuły o UFO nie są brane zbyt poważnie i lepiej na zimno wszystko analizować, niż biec do kumpli z wypiekami na policzkach i oczami wskazującymi na trzeci level opętania krzycząc ,,A nie mówiłem? Oni istnieją!"

Moje pierwsze skojarzenie po zobaczeniu obiektu - dron Amazon. Niektórzy mogą uznać to za naciągane - nie mam nic przeciwko, przecież sprawa jest otwarta.
Teraz trochę opisu ze strony, o której wspomniałem.

Taki kształt UFO został zaobserwowany już w przeszłości 5 pażdziernika 1996 roku nad Pelotas.
Natomiast filmik który jest teraz na tapecie nagrano w Mogi das Cruzes w odległości około 45 km od centrum São Paulo.
Informacje te pochodzą od osoby, która zarejestrowała obraz.
UFO nagrano w niedzielę 14 czerwca 2015 roku około 8.40, a użyty aparat to Nikon P600 z 60- krotnym zoomem.

http://www.dzopa.com/?p=27012


Użytkownik Profesor Proton edytował ten post 24.10.2015 - 20:10

  • 0

#7

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzę że dzieciaki nie mają pojęcia jak wygląda prawdziwy obraz w dużym powiększeniu. Niestety  właśnie obraz lata jak na tym filmie. 

 

MFqwzd9.jpg

 

 

 

 

 

RHKUVJz.jpg

 

 

MQGXImj.jpg


  • 2



#8 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Tak naprawdę każdy film jest skazany. Zawsze to będzie balon czy brud na kamerze. Szczerze gdybym zaobserwował UFO i byłbym nawet pewien tego zjawiska jak niesamowita prędkość czy inne cuda, bezgłośność czy skręt o 90/180 stopni w locie to raczej bym zachował to dla siebie. Przynajmniej mógłbym mówić, ze wierze w obce cywilizację i pojazdy obecne ich na ziemi z czystą pewnością. Chociaż już teraz bezgranicznie wierze w fakt życia pozaziemskiego w kosmosie nigdy nie wierze w prawdziwość takich video chciałbym po prostu osobiście doświadczyć jakiekolwiek zetknięcia.

 

Edit:

Sorry Noxili nie widzę podobieństwa żadnego. Nie ma elementów balona... ani sznura, ani kosza, nic. 


Użytkownik .Uzurpator. edytował ten post 24.10.2015 - 19:47

  • -1

#9

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dałem trzy zdjęcia by pokazać jakie mogą być balony.  Zresztą mogą być dowolne. Na filmie z tego dystansu niemasz szansy na zobaczenie sznura . Na fotce nr 2 niema kosza(niema potrzeby by był kosz ) więc argument delikatnie rzecz ujmujac bez sensu.

niesamowita prędkość czy inne cuda, bezgłośność czy skręt o 90/180 stopni w locie

 

Jaka będziesz miał film na  którym się te elementy pojawą  i będzie robił wrażenie autentycznego jak ten z poztu nr 1  to pogadamy.  Jak na razie trzymasz się kurczowo  bajeczki o ufo mimo że obiekt porusza się niemrawo jak to typowy balon.


  • 0



#10

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli ten "statek" potrzebował aż tak wielkiego zooma, żeby w ogóle go zobaczyć, to jak kamerzysta dostrzegł to gołym okiem?


  • 0

#11

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli ten "statek" potrzebował aż tak wielkiego zooma, żeby w ogóle go zobaczyć, to jak kamerzysta dostrzegł to gołym okiem?

Żaden problem , chyba jakoś widzisz np samoloty na niebie jako kropki ?? Ale żeby już mieć jakieś przyzwoite  ich zdjęcia musisz mieć pokaźne powiększenie(zoom to nie jest powiekszenie tylko proporcja miedzy minimum a maximum powiększenia).Najlepsze zdjęcia zawsze sie robi zoomem = 1 :)


  • 1



#12 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Jak na razie trzymasz się kurczowo  bajeczki o ufo mimo że obiekt porusza się niemrawo jak to typowy balon.

 

 

 

Hehe chłopie ja się niczego nie trzymam. Nie wierze w ten ani inny film reprezentujący niby UFO. Ja po prostu nie mam zamiaru  nikim dyskutować na ten temat bo albo widziałeś ducha albo nie. Ja nie mam zamiaru nikomu nic udowadniać w to się albo wierzy albo nie. 

 

Zresztą mam styczność z programem After Effect. Za bardzo zaawansowane opcje widziałem i możliwości żeby wierzyć nawet w ten prawdziwy film. Dopóki sam nie zobaczę nigdy Ci nie powiem ten czy inny film prawdopodobnie reprezentuję UFO. Osobiście wierze, ale to wiara jak wiara w boga.


  • 0

#13

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a

po prostu nie mam zamiaru  nikim dyskutować na ten temat

 

Po pierwsze od jakiś kilku postów  czasu dyskutujesz  .:)

Niema co sie wstydzić ani ściemnieć że jest inaczej  bo forum jest od dyskusji.

 

 

Po drugie...

 Aby wiarygodnie zfałszować coś musisz wiedzieć jak coś naprawdę w takim wypadku powinno wyglądać  Na szczęście wiekszośc ludzi niem pojecia jak wyglada film nagrany na ekstremalnym powiekszeniu . Tylko w tym watku ty i kilku innych forumowiczów wymieniło cechy podwyższające szansę na autentyczność (bo tak wygladałby film nagrany na takim powiększeniu) jako cechy fałszerstwa czy obniżające wiarygodność.Na szczęście ani astronomowie ani airspotterzy nie bawia sie raczej w takie zabawy.

 

Ten filmik jest autentyczny (raczej) , tylko nic nie wskazuje, że miałby być  to statek obcych. Jest to UFO ale w sensie Niezidentyfikowany Obiekt Latajacy  Można przyjąć z bardzo duża dozą prawdopodobieństwa że to balon. I tyle.


  • 1



#14

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja chciałbym zobaczyć  jak ten obiekt się oddala lub też "znika".  Oczywiście tego nie ma.


  • 1

#15

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ta nazwa filmiku mnie rozwala. Obcy przylatują żeby się zemścić za...?


  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: ufo, niezidentyfikowany obiekt la, piramida, brazylia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych