Skocz do zawartości


Zdjęcie

Coś w tym jest czy może nic?


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1

yzoja.
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to trochę głupie, a może to właśnie miejsce na takie rzeczy?

 

Jak miałam 8 lat zaczęłam czytać książki Briana Lumleya. Zakochana byłam w trzeciej części Nekroskopa i bardzo spodobała mi się część o ludziach ze zdolnościami typu prekognicja itp.

 

Jak miałam 12 lat zaczęłam pisać powieść. Dużo, bardzo dużo scen potem się faktycznie wydarzyło w moim życiu. To jeszcze w sumie nie jest za specjalnie dziwne i wyjątkowe, z 500 stron powieści sprawdziło się może 10 wydarzeń.

 

Parę najważniejszych "momentów" to gdy kiedyś siedziałam z siostrą na łóżku słuchając klimatycznej muzyki i miałam jakiś "przebłysk", że drzwi od pokoju się rozwalają - była w nich spora szyba, widziałam jak rozsypuje się w drobny mak. Nic się wtedy nie stało, ale rok później identyczna scena się faktycznie zdarzyła, kiedy moja mama wpadła w dziwny szał, siedziałyśmy z siostrą w tym samym miejscu w pokoju...

 

Ta "sztuczka" ze zgadywaniem liczby o którejś ktoś pomyślał. Nauczycielka w gimnazjum powiedziała, że się mnie boi, bo mi się to udawało, ale tylko maksimum trzy razy pod rząd. ( xD) Wiele razy tego próbowałam, wiele razy wychodziło. Potem jakoś wszystko to porzuciłam i chyba ucichło.

 

Nie wiem na ile takie rzeczy są prawdziwe, na ile można "wyszlifować" swój dar i kiedy można mówić, że to jest coś więcej niż czysty zbieg okoliczności?

 

Obowiązkowo, głównie słuchając jednego zespołu, ale nie tylko, mam jakieś przebłyski z poprzedniego życia ;D znam piosenki, których nie miałam prawa słyszeć i takie tam słodkie historie.


  • 0

#2

Macabre.

    Oczywiście to tylko teoria.

  • Postów: 83
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ludzki umysł to bardzo potężna sprawa ;) Czasem kiedy płata figle to nie umiemy rozróżnić czy to prawda czy fałsz. Jeśli chodzi o opowiadania (choć sama wspomniałaś, że to nic niezwykłego) najzwyklej pisząc jakieś sytuacje zauważyłaś je w swoim życiu choć normalnie nie zwróciłabyś na nie uwagi. Skojarzyły ci się z tym co napisałaś i dlatego wydały ci się wyjątkowe. "Wizje" są często są spowodowane zmęczeniem lub (bardziej prawdopodobne w twoim przypadku) odpłynięciem przy np. muzyce. Ludzie z dobrą wyobraźnią odpływają do swojego świata. Sam mam tak, że słuchając muzyki zapominam o bożym świecie, a jeśli spotęguje się to jakimiś bodźcami (zmęczenie, wygodna pozycja) wchodzi się w stan umysłu kiedy nie śpisz, ale śnisz, zamykając oczy widzisz swoje sny. Dobra muzyka nadrabia nastroju i można zobaczyć określone (pasujące do rodzaju) wydarzenia. Zgadywanie liczby nie jest takie trudne. Czasem przypadek, czasem można się domyślić po zachowaniu osoby ("Wyglądasz mi na kogoś kto wybrałby 5") nic nadzwyczajnego. Ogółem wydarzenia podchodzą bardziej o psychologię niż parapsychologię jednak umiem zrozumieć twoje podejrzenia :). Polecam ci za to (jeśli cię to interesuje) temat o kobietach, które były inspiracją dla filmu "The Ring" dzięki zdolnościom zapisywania myśli na papierze itp. i umiały odgadnąć symbol zamknięty w skrzynce ^^. Dodam go w edicie :D
 

 

EDIT: http://www.paranorma...orroru/?hl=ring proszę bardzo :D


Użytkownik Macabre edytował ten post 01.09.2015 - 12:35

  • 0



#3

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak miałam 8 lat zaczęłam czytać książki Briana Lumleya

 

 

W wieku 8 lat czytać książki Lumleya. Podziwiam


  • 0



#4

yzoja.
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Jak miałam 8 lat zaczęłam czytać książki Briana Lumleya

 

 

W wieku 8 lat czytać książki Lumleya. Podziwiam

 

 

Podziwiam mamę, że mi pozwoliła.

Nekroskop 3 i Dom pełen drzwi, to książki, które wywarły chyba największy wpływ na moje życie.

 

Macabre, idę obczaić linka.

To z drzwiami jest zdecydowanie najpoważniejsze z tych wszystkich "cyrków". Tych przebłysków z poprzedniego życia nie traktuję zbyt poważnie, chociaż szczerze - jest taka jedna płyta, przy której dziwnie się czuję, widzę wszystko jak za mgłą i świat staje się taki jakby mniej realny ;D

 

Poszłabym do jakiegoś dobrego psychologa co by powyciągał takie ciekawe rzeczy ;D


  • 1

#5

Macabre.

    Oczywiście to tylko teoria.

  • Postów: 83
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Poszłabym do jakiegoś dobrego psychologa co by powyciągał takie ciekawe rzeczy ;D

 

 

Zaraz do psychologa. Najciekawsi są ludzie kreatywnie pokręcenie ;)


  • 0



#6

yzoja.
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

Poszłabym do jakiegoś dobrego psychologa co by powyciągał takie ciekawe rzeczy ;D

 

 

Zaraz do psychologa. Najciekawsi są ludzie kreatywnie pokręcenie ;)

 

 

Chodzi mi o jakiegoś profilera czy coś ;p 


  • 1

#7

Silm4ril.

    Głos rozsądku

  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Takie zbiegi okoliczności to bardzo fajna sprawa, ale nie mają w sobie nic paranormalnego :)
Po prostu my dopatrujemy się w nich wszelkiego typu "darów", ignorując fakt, że w większości przypadków nasze przypuszczenia się nie sprawdzają - po prostu zwracamy uwagę tylko na te spełnione.
  • 0

#8

yzoja.
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W zbiegach okoliczności też jestem dobra ;D patrzcie.

Mam taką ranę:

Dzdh3all.jpg

 

Było Boźe Ciało, miałam 3,5 roku. Poszłam z dziadkiem do piwnicy po sok, chwyciłam słoik, wywaliłam się na schodach. Rozharatałam sobie tętnicę.

Blizna w kształcie 7, 7 widocznych śladów po szwach.

 

A z daty wychodzi 6-6-6 xD bo był 15.06.1995

 

były czasy, że sobie człowiek wkręcał takie rzeczy ;D i ustawiał pod to historię, teraz mnie to już tylko śmieszy.


  • 1

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tymi liczbami odgadywanymi przez ciebie to był przypadek. Nikt nie potrafi trafnie odgadnąć dowolnej liczby pomyślanej przez kogoś, o ile wybór nie jest jakoś ograniczony. Można strzelać.
  • 1



#10

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

8 lat i Lumley? Taaa i co jeszcze? Raz, że dzieci w tym wieku kompletnie nie interesuje "dorosła" literatura, a dwa, że zwyczajnie byś tego nie zrozumiała. Nie rozumiem też Twojej mamy, to dość nieodpowiedzialne dawać taką lekturę 8-latce. 

Kity to my a nie nam ;)


  • 0



#11

yzoja.
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

8 lat i Lumley? Taaa i co jeszcze? Raz, że dzieci w tym wieku kompletnie nie interesuje "dorosła" literatura, a dwa, że zwyczajnie byś tego nie zrozumiała. Nie rozumiem też Twojej mamy, to dość nieodpowiedzialne dawać taką lekturę 8-latce. 

Kity to my a nie nam ;)

 

no nie musisz mi wierzyć, i tak nie udowodnię.

znalazłam w domu to czytałam.


  • 0

#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To że coś czytała to jeszcze nic niemożliwego. To tak samo jak dzieciak znajdzie w chałupie gazetę z gołymi babami i też ją poogląda, nikt mu tego nie musi dawać.


  • 0



#13

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W zbiegach okoliczności też jestem dobra ;D patrzcie.

Mam taką ranę:

Dzdh3all.jpg

 

Było Boźe Ciało, miałam 3,5 roku. Poszłam z dziadkiem do piwnicy po sok, chwyciłam słoik, wywaliłam się na schodach. Rozharatałam sobie tętnicę.

Blizna w kształcie 7, 7 widocznych śladów po szwach.

 

A z daty wychodzi 6-6-6 xD bo był 15.06.1995

 

były czasy, że sobie człowiek wkręcał takie rzeczy ;D i ustawiał pod to historię, teraz mnie to już tylko śmieszy.

 

 

Hym ... po pierwsze to nie rana lecz blizna,po drugie możne i przebrnęłaś przez całą książkę i poradziłaś sobie z wieloma nowymi słowami i ich znaczeniami są przecież słowniki ale - właśnie ale wygląda mi na ściemę^^,


  • 0



#14

yzoja.
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To że coś czytała to jeszcze nic niemożliwego. To tak samo jak dzieciak znajdzie w chałupie gazetę z gołymi babami i też ją poogląda, nikt mu tego nie musi dawać.

 

Wracałam do tych książek potem jeszcze milion razy, za pierwszym razem na pewno była to po prostu ciekawa historia, bez zagłębiania się w jakieś głębsze momenty + te parę scen czytanych z wypiekami na twarzy. Parę lat później sobie uświadomiłam, że te lektury mnie troszkę skrzywiły, ale stało się.

 

Max mogłam mieć 10 lat, bo w tym wieku się przeprowadzałam, a to na pewno było jeszcze w starym mieszkaniu.

//

 

 

 

Hym ... po pierwsze to nie rana lecz blizna

 

Tak, za drugim razem już jest blizna ;)


  • 0

#15

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

yzoja, nie zmienia się wersji wydarzeń w trakcie opowiadania, bo to sugeruje że wymyślasz na bieżąco.

 

Jeżeli możesz, zaprezentuj jakieś dowody które nie są zbiegami okoliczności, i które są oparte na faktach, a nie tylko tym co sobie napiszesz w poście, w przeciwnym wypadku przenieś swój temat do działu z kategorii "nasze (zmyślone / niepotwierdzone) historie".

 

Pozdrawiam,

Auegamma


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych