Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spaceman


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spaceman

Jest to jedno z niewielu zdjęć, które zostało przeanalizowane w laboratorium Kodaka i analiza wykazała jego autentyczność

Kiedy Jim Templeton, wykonywał tą fotografię, chcąc uwiecznić na niej swoją 5 letnią córkę, w angielskim gospodarstwie w maju 1964 roku, w kadrze widział tylko łąkę i swoją córkę. Po wywołaniu fotografii na zdjęciu znalazło się coś jeszcze... Tzw. "Spaceman" czyli astronauta. Po badaniach negatywów przeprowadzonych w laboratorium Kodaka, okazało się że zdjęcie jest autentyczne.

Kilka tygodniu po tym incydencie Jim Templeton został odwiedzony przez dziwnych gości. Nigdy wcześniej nie zetknął się z terminem MiB (z ang. Faceci w Czerni), a sam temat nie był znany w ogóle w Wielkiej Brytanii. Dwaj goście jednak - mężczyźni - zachowywali się nadzwyczaj dziwnie. Podjechali pod dom samochodem marki Jaguar, ubrani byli w czarne garnitury. Zwracali się nawzajem do siebie wykorzystując numery i zadawali Jimowi bardzo dziwne i niewygodne pytania. Chcieli wiedzieć wszystko na temat wydarzeń z tamtego dnia minuta po minucie. Pytali o warunki pogodowe, aktywność ptactwa itp. Mężczyźni próbowali za wszelką cenę wmówić Jimowi, że widział po prostu dziwnie wyglądającego mężczyznę, który przechadzał się po okolicy. Jim przystał na to, choć nigdy nie zaakceptował tej hipotezy. Tajemniczy jegomoście upewniwszy się, że Jim nie będzie rozpowiadał o swoich przeżyciach, odjechali swoim Jaguarem i Jim nigdy więcej ich nie widział.

Nikt do dziś nie potrafi powiedzieć, czym jest postać wyłaniająca się w tle. Bez wątpienia jest to jedno z najsłynniejszych tajemniczych zdjęć świata.

"Spaceman"
Dołączona grafika

"Spaceman" - zoom
Dołączona grafika



Opracowanie Eurycide
www.paranormalne.pl

  • 3



#2

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widziałem to zdjęcie już wiele razy. Może po prostu nie zauważył tego kolesia, albo coś...
A tak na marginesie to nie wiem, czy nie może to być jakiś...duch :lol albo zjawa...w takim śmiesznym kombinezonie.
  • 0



#3

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widziałem to zdjęcie już wiele razy. Może po prostu nie zauważył tego kolesia, albo coś...
A tak na marginesie to nie wiem, czy nie może to być jakiś...duch :lol albo zjawa...w takim śmiesznym kombinezonie.


Hehe ciezko czegos takiego nie zauwazyc, chyba ze widzial co fotografuje a potem wcisnal ludziom kit, ze tego wczesniej nie bylo. A swoja droga faktycznie strasznie dziwny kostium "Ten ktos" ma
  • 0



#4

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widziałem to zdjęcie już wiele razy... może to poprostu jakiś przybysz chciał mieć pamiątkową fotkę z ziemi :lol
A nie wiem czy mam racje, ale ten ktoś stoi plecami do fotografa...?
  • 0



#5

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A nie wiem czy mam racje, ale ten ktoś stoi plecami do fotografa...?


Patrzac na kask wrażenie jest takie, że stoi przodem, jednak wygięcie "łokcia?" wskazuje na to, że tyłem. Jak jest niewiadomo...
  • 0



#6

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

moze to cos ma oczy z tylu glowy :lol
  • 0



#7

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mi najbardziej na świecie ;) podoba się zdjęcie Chilijskiego liliputa popylającego przez park , to najlepsze zdjęcie tego typu jakie w życiu widziałam , jestem skłonna uwierzyć ,że jest autentyczne !
  • 0

#8

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mi najbardziej na świecie   :P podoba się zdjęcie Chilijskiego liliputa popylającego przez park , to najlepsze zdjęcie tego typu jakie w życiu widziałam , jestem skłonna uwierzyć ,że jest autentyczne !



Też widziałem te zdjęcia. Coż można więcej dodać.... Chyba tylko tyle że jogging jest popularny nie tylko wśród ludzi. ;) :P
  • 0

#9

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

Koles jest fotogenicznyyyyyyyyy ;)
  • 0

#10

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Koles jest fotogenicznyyyyyyyyy


no nie wiem ... :/
moim zdaniem nie bardzo.... "brzydkawy" jakiś... :P

:rotfl: :rotfl:
  • 0

#11

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądąłem kiedyś program o tym na discovery. Po jakimś czasie do tej rodziny przyszli... panowie w czarnych graniturach (dwóch) i zabrali zdjęcie 8)
  • 0

#12

Tengron.
  • Postów: 177
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli koleś nieprzyuwarzył pacjęta to jest chyba ślepy.A pozatym co kosmita w skafandrze robi na polu??Pozuje do zdjęcia?? :P
  • 0

#13 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

idz i sie go zapytaj :lol :
  • 0

#14

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jeśliby przyjmować, że ten koleś stoi tyłem, to może on też pozuje do zdjecia, które robi jego towarzysz :D może oni zrboili sobie wypraw na ziemię i też chcieli to udokumentować :D
  • 1



#15

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jeśliby przyjmować, że ten koleś stoi tyłem, to może on też pozuje do zdjecia, które robi jego towarzysz :D może oni zrboili sobie wypraw na ziemię i też chcieli to udokumentować :D


Nie no.. to jest niezla hipoteza ! :D hehe a potem gdzies na statku obcych... "hej patrz, co to za goscie w tle? podczas robienia zdjecia nie bylo ich widac" :)
  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych