Skocz do zawartości


--> Kompendium Horroru <--


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Plakaty to dobry pomysł, chyba wrzucę je też w głównym ale post będzie baaardzo długi.

 

Orientuje się ktoś co to za horror o kanibalach przedstawiający czasy wojny w USA? Wendigo (ale jako człowiek) i te sprawy.


Użytkownik ✪Critter edytował ten post 28.07.2015 - 22:05


#32

Farea.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba szukamy tego samego. Ja mam w pamięci dwóch mężczyzn, gdzie jeden drugiego przekonuje do kanibalizmu (w sposób pośredni). Oglądałam to ponad 10 lat temu, nie pamiętam dokładnie fabuły, ale film zrobił na mnie wrażenie. Na pewno było coś o wendigo. Jeden ze znajomych polecał mi film Drapieżcy(1999) Ravenous  Jeszcze nie miałam okazji, aby go sprawdzić.


Użytkownik Farea edytował ten post 29.07.2015 - 12:53


#33 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Chyba szukamy tego samego. Ja mam w pamięci dwóch mężczyzn, gdzie jeden drugiego przekonuje do kanibalizmu (w sposób pośredni). Oglądałam to ponad 10 lat temu, nie pamiętam dokładnie fabuły, ale film zrobił na mnie wrażenie. Na pewno było coś o wendigo. 

Mówimy o tym samym filmie. Jak tylko cokolwiek znajdę to wrzucę.

 

Ja mogę polecić dwa filmy rodem ze Skandynawii. 

 

  • Trolljegeren (Łowca Trolli, 2010)

7534679.3.jpg

 

Czy zastanawiacie się, dlaczego w Norwegii jest tak mało chrześcijan? Sytuacja jest znacznie poważniejsza, niż się wydaje. To wszystko wina trolli, które przez wieki siały spustoszenie. Przekazy mówią o ich ogromnej sile i równie ogromnej głupocie. Brutalne i nieobliczalne nie wybrzydzają - jedzą wszystko, ale ich przysmakiem pozostaje krew chrześcijan. Rządy Norwegii od wieków dementują informacje o tych legendarnych stworach i specjalnej, tajnej jednostce, która zajmować się ma ich eliminacją. Sytuacja jest na tyle poważna, że również Polska jest zamieszana w spisek. Do tej pory nikt nie interesował się dziwacznym myśliwym, który rzekomo specjalizuje się w polowaniu na niedźwiedzie. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy grupa upierdliwych studentów zaczyna wokół niego węszyć. Szybko przekonują się, że niedźwiedzie to tylko przykrywka, a rzeczywistość to nie bajka i może zaboleć. Trolle, które znali z "Władcy Pierścieni" czy "Harry'ego Pottera" to miłe stworki w porównaniu do paskudztwa, jakie spotkają w norweskich lasach...

 

 

  • Når dyrene drømmer (Wilkołacze Sny, 2014)

7676431.3.jpg

 

Główna bohaterka tego filmu, 19-nastoletnia Marie (Sonia Suhl), zaczyna odczuwać, że przestaje panować nad swoim ciałem. To, co dzieje się z jej organizmem, wydaje się mieć dziwny związek z wydarzenia rozgrywającymi się na rybackiej wyspie, zamieszkałej przez jej rodzinę, a także z chorobą jej matki, która od lat porusza się na wózku inwalidzkim. Dziewczynę wychowuje nadopiekuńczy ojciec w małym domu w pobliżu morza. Bohaterka podejmuje pracę w zakładzie przetwórstwa rybnego, w którym pracują niemal wyłącznie mężczyźni. Poznając swoich współpracowników, uświadamia sobie, że jej rodzina skrywa tajemnicę, o których istnieniu nie miała dotąd pojęcia. Wrogie nastawienie ludzi, z którymi przyszło jej zarabiać na życie, budzi w niej niepokój nie mniejszy od tego, który wywołuję wyrastające na jej klatce piersiowej włosy. Chociaż miejscowy lekarz zapewnia ją, że wszystko z jej ciałem jest w porządku, Marie nie może się powstrzymać przed zadawaniem sobie pytań o to, kim tak naprawdę jest i jaka jest jej natura.

 



#34

Farea.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@critter to na pewno ten film ("Drapiezcy" z linku, który podałam) właśnie oglądam :)

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

#35 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Świetna sprawa, dziex @Farea. Długo go szukałem ;)



#36

MAHARET.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Skoro juz mowa o filmie skandynawskim, to chyba warto wspomnieć o "Let the Right One In" oczywiście w oryginalnej szwedzkiej  wersji! Nie jest to film dla miłośników "Zmierzchu" ani tez krwawych ociekających krwią  jatek...

Prześladowany samotny chłopiec spotyka bladą samotna  dziewczynkę...Wszystko w zimowej scenerii blokowisk które dobrze znamy..

Dosyć niecodzienne podejście do wampiryzmu, dla mnie warto obejrzeć...

 

"Pozwól mi wejść"

 

 

https://youtu.be/ICp4g9p_rgo   

 

https://youtu.be/gBUYWlc4ApA

 

 

A ponieważ żywię niezwykła sympatie do książek S. Kinga, które niestety zawsze lepsze są od ich filmowych adaptacji...Polecam "Pokój 1408"...Film o sceptycznym zwolenniku poszukującym duchów. Jak to zwykle u Kinga najbardziej szwankującym sprzętem do badan paranormalnych jest nasz pokiereszowany umysł...

 

 

https://youtu.be/xu9Ds7OK4_8


Użytkownik MAHARET edytował ten post 31.07.2015 - 02:40


#37 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

  • Wer (2013)

7569670.3.jpg

 

Po brutalnym zabójstwie amerykańskiej rodziny przebywającej na wakacjach we Francji pewien dziwny człowiek, żyjący w pobliżu miejsca zbrodni, od razu i na ślepo zostaje oskarżony o jej popełnienie. Obrony podejmuje się amerykańska adwokat Kate Moore (A.J. Cook) i jej zespół. Wierząc w niewinność swego klienta, decydują się na naukowe podejście do sprawy i chcą udowodnić miejscowym władzom jego fizyczną niezdolność do popełnienia zarzucanego mu czynu. Gdy Kate zagłębia się w historii tajemniczej rodziny, odkrywa dowody, które sugerują, że mogła odrodzić się niezwykła legenda. Gdy dochodzi do rozlewu krwi, Kate musi zrobić wszystko, co w jej mocy, by przetrwać i zapobiec rozprzestrzenieniu się chaosu.

 

 

  • Grace: Opętanie (2014)

 

7669356.3.jpg

 

"Grace: Opętanie" to opowieść inna niż wszystkie - widziana oczami osoby opętanej. Alexia Fast ("Jack Reacher: Jednym strzałem") występuje jako Grace - naiwna, śliczna dziewczyna. Jako nowa w college’u stara się dostosować do swobodnych zwyczajów panujących w kampusie i zaprzyjaźnić ze swoją współlokatorką. Lecz po potwornym przeżyciu, którego doświadczyła, Grace bez reszty poddaje się wpływom swojej zimnej babki (Lin Shaye) i surowym zasadom kościoła. Dręczona straszliwą śmiercią matki i głęboko zakorzenionymi, niszczycielskimi pragnieniami dziewczyna musi zwalczyć w sobie demona, zanim będzie za późno.

 


Użytkownik ✪Critter edytował ten post 01.08.2015 - 20:55


#38

opłoczeniec.
  • Postów: 59
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Człowiek pogryzł psa (C'est arrivé près de chez vous) -1992 - Trzech filmowców podąża śladami zawodowego zabójcy, który powoli wciąga ich w swój zbrodniczy fach.

Swego czasu film znajdował sie na indeksie pozycji zakazanych, oczywiście dziś po dziesiątkach slasherów tj Piła może nie mieć takiej siły rażenia.

cpp.jpg

 

Dom 1000 trupów - Chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać  w każdym razie jak pierwszy raz to obejrzałem potrzebowałem dźwigu aby szczękę podnieść z podłogi :szczerb:. Film maksymalnie ryje banię że się tak wyrażę.

 

The Thaw (Śmiertelna odwilż) - naukowiec ekoterrorysta + robale wypełzłe z wiecznej zmarźliny. Całkiem znośny zwłaszcza w upały.

the-thaw-900-1200.jpg


Użytkownik opłoczeniec edytował ten post 02.08.2015 - 14:45


#39

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z mojej strony takie propozycje:

 

Naznaczony

 

insidious_poster1-345x500.jpg

 

"Naznaczony" to intrygujący i zaskakujący horror, który bez trudu znajdzie swoje miejsce obok takich klasyków gatunku jak "Egzorcysta", "Omen" czy "Duch". Młode małżeństwo z trójką małych dzieci kupuje wymarzony dom. Ich początkowa radość zostaje jednak przerwana przez dziwne i niewytłumaczalne zjawiska, które towarzyszą im od momentu przeprowadzki. Po upadku z drabiny ich syn zapada w tajemniczą śpiączkę. Zrozpaczeni rodzice szukają wszędzie pomocy. Wkrótce przyjdzie im zadać sobie pytanie, czy to na pewno dom jest źródłem nękających ich zjawisk…

 

Nie przepadam zbytnio za horrorami, ale Naznaczony nawet nadawał się do oglądania.

 

Jest także druga część, o niezwykle oryginalnym tytule Naznaczony 2, ale tutaj raczej trudno według mnie go polecić do oglądania w charakterze poważnego horroru, bo pod tym względem jest cienki jak kompot z desek. Znakomicie natomiast sprawdza się w roli czarnej komedii (co raczej nie jest efektem zamierzonym przez twórców), a headshot czajnikiem w jednej z końcowych scen spowodował u mnie wybuch śmiechu. A to rzadko mi się zdarza.

 

Kobieta w czerni

 

WOMAN-IN-BLACK-FINAL-424x600.png

 

Nie wiecie, po co przyszła, że wróci bądźcie pewni. To widmo ciemności, to Kobieta w czerni – mówi legenda Crythin Gifford. W pobliżu opuszczonej posiadłości, po zachodzie słońca, pojawia się kobieca postać ubrana na czarno. Zawsze, wkrótce potem w okolicy umiera dziecko. Po śmierci właścicielki Domu na Węgorzowych Moczarach do miasteczka przyjeżdża młody notariusz Artur Kipps (Daniel Radcliffe), ma uporządkować jej sprawy spadkowe. Niewiele może się jednak dowiedzieć. Okoliczni mieszkańcy boją się mówić o tym, co zdarzyło się tu przed laty. W czasie odpływu sam Kipps udaje się do przeklętego miejsca. Nie przypuszcza, że przekraczając próg posiadłości, stanie się częścią przerażającej historii Crythin Gifford.

 

A ten był moim zdaniem znakomity. Nie ma w nim flaków, przemocy, potworów i klasycznych rozwiązań znanych w horrorach, za to jest opuszczony dom na odludziu, zimna i odpychająca strona wizualna oraz niezwykle intensywna atmosfera grozy, na tyle, że osobom o słabszej psychice raczej nie polecałabym oglądania go. 





#40

Silm4ril.

    Głos rozsądku

  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

 

Nie przepadam zbytnio za horrorami, ale Naznaczony nawet nadawał się do oglądania.

Jest także druga część, o niezwykle oryginalnym tytule Naznaczony 2, ale tutaj raczej trudno według mnie go polecić do oglądania w charakterze poważnego horroru, bo pod tym względem jest cienki jak kompot z desek.

"Jedynka" to moim zdaniem też komedia ;) Bardziej prymitywnych i przewidywalnych straszaków nigdzie nie widziałem. Chociaż klimat jakiś tam jest.

 

To i ja dorzucę jeszcze coś od siebie...

 

Sweeney Todd - demoniczny golibroda z Fleet Street

 

Sweeney-Todd-poster-sweeney-todd-460606_

 

 

Twórcą filmowej wersji teatralnego przeboju, jakim był "Sweeney Todd-demoniczny golibroda z Fleet Street", który w 1979 r. rzucił widownię Broadwayu na kolana, jest Tim Burton, jeden z najoryginalniejszych twórców współczesnego kina.

Benjamin Barker (Johnny Depp), młody, zdolny golibroda ma cudowną córkę i żonę, której zazdrości mu sędzia Turpin. Chcąc pozbyć się konkurenta, sędzia fabrykuje dowody, na podstawie których Barker zostaje skazany na deportację. Niewinnemu mężczyźnie udaje się zbiec po piętnastu latach i dostać z powrotem do Londynu. Pod zmienionym nazwiskiem, jak Sweeney Todd, planuje zemstę na swoich prześladowcach. Otwiera zakład fryzjerski i goli brody jegomościom, po których słuch potem ginie. W tuszowaniu morderstw pomaga golibrodzie pani Lovett (Helena Bonham Carter), która wykorzystuje ciała ofiar jak farsz do pasztecików. Jej cukiernia prosperuje coraz lepiej, ciastkami zajada się z upodobaniem cały Londyn, lecz Sweeney wciąż czeka, by wymierzyć sprawiedliwość sędziemu Turpinowi...

 

Jak każdy film Burtona, ten też mogę zdecydowanie polecić. Owszem, jest makabryczny, krew leje się strumieniami, krótko mówiąc: wrażliwszym widzom nie polecam. Za to na pewno zadowolony będzie każdy, kto lubi burtonowski klimat. Film jest mroczny, przerażający, a jednocześnie nie pozbawiony humoru. Poza tym to musical i mamy tu okazję usłyszeć (i zobaczyć!) naprawdę wspaniałe piosenki. Największym atutem filmu jest jego niespodziewane zakończenie, no i niegłupi wcale przekaz - nie pozwólmy, by żądza zemsty zrobiła z nas potwory.

 

Arachnofobia

 

7135347.3.jpg

 

Ekspedycja entomologa Athertona (Julian Sands) szuka obszarów nieskażonych przez cywilizację w nadziei na odkrycie nowych gatunków owadów. Badacze odkrywają groźnego jadowitego pająka. Ukąszony przezeń fotograf Manley umiera, zaś ciało zostaje przetransportowane do rodzinnego miasteczka zabitego, do Canaima. W trumnie jakimś cudem zabłąkała się samica pająka-zabójcy. Stworzeniu udaje się wymknąć na wolność i wydać potomstwo na terenie posiadłości doktora Jenningsa, który od dawna cierpi na arachnofobię, czyli paniczny lęk przed pająkami.

 

To z kolei całkiem przyjemna komedia grozy. Szczególne brawa należą się za to, że pająki nie są tu gigantyczne/zmutowane/kosmiczne, itd. To zwykłe pająki, które wzbudzają strach w całkowicie naturalny sposób. Nie ma tu ani grama CGI - jest za to całkiem miły klimat i kilka naprawdę śmiesznych scen. No i genialne pająki.


Użytkownik Silm4ril edytował ten post 04.08.2015 - 22:47


#41

opłoczeniec.
  • Postów: 59
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest taka fajna strona a raczej blog poświęcony Horrorom - podział na gatunki i drastycznośc + tytuły i zajawki. No nie zapodam ze względu na regulamin chyba że moderacja ładnie poprosi na forum :szczerb:  Dlaczego o tym piszę? Wywazane są tu drzwi dawno otwarte a tam można znaleźć sporo informacji dla fanów horroru - ja ze tak powiem zaliczam się do tego grona, uwielbiam horrory. Z tego co widzę podawane są tytuły znne od lat,łatwe do znalezienia w spisie stron hostujących filmy. Jednakowoż jak juz tu jestem to zapytam być może ktos kojarzy - film o apokaliptycznej sekcie, która wierzy że danego dnia o danej godzinie na Ziemię zstapi Szatan i wszystkich zyjacych zabierze do Piekła. Rzecz dzieje się w metrze lub kanałach, wyznawcy sekty zabijają wszystkich hurtowo ale sorki za spoiler jak nastaje odpowiedni czas popełniaja samobójstwo a potem :diabel:


Użytkownik opłoczeniec edytował ten post 03.08.2015 - 20:28


#42

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oglądał ktoś film ludzka stonoga?



#43

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oglądał ktoś film ludzka stonoga?

Ja obie części. I co?





#44

Aisengard.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

KLAUN

 

7683318.3.jpg

 

Ojciec w dniu urodzin syna zakłada znaleziony w opuszczonym domu kostium klauna. Po imprezie nie moze go zdjąć i okazuje się, że przebranie staje się częścią jego, a z czasem pojawia się też głód... na dzieci. Byłem pozytywnie zaskoczony tym niezłym horrorem. Spodziewałem się szmiry klasy C, ale jednak film ogląda sie bardzo dobrze. Trailer:

 

 

GRAVE ENCOUNTERS - TROPICIELE MOGIŁ

 

7372282.3.jpg

 

Ekipa łówców duchów (a raczej naciągaczy) postanawiają nakręcić kolejny odcinek do swojego programu w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym, w którym podobno dzieją się niewytłumaczalne zjawiska. Film typu found footage - jednak trzyma w napięciu i jest zgrabnie nakręcony. Polecam. Trailera nie daję, bo psuje późniejszy seans.

 

HUSK

7472396.3.jpg

 

Grupka młodych ludzi ma wypadek pośród pól kukurydzy, natrafiają na opuszczone gospodarstwo, wkrótce okazuje się, ze nie są sami a miejsce skrywa pewną tajemnicę. Standardowy scenariusz, ale sam film stoi na przyzowitym poziomie i jest to jeden z lepszych slasherów. Nie jest zaskakujący, ale przykuwa do ekranu. Warto poświęcić mu te 80 minut. Trailer polecam wyłączyć po minucie, aby nie zepsuć sobie też seansu :)

 


Użytkownik Aisengard edytował ten post 04.08.2015 - 18:12


#45

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Connor, ja nie. Sam opis fabuły tego filmu jest dla mnie wystarczająco ohydny i straszny.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 04.08.2015 - 18:05





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych