Skocz do zawartości


Zdjęcie

Instrukcja obsługi OUIJA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#1

astezelex.
  • Postów: 56
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Instrukcja obsługi OUIJA





I. Przygotowanie:
Do seansu potrzebujemy od 2 do 5 ludzi, rozkładamy sprzęt (plansza i ruchomy wskaźnik), plansza składa się z alfabetu małych i dużych liter a także cyfr oraz innych wyrazów takich jak: NIEBO, PIEKŁO, BAZA, INNE MIEJSCA, CZYŚCIEC, TAK, NIE, NIE WIEM i najważniejszy KOŃCZE. Ogólnie pora dnia nie ma wpływu ale, chodzi o ciszę i spokój (dlatego najlepszą porą jest NOC- ponieważ rośnie adrenalina i jest wielki spokój). Potrzebne są też świeczki (obojętnie ile).
II. Przebieg:
Siadamy przy stole, i każdy z uczestników dotyka LEKKO palcem wskaźnika, następnie przywołujemy ducha "my zebrani tutaj przywołujemy do rozmowy ducha (imię i nazwisko), "duchu, jeżeli jesteś z nami daj nam jakiś znak lub porusz kieliszkiem i wskaż na (TAK)”, jeśli się nie wstawi przywołujemy go wielokrotnie, jednak nie możemy go zmuszać do przybycia, jeśli przez dłuższe przywoływanie nie przybędzie najlepiej wybrać innego ducha. Duch, kiedy przybędzie da się odczuć chłód w pomieszczeniu.
III. Rozmowa:
Na początku trzeba sprawdzić czy duch nic nam nie zrobi, dlatego pytamy się skąd przyszedł (do tego służą napisy na planszy NIEBO, PIEKŁO, CZYŚCIEC i INNE MIEJSCE) i czy nic nam nie zrobi (TAK lub NIE). Nie wolno przemęczać ducha. Czasami także duchy nie znają odpowiedzi (NIE WIEM) lub nie mogą odpowiedzieć. Czasami zdarza się, że duch odpowiada w języku umarłych, i nic nie da się zrozumieć.
IV. Odwołanie:
Najważniejsza część seansu. Mianowicie po zakończeniu seansu powinno się powiedzieć "Dziękujemy ci duchu za rozmowę i przepraszamy za naruszenie twojego spokoju odejdź tam skąd przyszedłeś", duch powinien odpowiedzieć "KOŃCZĘ".

Na podstawie źródeł własnych.
flabeer
www.paranormal-hunter.friko.pl
  • 1

#2

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Całkiem dobry temat, ale martwi mnie jedno. www.youtube.com -> szukaj "ouija" :-| To stała się zabawa, którą praktykuję pijani nastolatkowie, a to poważna rzecz. Tak nie wolno!!
  • 0



#3

thesroka.
  • Postów: 69
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dokładnie ciemność , to nie jest gra planszowa.
  • 0

#4

Alatáriël.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co jak nie powie "kończę"? :3

Albo
-Czy zrobisz nam coś?
-Tak
  • 0

#5

Leni.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up

to wtedy wy musicie skończyć i wezwać księdza :)
  • -1

#6

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Alatáriël , no to znaczy że masz przewalone :D a tak btw to wg. mnie nie powinno się za to brać,bez większej potrzeby,no ale rozumiem,żądza wiedzy i spróbowania często wygrywa z rozsądkiem :D
  • 0

#7

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Alatáriël , no to znaczy że masz przewalone :D a tak btw to wg. mnie nie powinno się za to brać,bez większej potrzeby,no ale rozumiem,żądza wiedzy i spróbowania często wygrywa z rozsądkiem :D



A potem sa tego nie porzadane efekty ;)
  • 0



#8

proeXe.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy to prawda ze im powazneijsza sprawa do ducha tym "wyzszej rangi" duch przychodzi i jest mniejsze rpawdopodobienstwo krzywdy?
  • 0

#9

Kryczmen.
  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobry temat ;D Interesuje sie takimi seansami spirytystycznymi . Chce se zrobić taką tabliczke ;D ktos by mogł mi wysłać zdjecie planszy Oujii ?? z góry thx :D
  • 0

#10

shadlord.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam forumowiczow

mam pare pytan zwiazanych z tematem
- Gdzies w internecie przeczytalem, ze nie wolno pytac duchow o boga. Jestem ciekaw dlaczego ?
- Czy jesli mieszkam w USA to do duchow musze mowic po Angielsku ? :s Czy mnie zrozumieja po Polsku ?
- Czy jesli duch nie zakonczy rozmowy, tzn nie powie koncze to oznacza, ze nadal bedzie przebywal
w tym miescu ? Duchy odchodza dopiero po pozegnaniu ? a co mam zrobic gdy duch nie chce odejsc ?
jakie sa sposoby na odpedzenie ducha ? Tylko prosze bez tekstow "wezwi ksiedza".
- czy sa jakies strony z informacjami na ten temat ? (najlepiej po Polsku) szukalem ale w Google ale nic ciekawego nie znalazlem wieszkosc to to samo co tutaj jest napisane.


Z gory dziekuje.
  • 0

#11

Data.
  • Postów: 54
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Duch według mnie nie jest "blisko Boga" bo ma jakieś niedokończone sprawy tu i to że po śmierci nie jest z Bogiem chyba go drażni.

2. Duch powinien Cię rozumieć w każdym języku ale NIE JESTEM PEWIEN

3. Teoretycznie tak. Jak duch nie chce odejść to najlepiej poproś go o to grzecznie(jedyne sensowne racjonalne rozwiązanie). Ale czemu bez tekstów typy "wezwij księdza"? To jest najlepsze rozwiązanie ponieważ ksiądz się na tym zna.

4. W Polsce to nie jest tak popularne. Jeszcze nie dotarło tak masowo do naszych "pijanych nastolatków" :/

Edit [22.11.2007]: Żbikuś
Nie cytuj całego postu, który i tak widnieje zaraz nad twoją wypowiedzią, poprawione.

  • 0

#12

Seroslav.
  • Postów: 213
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy to prawda ze im powazneijsza sprawa do ducha tym "wyzszej rangi" duch przychodzi i jest mniejsze rpawdopodobienstwo krzywdy?


Nic takiego nie słyszałem i nie widzę, żadnego wytłumaczenia, dlaczego miałoby tak być. Poza tym, że zwykle przywołuje się konkretnego ducha konkretnej osoby, a nie "mam taki problem, czy jest tu jakiś duch, który pomoże?".

Poza tym...

Ouija to nie zabawka.
Duchy to nie fajni kumple.
Wywoływanie duchów to nie dobry pomysł na imprezę.

O ile wierzyć w większość przekazów o duchach, to są one na Ziemi tylko gdy im coś nie poszło i mają coś do wyrównania, jakąś misję do spełnienia, albo gdy opiekują się bliskimi, albo gdy są złymi duchami i z natury robią złe rzeczy.

Po co je zaczepiać?

To tak jakby iść wieczorem ulicą i zaczepiać ludzi. Trafisz na trzech dobrych, powiedzą która godzina itp. a czwarty może być na zwolnieniu z więzienia na przykład. Różnie bywa, po co ryzykować? I nie bawcie się w ouija samemu w pojedynkę, bez kogoś kto się tym para mniej amatorsko.
  • 0

#13

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Raz w gazecie dla nastolatków dali instrukcje ouija ^^ Taa niektórzy powiedzą, że to sprawa nastolatków jak głupie to wywołają... To przyznam się, że jak to ujrzałam z kumpelami, to się zastanawialiśmy czy toto jest prawdziwe?? A wiadomo, każdy kiedyś musi być głupi. :P

Czyli podsumowując:

Artykuł ouija + zaciekawienie = Groza we własnym domu : Bezsenność :D
  • 0

#14

Pixxel.
  • Postów: 156
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

parę pytań do autora: po co kieliszek i gdzie go kładziemy? z czego może być wskaźnik i jak działa, jeśli duch będzie chciał coś powiedzieć?
  • 0

#15

spoko11.
  • Postów: 78
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moje koleżanki na obozie ok 3 lata temu w domku nr 2 wezwały ducha jej pradziadka! udało się ale one nie miały słowa kończę!!! domek się zapalał co roku w zimę!!! ale może to im się śniło albo to wymyśliły... miały w tedy stracha jak opowiadały!!! i szeptały a nie mówiły!!! ciekawe czy możnaby wezwać ducha napoleona na przykład?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych