Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny sen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mycroft Holmes.
  • Postów: 16
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam ! 

Dzisiaj miałem niezwykle dziwny sen, na początku powiem ,że od urodzenia nigdy nie pamiętałem swoich snów. Sen bym bardzo nietypowy dodatkowo wybudziłem się z niego dopiero w okolicach 10:45 gdy zwykle budzę się w godzinach 7:00-8:00.

 

Cała akcja rozgrywała się w dość sporym kwadratowym pomieszczeniu bez drzwi i okien. Jedynymi przedmiotami w pomieszczeniu była siedem obrazów rozwieszonych na ścianach:  

 

1) Na 1 obrazie rozpoznałem dobrze znaną mi postać Philipa Zimbardo.

   

2) Na drugim widziałem Roberta Monroe 

 

3) Na trzecim zobaczyłem młodego Napoleona Bonaparte. 

 

4) Czwartej postaci nie poznałem był to uśmiechnięty mężczyzna o okrągłej twarzy, na głowie miał więcej łysinki niż czarnych włosów jednak to co najbardziej zapamiętałem to były żółte małe oczy i niezwykle gęste zrośnięte gęste brwi.

 

5) Piątej postaci też nie poznałem. To był rudy mężczyzna mający rozczochraną czuprynę, bokobrody przesłaniające pół twarzy, długą brodę i niezadbane wąsy. Ubrany był cały na czarno. ( Jako jedyna postać był przedstawiony w całości)

        

6) Szóstym był polski aktor Marek Perpeczko.

 

7) Siódmej postaci była  odwrócona do mnie tyłem, prawdopodobnie była to kobieta o długich kasztanowych włosach.   

 

Przez cały sen chodziłem po pomieszczeniu i oglądałem obrazy, nie było słychać żadnych dźwięków nawet jak tupałem/skakałem. Gdy próbowałem dotknąć jakiegokolwiek obrazu moja ręka zastygała w ostatnim momencie. 

 

Czy ktoś kiedyś miał taki sam sen lub podobny ?? Może ktoś wie czym ten sen był spowodowany i kim były pozostałe 3 postacie których nie poznałem.  


  • 0

#2

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W jakim stylu namalowane były obrazy i co stanowiło tło dla tych postaci. Miałeś problem z określeniem płci na siódmym płótnie dlaczego?


  • 0



#3

Aguzsa.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe, siódmy obraz xD normalnie ja... Długie kasztanowe włosy i jeszcze tyłem, gdyż kiedyś sobie takie zdj zrobiłam nad jeziorem...
Co do snu... Lubię je interpretować i chętnie pomogę, ale muszę znać szczegóły takie właśnie jak napisała osoba wyżej plus jaki kolor miały ściany.
  • 0

#4

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe, siódmy obraz xD normalnie ja... Długie kasztanowe włosy i jeszcze tyłem, gdyż kiedyś sobie takie zdj zrobiłam nad jeziorem...
Co do snu... Lubię je interpretować i chętnie pomogę, ale muszę znać szczegóły takie właśnie jak napisała osoba wyżej plus jaki kolor miały ściany.

 

 

No wiesz, ściany są mało istotne, istotne są wnętrza które tak na prawdę nie mają większego znaczenia, ale jaki jest sam dom ... i jak można do niego dojechać.


  • -1



#5

Mycroft Holmes.
  • Postów: 16
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ściany były białe, ściana jak ściana :)  Każdy obraz wyglądał jak był by zrobiony przez tego samego artystę wyglądało jak by były namalowane farbami. W większości obrazów tło stanowiło niebo ( Widać było chmury, słońce ) tylko czwarty obraz miał białe tło. Z ostatnim obrazem miałem problem bo postać była odwrócona tyłem, była zapewne rysowane w większym pośpiechu niż pozostałe ( mniej szczegółów ) Jak bym miał obstawiać to bym powiedział ,że to kobieta ale na 100 % nie jestem pewien.

Przypomniałem sobie ,że w pomieszczeniu nie było  żadnego oświetlenia ,a mimo to było jasno ( nie wiem czy to ważne).    


  • 1

#6

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przepraszam i wycofuję się, moje pytania nic nie wnoszą to był z mojej strony żart.


  • 1



#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ciekawe bo niby nigdy nie pamiętałeś swoich snów snów a teraz podajesz tyle szczegółów. Ten opis jest tak dokładny jakby oglądał film w jakości 4k. Podajesz kolory, ludzi którzy żyli kiedyś itp. W takim razie gratuluję tak szybkiego przejścia od niepamiętania do takiego etapu.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 11.10.2015 - 19:31

  • -2



#8

chmur0n.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ładnie, bo jeszcze dokładnie pamiętałeś, moim zdaniem była to projekcja i spokojnie kluczowe znaki snu mogłeś z tego wyciągnąć, sen reprezentował u Ciebie przeróżne horyzonty, bo wiele z tych postaci coś znaczyły/wniosły do historii, ja bym na Twoim miejscu zajął się malarstwem ;) Bo to był Twój sen, a podświadomość tworzy nam scenariusz taki jaki Twoja uśpiona świadomość sobie zażyczyła.

Może jedną z tych postaci był:

https://pl.wikipedia...rgij_GurdĹźijew

Zresztą miałeś obraz Roberta Monroe, a jego twarz powinna Ci wyjaśnić wszystko c:


DODAM jeszcze: 
Czy Twoje myśli były skupione w 100% na obrazach i nie irytowało Cię że pokój jest całkowicie zamknięty i że wyjście z niego było niedostępne?


Użytkownik chmur0n edytował ten post 13.10.2015 - 19:08

  • 0

#9

Wędrowiec.
  • Postów: 249
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

4) Czwartej postaci nie poznałem był to uśmiechnięty mężczyzna o okrągłej twarzy, na głowie miał więcej łysinki niż czarnych włosów jednak to co najbardziej zapamiętałem to były żółte małe oczy i niezwykle gęste zrośnięte gęste brwi.

Opis pasuje nieco do Alberta Einsteina....
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych