Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sen polifazowy...

sen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

bocz98.
  • Postów: 21
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam

Mam pytanie w sprawie snu polifazowego :

Czy jak bym spał w takim trybie : 3h w nocy , 1h po południu i 1h wieczorem , to byłoby to możliwe i czy nie byłoby negatywnych skutków po dłuższym praktykowaniu tego ?

Wybrałem taki rodzaj snu bo najbardziej odpowiadał by on mojemu planowi dziennemu ;p

Czy może juz lepsze efekty przyniósłby sen jedynie 5 godzin w ciągu nocy?

Narazie postanowiłem skrócić czas snu do 5h , ale mam zamiar obniżyć go do 3h po , powiedzmy roku .

Ewentualnie może któryś z tych rodzajów byłby lepszy :

*1,5h w nocy, 1,5h w dzień i 1,5h wieczorem ?

*4,5h w nocy i 1h w dzień ?

 

Zaznaczam również ze w godzinach od 6 do 16 nie mam możliwości na żadne drzemki ;p

 

Czyli główne pytania :

1.Czy tak krótkie ilości snu długotrwale nie miałyby skutków ubocznych

2.Który rodzaj snów z wymienionych lub inny byłby najlepszy?

3.Może jakieś dodatkowe porady lub linki?

 

PS : Z góry dzięki za dopowiedz i liczę, że umieściłem temat w odpowiednim miejscu ;p


  • 0

#2

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niezbyt odpowiedni dział, chodzi o zwykły sen więc bardziej pasuje raczej Psychologia i Neurologia w "Nauce". Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na żadne z pytań z wyjątkiem jednego - jestem przekonany, że będą skutki uboczne, przy 5 h jeszcze wyrobisz, ale przy 3 h będą bardzo odczuwalne. Optymalna ilość snu na dobę dla dorosłego człowieka to 7 h i nie myśl sobie, że długo tak pociągniesz z 3 h, nawet po stopniowym przestawianiu się. A dopóki jeszcze będziesz ciągnął to będziesz całymi dniami fizycznie i psychicznie wycieńczony, i raczej niezbyt zdolny do pracy, nauki, wysiłku, najgorzej bez snu to się mózg męczy. Jeszcze to 5 h to może, pod warunkiem że z przerwami np. śpisz po 5 h w tygodniu a w weekendy odsypiasz, ale 3 h to nie ma co. Nie wiem po kie licho chcesz się tak męczyć, zrobisz jak uważasz, chociaż stanowczo odradzam.
  • 0



#3

bocz98.
  • Postów: 21
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chce tak skrócić sen z powodu kuszących dodatkowych godzin czasu do wykorzystania ;) . A tak wogóle dużo którzy korzystało z snu polifazowego i z tego co mi wiadomo nie narzekali zbytnio na jakieś złe efekty. Oczywiście po odpowiednim przyzwyczajeniu organizmu. :)


  • 0

#4

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Spróbuj najpierw ten system. Jeśli zadziała pomyśl nad dalszymi modyfikacjami.

 

 

Pozdrawiam


  • 0



#5

bocz98.
  • Postów: 21
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spróbuj najpierw ten system. Jeśli zadziała pomyśl nad dalszymi modyfikacjami.

 

 

Pozdrawiam

 

Dzięki za przypomnienie tego filmiku ;p


  • 0




Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: sen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych