Skocz do zawartości


Nautilus, śmieszne artykuły, ANALIZA


  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#46

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Proszę, o to i on -->> TWARZE W PRZYPADKOWYCH KSZTAŁTACH WOKÓŁ NAS

 

Od tego czasu (jak napisałam, artykuł powstał coś koło 2005-2006 roku) moje podejście odnośnie tego tematu uległo zmianie. Nie doszukuję się niczego paranormalnego w takich ,,wizerunkach''. Pareidolia - to jest wyjaśnienie tego wszystkiego.  :) 


  • 0

#47

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jackowski chce wypłacenia nagrody od Randiego za udowodnienie zdolności paranormalnych. Czyżby w końcu zgodził się na test w warunkach laboratoryjnych? Nie, po prostu zebrał teczkę podziękowań i to jest ten jego dowód.

https://www.nautilus...-sceptykow.html


  • 0



#48

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma napisane z kim jest ja rozmowa, ale po stylu wypowiedzi łatwo można się domyślić, że to bernatowicz. Wstydzi się swoich poglądów.
A jackowskiego korci żeby zgłosić się do randiego.

"Mówiłeś ostatnio, że są ludzie w Chinach, którzy bez problemu potrafią na przykład chodzić po wodzie czy lewitować.
"Tak. Bo to jest prawda."

Pamiętam jak swego czasu na stronie nautilusa pojawiło sie ogłoszenie że szukają ludzi którzy potrafią lewitować. Zgłosiło sie dwóch którzy twierdzili że mają taką zdolność. Ale potem jeden z nich nie odbierał telefonów a po drugim też słuch zaginął. Nazwano ich oszustami i był lament na stronie fundacji że jak tak można.
Śmieszny to jest Bernat bo teraz twierdzi że są chińscy mistrzowie którzy to potrafią ale mają zakaz. Bajki z cyklu za siedmioma górami.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 24.09.2017 - 09:45

  • 0



#49

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na miejscu Jackowskiego już dawno bym się zgłosił, czego się boi? Niech ukryją jakąś osobę i niech mu dadzą jej zdjęcie, jakiś ciuch i wyznaczą miasto w którym schowana osoba się znajduje. Niech ich nakieruje na nią i już.


  • 1



#50

RNO.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W jednym radiu którego słucham w tą sobote ma być audycja na żywo z bernatowiczem, chyba zadzwonie go spytać o kilka tych rzeczy z tego tematu bo faktycznie, co tam się dzieje xD


  • 0

#51 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

https://www.nautilus...-samolotow.html

 

 

Ten artykuł mówi wszystko o tym jak tępa jest załoga nautilus.


.., co do Jackowskiego... Jest to oszust i naciągacz kierujący się intuicją, ma doświadczenie w tych sprawach.


Użytkownik Aplikator edytował ten post 06.10.2017 - 19:54

  • 0

#52

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

FN i Ufo nad Mediugorie:

s904.jpg

https://www.nautilus...---fn-2017.html

I na pewno nie są to muszki?


  • 0



#53

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Up

Zaciekawiony, nie zbanowali Cię na Nautilusie? :omfg:

 

 

Czy mogą to być zdjęcia UFO? Odpowiedź jest jasna: jak najbardziej tak.

 

Twierdzenie w iście nautilusowym stylu. Coś jak: Czy orby na zdjęciach to mogą być duchy? Jak najbardziej tak. Dla nich wszystko jest bezdyskusyjne i stanowiące 100% dowód na zjawiska paranormalne. Jak wszedłem pierwszy raz na ten portal to stwierdziłem, że z tym ich bezkrytycyzmem nie można traktować go poważnie, co najwyżej poczytać i pośmiać się.

 

Niedawno minęła 12 rocznica "Ufo" w Zdanach. Oto materiał przygotowany z tej okazji przez FN:

 

https://www.nautilus...-w-zdanach.html

 

Mnie ciekawi czy członkowie tej ekipy naprawdę wierzą, że to było Ufo czy po prostu udają, bo boją się, że zostaną wyrzuceni, są zastraszani itp. Mnie oni przypominają komisję smoleńską z Bernatowiczem- odpowiednikiem Macierewicza na czele.

 

"Wątpliwości stają się tym większe, gdy weźmiemy pod uwagę podawane przez Nautilusa i współpracującego niegdyś z tą organizacją Rafała Nowickiego twierdzenia, jakoby pod koniec roku 2005 w Zdanach pojawili się reporterzy „Faktu” rzucający miskami i wypuszczający w powietrze jakieś balony mające imitować UFO. Widziało to wielu mieszkańców wsi. Czyli co, najpierw mistyfikacja, a potem w tym samym miejscu pojawia się nagle „prawdziwe” UFO? Żeby było śmieszniej, owe „prawdziwe” UFO również pojawiło się w „Fakcie”.

 

https://www.paranorm...140,2,blog.html

 

Wg mnie ten tekst wystarczy, żeby uznać Zdany za fejk, nie potrzeba żmudnej analizy zdjęć czy osobistej wizyty w Zdanach i rzucania miskami.


  • 0

#54

Janusz Gazda.
  • Postów: 13
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie :)
To ja wesoły Janusz od Ufo nad Warszawą.
 
Piszę tutaj bo to odpowiednie miejsce na to co dziś dostałem na swoją skrzynkę mailową od mojego wiernego fana (pozdrawiam). Ja pozwoliłem sobie zblurować dane i linki bo w przeciwieństwie do Nautilusa nie rozpowszechniam danych otrzymanych na maila :)
 
Więc zaczynamy.
 
gmmb07zw4y7g.jpg

do3ajf9if9ks.jpg

srhc44c77f97.jpg

f5nr6ntraheg.jpg
 
nqquasu5ob1w.jpg
 
0xtbh60lh4ga.jpg
 
yl7bbp82y5ag.jpg
 
edfz1iud1srd.jpg

Generalnie powiem tak. Sprawa pierwsza - obraźliwy i wulgarny mail - tutaj na paranormalne.pl wkleiłem pełną treść maila - czy jest on wulgarny i obraźliwy? Oczywiście nie jest ale zmanipulujmy wszystkich ! :) Niech wiedzą że do nas napisał cham i prostak :)
Nie dostałem mitycznej wulgarnej treści maila, zaraz po tym jak wkleiłem jego treść :)

Sprawa następna, tajemnicze zdjęcie z załącznika - co na nim jest - Pan Robert B. prowadzący wiadomości - w tle ufo (tak, to z Warszawy) na dole czerwony pasek z treścią BREAKING NEWS: UFO NAD WARSZAWĄ po prawej Smutny pepe i podpis FAKE NEWS jako logo stacji telewizyjnej. Zostało ono wysłane tylko do Nautilusa i nigdzie nie publikowane. Jaki jest za to paragraf, to chyba wie tylko sam Nautilus :)

Na koniec popatrzcie jak pięknie chcą się kimś wysłużyć żeby jego rękoma i słowami napisać coś w internecie, i jak bardzo nalegają :) SAMI NAWET WSZYSTKO NAPISZĄ. To dno totalne.

Pozdrawiam szalenie serdecznie
Janusz Gazda


  • 4

#55

Janusz Gazda.
  • Postów: 13
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejna epicka kompromitacja fundacji nautilus, wczoraj wrzucili artykuł który tutaj wkleję bo jest już usunięty ze strony głównej - ludzie obyci w internetach odrazu będą wiedzieli o co chodzi a dla reszty wytłumaczenie pod artykułem:

 

----------------------------------------------------

 

2 WRZEŚNIA 2018 UFO BYŁO OBSERWOWANE Z OKIEN POCIĄGU RELACJI TORUŃ-DRAWSKO POMORSKIE
  Nowszy    Starszy
2 września 2018 o 21.37 pasażerowie jadący pociągiem PKP z Torunia do Drawska Pomorskiego zobaczyli niezwykły widok – w chmurach unosił się nieprawdopodobny obiekt w kształcie odwróconego kociołka. Kolejni świadkowie (pasażerowie pociągu) zgłaszają się do FN.

Informacja o obserwacji UFO 2 września 2018 dotarła do naszego projektu monitorującego UFO kilka dni później, czyli 6 września 2018, kiedy to jeden z czytelników opisał niezwykły widok, który widział z okna pociągu dojeżdżającego do Drawska. Relacja została natychmiast skierowana do projektu „Otwarte Niebo”, pojawiła się w dziale RELACJE w naszym serwisie ufologicznym, czyli www.emilcin.com, a także została wprowadzona do katalogu widocznego w naszych serwisach, czyli UFO24.

From: Jacek Marcinkowski [dane do wiad. FN]

Sent: Thursday, September 6, 2018 3:36 PM

To: [email protected]

Subject: UFO nad Drawskiem

Dobrywieczór,

Chciałem poinformować o zdarzeniu z ubiegłej niedzieli. Mam na imię […], 46 lat. Po kolejnej kłótni w domu, wsiadłem w pociąg relacji Toruń-Drawsko Pom., gdzie mam rodzinę. Na ok. 5 minut przed Drawskiem, koło miejscowości chyba Stulejewo, zobaczylem na niebie dziwny obiekt w chmurach. To nie był żaden samolot, przypominał kształtem coś jak kociołek-starodawny garnek taki pękaty. Wyglądał jak z mgły - szarej takiej papierosowej. […] Pociąg szybko jechał i nawet przeszedłem dalej, by go móc chwile widzieć. Nie wiem, co mam jeszcze powiedzieć i komu.

Poinformowałem od razu rodzinę. Przepraszam za krótki opis, ale jestem człowiekiem skrytym i małomównym. Możecie podać dane osobowe, bo osób o takim nazwisku jak ja jest mnóstwo w Drawsku i okolicach, nikt nie rozpozna. […] Marcinkowski to tutaj jak Jan Nowak.

[…] Marcinkowski

PS: Czy macie może informacje o ludziach, którzy tego dnia widzieli coś podobnego?

 

Po tym, jak relacja trafiła do naszego systemu dostaliśmy kolejne potwierdzenie tej obserwacji. Świadkiem była osoba, która także podróżowała tym samym pociągiem. Jej opis UFO był bardzo precyzyjny, więc poprosiliśmy ją o wykonanie rysunku UFO. Poniżej e-mail, który dostaliśmy na skrzynkę XXI PIĘTRA (dział w FN) 7 września b.r.

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Friday, September 7, 2018 12:38 PM

To: XXI PIĘTRO FN

Subject: Obserwacja dziwnego zjawiska.

 

Witam Państwa.

 

Chciałam opisać bardzo dziwną obserwację, jakiej dokonałam w niedzielę 2 września 2018 roku. Tego dnia jechałam pociągiem do mojej siostry Zosi mieszkającej w Drawsku Pomorskim. Jechałam nim z Torunia. Moi synowie Daniel i Łukasz odwieźli mnie na dworzec, wsiadłam do pociągu i nie spodziewałam się że spotka mnie tak niezwykła rzecz.

Większość podróży upłynęło spokojnie, siedziałam w przedziale słuchając muzyki i patrząc za okno. Oprócz mnie w przedziale były jeszcze dwie osoby, młoda kobieta i mężczyzna, około 40 lat.

Kiedy dojeżdżaliśmy do Drawska, właściwie przed samym Drawskiem (zapamiętałam bo po chwili pociąg wjechał na peron i wysiadłam). Mężczyzna siedzący naprzeciwko mnie zaczął wpatrywać się w okno, wstał i szybko wybiegł z przedziału. To była taka szybka sytuacja że byłam mocno zaskoczona. Szybko wyjrzałam za okno i zobaczyłam to co wywołało u niego takie poruszenie. W chmurach które oświetlał księżyc wisiał KOCIOŁ - coś przypominającego kociołek odwrócony dnem do góry, wisiał a z jego dołu wydobywało się coś co przypominało mgłę/dym, obserwowałam to zaledwie kilka sekund po czym drzewa zasłoniły mi widok - pociąg jechał dość szybko.

Wiedziałam już co wywołało te poruszenie u tego człowieka. Ja też była zszokowana. Postanowiłam napisać do was za namową moich synów, obaj interesują się takimi rzeczami. Gdyby mnie nie namówili pewno bym zapomniałą o całej sytuacji z biegiem czasu.

W każdym razie - oprócz mnie ten obiekt widział ów Pan który jechał ze mną przedziałem oraz ta młoda dziewczyna, po tym jak wybiegł tez przyglądała się w okno wiec na bank go widziała. Ale po całej sytuacji tylko wymieniłyśmy spojrzenia i będąc w zadumie nad tym co widziałyśmy nie wypowiedziałyśmy ani słowa, a po chwili trzeba było już wysiadać, pośpieszała mnie poza tym siostra ponieważ przyszła na peron z pieskiem - naszą ukochaną Sonią i nie chciała aby piesek - choć mały sprawił problem.

Człowieka który był z nami w przedziale już nie widziałam, może uda się go odnaleźć - on potwierdziłby moje słowa. Także ta dziewczyna z przedziału.

Pozdrawiam […]

(nazwisko proszę zostawić do wiadomości redakcji)

PS: Przybliżona godzina obserwacji to 21.37 - znam dokładną godzinę gdyż tak jak pisałam wtedy słuchałam muzyki z telefonu, zaraz po tym jak ujrzałam obiekt spojrzałam na telefon - wyłączyłam muzykę (leciała moja ulubiona "Barka" co też dodało temu momentowi pewnego mistycyzmu - w moim odczuciu oczywiście jako osoby wierzącej) aby zobaczyć właśnie godzinę. Przypomniało mi się jeszcze że moja matka, babka i prababka - kiedy jeszcze żyły - cały czas powtarzały - są na niebie i ziemi rzeczy o którym się filozofom nie śniło. I ja taką właśnie widziałam.

Poniżej rysunek obiektu wykonany przez świadka.

 

HUZ49Cw.jpg

 

Nie można wykluczyć, że ten człowiek, który wybiegł z przedziału to… nasz czytelnik, który jako pierwszy opisał całe wydarzenie. Być może jednak byli jeszcze inni świadkowie tej manifestacji UFO – na ich relacje czekają koledzy z projektu „Otwarte Niebo” – adres projektu: [email protected]

 

artykuł dostępny jest jeszcze tutaj, jednak zapewne i stąd za chwile zniknie:

http://emilcin.com/r...gu-relacji.html

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dla niewtajemniczonych - Jacek Marcinkowski, Daniel, Łukasz, Sonia piesek - to ludzie występujący w patostremie tworzonym na youtubie przez Daniela Magicala - wszystko co tu jest spisane bezposrednio odnosi siędo tego co się na streamach odbywa. 

Nautilus jak zwykle nie zweryfikował niczego w tej relacji. Ktoś ich zrobił elegancko w balona aż cały wykop pod tagiem #danielmagical ma totalną bekę z pana redaktora B. Nic sie nie uczą.


  • 0

#56

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Umierał na raka jego teść. Ta potworna choroba potrafi sprawić, że cierpienie takiego człowieka przerasta ludzką wyobraźnię i nagle przestajemy „wierzyć w cokolwiek” - jak opisywał Krzysztof Jackowski. To były ostatnie godziny życia jego teścia.
Ale zacząłem myśleć o jego życiu, siedział w tym domu i czytał książki. Mógł obejrzeć tyle miejsc, a całe życie przesiedział z książką w ręku, trochę zmarnowane życie… I w tym momencie wielki huk! Słyszałem to ja, moja żona i córka. Wybiegłem z kuchni. Patrzę, a w gościnnym pokoju z dolnego regału spadły książki, mnóstwo książek – opowiedział Jackowski.

Więcej informacji: https://pikio.pl/krz...-nie-zyje-tesc/
Szkoda gościa wiadomo. Ale te książki to uhmmm...


  • 0



#57

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wiarygodnosc spolki Jackiewicz-Bernatowicz jest bardzo niska. Nie wiadomo czy to zdarzenie z ksiazkami faktycznie mialo miejsce czy ktorys z nich dodal historii smaczku, zeby bylo co napisac na Nautilusie. Polecam ponizsze video, gdzie jasnowidz uznaje miski rzucane przez dziennikarzy Faktu, czy tez ich znajomych w Zdanach za świdry obcych wiercące dziury w ziemi i sadzące byliny dla zachowania genetyki. Widać ze wymysla ta idiotyczna historie na miejscu. Kazda rodzina ktora placi mu kase za pomoc w znalezieniu zaginionych powinna to obejrzec i wyciagnac wnioski.

 


  • 0

#58

Sebastian111.
  • Postów: 18
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja lubię tą stronę, choć oczywiście mają wpadki, ale nie jest źle


  • 0

#59

Janusz Gazda.
  • Postów: 13
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tylko tutaj to zostawię :)

 

I29bFHf.png


  • 0

#60

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co to jest? Wygląda jak męskie przyrodzenie :o






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych