Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykły tragarz


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#16

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

A wiadra z wodą na głowie jak noszą? Kosze z ubraniami/jedzeniem? To wszystko jest wyćwiczone.

Aha i to jest jedyny argument, że to nie fejk? Słabo..
 

Tak, to jest jedyny argument, bo noszenie cegieł na głowie działa w taki sam sposób jak noszenie na głowie rzeczy, które wymieniłem wyżej. Wyćwiczyć można wiele rzeczy, ale dziwię się, że akurat Tobie muszę o tym pisać.

 

Tylko, że ja nic nie napisałem o samym noszeniu, bo okej, gdyby mu ktoś te cegły tam ułożył w miarę równomiernie to czemu nie? Mi chodzi o to, że facet rzuca cegłami na ślepo, bo przecież nie patrzy w górę i nie widzi czubka głowy, rzuca nimi bez przymierzenia, na metr/półtora i wszystko się super przykleja, a potem bez choćby zachwiania nagina z powykrzywianą wieżą na głowie.

H55ckkxqUPL490bdrX.jpg

1611.jpg

SG14.jpg

Jest różnica? Jak dla mnie kolosalna. Nie widziałem, żeby ktoś niósł choćby 3-4 wiadra/koszyki jeden na drugim - choć i to ze względu na kształt spodu byłoby łatwiejsze  i bynajmniej nie chodzi mi tu wcale o ciężar. Koleś wrzuca te cegły jakby były namagnesowane i same przyciągały się do głowy.


  • -1



#17

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi chodzi o to, że facet rzuca cegłami na ślepo, bo przecież nie patrzy w górę i nie widzi czubka głowy, rzuca nimi bez przymierzenia, na metr/półtora i wszystko się super przykleja, a potem bez choćby zachwiania nagina z powykrzywianą wieżą na głowie.


 

To, że facet "nie patrzy w górę i nie widzi czubka głowy" nie oznacza wcale, że "rzuca cegłami na ślepo" i "bez przymierzenia" - swoją drogą, jak miałby się patrzeć w górę i po co miałby widzieć czubek swojej głowy?

 

Jakbyś się przyglądnął dokładnie temu nagraniu, to zauważyłbyś, że facet ułożył na głowie 10 warstw cegły.

Z tego, 5 pierwszych warstw dosłownie ułożył, bo wcale ich nie musiał podrzucać.

3 kolejne warstwy podrzucił delikatnie - ledwo ledwo. I wcale nie na metr / półtora. Zobacz o ile podrzucił je w stosunku do wyciągniętych rąk (jego dłoni)

Dopiero 2 ostatnie warstwy podrzucał rzeczywiście, z czego (uwaga) przy podrzucaniu warstwy nr 9, jedna cegła spadła mu (chyba nawet na stopę - albo tuż obok niej, bo wyraźnie ją odsuwa).

Ten upadek cegły z warstwy nr 9 wyraźnie pokazuje, że to nie jest żaden fejk, czy fotomontaż.

 

Nie bardzo rozumiem, gdzie tu widzisz problem, poza rzeczywistą zręcznością tego gościa, wypracowaną najprawdopodobniej latami noszenia cegieł w ten sposób (a być może też wrodzonym talentem).


  • 1



#18

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Film stary jak internet, nagrany w Khulna ( Bangladesz). Kiedyś pokazano nawet wyczyny tych ludzi w National Geographic tv...  Oni naprawdę tak tam przenoszą.

 

8cf30593878c816ccbff3622524d82a1.jpg


  • 3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych