Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duże zwierzę i dziwny pisk/krzyk


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

MyGirl.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój tata jakieś 5-6 lat temu jechał w delegacje z kolegami z pracy było ok godz. 12 w nocy przed nimi przebiegło białe zwierze, miało długą sieść. Tata mówił że przypominało niedżwiedzia polarnego tylko było troche mniejsze. A przecież w woj.kuj. pomorskim i ogulnie w polsce nie ma niedżwiedzi polarnych. Jak myślicie co to mogło być?
 
 
Dzisiaj weszłam do szatni w szkole aby przebrać się na w-f, reszta dziewczyn weszła przed nami i mówiły że w łazience coś piskneło.
Ja myślałam że to mysz ale po chwili z kratki w ścianie dobiegł pisk/krzyk tak sie wystraszyłyśmy że jak najszybciej przebrałyśmy się na drugim końcu szatni, na małej ławce w ósemke, i wyszłyśmy na lekcje. Nigdy nie słyszalam czegoś podobnego, to brzmiało jak mała dziewczynka z bardzo ale to bardzo piskliwym głosem. Dodam że między szatnią dziewczyn a chłopaków jest łazienka dziewczyn i magazyn, w kratkę coś zastukalo parę razy.

Użytkownik MyGirl edytował ten post 16.10.2015 - 20:29

  • 0

#2

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może rosomak, podobno czasem się w polsce pojawiają.

 

A w kratce to prawdopodobnie ptak był, zdarza się, że wpadną do przewodów wentylacyjnych. Mi raz w łazience z takiej kratki gołąb wypadł.


Użytkownik skittles edytował ten post 16.10.2015 - 15:37

  • 1



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może to białe zwierzę co go tate widział znalazło się w waszym kiblu.
A tak poważnie, pisk na wuefie to odgłos jaki wydaje but na gumolicie.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 16.10.2015 - 17:43

  • 0



#4

MyGirl.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może rosomak, podobno czasem się w polsce pojawiają.

 

A w kratce to prawdopodobnie ptak był, zdarza się, że wpadną do przewodów wentylacyjnych. Mi raz w łazience z takiej kratki gołąb wypadł.

Ale ta kratka nie ma wylutu na zewnątrz tylko przechodzi do innego pomieszczenia


Użytkownik MyGirl edytował ten post 16.10.2015 - 17:23

  • 0

#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale ta kratka nie ma wylutu na zewnątrz tylko przechodzi do innego pomieszczenia

A w tym innym pomieszczeniu jest moze szatnia dla chłopców?


  • 2



#6

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Ale ta kratka nie ma wylutu na zewnątrz tylko przechodzi do innego pomieszczenia

A w tym innym pomieszczeniu jest moze szatnia dla chłopców?

 

 

Pewnie jakiegoś młodego mężczyznę rurki zapiły i wydał męski okrzyk niezadowolenia.

 

Pisk w szkole, w szatni? Wow, niezła sensacja. Przy wrzaskach i masakrze jaka dzieje się, jak tylko zapieje dzwonek, taki pisk to raczej nie jest strasznie dziwne, prawda?

 

A jak Twój tata jechał z kumplami w "delegacje", to, że o północy widzieli tylko białe zwierzę, to najmniejszy wymiar kary :)


  • 0



#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 


Pewnie jakiegoś młodego mężczyznę rurki zapiły i wydał męski okrzyk niezadowolenia.

Myślałem raczej o zwykłej próbie przestraszenia koleżanek z pomieszczenia obok ale w sumie, mogły być to również pijące rurki. Powód tak samo banalny, a  i sytuacja zupełnie naturalna.

 

Co zaś do tego białego zwierza.

Mniejszy od białego niedźwiedzia jest również biały pies - węgierski kuvasz, słowacki czuvac, włoski marmeran, czy polski owczarek podhalański. Ze wymienię tylko kilka ras.

Informacja, że coś dużego, białego, z długim włosem przebiegło drogę i o 12 w nocy, na delegacji (ykhm) przypominało białego niedźwiedzia, chociaż było od niego mniejsze... No, cóż - szału nie ma.


  • 0



#8

MyGirl.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spodziewałam się takich odpowiedzi ale chyba te rasy psów mają długie ogony a nie krótkie a uszy to zwierzę miało spiczaste
  • 0

#9

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... ale chyba te rasy psów mają długie ogony a nie krótkie a uszy to zwierzę miało spiczaste

Zacytuję, to co napisałaś

...przebiegło białe zwierze, miało długą sieść. Tata mówił że przypominało niedżwiedzia polarnego tylko było troche mniejsze

 

Szukam w tym fragmencie informacji o krótkim ogonie i spiczastych uszach i nie mogę znaleźć. Pomożesz?

 

Bo, wiesz, coś może przypominać niedźwiedzia polarnego na różne sposoby.

 

Zmierzam do tego, że po raz kolejny, kolejna osoba, wrzuca tu tekst, w którym jest szczątkowa ilość informacji, a później oburza się, że nie znajduje on zrozumienia u czytających, którzy interpretują go na różne sposoby - tak, jak go zrozumieli.

A zrozumieć mogli go na kilka przynajmniej sposobów, bo (tu zacytuję sam siebie) - ilość informacji w nim zamieszczonych jest szczątkowa.


Użytkownik pishor edytował ten post 16.10.2015 - 20:39

  • 0



#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne, bo o 12 w nocy zdołał zauważyć takie szczegóły jak spiczaste uszy.

 

 

IKDZFMY.jpg

 

Jest trochę ras psów które mogą wyglądać nawet jak niedźwiedź.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 16.10.2015 - 20:43

  • 0



#11

MyGirl.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

... ale chyba te rasy psów mają długie ogony a nie krótkie a uszy to zwierzę miało spiczaste

Zacytuję, to co napisałaś

...przebiegło białe zwierze, miało długą sieść. Tata mówił że przypominało niedżwiedzia polarnego tylko było troche mniejsze

 

Szukam w tym fragmencie informacji o krótkim ogonie i spiczastych uszach i nie mogę znaleźć. Pomożesz?

 

Bo, wiesz, coś może przypominać niedźwiedzia polarnego na różne sposoby.

 

Zmierzam do tego, że po raz kolejny, kolejna osoba, wrzuca tu tekst, w którym jest szczątkowa ilość informacji, a później oburza się, że nie znajduje on zrozumienia u czytających, którzy interpretują go na różne sposoby - tak, jak go zrozumieli.

A zrozumieć mogli go na kilka przynajmniej sposobów, bo (tu zacytuję sam siebie) - ilość informacji w nim zamieszczonych jest szczątkowa.

 

Dopytałam się jeszcze taty i z tym niedźwiedziem chodziło bardziej o jego mase i łapy


Jasne, bo o 12 w nocy zdołał zauważyć takie szczegóły jak spiczaste uszy.

 

 

IKDZFMY.jpg

 

Jest trochę ras psów które mogą wyglądać nawet jak niedźwiedź.

Jakbys jechał w ciemnicy to na długich światłach raczej prawda?


  • 0

#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Dopytałam się jeszcze taty i z tym niedźwiedziem chodziło bardziej o jego mase i łapy

 

Czyli ogon i uszy przestały mieć znaczenie?

Widzisz, to nie o chodzi o to, że się czepiam, chodzi o precyzyjne informacje, które mogą zupełnie inaczej ustawić dyskusję.

Skoro więc już dopytujesz tatę, to zapytaj jeszcze, co znaczy (ale tak konkretnie), że to zwierzę "przypominało niedźwiedzia polarnego tylko było trochę mniejsze".
Szczególnie o to "trochę" mi chodzi.
.


Użytkownik pishor edytował ten post 16.10.2015 - 23:34

  • 0



#13

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakbyś jechał w ciemnicy to na długich światłach raczej prawda?

 

 

 

Tak szczerze to przydługich światłach i w nocy to prawie każde zwierze wydaje się białe , bo taki jest kontrast miedzy półmrokiem dalszej części drogi a czymś co właśnie mocno zostało oświetlone.Tą metoda widziałem już "białe"  dziki, lisy, sarny i puchacza. :)


  • 2



#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak jechał na długich światłach, to raczej było poza terenem zabudowanym. Więc jak powie ci jeszcze że to był niedźwiedź, to bądź mądrzejsza i zacytuj mu Newtona:

,,Nie należy uznawać więcej przyczyn dla rzeczy naturalnych, niż takich, które są zarówno prawdziwe i wystarczające by wyjaśnić ich cechy"
  • 0



#15

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale ta kratka nie ma wylutu na zewnątrz tylko przechodzi do innego pomieszczenia

A w tym innym pomieszczeniu jest moze szatnia dla chłopców?

 
Pewnie jakiegoś młodego mężczyznę rurki zapiły i wydał męski okrzyk niezadowolenia.


Obawiam się, że spełnia się proroctwo biblijne „Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie.” (Mat 24:21)
  • 4


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych