Skocz do zawartości


Zdjęcie

Słynni ludzie o religii.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znani o religii i Kościele
oprac. M. Agnosiewicz
Racjonalista.PL

Pamiętajcie o:
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
  • 0

#17

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Huk ze źródłem liczy sie to co oni tu napisali :mrgreen:
Ja się piekła nie boje a jeśli ma byc juz to piekło to spróbuje sie pobić z sztanami i ciekawe co mi zrobią przezciez dusz nie czuje bólu wiec co oni tam w piekle robią <konia walą sztanom> ;d :lol
Dużo ludzi po 30 nie wierzy w Boga dlatego ze naoglądali sie za dużo smierci ludzkiej i cierpienia a co tam...czekamy do 2012 bo wtedy ma przyjsc Jezus i nas ta fala zaleje, pozyjemy zobaczymy
  • 0



#18

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Eurycide

Doskonale przykłady na to, ze religia to fikcja, a jej dzialania od zawsze mialy na celu otumanienie rzeszy ludzi. Wszystko opiera sie o karmienie strachem i poczuciem winy. Bylem katolikiem przez wiele lat, do czasu przelomu w moim zyciu, zwiazanego z rodzina


Lepiej tego ująć nie mogłeś. Od kiedy wydarzyły sie pewne sytuacje w moim życiu stałem sie ateista i teraz staram sie uświadamiać innym jeśli tego chcą dlaczego tak myślę i postepuje.
  • 0



#19

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wiara jest przydatna. Kiedy nie mamy do kogo się zwrócić zawsze można zwrócić się do Boga. On wysłucha. Jeśli ktoś w niego nie wierzy... Jego sprawa.

Można sie zwrócic do pluszowego misia, efekt będzie ten sam ^^
  • 0

#20

Ozzy667.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiara jest przydatna. Kiedy nie mamy do kogo się zwrócić zawsze można zwrócić się do Boga. On wysłucha. Jeśli ktoś w niego nie wierzy... Jego sprawa.

Można sie zwrócic do pluszowego misia, efekt będzie ten sam ^^



Z tą różnicą, że misia możemy obmacać ;]
  • 0

#21

specyfik.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do źródła: przecież są podane nazwiska osób, które owe myśli wypowiedziały więc gdzie tu plagiat ?

Powiem szczerze, że do Boga zwracałem się tylko w błachych sytuacjach: cisnęło mnie w poślady jadąc PKSem do domu... Robiłem wszystko by dać rade ( dałem - odpowiedź wyprzedzająca )
  • 0

#22

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ozzy667, dokładnie. Pluszak przynajmniej jest :3

Specyfik, modliłeś się do Boga żeby świstak nie wyjrzał z norki? Pluszakiem byś sobie mógł zatkać xD
  • 0

#23

Ozzy667.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do źródła: przecież są podane nazwiska osób, które owe myśli wypowiedziały więc gdzie tu plagiat ?

Powiem szczerze, że do Boga zwracałem się tylko w błachych sytuacjach: cisnęło mnie w poślady jadąc PKSem do domu... Robiłem wszystko by dać rade ( dałem - odpowiedź wyprzedzająca )



AHAHAHAHAHHA to naprawde w zyciu doznajesz milości bozej.

A poza tym do tych cytatow dodalbym : " Religia jest jak taboret - nie ma oparcia"
  • 0

#24

Migdalo.
  • Postów: 125
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To tylko ludzie - ich zdanie. Tak samo zgrabnie można ująć 1000 powiedzeń jakie życie bez Boga jest puste i jakie puste jest z nim. I tak najgorsze jest oszukiwanie samego siebie ;)

Losem człowieka jest: dać się pokonać nadziei. Ginie ten, kto przestaje jej ulegać.


  • 0

#25

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Albert Einstein

Nie potrafię sobie wyobrazić Boga, która karze i nagradza stworzone przez siebie istoty i którego zamiary wzorowane są na ludzkich - słowem - Boga, który jest odbiciem ludzkich ułomności. Nie wierzę też, by człowiek mógł przetrwać po śmierci swego ciała, choć ludzie słabego ducha wierzą w takie rzeczy, kierowani strachem lub pożałowania godnym egotyzmem.


Całe szczęście że ten dziwny świat jest w miarę wyważony:

Christian Boehmer Anfinsen
biochemik: 1972 nagroda Nobla w dziedzinie chemii

"Myślę, że tylko idiota może być ateistą. Musimy przyznać, iż istnieje pewna niepojęta moc czy siła posiadająca nieograniczoną zdolność przewidywania i wiedzę, która, po pierwsze, sprawiła, iż cały wszechświat zaistniał."
Jako ateista zgłaszam protest. :(


Richard Feynman

Nie wydaje mi się, by ten fantastycznie cudowny wszechświat, ta ogromna przestrzeń istniejąca przez tyle czasu oraz różne gatunki zwierząt, wszystkie te rozmaite planety i atomy z wszystkimi ich ruchami, i tak dalej, aby ten cały skomplikowany świat był jedynie sceną stworzoną po to, by Bóg mógł obserwować ludzi walczących o dobro i zło - a taki jest właśnie pogląd religijny. Ta scena jest zbyt duża jak na ten dramat.
Hannes Olof Gösta Alfven


Hannes Olof Gösta Alfven
fizyk i astrofizyk: 1970 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki

"istnieje stale rosnąca liczba zaobserwowanych faktów, które trudno pogodzić z hipotezą Wielkiego Wybuchu. Establishment Wielkiego Wybuchu bardzo rzadko o nich wspomina, a kiedy nie-wierzący próbują przyciągnąć do nich uwagę potężny establishment odmawia przedyskutowania ich w uczciwy sposób..."

Świat byłby lepszy gdyby te dwa obozy przestały się zwalczać.
  • 0



#26

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I znowu.
Najbradziej zarliwa i wojujaca 'religia' "nawraca" innych na swoja wiare.
Boi powiedz mi drogie autorze tematu czym roznisz sie od apostola, ktory glosi slowo Boze i namawia innych do przyjecia chrzescijanstwa?
No wlasnie :lol :lol :lol
  • 0

#27

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No to jedziem ;]

Jak słynni to słynni nie? :D


"Odnośniki do Boga trwają w naukowej literaturze aż do połowy XIX wieku. Wydaje się, że brak religijnych odnośników po tym czasie wynika bardziej ze zmiany w społecznych i profesjonalnych konwencji wśród naukowców, niż z jakiejkolwiek zmiany w podstawach myśli. Tak naprawdę - wbrew popularnemu mitowi, wydaje się iż naukowcy mają taki sam zakres postaw religijnych jak ogół ludzi" - Alan Lightman


"Pełen piękna układ słońca, planet i komet mógł pochodzić jedynie z rady i panowania inteligentnej i potężnej Istoty"

"Bóg na początku uformował materię w stałe, twarde, nieprzenikalne, ruchome cząsteczki o takich rozmiarach i postaciach, z takimi własnościami i o takich proporcjach względem przestrzeni, by najlepiej służyły celowi, dla którego On je uformował."

"Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, odebrać chwałę i cześć, i moc, boś Ty stworzył wszystko, a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone"

"Ateizm jest tak bezsensowny i wstrętny dla ludzkości, że nigdy nie miał wielu wyznawców"

"jest jeden Bóg, Ojciec, wiecznie żywy, wszechobecny, wszechwiedzący, wszechmogący, Stwórca nieba i ziemi, i jeden Pośrednik między Bogiem i człowiekiem - człowiek Chrystus Jezus"

"Dla nas jest tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego pochodzą wszystko pochodzi, i jedne Pan Jezus Chrystus, przez którego jest wszystko - i my również. Tak więc mamy czcić Ojca jako Wszechmogącego Boga i Jezusa jako Pana, Mesjasza, Wielkiego Króla, Baranka Bożego, który został zabity i odkupił nas swoją krwią, czyniąc nas królami i kapłanami"

"Uznajemy Boże Pismo święte za najbardziej wzniosła filozofię. Znajduję więcej znaków autentyczności w Biblii niż w jakiejkolwiek świeckiej historii... Oddawanie czci Bogu i Barankowi [Jezusowi Chrystusowi] w świątyni: Bogu za Jego dobroć w stworzeniu wszystkiego - i Barankowi, za Jego dobroć w odkupieniu nas swoją krwią"

Izaak Newton


"Chociaż myśl o śmierci przynosi myśl o sądzie, dla chrześcijan przynosi tez myśl o Nim [Jezusie Chrystusie], który zmarł (...) i powstał z martwych dla usprawiedliwienia tych. którzy wierzą w Niego"

Spekulacje! Nic nie wiem o spekulacjach. Opieram się o rzeczy pewne. Wiem, że mój Odkupiciel żyje i ponieważ On żyje, ja tez będę żył"

"Chrystus jest mocą Bożą i mądrością Bożą. Religia chrześcijańska jest objawieniem i tym objawieniem jest Boże słowo"

Michał Faraday

"Wierzę tylko i wyłącznie w służbę Jezusowi Chrsytusowi. W Nim jest wszelkie schronienie i pocieszenie"

Jan Kepler

"Znamy Boga jedynie przez Jezusa Chrystusa... przez Jezusa Chrystusa poznajemy Boga. Wszyscy, którzy twierdzili, że znali Boga i udowodnili Go bez Jezusa Chrystusa, mieli jedynie bezsilne dowody"

"W sercu każdego człowieka jest pustka w kształcie Boga, którą jedynie Bóg może wypełnić przez swojego Syna Jezusa Chrystusa"

Blaise Pascal

"Nauka przybliża człowieka do Boga"
"Im bardziej badam naturę, tym bardziej jestem zdumiony dziełem Stwórcy. Bóg dał niezwykłe cechy swoim najmniejszym stworzeniom"

Ludwik Pasteur

"Bóg objawi nam rzecz nigdy wcześniej nie objawione, jeśli włożymy nasze ręce w Jego"

George Washington Carver

"...czy był bogiem ten, kto napisał te linie..."

Ludwig Boltzmann

"Jeśli chodzi o Faraday'a, jego głębokie badania natury wiązały się z głęboką religijną czcią dla pochodzenia natury"

Sir Joseph Larmor

"Jedynym pragnieniem, jakie mogę mieć - to aby jak Dawid służyć mojemu pokoleniu według woli Boga i potem usnąć"

James Clerk Maxwell
  • 0

#28

fab3r.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, tylko te wypowiedzi mają 2 różne schematy...

Ateista/agnostyk - nie wierzę w boga (nie wyznaję go), bo biorąc pod uwagę to, tamto i siamto (tu lecą przykłady, często ze świata nauki lub podważające i wytykające sprzeczności w Biblii), nie może istnieć.
Teista - wierzę w boga, bo on jest.

Widzisz róznicę :) ?
  • 0

#29

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, tylko te wypowiedzi mają 2 różne schematy...

Ateista/agnostyk - nie wierzę w boga (nie wyznaję go), bo biorąc pod uwagę to, tamto i siamto (tu lecą przykłady, często ze świata nauki lub podważające i wytykające sprzeczności w Biblii), nie może istnieć.
Teista - wierzę w boga, bo on jest.

Widzisz róznicę :) ?


Rozumiem o co Ci chodzi,ale temat brzmi "Słynni Ludzie o Religii". Jasne, mógłbym znaleźć i wypowiedzi Newtona, w których wyjaśnia czemu On wierzy itp itd.
Prosta rzecz: Nie mam ochoty szukać. Dla mnie to że jakiś naukowiec nie wierzy nie ma żadnego znaczenia. Ważne że ja wierzę. Już kiedyś napisałem - naukowiec wie tyle samo o Bogu co każdy inny człowiek.
  • 0

#30 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Ernest Hemingway

Każdy myślący człowiek jest ateistą!


Oczywiście takie komentarze odbieram bardzo pozytywnie.

Ale coś w tym jest.Człowiek wierzący nie spojrzy na ateistą tak jak na katolika.

"No tak przecież on nie wierzy więc za mądry to on nie jest.Poszedł na łatwiznę."

Chyba jednak jest odwrotnie bo chrześcijanie nie zadają sobie pytań które naderwały by ich Bożą iluzję czy to nie kolejny grzech.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych