Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykły tragarz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie powaliło z nóg, nie sądzę, że to fejk , gość choć anonimowy w pełni zasługuje na miano niezwykłego człowieka. Jeśli admini chcą gdzieś przenieść to bardzo proszę ale nie przyszło mi do głowy gdzie to podpiąć.

 


Użytkownik Padael edytował ten post 17.08.2015 - 15:54

  • 2



#2

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie takie sztuczki iluzjonistyczne ludzie robili i myślę że dałoby się coś takiego sfałszować, a my mając dostęp jedynie do filmu niczego nie możemy stwierdzić ani wykluczyć. Ale też nie takich wyczynów ludzie rzeczywiście dokonywali i jest to jak najbardziej możliwe. Jeśli to wszystko było w pełni autentyczne to szacun dla gościa.
  • 0



#3

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fejk jak nic. Jakim cudem te cegły się trzymają? Po drugim rzędzie wszystko by mu spadło...a on 10 rzędów, wszystkie krzywe i jeszcze sobie wrzuca te cegły jak gdyby nigdy nic, haha.


  • -1



#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie są prawdziwe cegły, tylko pewnie jakieś kartonowe pudła.


  • 0



#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie są prawdziwe cegły, tylko pewnie jakieś kartonowe pudła.

Z których się kurzy i które wydają dźwięk dokładnie taki jaki powinny wydawać cegły i trzeba pod nie podkładać jakąś "izolację" - żeby w głowę nie ugniatały (co robi kolejny z tych tragarzy pod koniec nagrania) :D
To nagranie jest stare jak internet.

Pierwszy raz widziałem je jakieś 8 - 10 lat temu, w czasach kiedy mody na fejki i takie tam jeszcze nie było (albo dopiero raczkowała). Dlatego wątpię, żeby było oszustwo.
O tym co i jak, ludzie w tzw "trzecim świecie", transportują na głowach, jak potrafią upakować towary na rowery, motorynki, ewentualnie w jaki oryginalny sposób mogą podróżować, można się przekonać przeglądając zasoby internetu - szczególnie tzw "śmieszne" strony.

Jest tego od groma - zarówno w nowościach jak i archiwalnych zasobach.


  • 0



#6

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Haha, nigdy nie sądziłem, że ktoś powie, że to fejk xD To nie jest żaden fejk.


  • 0



#7

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak o to załatwia się sprawy transportu w biedniejszych krajach. Takie "małe cudy"...


  • 0



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie doceniłem gościa. Musi mieć mocny kark i łeb żeby tyle udźwignąć i dobrze to poukładać żeby mu się to trzymało.
  • 0



#9

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Haha, nigdy nie sądziłem, że ktoś powie, że to fejk xD To nie jest żaden fejk.

A dlaczego nie? Jakim cudem te cegły mu się na tej głowie trzymają? Na kamiennym magnesie? Ilość cegieł akurat nie jest jakaś zaskakująca, tylko to, że on sobie je tak wrzuca i nie spadają. Włóż sobie cegłę na głowę, ciężko dwie utrzymać kładąc je normalnie powoli, a co dopiero wrzucać i to jeszcze z 20 jedna na drugiej, wszystkie krzywo..zaraz by się to rozsypało.


  • 0



#10

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Haha, nigdy nie sądziłem, że ktoś powie, że to fejk xD To nie jest żaden fejk.

A dlaczego nie? Jakim cudem te cegły mu się na tej głowie trzymają? Na kamiennym magnesie? Ilość cegieł akurat nie jest jakaś zaskakująca, tylko to, że on sobie je tak wrzuca i nie spadają. Włóż sobie cegłę na głowę, ciężko dwie utrzymać kładąc je normalnie powoli, a co dopiero wrzucać i to jeszcze z 20 jedna na drugiej, wszystkie krzywo..zaraz by się to rozsypało.

 

 

To się nazywa praktyka Danielu :) on to robi zapewne pół życia, więc wypraktykował w sobie zapewne błyskawiczną możliwość zmiany środka ciężkości i po prostu "czuje" jak ma stać, żeby się nie posypało. Tak jest ze wszystkim, po prostu jak coś robisz codziennie kilka/kilkanaście razy, to potem rzeczy dla postronnego obserwatora niemożliwe, dla Ciebie są zwyczajne. Tak jak dobry piłkarz potrafi trafić 20 razy pod rząd w spojenie słupka z poprzeczką, tak ten gość potrafi tak manewrować swoim ciałem, często nawet bez jego wyraźnego poruszania, żeby coś co niesie, nie spadło ;)

Poza tym Pishor dobrze zauważył, że film ma tyle lat, że raczej wątpię, żeby ktoś się bawił w montowanie tego. Raz, że nie było tak rozwiniętych programów, dwa, że nad takim filmem trzeba by trochę posiedzieć (a po co?). Trzy, ja nieraz widziałem na filmach dokumentalnych, jak ludzie noszą różne rzeczy na głowach, jakieś dzbany, książki etc etc. Moim zdaniem - kwestia wprawy.


  • 0



#11

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Haha, nigdy nie sądziłem, że ktoś powie, że to fejk xD To nie jest żaden fejk.

A dlaczego nie? Jakim cudem te cegły mu się na tej głowie trzymają? Na kamiennym magnesie? Ilość cegieł akurat nie jest jakaś zaskakująca, tylko to, że on sobie je tak wrzuca i nie spadają. Włóż sobie cegłę na głowę, ciężko dwie utrzymać kładąc je normalnie powoli, a co dopiero wrzucać i to jeszcze z 20 jedna na drugiej, wszystkie krzywo..zaraz by się to rozsypało.

 

A wiadra z wodą na głowie jak noszą? Kosze z ubraniami/jedzeniem? To wszystko jest wyćwiczone.


  • 0



#12

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja bym to porównał do jazdy na rowerze. Kwestia nauki i wprawy. W biedniejszych krajach nie mają zbyt wiele rozwiniętych środków transportu, u nas jak trzeba jakiś ładunek przewieźć to się wrzuca do ciężarówki, vana, pikapa, na przyczepę za traktorem, a oni tam sobie bez tego najczęściej muszą radzić. Używają do tego zwierząt albo sami noszą, tutaj nie było jak przenieść tego mułem na desce pomiędzy łodziami, więc przeniósł sam. Choć wydaje mi się, że taka wprawa w przenoszeniu na głowie takiego ładunku jak cegły (jakieś kosze czy dzbany to się trzymają kupy a cegły nie) też nie jest tam taka częsta i wśród tamtejszych gość też pewnie podziw wzbudza.

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 18.08.2015 - 13:13

  • 0



#13

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A wiadra z wodą na głowie jak noszą? Kosze z ubraniami/jedzeniem? To wszystko jest wyćwiczone.

Aha i to jest jedyny argument, że to nie fejk? Słabo..
 

To się nazywa praktyka Danielu

Nie da się wyćwiczyć momentu upadania cegły. To jest niezależne od niego. Mógł wyćwiczyć noszenie cegieł, ale nie takie bezwładne wrzucanie na półtora metra, na to działają prawa fizyki. Gdyby miał te cegły powoli i symetrycznie ułożone to okej, ale nie takie ciepanie na ślepo(bo przecież nie widzi gdzie te cegły lecą i jak się ułożą).

Podsumowując: facet bez chwili namysłu i przymierzenia bierze cegły i nie widząc gdzie, wrzuca je sobie na głowę na wysokość 1-1,5m, układając przy tym krzywą mini wieżę, która się nawet nie chwieje(mimo, że jest cała pokrzywiona i stoi na głowie). Jak ktoś w to wierzy to spoko...


  • -1



#14

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tutaj ciężar ma mniejsze znaczenie, natomiast ważne jest ułożenie kręgosłupa a właściwie balansowanie nim (poprzykłada niech posłuży technika układania kamieni, tam też można odnieść wrażenie że kamienie trzymają się siłą woli^^,).

Balansuje się kręgosłupem a głowę utrzymuje w tej samej pozycji. Nie wszędzie ważne są muskuły.


Użytkownik Aidil edytował ten post 19.08.2015 - 08:13

  • 0



#15

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

A wiadra z wodą na głowie jak noszą? Kosze z ubraniami/jedzeniem? To wszystko jest wyćwiczone.

Aha i to jest jedyny argument, że to nie fejk? Słabo..
 

Tak, to jest jedyny argument, bo noszenie cegieł na głowie działa w taki sam sposób jak noszenie na głowie rzeczy, które wymieniłem wyżej. Wyćwiczyć można wiele rzeczy, ale dziwię się, że akurat Tobie muszę o tym pisać.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych