Skocz do zawartości


Zdjęcie

odruch przy medytacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Alex888.
  • Postów: 14
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdy medytuje jakieś kilka-kilkadziesiąt minut to automatycznie podnosi mi się powoli głowa do góry i całkowicie(tak jakbym chciał nad siebie popatrzec nad niebo) oczywiśćie moge temu zapobiec tylko musze silniej użyc siły woli.

Co to może byc? Dodam jeszcze,że ostanio powazniej się interesuje medytacją (medytuje nawet godzinę) ,jest to moje główne zainteresowanie,co do tego uczucia wtedy chwilami też czuje się lżejszy(może zaczne lewitowac...?) jakby waga ciała się zmniejszała.

Chcę wiedziec czy jest tu ktoś kto miał podobne doznanie jak nie to i tak proszę o opinie.


  • 0

#2

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

pierwsza sprawa jest raczej związana z anatomią, tym jak układasz ciało i jak bardzo masz napięte mięśnie, nadawanie temu jakiegoś nadprzyrodzonego znaczenia jest... bezcelowe.

 

Druga sprawa to odczuwanie wagi, to jest tak trochę bardzo subiektywne i często podczas medytacji / relaksu ma się odczucie że nie czuje się pewnych części swojego ciała, tak że raczej o to chodzi aniżeli coś ponad proste wyjaśnienie.

 

Trzecia opcja jest taka że czujesz swoje ciało eteryczne, ale to odczuwanie jest zdecydowanie bardziej rozbudowane i zdecydowanie bardziej charakterystyczne niż podany opis, tak że ściema tutaj nie przejdzie.

 

Pozdrawiam,

Auegamma


  • 0

#3

Alex888.
  • Postów: 14
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

pierwsza sprawa jest raczej związana z anatomią, tym jak układasz ciało i jak bardzo masz napięte mięśnie, nadawanie temu jakiegoś nadprzyrodzonego znaczenia jest... bezcelowe.

 

Druga sprawa to odczuwanie wagi, to jest tak trochę bardzo subiektywne i często podczas medytacji / relaksu ma się odczucie że nie czuje się pewnych części swojego ciała, tak że raczej o to chodzi aniżeli coś ponad proste wyjaśnienie.

 

Trzecia opcja jest taka że czujesz swoje ciało eteryczne, ale to odczuwanie jest zdecydowanie bardziej rozbudowane i zdecydowanie bardziej charakterystyczne niż podany opis, tak że ściema tutaj nie przejdzie.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Dziękuje za odpowiedź.


  • 0

#4

theoilina.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Również dość regularnie praktykuje medytacje i bardzo dobrze wiem o czym tu piszesz. 
Po wprowadzeniu się w głęboki stan alfa głowa często wędruje mi ku górze - może dla udrożnienia odruchowo dróg oddechowych. W takiej mocnej relaksacji obniża się tętno i spłyca oddech. Taka pozycja jest po prostu bardziej komfortowa. 
Zdarza mi się często wykonywać bardzo powolne, symetryczne ruchy rękami. Na nie nie mam fizjologicznego wyjaśnienia ;} 

Przy dłuższej medytacji ( powiedzmy ponad 30 min. ) mentalne oderwanie od Ziemi i uczucie lotu może być sygnałem tego ze mózg przeszedł na fale beta. Mi osobiście towarzyszy wtedy lekka blokada mięśni, jak by paraliż senny. 

Nic dziwne ani niespotykane, ale za to niesamowite. ;}


Sent from my iPhone using Tapatalk


Użytkownik theoilina edytował ten post 05.09.2015 - 08:03

  • 0

#5

chmur0n.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uczucie lotu to już są fale sprzyjające OOBE - alpha, theta. Paraliż przysenny jest również jednym z efektów ubocznych doświadczeń poza ciałem (raz budząc się czułem że jestem pod sufitem i próbując poruszyć się miałem ów paraliż - raz mi się tylko zdarzyło jakieś 2-3 lata temu, kiedy zacząłem przygodę z medytowaniem i OOBE). Jeśli chodzi o uczucie wagi to miałem tak samo - zaraz gdy zaczynałem medytacje to czułem się lekki jak piórko i pojawiały się piłkarskie wizje. W tym roku rozpocząłem pracę z transem więc czuję całe 75kg swojej żywej wagii, ponieważ zwracanie uwagi na ciężar ciała również pomaga osiągnąć głębszy stan transu. Następnie z mojej teorii głowa idzie Wam do góry, bo zawór podbródkowy się otwiera (z Jogi), czyli prawidłowa praca tarczycy oczyszcza organizm z toksyn, czujecie się bezpiecznie więc broda wędruje ku górze. Pozdrówki.


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych