Skocz do zawartości


Zdjęcie

Deja vu, prekognicja, odczucie wyboru, widzenia, jawa, zbliżam się do czegoś, pomocy

deja vu widzenia prekognicja wybór

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#16

Fedon.
  • Postów: 94
  • Tematów: 5
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Prowadzenie dziennika i spisywanie swoich odczuć oraz wszystkiego, co Twoim zdaniem jest niezwykłe, to chyba najlepsza i najbardziej pomocna rada. Jest to zresztą praktykowany sposób w takich sytuacjach i daje doskonałe efekty. Miedzy innymi pozwala na dokonanie chłodnych i logicznych analiz tych wydarzeń. Ale musisz to robić, spokojnie, „na zimno”, starając się wszystko opisać obiektywnie (na ile jest to możliwe) i bez zbędnych w takich sytuacjach emocji. Na pewno będzie to bardzo interesujące doświadczenie. Z tego co piszesz, odnoszę wrażenie, że Twoim problemem jest strach. Musisz zdać sobie sprawę, że jest to zupełnie naturalne i zrozumiałe w takiej sytuacji. Twoje wpisy są zresztą nieco chaotyczne, z odcieniem zagubienia i braku racjonalnego podejścia (co jest wytłumaczalne, ale co należy zmienić).

Pojawiający się strach jest rodzajem samoobrony Twojego organizmu i psychiki przed nieznanym. Człowiek jest tak skonstruowany, że boi się tego, co drastycznie nie przystaje do obowiązujących standardów, zwyczajów, codzienności w której żyje, boi się tego, co w sposób rażący wyłamuje się ze schematów do których jest przyzwyczajony, w których działa ogól społeczeństwa, instynktownie traktując to jak coś wrogiego i obcego, a czegoś takiego należy się bać – bo również taka reakcja jest elementem naszego wychowania. W łacinie i starogermańskim pojęcia „obcy” (czyli nieznany) oraz „wróg” były oznaczane jednym słowem. Nie dostrzegano między nimi różnicy. Tak więc Twoja reakcja jest w pełni zrozumiała, żeby nie powiedzieć oczywista, musisz to sobie uświadomić i ze spokojem ją rejestrować oraz kontrolować, starając się przyjąć postawę beznamiętnego, zewnętrznego obserwatora, a na pewno stopniowo (a może i nagle) zaniknie. Nie ma się czego bać; to Twój umysł, Twoja cecha czy umiejętność i nie może działać na Twoją szkodę, chyba że świadomie na to pozwolisz i będziesz jej używał w złych zamiarach. A postać szatana jest tylko swoistą personifikacją twojego lęku, która sam wykonujesz, a może nawet emanujesz, ulegając znanym CI wzorcom kulturowym. I niczym więcej.

Można powiedzieć, że po prostu dysponujesz pewną umiejętnością, której inni nie mają. Zdarzają się takie osoby i nie jest to coś niezwykłego, choć stosunkowo rzadko spotykane. Ale dlatego, że rzadko spotykane – traktowane jest jako niezwykłe. I formalnie rzecz biorąc, takim zresztą jest, ale dalsze konsekwencje, łącznie z częstym brakiem akceptacji u innych – są jedynie nadbudową. Są ludzie uzdolnieni muzycznie czy matematycznie, bądź obdarzeni niezwykłymi możliwościami fizycznymi bądź. także psychicznymi. Można powiedzieć (w uproszczeniu), że Tobie przypadły te ostatnie. Wiadomo, że przeciętnie człowiek wykorzystuje kilka procent możliwości swego mózgu. U Ciebie „otworzyła się jakaś klapka” i zyskałeś nową umiejętność, możliwość czy cechę, którą nie dysponują inni. Gdyby była ona powszechna, nie wywoływałaby takich reakcji, gdyż niejako „automatycznie” znalazłaby wytłumaczenie we wszechobowiązującym światopoglądzie. I nie budziłoby niepokoju. A jak pisałem wyżej, „wszystko co nieznane, wydaje się tajemnicze”. I groźne. Zupełnie niepotrzebnie i bezzasadnie.
  • 1

#17

Tygrysek.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wielkie dzięki, te slowa pomogły mi zniwelować trochę strach.
  • 0

#18

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie są jakieś niezwykłe możliwości. Akurat jesteś typem człowieka który myśli dużo o tym co może cię spotkać. Część z przewidywań się sprawdza.
  • 0



#19

Macgajwer74.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może jesteś naprawdę dobrym psychologiem, poprostu postrzegasz świat bardziej szczegółowo. I dlatego mniej więcej jesteś w stanie określić co sie stanie lub kto co powie i jak sie zachowa. Przeczucia ma każdy z nas ty może jesteś naprawdę dobrym i inteligentym obserwatorem. Tak zwane wróżki, mówcy itp. tak naprawdę mają dobrze wykształcony zmysł obserwacji. Według mnie za bardzo skupiasz się na sobie i szukasz nie wiadomo czego. Pozdrawiam

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#20

Tygrysek.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To fakt wyciąganie wniosków konserwacja wychodzą mi dobrze, retorem jestem znakomitym nigdy nie znalazłem się w sytuacji żebym nie wiedział co powiedzieć, heurystyka, odkrywanie... To fakt. Ale teraz widzę obrazy w głowie przeczucie mówi mi co się stanie... Z tą stopa i gwoździem to nie jeden przypadek w ciągu kilku ostatnich dni widzę rzeczy zdarzenia ich skutki... Próbuje to wykorzystać, zmieniam tok wydarzeń ale to jak fatum efekt końcowy zawsze ten sam, ten który juz widziałem w swojej głowie...
  • 0

#21

Macgajwer74.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie to ty jesteś nie złym kombinatorem nad zbyt inteligentnym i zarazem głupim. Mogę wiedzieć ile masz lat?

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#22

Tygrysek.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ze influencja na ludzi? ... 22 a czuje się jak bym miał więcej niż 100
To wszystko zaczęło się chyba gdy zacząłem myslec o bycie jako istnieniu i o tym czego nie można doswiadczyc dotknac... "mam wpływ i wiek kim chce być i będę nim, będę sobą jak nikt"
Nigdy nie używałem Internetu jako źródeł nie mam żadnej wiedzy na ten temat czy ktoś zarzuci hasłami linkami artykułami związanymi z tym co przeżywam?
  • 0

#23

Macgajwer74.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobowość narcystyczna. Po drugie nie źle ci idzie robienie wszystkich w konia! Wymiatasz

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#24

Tygrysek.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślisz ze mimo jeszcze trwających dla mnie wakcji, nie mam na serio nic lepszego do roboty jak robić sobie jaja?
Stary nie do śmiechu mi a tym bardziej dalej do nastroju do żartów.
"myślę" w sumie cale życie trochę kiedyś czytalem o szyszynce... Ale trochę dmt palilem w sumie nie w celu rozwojowym a dla tkzw "bomby"... Ale teraz te myśli są "silniejsze ode mnie" i są dla mnie niezrozumiale.. Na tym polega mój problem.
Nie umiem sam racjonalnie wytłumaczyć niczego... A jak jeszcze doszły takie deja vu... Np widziałem jak będzie wyglądać moja rana zrobiłem co tylko żeby tego uniknąć (ból) i nie zdołałem stało się to samo z użyciem innego narzędzia w innym miejscu i czasie...
Bo reszta sytuacji to banały nic nie znaczące dla mnie i nic nie wnoszą e z wyjątkiem jednej, pierwszej o której nie chce nawet wspominac. Opisując to po krotce moglem i robiłem wszystko aby było inaczej i żeby się nie spełnił żaden aspekt z projekcji i nie spełnił się, wypełnił się jedynie skutek-efekt moich czynów był ten sam.
  • 0

#25

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Interesowałem się tym paliłem nawet dmt dosyć niedawno...

 

Korzystasz z mocnych psychodelików (pewnie nie pierwszy raz), siedzisz "w temacie", dużo o tym myślisz... Może te twoje doświadczenia to po prostu jakiś rodzaj flashbacku?


  • 0



#26

Tygrysek.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możliwe ze część tego to właśnie to, lecz widziałem ranę dokładnie w pamięci gdy wychodziłem z domu, wiec nie poszedłem tam gdzie miałem iść a chwile później jest rana i wygląda identycznie jak ją widziałem ponad godzinę wcześniej... Nie przeraził mnie fakt tego iż jestem poważnie skaleczony ale fakt iż widzę to samo tylko juz na prawdę...
  • 0

#27

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Albo dobra nieważne. Szukanie poklasku i tyle.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 19.09.2015 - 11:56

  • 1



#28

Tygrysek.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"A ja nie szukam nie potrzebuje uznania bo moje życie to nie jest dramat..." tym bardziej u ludzi których nie znam... Chce się dowiedzieć co to jest... Od czwartku, od wyjazdu nie zdarzyło sie to ani razu, ale jeśli wróci chce wiedzieć dlaczego po co i czy da się złapać nad tym kontrolę...
A do neurologa czy psychiatry udam się na pewno jeśli to nie ustąpi, lecz jednak wiem co widziałem...
  • 0

#29

yzoja.
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"A ja nie szukam nie potrzebuje uznania bo moje życie to nie jest dramat..." tym bardziej u ludzi których nie znam... Chce się dowiedzieć co to jest... Od czwartku, od wyjazdu nie zdarzyło sie to ani razu, ale jeśli wróci chce wiedzieć dlaczego po co i czy da się złapać nad tym kontrolę...
A do neurologa czy psychiatry udam się na pewno jeśli to nie ustąpi, lecz jednak wiem co widziałem...

 

Dobrze, że jest jakiś postęp gdy jesteś w nowym miejscu!

Chętnie bym posłuchała o konkretnych przeczuciach.


  • 0

#30

Tygrysek.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz wiadomość na priv yzoja, ale nie mogę nic dopisać dalej bo jakiś błąd


Użytkownik Tygrysek edytował ten post 19.09.2015 - 13:00

  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: deja, vu, widzenia, prekognicja, wybór

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych