Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tolerancja, ksenofobia itp. - temat ogólny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#16

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja się wczoraj na fanpejdżu Korwina dowiedziałem, że wyroby od polskiego rolnika czy innego wytwórcy nieprzemysłowego są nielegalne, a nawet jeden pisał, że konfitury są nielegalne(!). Trochę dziwne, bo jadłem i naleśniki z konfiturą, i cielęcą kiełbaskę ze "sklepu ekologicznego", tato kupuje jajka od właśnie takiego "nieprzemysłowego" dostawcy, a niedaleko naszego domu stoi "foodtruck" z "piekarnią tradycyjną", gdzie można dostać różne bułki, chleb itp. Niektórzy żyją oderwani od rzeczywistości bardziej, niż ci się wydaje :)

 

 

Efekty niewielkiej ilości lektur w szkołach, ot co.

W szkole powinni uczyć podawania źródeł SOLIDNIE, "źródło: internet" i "źródło grafik:google" to wcale nie są wymysły. Teraz to sobie każdy może założyć "niezależny" portal i pisać tam, co mu się podoba. Już są tacy niezależni, że aż się powielają :P


Użytkownik McNugget edytował ten post 23.07.2015 - 13:10

  • 3

#17

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


 

 


 

Efekty niewielkiej ilości lektur w szkołach, ot co.

W szkole powinni uczyć podawania źródeł SOLIDNIE, "źródło: internet" i "źródło grafik:google" to wcale nie są wymysły. Teraz to sobie każdy może założyć "niezależny" portal i pisać tam, co mu się podoba. Już są tacy niezależni, że aż się powielają :P

Ani lektury, ani podawanie źródeł nie są problemem, lecz to, że w szkole nie uczą kwestionowania informacji, a wręcz oduczają go.


Użytkownik Wrty edytował ten post 23.07.2015 - 13:24

  • 2

#18

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W szkole to wszystko się robi aby spełnić podstawę programowa i nic poza tym(oczywiście wyjątki potwierdzają regułę). I najlepsze są klucze odpowiedzi, które są sztywnie ustawione bez żadnego marginesu na swobodne przedstawienie odpowiedzi .

A co do lektur, powinni w końcu dojść do wnioski, że pozycje, które mają po 1000 stron nie zachęca uczniów do czytania. Ani wiersze. Fantastyki troszkę by dali chociaż w gimnazjum i na pewno więcej uczniów by zaczęło czytać. Teraz jak ktoś czyta to się nie którzy dziwią co robi. Ach te czasy smartfonów i innych mobilnych urządzeń...

 

A co do tematu, Homoseksualistom pewnie koło zadka lata co wyrabiają ludzie na tych swoich marszach czy paradach.


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 23.07.2015 - 13:39

  • 0



#19

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Wrty: "Na maturze nie dostaniesz za do punktów" i "Lepiej daj jakiś bardziej znany przykład"? ;) Tak jest, zgadza się.

 

 

A co do tematu, Homoseksualistom pewnie koło zadka lata co wyrabiają ludzie na tych swoich marszach czy paradach.

Ja po przeprowadzeni się do większego miasta na studia chcę pójść na taki marsz, ale tak po prostu w "ubraniu cywilnym", ewentualnie jakąś małą flagą czy transparentem. Bardziej celem poznania ludzi i nowych doświadczeń. Podejrzewam, że większość osób też tam właśnie po to idzie.


Użytkownik McNugget edytował ten post 23.07.2015 - 13:41

  • 0

#20

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Homoseksualistom pewnie koło zadka lata

 

 

niefortunnieś to sformułował.

 

Jeszcze apropos tolerancji, mamy po prostu bzika. Kilka miesięcy temu była w Anglii afera, że żaden szkoleniowiec w Premiership nie jest czarnoskóry. Kurczę, jak długo oglądam football nie widziałem dobrego, czarnoskórego trenera, a oni mają problemy, że nie ma żadnego w lidze :D Ciekawe, kiedy pojawi się parytet na kilku szkoleniowców w zespole. Jeden czarny, drugi Azjata, a trzeci koniecznie "orientalny muzułmanin"


  • 0

#21

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja po przeprowadzeni się do większego miasta na studia chcę pójść na taki marsz, ale tak po prostu w "ubraniu cywilnym", ewentualnie jakąś małą flagą czy transparentem.

 

Ale po co? Transparent z jaką treścią?

Bardziej celem poznania ludzi i nowych doświadczeń.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

 

niefortunnieś to sformułował.

 : D


  • 1



#22

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


 

Kilka miesięcy temu była w Anglii afera, że żaden szkoleniowiec w Premiership nie jest czarnoskóry. Kurczę, jak długo oglądam football nie widziałem dobrego, czarnoskórego trenera, a oni mają problemy, że nie ma żadnego w lidze :D

Mnie akurat nie dziwi, ale z innych przyczyn, przecież według badań z 2011 W Anglii i Walii 48,2 mln ludzi (86 proc.) uznaje się za białych (w 2001 r. biali stanowili 91 proc.); w tym 14% muszą się też zmieścić żółci i ci wszyscy wymieszani (Mulaci, Zambosi i Metysi + wymieszani ze sobą itd.). No i jeszcze kwestia: ilu z tych czarnych gra w nogę, ilu zna się na tyle, by być trenerem, a ilu może być na tyle dobrym premierem, by być w Premiership szkoleniowcem ;)

 


 

( ͡° ͜ʖ ͡°)

To sam udział w czymś nie jest doświadczeniem? Po pierwszym koncercie byłem uwalany błotem po kolana, a całe włosy mokre od potu, co nie znaczy, że osoby, które wolały zamiast pogować posiedzieć na trawie (jakiej trawie... przecież na Woodstocku nie ma trawy po 3 dniach, jest tylko klepisko xD ) nie uczestniczyły.


  • 0

#23

Farea.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(...), Homoseksualistom pewnie koło zadka lata co wyrabiają ludzie na tych swoich marszach czy paradach.

 

Spotkałam się nawet z opiniami, że są przeciwni paradom w takiej formie i wcale się im nie dziwię. Ja bym takiej "reklamy" nie chciała.


  • 0

#24

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy takie zachowania i postawa powinny być uznawane za normalne i w dodatku Polska powinna być z tego dumna?

Przekrój całego społeczeństwa na paru obrazkach.

 

(+18 Uwaga wulgaryzmy)

http://hejty-na-fejsie.tumblr.com/

 

źródła:

http://wiadomosci.ga...1,18413351.html

http://natemat.pl/14...ch-komentarzami


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 23.07.2015 - 18:41

  • 2



#25

NTM.

    Nie dotykaj mnie...

  • Postów: 444
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ja przepowiadam, że zaraz-teraz ruszy fala oburzu ze strony hejterów, że naruszono jakieś ich "prawo do prywatności" czy inną wolność słowa.


  • 1

#26

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja przepowiadam, że zaraz-teraz ruszy fala oburzu ze strony hejterów, że naruszono jakieś ich "prawo do prywatności" czy inną wolność słowa.

Cóż tak to jest, jak ktoś nie widzi cienkiej granicy między wolnością słowa, a obrażaniem innych. Czasem jednak warto ugryźć się w język lub..... palce(?) xD


  • 0



#27

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niektórzy mylą wolność słowa ze zwolnieniem ze stosowania zasad savoir-vivre i argumentacji merytorycznej. Zamiast religii powinni wprowadzić filozofię lub zajęcia z etyki uczące, jak dyskutować bez "NIE BO NIE LUBIĘ" i odwoływania się do tego, co jakiś tam ksiądz czy inny papież powiedział.

 

Ta jakbym z racji, że nie przepadam za zupą pomidorową postulował o zakazanie festynów czy innych imprez, gdzie takowa byłaby spożywana oraz np. usunięcia informacji o tejże zupie z książek itp., bo co ona kogo obchodzi, a ludzi lubiących pomidorową uznał ze untermensch, bo ja jem serową i tak powinno być oraz szukał na siłę dowodów na szkodliwość spożywania zupy pomidorowej.


  • 0

#28

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dzieci, które widać na tych zdjęciach będą miały świetny przykład od rodziców. Takie rzeczy nie biorą się znikąd.


  • 0



#29

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie chcę mi się wierzyć, że np ta ładna dziewczyna na zdj, która wygląda całkiem normalnie wypisywałaby coś takiego, w ogóle to nie pasuje, ale no pozory mogą mylić. Aczkolwiek patrząc na całe zdj i podpis byłbym raczej skłonny stwierdzić, że to nie jej zdjęcie, tylko kogoś innego i autorzy bloga mogą mieć naprawdę problem. Bo o ile zdjęcia tych patusów w dresach z podpisami z samymi błędami są okej, to nie uwierzę, że ładna, schludnie ubrana dziewczyna w jakimś bogato wyglądającym domu(domku?) wypisuje takie rzeczy. Ktoś mógł po prostu z "fejkowego" konta wypisywać hejty używając zdjęcia przypadkowej osoby. Takich profili są tysiące i obstawiam, że w tym przypadku tak jest.

To, że są to odchyły to jedno, to, że ktoś nie musi tego lubić i tolerować to drugie, ale nikt nie ma prawa ich szkalować, namawiać do nienawiści, życzyć śmierci, itp. Trzeba też pamiętać, że wielu homoseksualistów nie szuka rozgłosu, nie afiszuje się z tym kim jest, nie chodzi na parady, a wręcz ich nie popiera, a swoje fantazje zostawiają w sypialni. Ale jak już wspomniałem "geje celebryci" sami szkodzą sobie i całemu światkowi homoseksualistów.


  • 0



#30

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pozory mylą, a poglądy nie zawsze są zależne od wyglądu. Poza tym niektórzy w prawdziwym życiu nigdy nie powiedzieliby takich rzeczy, ale jak piszą w internecie to przychodzi im odwaga.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych