Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kalendarium III Wojny Światowej - Polska

nostradamus wojna światowa kalendarium Polska III trzecia przepowiednie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16

Wędrowiec.
  • Postów: 249
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Jeśli to opis jakiejś nowej gry, to w sumie może być (dla miłośników...).

Jeśli to przepowiednia, to dość przeciętna i bez rewelacji.

 

Ogólnie tekst raczej dla stęsknionych sensacji młodzieniaszków, którym się nudzi i marzy się wojna...

 

Zawsze problemem było niezrozumienie tego, czym jest wojna. Pisanie o tym, że to rzecz straszna nie robi na nikim wrażenia. Dopiero doświadczenie tego osobiście sprawia, że człowiek rozumie, czym naprawdę jest wojna. Wygląda na to, że koniecznie chcecie się o ty przekonać na własnej skórze - ale wtedy będzie za późno na żale i pretensje. Wtedy już będziecie nieżywi, może ranni (np. z oderwaną nogą), albo będziecie z tęsknotą oczekiwać na śmierć...


  • 1

#17

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 W końcu Nostradamus nie był idiotą tylko geniuszem. Nie pozwoliłby sobie na pisanie przepowiedni w łatwym ujęciu.

Na początek, takie pytanie - co to konkretnie znaczy?

Był geniuszem, więc nie "pozwoliłby sobie na pisanie przepowiedni w łatwym ujęciu"?  Bo co? Bo jakiś prostaczek mógłby to zbyt łatwo zinterpretować? A może zbyt łatwo wytknąć mu błędy? No, bo chyba nie dlatego, że uwłaczałoby to jego geniuszowi? A może jego geniusz polegał na tym, że pisał w sposób niezrozumiały?

Ale -według czyjej oceny?

Inaczej mówiąc - nie chodzi o to CO pisał, tylko W JAKI SPOSÓB to robił?

NA TYM poległa ten geniusz?

To tylko pytanie, skoro akurat o kwestię geniuszu zahaczyłeś.

 

A gdyby był idiotą - z darem jasnowidzenia. To pisałby prościej? Z datami i nazwiskami? Bo, brak geniuszu nie pozwalałby mu na użycie mniej precyzyjnych określeń?

Bron nas Panie przed inteligentami w roli wróżów, bo w życiu się nie domyślimy, co mieli na myśli?

Odnoszę wrażenie, że niezależnie od stopnia inteligencji, każda tego typu przepowiednia byłaby tak samo niejasna - i tak samo podatna na nadinterpretacje.

Z bardzo prostego względu - skok cywilizacyjny, pomiędzy czasami przepowiadania i tymi przepowiadanymi, nie pozwoliłby przepowiadającemu ogarnąć chociażby ułamka sensu przepowiedni. Co skazałoby go na używaniu w przepowiedniach pojęć zrozumiałych dla jego epoki, a zupełnie nie przystających do czasów, o których chciałby opowiedzieć. To coś na zasadzie "głuchego telefonu", w którym tekst autorski jest tak zniekształcony, przez pośredników, że jest zupełnie niezrozumiały na końcu łańcucha - dlatego można go interpretować na dowolnie wybrany sposób.

 

 

One się sprawdzają tylko trzeba umieć je interpretować.

 

Problem tkwi właśnie w tej umiejętności. A z niej, póki co, chyba nie rozdają certyfikatów.

 

Ja uważam że III wojna trwa od 11 września 2001 roku.

 

Bo?

Co według ciebie (skoro tak uważasz) zdarzyło się tego dnia?

Bo wiesz - krążą na ten temat różne opinie.

I jakie masz dowody, że "początek wojny" wspomnianej przez ciebie można datować właśnie na ten konkretny dzień, a nie np. na początek lat 80-tych (powiedzmy 3 czerwca 1980 r - bo co mi szkodzi taką właśnie datę strzelić?), czyli czasu interwencji ZSRR w Afganistanie?

9/11 nie wziął się znikąd - podobnie jak Osama Bin Laden.
 

Zobaczcie na przykład na ten tekst:

 

43. Polska przechodzi na islam...

 

Ale zdajesz sobie sprawę, że to jest tylko autorska interpretacja Smilera? Która nie jest pozbawiona pewnych....nieścisłości?

Czyli - odnosimy się do interpretacji, czy tekstu źródłowego?


  • 1



#18

pływak.
  • Postów: 40
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No, no, przeczytalem z zainteresowaniem, gratuluje wyobrazni!


  • 0

#19

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Juzek, czytałeś to wszystko? ja nie, bo nie podniecają mnie przepowiednie na temat 3 wojny. Jarałem się tym jak miałem 15 lat albo trochę więcej. Ale wystarczy wyszukać na stronie nazwę Polska i mamy

 

42. Gdy Mahdi ze swoimi wojskami stanie na południowej granicy Polski, dojdzie do jego spotkania z generałem-dyktatorem i podpisany zostanie traktat:
    • ma to mieć miejsce gdzieś na Śląsku (być może w Częstochowie),
    • jeden z punktów mówi o oficjalnym przejściu Polski na islam,
    • generał-dyktator deklaruje, że buduje nową – tym razem muzułmańską – Polskę

      (tak jak Mieszko budował Polskę Chrześcijańską),
    • kult Matki Boskiej Częstochowskiej jest zamieniony na kult Matki Jezusa Muzułmańskiego,

Dużo ma się dziać, ma być wojna Polska- Niemcy. Pisanie w tym kontekście, że Polska będzie oszczędzona to jakiś absurd.

Z tego co pamiętam to Klimuszko również przepowiadał, że naród polski nie ucierpi w przyszłości. Zresztą, to normalne że własnemu krajowi przewiduje się najlepsze rzeczy.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 18.10.2015 - 10:46

  • 0



#20

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pishor@

 

 

Ale zdajesz sobie sprawę, że to jest tylko autorska interpretacja Smilera? Która nie jest pozbawiona pewnych....nieścisłości?
Czyli - odnosimy się do interpretacji, czy tekstu źródłowego?

 

 Tu akurat nie masz racji. @Smiler po prostu ekstrahował z tekstów Arteuzy , istotne informacje i poukładał je chronologicznie. To nie są interpretacje @Smilera, tylko streszczenie interpretacji Arteuzy, a ten pracował nad tekstem źródłowym.

 

Wszystko@

 

 Tak czytałem temat http://www.paranorma...-wojna-wiatowa/ na bieżąco i praktycznie od początku. Wiem że data mojej rejestracji jest znacznie późniejsza, lecz trochą to trwało zanim zdecydowałem się zarejestrować na tym forum. 

 

 

Dużo ma się dziać, ma być wojna Polska- Niemcy. Pisanie w tym kontekście, że Polska będzie oszczędzona to jakiś absurd

Ta wojna ma być bardzo krótka i niekorzystna dla Niemiec. Polska wyjdzie z niej obronną ręką. Polska wprawdzie przejdzie na islam, lecz w dogodnym dla siebie momencie powróci do korzeni. I pisanie iż Polska będzie oszczędzona, nie jest żadnym absurdem, gdyż według interpretacji Arteuzy w czasie gdy Polska na mocy traktatów i porozumień, w powiedzmy "pokojowy" sposób przechodzi na Islam, prawie w całej europie panuje terror i śmierć. Pamiętam fragment, gdzie muzułmańscy żołnierze ze względów ekonomicznych będą używać kuszy i białej broni. W takim kontekście można śmiało napisać że Polska będzie oszczędzona. Tym bardziej że w wyniku tej wojny kilka narodów ma przestać istnieć.

 

I nie. Nie podniecają mnie przepowiednie na temat trzeciej światowej.  Po prostu interpretacje czterowierszy Nostradamusa, opracowane przez Arteuzę, wydają się dość spójne. Temat jest dla mnie po prostu ciekawy. 


Użytkownik pan juzek edytował ten post 19.10.2015 - 20:28

  • 0



#21

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ pan juzek okej - jest to autorskie streszczenie interpretacji tekstu źródłowego. Co nadal nie sprawia, że Mesjasz777 odnosi się do niego (tego tekstu źródłowego właśnie).
  • 0



#22

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@

Przepraszam. Coś mi umknęło. Nie doczytałem posta @Mesjasz777. To znaczy przeczytałem. lecz wyleciało mi z głowy gdyż była to opinia bardzo powierzchowna i nie do końca przemyślana. Stwierdzenie:

 

Ja uważam że III wojna trwa od 11 września 2001 roku.

Jest oznaką iż kolega nie ogarnia interpretacji Arteuzy. A o tej jest mowa w tym temacie.

 

Zdaniem, które przykuło moją uwagę było:

 

to jest tylko autorska interpretacja Smilera

 No właśnie nie jest to "autorska interpretacja" a jedynie streszczenie takowej. 

  Jeszcze raz sorki.  :beer2:


  • 0



#23

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pan juzek Ty w to wszystko wierzysz czy traktujesz to bardziej jako ciekawostkę i np zajęcie na zabicie czasu?


  • 0



#24

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@

 

 Po prostu lubię takie klimaty. Pobudzają wyobraźnię i jest o czym myśleć, Czy wierzę? Tak naprawdę ja w nic nie wierzę. Po prostu niektóre pomysły  są bardziej interesujące niż inne. Nie bez znaczenia jest fakt, iż od dziecka jestem fanem S-F.  Gdy miałem naście lat, okazało się że miejska biblioteka nie ma więcej tytułów których jeszcze nie przeczytałem. :)  (a biblioteka spora i z tradycjami)

 

 Chociaż ten konkretny temat, jest dość intrygujący. Nostradamus, nie jest jakimś tam wróżem. Wielu ludzi poświęciło życie aby zrozumieć jego przepowiednie. 

 Im więcej czytam na ten temat,  porównując to z aktualnymi wydarzeniami, tym bardziej jestem zaintrygowany. Nie mówię tak, nie mówię nie. To po prostu ciekawe, i ładnie się układa. Chociaż "ładnie" to może niewłaściwe słowo.

 Bazuję na interpretacjach Arteuzy, gdyż sam nie mam wiedzy ani czasu wbijać się w oryginalne teksty Nostradamusa, tym bardziej iż język którym się posługiwał, ma niewiele wspólnego ze współczesnym  Francuskim, po za tym iż współczesny Francuski bazuje na tym co dla Nostradamusa było mową potoczną a dziś jest niezrozumiały dla większości Francuzów.  Do tego dochodzą braki wiedzy na temat historii i kultury średniowiecznej Francji i krajów ościennych.  W związku z tym Jedyne o czym piszę, to moje zrozumienie interpretacji  Arteuzy.   


  • 0



#25

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

To nie są interpretacje @Smilera, tylko streszczenie interpretacji Arteuzy, a ten pracował nad tekstem źródłowym.

...którego to tekstu źródłowego nikt na oczy nie widział i nie wiadomo skąd nagle w XXI wieku wypłynął. Coś tam wspominał że znaleziono go w grobie Nostradamusa (o którym to grobie wiemy że splądrowano go w czasie Rewolucji Francuskiej). Ale sądząc z pewnych wskazówek, czterowiersze Arteuzy napisano w naszych czasach.


  • 0



#26

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

To nie są interpretacje @Smilera, tylko streszczenie interpretacji Arteuzy, a ten pracował nad tekstem źródłowym.

...którego to tekstu źródłowego nikt na oczy nie widział i nie wiadomo skąd nagle w XXI wieku wypłynął. Coś tam wspominał że znaleziono go w grobie Nostradamusa (o którym to grobie wiemy że splądrowano go w czasie Rewolucji Francuskiej). Ale sądząc z pewnych wskazówek, czterowiersze Arteuzy napisano w naszych czasach.

 

Teksty źródłowe są dostępne. problem polega na tym że raczej nie ma ich w internecie. Orginały to stare kawałki papieru w wersji analogowej. I nie nie znaleziono ich w grobie Nostradamusa. (no może nie wszystkie)

 

Ale sądząc z pewnych wskazówek, czterowiersze Arteuzy napisano w naszych czasach

 

 Czterowiersze pisał Nostradamus.

 Artezua pisał ich interpretacje.

 Zaskoczyłeś mnie tym postem. Miałem wrażenie że ogarniasz trochę więcej niż sieć weeb.


  • 0



#27

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A te papiery ktoś widział oprócz Arteuzy? Pokazał kiedyś jakieś zdjęcie?


  • 0



#28

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

Gdybyś przeczytał ten tekst, to nie zadawałbyś takich pytań.  


  • 0



#29

lukasz245.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Smiler staje się sławny jak i ten wątek

 

http://noizz.pl/spol...owej-na/3wmlqc8


  • 1

#30

Agni.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że Henryk Szczęśliwy to może być książe Harry (ma na pierwsze imię Henry)
  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: nostradamus, wojna, światowa, kalendarium, Polska, III, trzecia, przepowiednie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych