Skocz do zawartości


Zdjęcie

szokująca teoria ziemi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sama przestrzeń się rozszerza i żadna masa nie powstaje, Robi sie po prostu coraz bardziej zimno i pusto.

Grawitacja w mniejszym lub większym stopniu przeważa nad ekspansją w skalach obiektów kosmicznych, które Wszechświat zawiera. I tak: planety, gwiazdy, galaktyki i grupy galaktyk zupełnie nie odzczuwają na sobie ekspansji. W większych strukturach jak gromady i supergromady galaktyk można już zauważyć symptomy rozciągania się przestrzeni. Efekt ten staje się wyraźny dopiero, kiedy rozpatrujemy wzajemne zachowanie się supergromad galaktycznych.
  • 0



#17 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Ups...
Zdaje się, że dałam popis pewnej nieznajomości fizyki :ojej: For give me... please.
Otóż, teoria o rozszerzaniu Wszechświata nie jest taka prosta do wyjaśnienia i zapewniam, że nie tylko my mamy problemy z dyskusja na ten temat. ;-)
Istnieje wiele hipotez, co najmniej tyle ilu jest uczonych astrofizyków.
Jedno jest "w miarę" pewne: układ słoneczny i galaktyki nie zmieniają wielkości, w jądrze Ziemi nie powstają nowe atomy, chyba, że przez rozpad, ale to nie jest nukleosynteza.
Istnieje również wiele innych nieoficjalnych teorii, które być może kiedyś tu zamieszczę. Za zgodą zainteresowanych of course. :lol :
  • 0

#18 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

mariush, ale nie świrujmy z naukowym bełkotem aż do tego stopnia. :lol :
  • 0

#19

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mariush, ale nie świrujmy z naukowym bełkotem aż do tego stopnia.

inga, jaki bełkot? Starczy wziąść licealny podręcznik do fizyki i też to można znaleźć. Nie jest to żaden wysoce specjalistyczny język. Więc w czym problem?

Istnieje wiele hipotez, co najmniej tyle ilu jest uczonych astrofizyków.

Doprawdy? :surprised: Nie sadzę...
  • 0



#20

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi sie osobisie podoba analogia wrzechswiata to pompowanego balonu i dwoch mrowek chodzacych po jego powierzchni. w momencie gdy pompujemy ten balon odleglosc miedzy mrowkami rosnie, powierzchnia ich "wrzeswiata rosnie", ale one same zostaja bez zmian. dodatkowo ladnie widac na tym przykladzie, ze balonowy wrzechswiat jest skonczony (jesli chodzi o powierzchnie), a mozna chodzic do okola.
  • 0

#21

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Starczy wziąść licealny podręcznik do fizyki i też to można znaleźć


potwierdzam, potwierdzam, kurdę coraz bardziej lubię fizykę, co raz mniej biologię
  • 0

#22 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Ok chłopaki. Już od dawna nie mam nic wspólnego z liceum, a tym bardziej z podręcznikami fizyki. Nie zamierzałam cię obrazić mariushku, ale pewnikiem rozminęłam sie z zamierzeniami.
Co do teorii o których tu mówimy, obawiam się, że to jednak ja mam rację tym razem.
Jak wiecie, wszystko cokolwiek tyczy się jakiejkolwiek dziedziny nauki, a w szczególności tego, czego nie mozna bezpośrednio dotknąć i zbadać, jest tylko hipotezą, a więc domysłem, czymś, co stanowi mniej lub bardziej prawdopodobną wersję wydarzeń, ale nie ma co do tego żadnej 100% pewności.
Tak jest właśnie z oficjalnymi wersjami dotyczącymi rozszerzania wszechświata, a nawet tych oficjalnych wersji jest kilka (wiem to z pierwszej, ze sie tak wyrażę ręki). Są też wersje nieoficjalne, o których mówi się szeptem, żeby nie stracić reputacji w naukowym świecie.
Są to tematy trudne, przynajmniej dla mnie, do czego się bez bicia przyznaję, nie mniej jednak - bardzo ciekawe.
Mam zamiar porozmawiać w najblizszym czasie na w/w tematy z profesorem fizyki, który przed dwoma tygodniami powrócił z międzynarodowego sympozjum które odbyło się w Nowym Jorku, z udziałem najwiekszych światowych sław z dziedziny astrofizyki.
:smile:
  • 0

#23

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

inga, co do rozszerzania się Wszechświata to raczej nikt nie ma już wątpliwości. To fakt, który możemy obserwować i badać. Rożnice poglądów pojawiają się dopiero w szczegółach. Jedni sądzą np. że ekspansja przyspiesza, a inni że tak nie jest. Ktoś inny uważa, że była pierwotna inflacja, a ktoś inny, że jej nie było. Tu mniej więcej kryją się najważniejsze rozbieżności. Jest tylko kilka głównych nurtów jeśli chodzi o szczegóły teorii Wielkiego Wybuchu. Samej teorii raczej nikt poważny nie kwestionuje. :smile:
  • 0



#24

kyrys.
  • Postów: 136
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli przy wzroście ilości masy zwiększa się grawitacja obiektów takich jak ziemia i słonce , czyli oddziaływuja na siebie coraz mocniej powinny w takim racie zbliżać się ku sobie aż do pochłonięcia ziemi przez słońce, lub ziemia powinna stale przyśpieszać na orbicie aby jej ruch obiegowy czyli siła odśrodkowa po prawie okręgu była cały czas wystarczająca do utrzymania się w mniej więcej równej odległości od gwiazdy, no a takie stałe przyspieszanie i równoważenie się sił jest strasznie trudne a wg tej teorii możliwe. Niestety mnie się to nie podoba
  • 0

#25

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

aż do pochłonięcia ziemi przez słońce


I tak ma sie podobno stac za miliony czy miliardy lat, tylko ze z innego powodu.
  • 0

#26 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

co do rozszerzania się Wszechświata to raczej nikt nie ma już wątpliwości.


Toteż nie zamierzam kwestionować tego faktu, chcę pogadać o tym, w jaki sposób się to dzieje i wogóle. :smile:
  • 0

#27

CheGitarra.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I tak ma sie podobno stac za miliony czy miliardy lat, tylko ze z innego powodu.


Z tego co pamiętam, to chyba za 6 miliardów, kiedy Słońce zmieni się w czerwonego olbrzyma.





_________________
Jestem kosmitą, przyznaję bez bicia... :wow:
Nie jestem wariatem... najwyżej socjopatą... :wow:
IRKEN ROX! :wow:
  • 0

#28

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A z tego co ja pamiętam Ziemia nie zostanie pochłonięta przez Słońce. Pochłonięte zostaną 2 pierwsze planety, a Ziemia zamieni sie w coś podobnego do Wenus, czyli w ocean lawy.
Jak widać każdy pamięta coś innego....
  • 0



#29

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Byc moze ma byc tak jak mowisz, bo nie pamietam dokladnie, jedno jest pewne, ze zycie na ziemi zniknie.
  • 0

#30

kyrys.
  • Postów: 136
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedynie ta teorie podpiera zdanie o dinozaurach, że mogły być takie duże, ale tak czy siak ta teoria jest strasznie „dziurawa”
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych