Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odzyskiwanie pendrive'a


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chciałbym się tu poradzić w sprawie, która zajmuje mnie już od jakiegoś czasu. Otóż po tym jak drukowałam sobie coś z pliku w punkcie ksero, mój pendrive nie widzi plików które są na nim nagrane. Początkowo myślałem że to sprawka wirusów, więc przeskanowałem go antimalvare i nawet wykrył kilka, ale po usunięciu wszystkiego problem pozostał. We właściwościach widać że zapisane jest 3,2 GB plików, gdy antywirus skanuje pendrive, widać że skanowane są poszczególne pliki. Lecz po otworzeniu, pendrive jest pusty.

 

Sprawdzałem że nie jest to wina samego sprzętu, potem bowiem nagrałem na tym "pustym" pendrive jeszcze parę plików i otwierały się normalnie, nie znikały. Z tego co widziałem na internecie, w takiej sytuacji należy wykonać obraz dysku i potem po prostu wgrać. Najpierw więc ściągnąłem TechDisk i zacząłem robić obraz dysku. I tu już na początku pojawił się problem. Pendrive jest traktowany przez komputer jako dysk I. Po wykonaniu obrazu dysku I i zapisaniu, gdy otworzyłem ten folder okazało się, że to skopiowany folder "programy" z dysku C. Potem próbowałem obrazować dwa inne dyski z listy ale też nie trafiłem na pendrive.

Ściągnąłem więc USB Image i wykonałem obraz właściwego pendrive, następnie tym samym programem wgrałem go na pendrive i... i po próbie otwarcia okazało się że pliki nadal nie są wykrywane.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 13.08.2015 - 19:37




#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Próbowałeś go normalnie sformatować?





#3

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Próbowałeś go normalnie sformatować?

lol, ale on nie chce utracić plików. Czemu więc format?





#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem, ale to może być jedyne wyjście. Albo próbować oddać go na gwarancji.





#5 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Spróbuj TEGO. Co prawda nie powinieneś być zmuszony do czegoś takiego ale nie wiem dokładnie co się stało z twoim pendrivem. Spróbować nie zaszkodzi.

 

Sprawdzałeś pendrivea na innych kompach?



#6

stary dziad.
  • Postów: 103
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ja też dostałem pendrive od mojej koleżanki i chciałbym odzyskać zdjęcia... :P Są na to programy i wszystko, ale kurde... w internecie takich rzeczy się nie robi i takim ludziom się nie pomaga.



#7

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Spróbuj Zaciekawiony - Pandora Recovery.

Generalnie się spisuje w takich przypadkach i jest turbo prosty w obsłudze. 



#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pandora widzi pliki. Tylko że podczas próby przeniesienia na inne miejsce wyskakuje informacja, że przeniesienie jest niekompletne. Po zignorowaniu przeniesiony plik otwiera się, ale pusty. Plik JPG - 0 kb, plik tekstowy 0 kb...

 

Uh...

Jednak sobie poradziłem. Jak wspominałem wcześniej, utworzyłem obraz dysku, tylko że nie dało się go wgrać na pendrive'a ani otworzyć, bo był to plik z rozszerzeniem .img. Postanowiłem poszukać programu jaki otwiera takie pliki i ściągnąłem UltraISO. Ten otworzył plik z obrazem i pozwolił wypakować całą zawartość na dysk D. Pliki są niezmienione, mogę je używać normalnie.

Jak się upewnię że wszystko zostało skopiowane i niczego nie zgubiłem, wyczyszczę pendrive'a i sformatuję. Choć może lepiej będzie kupić nowy, zobaczymy.

 

Teraz tylko muszę poczyścić komputer z duckduckgo i innych niechcianych dodatków.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 14.08.2015 - 02:02




#9

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypuszczam, że cały problem wynika z dość błahego w gruncie rzeczy powodu, a mianowicie ukrycia plików przez Twój program antywirusowy. Spróbuj uruchomić cmd (linię poleceń) i wpisać w niej takie coś:
  
A:
attrib -s -h -r /s /d *.*
 
Zamiast A w pierwszej linii podstaw literę odpowiadającemu Twojemu pendrive'owi. Powinno wystarczyć.



#10 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Jest taki wirus, ktorego objawem jest dokladnie to co opisujesz. Polowa biedy jezeli nie skopiowany zostal na kompa bo wtedy stracisz reszte danych. Sam padlem ofiara tego barahla



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych