Skocz do zawartości


Zdjęcie

Efekt Mandeli - Równoległa rzeczywistość istnieje?


  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#76

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Mam pytanie raczej do starszej grupy forumowiczów. Chodzi mi o film "Kryptonim Nina".

Pamiętam, że oglądałam ten film kilka razy ale raz widziałam taki wątek który szczególnie utkwił mi w pamięci z czystej przyczyny, zaciekawił mnie. Do tej pory myślałam, że po prostu wycięli tą jedną scenę. Co się dzieje w tej scenie? Otóż główna bohaterka Maggie jest już w tym ośrodku dla młodych rekrutów na zabójców i przechodzi szereg szkoleń. Między innymi jest scena gdzie leży na kozetce bądź siedzi i ma przypięte do głowy elektrowstrząsy:

Szkoleniowiec :Pytanie

Maggie odpowiedź: tak - elektrowstrząsy

Szkoleniowiec: To samo pytanie

Maggie odpowiedź: nie - elektrowstrząsy

Maggie: To jak mam odpowiedzieć?

Szkoleniowiec: odpowiedź

Czy ktoś faktycznie pamięta czy była taka scena w tym filmie? No przecież ją widziałam!

Tylko czy to był amerykański film "Kryptonim Nina" czy francuski pierwowzór "Nikita"? Amerykanie nakręcili swoją wersję na podstawie francuskiego filmu, pamiętam że w telewizji były pokazane obie wersje. Może więc nie pasujące sceny pochodzą z różnych filmów?


  • 0



#77

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To była wersja z piękną Bridget Fonda jako Maggie. Nie wiem która to była wersja. Obstawiam logicznie na amerykańską. Pamiętam ją dokładnie, bo byłam zakochana w aktorce. I zdarzyło się to tylko przy pierwszej wersji oglądania (mam dziwnego bzika - filmy które lubię oglądam parę razy) wszystkie z tą samą aktorką. Być może, scena była zbyt brutalna i ją usunięto. Jednakże powiązałam ją z tym tematem. 





#78

miczkey.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Okej, no to może ja powrzucam od siebie kilka ciekawych, może i błahych :) efektów Mandeli (dużo z nich ma odniesienie do języka angielskiego), których sama doświadczyłam. Nie załączam obrazków ani nic, bo może sami pokierowani chęcią ich sprawdzenia pobuszujecie po guglach ;)

 

 

  • Oglądał ktoś z Was disnejowską Królewnę Śnieżkę po angielsku? Kojarzycie, jak zła królowa mówiła do lustra "Mirror mirror on the wall, who's the fairest of them all?" (nasze polskie słynne "Lustereczko powiedz przecie")? Otóż w bajce królowa nie mówi "mirror mirror" a "magic mirror on the wall [...]".
  • Lubicie batoniki Kit-kat? A wiecie, że na logo tejże firmy nigdy nie było myślnika? W logo widnieje napis KitKat, a nie Kit-Kat.
  • Każdy z nas kojarzy kultową grę planszową Monopoly (nie mówię tutaj o polskim Eurobiznesie). Pamiętacie, jak wygląda logo, a konkretniej pan wystający z literki "O"? Czarny cylinder, w ręku laska, czerwona muszka, siwy wąs i monokl. Z tym, że dziadunio owego monokla (monoklu?) tak naprawdę nigdy na oku nie miał.
  • Przypomnijmy sobie teraz obraz da Vinciego, "Mona Lisa". Modelka nie uśmiecha się, jej usta są jedynie delikatnie lekko wykrzywione w grymasie. Otóż nie - Mona Lisa jak najbardziej się uśmiecha, zarówno ustami jak i oczami.
  • Disnejowski ulubieniec dzieciaków - Myszka Mickey! Na 100% pamiętacie, jak jest ubrany. Czerwone spodenki z szelkami i białymi guzikami, żółte buty i białe rękawiczki. No cóż, mój świat też runął, kiedy dowiedziałam się, że Mickey nigdy nie nosił szelek.

 

:szczerb: :szczerb: :szczerb: :szczerb: :szczerb:


  • 2

#79

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mona lisa bardzo delikatnie się uśmiecha. Większość ludzi to potwierdzi.
Byłem też pewny, że w nazwie kitkat nie ma myślnika.
  • 0



#80

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W oryginale braci Grimm, przetłumaczonym na język angielski, mamy "mirror, mirror".

http://www.pitt.edu/...h/grimm053.html

 

Ta wersja, jako pierwotna, bardzo mocno zakorzeniła się w kulturze. Disney po prostu stworzył własną (i wersję, i kulturę ;)).

 

Myszka Mickey i te jego ogromne białe guziki. Jakby stworzone do szelek!


  • 0



#81

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Lubicie batoniki Kit-kat? A wiecie, że na logo tejże firmy nigdy nie było myślnika?

W nazwie nie było myślnika.

 

 

Disnejowski ulubieniec dzieciaków - Myszka Mickey! Na 100% pamiętacie, jak jest ubrany. Czerwone spodenki z szelkami i białymi guzikami, żółte buty i białe rękawiczki. No cóż, mój świat też runął, kiedy dowiedziałam się, że Mickey nigdy nie nosił szelek.

W niektórych odcinkach serii animowanej Miki ma spodnie na szelkach:

najbardziej znany odcinek w którym ma spodnie na szelkach to tez z naprawą zegara:

 

w kilku innych miał niebieskie spodenki, czasem zmieniał się kolor butów.

Rysownicy nie byli konsekwentni także w komiksach, aż Disney ustalił ostateczną wersją wyglądu na potrzeby zastrzeżenia znaków towarowych.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 02.08.2017 - 20:15

  • 0



#82

miczkey.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Wszystko a ja właśnie słyszałam często, że ten uśmiech Mony jest taki tajemniczy, błąka się po jej twarzy... a na obrazie w rzeczywistości to normalny, pogodny uśmiech :) Może wyolbrzymiony efekt Mandeli, ale jednak :D Spotkałam się też z tym, że ludzie byli święcie przekonani, że Mona miała długie, proste, brązowe włosy, kiedy w rzeczywistości ma kręcone do ramion ;) A co do KitKata to ja byłam przekonana, że tam jest myślnik, jak usłyszałam o tym efekcie to aż poszłam do kuchni sprawdzić :D

 

@Nick hej, dzięki za uświadomienie, nie wiedziałam tego o oryginale Grimmów. Czyli kolejny lekko naciągany efekt mi się trafił :)

 

 

Zaznaczam, że ja efekt Mandeli traktuję z przymrużeniem oka ;p


  • 0

#83

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiesz, najzabawniejsze jest to, że moja córka (3 klasa podstawówki), która lubi  Myszkę Miki, nawet te stare, czarno-białe historyjki, też była przekonana, że Miki nosi szelki. Coś w tym jest... ;)


  • 0



#84

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z pojęciem "efektu mandeli" zaznajomiłem się kilka dni temu. Jak zawsze w takich sprawach jestem bardzo sceptyczny. Te wszystkie szczegóły, kreski, kropki, myślniki można łatwo wytłumaczyć i podważyć. Jedyny przykład, który mi zrobił we łbie prawdziwy "mindfuck" jest przypadek z usytuowaniem nerek w organizmie człowieka. Podchodzę do tego również z dużym dystansem ale kilka lat temu miałem problemy z jedną nerką i pamiętam, że ból odczuwałem tuż nad pośladkiem. Zobaczcie gdzie znajdują się nerki na infografikach znalezionych w internecie:

 

kidneys-small.jpg

 

Tutaj widać wyraźnie, że znajdują się w klatce piersiowej. Nie mam wykształcenia medycznego, ani zainteresowania w tym kierunku więc nie wykluczam, że to zwykła siła sugestii i zafascynowanie tematem. Swoją drogą to wolałbym się mylić. Pozdrawiam.


  • 0



#85

set.
  • Postów: 121
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pamięta ktoś śmierć Krzysztofa Hołowczyca?


  • 0

#86

jako_taki.
  • Postów: 114
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pamięta ktoś śmierć Krzysztofa Hołowczyca?

chyba jedynie użytkownicy facebooka dzięki fikcyjnym "niusom"


  • 0

#87

set.
  • Postów: 121
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm

Pamiętam, to było jakoś 2009- mogę się mylić, ale chłopaki w szkole mówili że głośno w TV o tym że dróżniczka zapomniała opuścić szlaban i Hołek jechał i zginął pod przejeżdżającym pociągiem...

 

Ostatnio na wp był z nim wywiad

 

Niewiem, mogę się mylić, ale nie powinna mnie zdziwić ta informacja o wywiadzie hołowczyca

 

a jednak zdziwiła


  • 0

#88

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

^ To Janusz Kulig zginął na przejeździe kolejowym, a Hołowczyc dzisiaj reklamuje klocki hamulcowe. Takie trochę radio Erewań.


Użytkownik CzłowiekSarna edytował ten post 09.09.2017 - 22:06

  • 0



#89

set.
  • Postów: 121
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to dziękuję za sprostowanie mego własnego Efektu Mandeli i proszę wybaczyć za wprowadzenie w błąd

 

Pozdrawiam :)


  • 0

#90

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejny odkop tematu z mojej strony :mrgreen: 

Tym razem efekt Mandeli dopadł mnie, a mianowicie chodzi o logo You Tube. W pamięci utkwiło mi logo jakiego używali lata temu ,  myślę, że to mogły być pierwsze lata serwisu YT. Mianowicie mam w pamięci logo, w którym zamiast tego czerwonego znaczka play , była grafika czerwonego megafonu. Jedyny ślad jaki znalazłem na oficjalnym YT, to podstrona o "zasobach marki", gdzie na jednej z grafik jest czerwona tuba. Niestety nie udało mi się , znaleźć logo YouTube z tą grafiką umieszczoną obok napisu "YouTube". Ja mam w pamięci wryte takie logo i dałbym sobie rękę uciąć, że takie istniało, ale śladu po tym nie ma. Może ktoś też to pamięta ? 

Bez-nazwy-6.jpg

 

Chodzi o tą tubę w prawym dolnym rogu. Tutaj jest link do źródła YT 


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych