Skocz do zawartości


Zdjęcie

Życie po życiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#16

Zwiezda.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Jak te dusze się odnajdą wśród dusz swoich bliskich skoro jesteśmy przyzwyczajeni do konkretnej ich fizyczności, do ciała a to gnije w grobie. Na Ziemi nieśmiertelność rodziła by masę problemów natury etycznej i innej a tam nie???


  • 0

#17

yzoja.
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@zwiezda,to chyba najmniej istotne pytanie. Tzn. jak kogoś kochasz i jest Ci bliski to chyba jest jakaś tam specyficzna energia między Wami, która mogłaby istnieć nawet bez ciała, a co za tym idziebez głosu i zapachu. Ale jakoś to pewnie by działało.

Co do samego życia po śmierci, to wierzę w reinkarnację, że takie przebłyski co czasem niektórzy miewają to właśnie z poprzedniego życia. Zasada zachowania energii czy jakoś tak.

Umieranie i... koniec jest bardzo dołujące, jeśli nie ma nieba/piekła/innego świata. Generalnie takie myśli zawsze napawają mnie smutkiem, kiedyś będzie ten moment, że zniknę,przestanę istnieć, tak po prostu. Mam tylko te jeszcze 50-60 lat... brr

Użytkownik yzoja edytował ten post 13.09.2015 - 09:57

  • 0

#18

LotusFeet.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kazdy nas składa sie z tej samej energii, skoro zakładamy inkarnację to jesteśmy którymś z kolei juz wcieleniem. Gdzie w takim razie sa te specyficzne energie łączące nas z bliskimi z poprzednich wcieleń?
Obstawiam, ze po śmierci zostaje czysta swiadomosc i nic wiecej, żadnych przywiązań.
  • 0

#19

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z punktu widzenia NT (listy ap. Pawła) i wiedzy o zmartwychwstaniu, człowiek w chwili śmierci definitywnie traci świadomość, zatem o niczym wiedzieć nie może a czas przestaje dla niego płynąć. Zgodnie z powyższym, gdyby świadomość - która jest przejawem duchowości człowieka - była zachowana po śmierci, zmartwychwstanie było by sprzeczne z wykładnią NT. Nie istnieje furtka, którą dało by się cichaczem wymknąć z tej, nazwijmy ją - duchowej pułapki. Człowiek umiera tylko raz.


  • 0



#20

milly93.
  • Postów: 18
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem, każdy ma takie życie po śmierci, w które wierzy. Jedni ludzie wierzą, że spotkają swoich bliskich i po śmierci, ich świadomość (dusza) naprawdę ich spotyka. Tak samo jest z 72 dziewicami, w które wierzą muzułmanie. Jeśli naprawdę w to wierzą, to pewnie je spotkają na tamtym świecie. A jak ktoś uważa, że reinkarnuje, zapewne tak będzie.

Także, autorze tematu, jeśli chcesz słuchać muzyki w swoim własnym niebie, to będziesz.

 

Może ciężko zrozumieć mój tok myślenia, ale uważam, że wszystkie kłótnie, o to co jest po drugiej stronie są zbędne, każdy będzie miał to co chcę :)


  • 0

#21

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@milly93

Bardzo pozytywna wizja; taką jaką wielu z nas chciałoby zaznać (oby jak najpóźniej)


  • 0



#22

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jak ktoś najpierw wierzy w piekło, potem w niebo, na końcu w reinkarnację, a przed samą śmiercią w ufo, to co go czeka po śmierci? Jakaś mieszanka tego wszystkiego? A co z tymi co nie wierzą w życie po śmieci, nic nie będą mieli? Co z ludźmi chorymi psychicznie? Co z dziećmi, które umierają tak młodo, że nie mają jeszcze wyobrażeń na temat życia po życiu?


  • 0



#23

Mitolog.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jak ktoś najpierw wierzy w piekło, potem w niebo, na końcu w reinkarnację, a przed samą śmiercią w ufo, to co go czeka po śmierci? Jakaś mieszanka tego wszystkiego? A co z tymi co nie wierzą w życie po śmieci, nic nie będą mieli? Co z ludźmi chorymi psychicznie? Co z dziećmi, które umierają tak młodo, że nie mają jeszcze wyobrażeń na temat życia po życiu?

Reinkarnacja która polega na oczyszczeniu duszy i nadaniu jej kierunku (ku swiatlosci) powtarzana do momentu zaakceptowania prawdy i podazenia drogą prawdy ;)


Z punktu widzenia NT (listy ap. Pawła) i wiedzy o zmartwychwstaniu, człowiek w chwili śmierci definitywnie traci świadomość, zatem o niczym wiedzieć nie może a czas przestaje dla niego płynąć. Zgodnie z powyższym, gdyby świadomość - która jest przejawem duchowości człowieka - była zachowana po śmierci, zmartwychwstanie było by sprzeczne z wykładnią NT. Nie istnieje furtka, którą dało by się cichaczem wymknąć z tej, nazwijmy ją - duchowej pułapki. Człowiek umiera tylko raz.

Nie człowiek a jego ciało. Dusza jest nieśmiertelna (Biblia) ;)

Wedle Tablic Thotha piramidy są kluczem do bram krainy Amenti (dziwnie kojarzy mi się słowo Amen z ta nazwa)

Użytkownik Mitolog edytował ten post 14.09.2015 - 19:54

  • 1

#24

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wierzę w reinkarnację,. swoje argumenty przedstawiłem wcześniej w innych tematach http://www.paranorma...je/#entry513990


  • 0



#25

Mitolog.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie mówię o reinkarnacji Jezusowskiej aka zmartwychwstanie. Mówię o reinkarnacji świadomości :) co mogłoby tłumaczyć czemu nie pamiętamy niczego z przed narodzin.

Użytkownik Mitolog edytował ten post 14.09.2015 - 20:12

  • 1

#26

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Super, tyle że niektórzy twierdzą że pamiętają. Więc jak, pamięć też jest przenoszona czy nie? Może ci co pamiętają, to im nie do końca sformatowali twardy dysk?Poza tym ja się odnosiłem do twierdzenia że każdy dostaje to w co wierzy.


  • 0



#27

Mitolog.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Super, tyle że niektórzy twierdzą że pamiętają. Więc jak, pamięć też jest przenoszona czy nie? Może ci co pamiętają, to im nie do końca sformatowali twardy dysk?Poza tym ja się odnosiłem do twierdzenia że każdy dostaje to w co wierzy.


Błędy w programowaniu? Przecież się zdarzają anomalie (neo "matrix" haha)

A tak poważnie to nic nie jest doskonale prawda ? ;)

Co do wiary owszem tylko ze źródłem każdej wiary jest wiedza czyli jakbyś wiedział to byś wierzył a ze nie wiesz to nie wierzysz proste ;)
  • 0

#28

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Źródłem każdej wiary jest wiedza? A jak ktoś wierzy w Potwora Spaghetti, to jaka wiedza za tym stoi?


  • 0



#29

Mitolog.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Źródłem każdej wiary jest wiedza? A jak ktoś wierzy w Potwora Spaghetti, to jaka wiedza za tym stoi?


Zapewne danie spaghetti;)
  • 1

#30

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pytam poważnie, więc odpowiedz poważnie. Wysunąłeś tezę, obroń ją. I zacznij pisać konkretne posty, bo takie lanie wody jest tu zbędne.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych