Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wysyłanie wiadomości na odległość

telepatia śmierć

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

władca_firanek.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej,

 

Chciałbym podzielić się z wami opowieścią mojej babci, którą słyszałem już kilkakrotnie. Chodzi mianowicie o sytuację zprzed kilkudziesięciu lat, kiedy mojej babci zaczęło się śnić, że coś niedobrego dzieje się z jej ojcem. We śnie byla również jej mama, która podawała ojcu miskę z wodą. Cały sen był bardziej czymś w rodzaju filmu, moja babcia była w nim tylko "obserwatorem". Sen ten tak zaniepokoił moją babcię, że z samego rana udała się na pocztę, żeby odebrać telegram (po przeprowadzce do nowego miasta nie miała telefonu). Zaczęła poganiać kobietę w okienku, mówiąc, że "coś się stało jej ojcu". Jak się okazało, rzeczywiście otrzymała telegram informujący o śmierci ojca.

 

To co jest ciekawe, to że śmierć mojego pradziadka była kompletnie niespodziewana (wylew), nie był jeszcze stary, prowadził bardzo zdrowy tryb życia, nie chorował. Więc taka reakcja babci raczej nie mogła być spowodowana tym, że śmierć jej ojca była czymś, czego wszyscy się obawiali. Podobno mama mojej babci faktycznie przynosiła ojcu miskę z zimną wodą. Dodam, że moja babcia jest osobą wierzącą i praktykującą, z drugiej strony bardzo racjonalną, o wykształceniu technicznym, niewierzącą w opowieści o duchach itp.

 

Nasuwa się teraz pytanie, co sądzicie o takich zjawiskach, czy wierzycie w telepatię? Ja osobiście jestem w stanie uwierzyć w telepatię na niewielkie odległości, w końcu w mózgu zachodza zjawiska elektryczne, a co za tym idzie mogłyby być wysyłane na zewnątrz fale elektromagnetyczne. Dodam jednak, że odległość jaka dzieliła moją babcię od rodziców wynosiła wówczas paręset kilometrów, co sprawia, że jestem sceptyczny wobec takiej teorii. Być może to wyjątkowo nieprawdopodobny zbieg okoliczności.


  • 1

#2

Syriusz.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sądzę, że coś w tym jest chociaż nie nazwałbym tego telepatią. Nie potrafię tego wytłumaczyć bo raczej jest to niewytłumaczalne, a ludzki mózg kryje wiele niewyjaśnionego w sobie. Czytając Twój post przypomniała mi się moja historia. Spłonęło prawie doszczętnie moje mieszkanie, przeniesiony do hotelu zastępczego długo nie mogłem zasnąć. W końcu padłem z wycieńczenia. Ubolewałem nad moją stratą, wszystko poszło z dymem. Przyśniła mi się jednak ścienna szafa, w której trzymałem ubrania. Widziałem w śnie, że ma się dobrze. Na drugi dzień przychodząc na miejsce zdarzenia z strażakami 95% było spalone te 5% to była zalana szafa w której trzymałem ubrania wyglądała identycznie jak ze snu. Także sądzę, że pod wpływem wielkiego impulsu nasz mózg potrafi uwolnić w sobie to co jeszcze nieodkryte.


  • 0

#3

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zjawisko telepatii to zjawisko telepatii nie powinno się go mieszać ze stanem w którym się śni. 


  • 0



#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,telepatię na niewielkie odległości, w końcu w mózgu zachodza zjawiska elektryczne, a co za tym idzie mogłyby być wysyłane na zewnątrz fale elektromagnetyczne.,,

Są wysyłane, ale na niewielką odległość, zaledwie kilka centymetrów od głowy.
  • 0



#5

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Telepatia to odbiór obrazu lub uczuć ewentualnie kombinacja obydwu. Nie znamy natury środowiska w którym rozchodzi się fala, nie wiemy jak długo zatrzymuje się obraz i tak dalej. Czyli jest olbrzymia ilość nie wiadomych.

Wiemy natomiast iż istnieje znaczna ilość tych osób która twierdzi że powyższe zjawisko nie istnieje pomimo że istnieje.


Użytkownik Aidil edytował ten post 02.10.2015 - 08:47

  • 1



#6

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiemy natomiast iż istnieje znaczna ilość tych osób która twierdzi że powyższe zjawisko nie istnieje pomimo że istnieje.

A są dowody, że istnieje?


  • 0



#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiemy też że jest spora grupa osób która twierdzi że to zjawisko istnieje mimo że nie ma wiarygodnych dowodów że tak jest. Znamy naturę środowiska w jakich się fale rozchodzą np. Fala cieplna, wodna itp. choć światło nie potrzebuje środowiska w którym się rozchodzi. Chyba że chodzi o jakąś innych falach takich co nikt ich nie widział i istnieją jedynie w domysłach niektórych.
  • -1



#8

Wędrowiec.
  • Postów: 249
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem całkiem możliwe jest, że ludzie mogą się porozumiewać na odległość - i to bez względu na rozmiar tej odległości.

 

Warto tu przytoczyć ciekawe eksperymenty z tzw. "cząstkami splątanymi". Otóż wykonano eksperyment z dwoma cząstkami, które najpierw zetknięto ze sobą, a następnie oddzielono i wyekspediowano na dużą odległość (nie pamiętam dokładnie, ale ponad sto kilometrów). Następnie pobudzono jedną z tych cząstek - na co NATYCHMIAST zareagowała druga! Ciekawostką jest fakt, że zareagowała natychmiast, a nie np. z opóźnieniem wynikającym z prędkości światła. Przypuszcza się, że taka reakcja nie jest zależna od odległości i zachodzi również na odległości kosmiczne.

 

Biorąc powyższe pod uwagę można śmiało wysunąć hipotezę, że ludzki mózg jest w stanie odczytać zdarzenia odległe natychmiast i dokładnie. Jeśli z ogólnego równania usunąć czas - który coraz częściej jest uważany za czynnik nieistniejący - to jasne się staje, że możemy przewidzieć wszystko i mieć kontakt natychmiastowy ze wszystkimi. Zatem możemy również "przewidzieć" - albo raczej jednak zobaczyć - czyjąś śmierć.


  • 0

#9

władca_firanek.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mówisz o paradoksie EPR? Z tego co słyszałem nie można go wykorzystać do natychmiastowej komunikacji, gdyż do odczytania informacji potrzebna jest wiedza o stanie obu cząstek - a więc tak czy owak trzeba by było przesłać informację tradycyjną metodą od jednej cząstki do drugiej.

 

Ale myślę, że nie w tym rzecz - to czy informacja przebywa odległość natychmiastowo, czy z prędkością zbliżoną do światła - nie ma to znaczenia z punktu widzenia ziemskich dystansów. Chodzi raczej o to, że sygnał wysłany przez mózg musiałby posiadać odpowiednią dawkę energii żeby przebyć bez znaczących strat dużą odległość - a nie wierzę że ludzki organizm jest w stanie coś takiego wykonać.


  • 0

#10

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Biorąc powyższe pod uwagę można śmiało wysunąć hipotezę, że ludzki mózg jest w stanie odczytać zdarzenia odległe natychmiast i dokładnie. Jeśli z ogólnego równania usunąć czas - który coraz częściej jest uważany za czynnik nieistniejący - to jasne się staje, że możemy przewidzieć wszystko i mieć kontakt natychmiastowy ze wszystkimi. Zatem możemy również "przewidzieć" - albo raczej jednak zobaczyć - czyjąś śmierć.

 

Masz rację uważając iż istotny w eksperymentach jest czas. Ale jaki? Można się spierać czy prawidłowy jest liniowy a nie czy w ogóle jest. 


Mówisz o paradoksie EPR? Z tego co słyszałem nie można go wykorzystać do natychmiastowej komunikacji, gdyż do odczytania informacji potrzebna jest wiedza o stanie obu cząstek - a więc tak czy owak trzeba by było przesłać informację tradycyjną metodą od jednej cząstki do drugiej.

 

Ale myślę, że nie w tym rzecz - to czy informacja przebywa odległość natychmiastowo, czy z prędkością zbliżoną do światła - nie ma to znaczenia z punktu widzenia ziemskich dystansów. Chodzi raczej o to, że sygnał wysłany przez mózg musiałby posiadać odpowiednią dawkę energii żeby przebyć bez znaczących strat dużą odległość - a nie wierzę że ludzki organizm jest w stanie coś takiego wykonać.

 

 

Jeśli zjawisko istnieje a do przeprowadzenia doświadczenia potrzebne jest by spełnić określone warunki to gdzie tutaj jest miejsce na wiarę?

W każdej niemal dziedzinie są tacy którzy spełniają warunki i tacy którzy ich nie spełniają. Dlatego mamy piszących i czytających, tworzących i oglądających itd. 


Użytkownik Aidil edytował ten post 03.10.2015 - 07:42

  • 2



#11

władca_firanek.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A skąd wiadomo, że zjawisko istnieje?


  • 1

#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odnośnie paradoksu EPR. Zdania fizyków na ten temat są podzielone, jedni uważają, ze jakaś informacja jest przekazywana  a inni, że nie jest.

 

bS0Em.jpg

Źródło: prof. Marek Żukowski, Świat Nauki, 11. 09


Użytkownik Wszystko edytował ten post 03.10.2015 - 09:24

  • 0



#13

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Edison sam opowiadał o tym jak to nie mogąc rozwiązać jakiegoś technicznego problemu siadał w fotelu i zapadał w drzemkę.

W marzeniu sennym, telepatycznym czy też jasnowidzeniu Edison znajdował rozwiązanie tego problemu. Wiele jego wynalazków miało takie źródło.

Można o tym poczytać w artykułach na jego temat. Kto był nadawcą tych rozwiązań i jaka była ich natura tego już nie wyjaśniał. 


  • 0



#14

Wędrowiec.
  • Postów: 249
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Czym się różni fizyka tradycyjna od fizyki kwantowej? Najprościej mówiąc: w tradycyjnej jest tak, że dany stan może istnieć wyłącznie, natomiast w kwantowej istnieją co najmniej dwa stany jednocześnie.

Oznacza to, że nie da się stwierdzić jednoznacznie, czy kot jest martwy czy żywy, albowiem może on być jednocześnie żywy i martwy.

Oczywiście dla nas, zwykłych ludzi, nie ma to znaczenia, bo widzimy tylko jeden z tych stanów materii - być może inny stan rozgrywa się w świecie równoległym. Cały problem polega na tym, że nie jesteśmy w stanie zobaczyć i zbadać wszystkiego. To, co człowiek jest w stanie zmierzyć, zobaczyć albo dotknąć to zaledwie niecałe 5% tego, co istnieje. Wynika to z równań matematycznych - takie proporcje muszą istnieć, inaczej świat by się rozpadł. Zatem - gdzie jest 95% masy i energii wszechświata?

 

Odpowiedź jest i prosta i zagmatwana: 95% masy i energii pozostaje poza naszymi możliwościami badania.


  • 1

#15

Skambha.
  • Postów: 99
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Myślę, że nie powinno się mieszać snów z fizyką. Sny to sny. Myślę, że większy wpływ ma na nie mózg.

 

Jeżeli zaś chodzi o samą sytuację, to nie jest niczym niezwykłym. Często słyszy się takie historie. Nie są one wytłumaczone, to fakt, ale zdarzają się i nie ma takiej mocy, która sprawi, że znikną z naszego świata. Nawet najwięksi sceptycy - mogą w to nie wierzyć... i co im to da?

Sama miałam podobną sytuację, nie chodziło jednak o sen, a o pomysły (coś takiego, o czym napisała Aidil). Lubię pisać opowiadania, mam też na koncie nieopublikowaną książkę. Kiedy byłam w trakcie jej tworzenia, śniły mi się różne wydarzenia, czy postacie, które potem z mojej głowy "przelewałam na papier" - czasami musiałam też coś przemyśleć bez snów. I tak się zdarzyło, że kiedyś tworzyłam mapę świata i wymyśliłam nazwy trzech krain, mianowicie Midgard, Udgard i Ydgard. Muszę podkreślić, że nie znałam wtedy mitologii nordyckiej i nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje. Wyśniłam również imię "Salem" nie wiedząc, że w ogóle istnieje takie słowo. Wydawało mi się, że jest to genialny, oryginalny pomysł, a tymczasem okazało się, że to niemal plagiat.

 

Nawet dzisiaj taką sytuację miał mój narzeczony. Miał pomysł na książkę (zapisał go jakieś trzy lata temu!). Chodziło o to, że 99% populacji ludzi po prostu znika, a świat nawiedzany jest przez biblijne plagi. Dzisiaj znalazł film, który opowiada dokładnie o tym samym. Problem w tym, że film został nakręcony w tamtym roku.

 

Po prostu są pewne rzeczy, których nie jesteśmy w stanie wyjaśnić albo po prostu nie pozwala nam na to obecna technologia. Ale nie ma się co załamywać. Mam nadzieję, że za 10 lat wiedza na temat neurologii diametralnie wzrośnie. Może wtedy uda się to zrozumieć.


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: telepatia, śmierć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych