Skocz do zawartości


Flota trójkątnych obiektów nad Rockland


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#16

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

sam zauważyłeś, że jedno z nich jest inne od pozostałych, że jest odbiciem... wygląda to trochę jakbyś się sam ze sobą nie zgadzał ;)

Ale to jedno może być wskazówką. Skoro na nagraniu pojawiają się jakieś odbicia, to tamte też mogą być spowodowane czymś podobnym, co nie znaczy, że muszą być takie same, nie ma tu zaprzeczenia.

 

 

Jest zaprzeczenie i to wręcz kabaretowe. Nie wiem Danielu co tam u Ciebie chyba pisałeś to na gazie ?

Jeden obiekt jest inny od tych trzech, ale to nie wyklucza, że one też nie mogą być jakimiś odbiciami świetlnymi. Wskaż mi tu zaprzeczenie.

Co prawda nie wyglądają jak refleksy świetlne, a dobrym dowodem na to jest fakt, że każdy z nich jak przecina linie kabli telefonicznych to miga.


  • 0



#17

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na tym króciutkim filmiku to mogło być właściwie wszystko - nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy UFO czy samoloty czy smoki. Tak więc mamy kolejny, jeden z tysięcy, przypadków bardzo słabo udokumentowanych (równie dobrze mógłby być w ogóle nieudokumentowany) przy których możemy jedynie wierzyć na słowo rzekomemu świadkowi. I to już zależy od każdego z osobna czy mu uwierzy czy nie, kwestia gustu, ale tak czy siak, nam zależy raczej na dowodach. Tak więc temu panu możemy co najwyżej pogratulować obserwacji (czego, tego nie wiadomo) i podziękować. Nic nam jego doniesienie do sprawy nie wniesie.

 

A co do kwestii głośności samolotów, to ja się nie zgodzę, że byłoby takie słychać. Jestem z Mińska Mazowieckiego, który leży chyba pod jakąś szczególnie uczęszczaną trasą samolotów zmierzających do i z Okęcia, które jest stosunkowo niedaleko (jeśli to nie jest szczególnie uczęszczana trasa, to ja nie wiem jak zakorkowane są te szczególne :P ). A nieco bliżej mam lotnisko wojskowe, MiGi-29 i śmigłowce często nade mną latają, tak więc mam porównanie. I o ile myśliwce nawet jak lecą dosyć wysoko słychać jednak dobrze (charakterystyczne "huczenie"), śmigłowce również są głośne (ale zarówno jedne i drugie latają najczęściej dosyć nisko, na pewno niżej niż rejsowe pasażerskie) o tyle tych rejsowych pasażerskich najczęściej nie da się usłyszeć (nawet w nocy, kiedy jest dosyć cicho), a nie latają jakoś super wysoko - w dzień da się zauważyć sylwetkę samolotu (nie jakiś punkcik), a w nocy wszystkie światła pozycyjne (i te które nie migają i migające, nie zlewają się, da się je wyodrębnić). I tylko czasem zdarza mi się coś usłyszeć, ale to też cicho.


  • 2



#18

Farea.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy filmik. Najpierw pomyślałam, że to jeden samolot (tak, wiem, że jedno ze świateł powinno być czerwone:), ale niebo jest dosyć jasne i nic nie widać pomiędzy. Jeśli to trzy obiekty, samoloty pasażerskie chyba nie latają tak blisko siebie?

Moim zdaniem to mogą być paralotnie, lecą dosyć wysoko, dlatego widzimy tylko jedno światło.


Użytkownik Farea edytował ten post 22.07.2015 - 15:02

  • 0

#19

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

samoloty pasażerskie

 

A wojskowe(uwaga bardzo nie dobre słowo używane w dyskusji o UFO brrr)?


  • 0



#20

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

samoloty pasażerskie

 

A wojskowe(uwaga bardzo nie dobre słowo używane w dyskusji o UFO brrr)?

 

Wojskowe mogą lecieć w takim szyku. Ale czy takim tempem? Nie wydaję mi się.


  • 0



#21

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie chodził mi o myśliwce, a bardziej transportowce, które bądź co bądź mogą latać wolniej. Według mnie i tak to dość słaby dowód na cokolwiek nawet wrzucone jest to w jakość 360p.


  • 0



#22 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Chłopaki znalazłem filmik w jakości hd zdaje się, gdzie jest doskonale widoczna budowa statku, jego kolorystyka, wszystko widoczne jak na dłoni itd. Zgadniecie jaki był tytuł newsa? "zbyt realistyczne by mogło być prawdziwe"...... 

 

Ehh i jak tu was przekonać :P


  • 0

#23

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

✪Critter

Nadal się nie dowiedziałem, co wyjątkowego jest w tych trzech świecących punktach, które widzimy na nagraniu, że mielibyśmy z wypiekami na twarzach je komentować?

 

Lecą one z fantastyczną, niemożliwą do osiągnięcia dla pojazdów wyprodukowanych na ziemi prędkością?

Nie.

Wykonują jakieś nieprawdopodobne z punktu widzenia człowieka manewry?

Nie.

Znikają i pojawią się w sposób niemożliwy lub chociażby trudny do wyjaśnienia?

Nie.

Wydają nieprawdopodobne dźwięki lub emitują niespotykane światło?

Nie.

Czy gdyby ktoś nie zaprezentował tego filmu w kontekście mody na zainteresowanie UFO, to czy ktokolwiek zwróciłby na niego uwagę?

Nie.

Nie, nie, nie - w czym więc tkwi fenomen lub chociażby niezwykłość tego nagrania?

Poza tym, że od biedy, jakby się człowiek chciał uprzeć - ale tak naprawdę, to ewentualnie mogłoby to podchodzić pod ufo?


Użytkownik pishor edytował ten post 22.07.2015 - 17:09

  • 1



#24 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

✪Critter

Nadal się nie dowiedziałem, co wyjątkowego jest w tych trzech świecących punktach, które widzimy na nagraniu, że mielibyśmy z wypiekami na twarzach je komentować?

 

Lecą one z fantastyczną, niemożliwą do osiągnięcia dla pojazdów wyprodukowanych na ziemi prędkością?

Nie.

Wykonują jakieś nieprawdopodobne z punktu widzenia człowieka manewry?

Nie.

Znikają i pojawią się w sposób niemożliwy lub chociażby trudny do wyjaśnienia?

Nie.

Wydają nieprawdopodobne dźwięki lub emitują niespotykane światło?

Nie.

Czy gdyby ktoś nie zaprezentował tego filmu w kontekście mody na zainteresowanie UFO, to czy ktokolwiek zwróciłby na niego uwagę?

Nie.

Nie, nie, nie - w czym więc tkwi fenomen lub chociażby niezwykłość tego nagrania?

Poza tym, że od biedy, jakby się człowiek chciał uprzeć - ale tak naprawdę, to ewentualnie mogłoby to podchodzić pod ufo?

Odbierasz wszystko bardzo zero jedynkowo. Dlaczego UFO zawsze musi towarzyszyć wyjątkowa prędkość i niebywałe zwroty podczas lotu? Poza tym jak takowe widzicie to mówicie, że filmik jest zmontowany. A jak widzicie zbyt dobrą jakość to mówicie, że jest zbyt dobra aby to mogło być prawdziwe. 

Obawiam się, że wy nie chcecie uwierzyć w niektóre rzeczy. To nie chodzi o niemożność.

 

Oczywiście nie zamierzam was namawiać (wolałbym was chyba po prostu przekonać ale to nie tylko ode mnie i dowodów zależy), ja w sumie też z dystansem podchodzę do tematu i was, sceptyków również rozumiem. Ale tak mi to wygląda, dajecie byle jakie wyjaśnienie (cóż, dobrze że w ogóle jakieś opcje proponujecie, ale...) i jesteście happy, a jak nie możecie dać wyjaśnienia to zamykanie sprawę jednym zdaniem bo bycie otwartym to grzech uznawany przez boga w którego tak wierzycie.


  • 2

#25

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odbierasz wszystko bardzo zero jedynkowo. Dlaczego UFO zawsze musi towarzyszyć wyjątkowa prędkość i niebywałe zwroty podczas lotu? Poza tym jak takowe widzicie to mówicie, że filmik jest zmontowany. A jak widzicie zbyt dobrą jakość to mówicie, że jest zbyt dobra aby to mogło być prawdziwe. 

No, dobrze ale w takim razie co proponujesz? Żeby każdą (przykładową) reklamówkę fruwającą w powietrzu analizować pod kątem pozaziemskiego pochodzenia?

Czy w ogóle nie analizować i a priori przyjąć, że to statek pozaziemski?

 

Obawiam się, że wy nie chcecie uwierzyć w niektóre rzeczy. To nie chodzi o niemożność.

 

Obawiam się, że to Twoja nadinterpretacja.

Równie dobrze mógłbym napisać, że Ty chcesz wrzucić tu za wszelką cenę film, który okrzyknięty zostanie jako dowód na istnienie UFO i dlatego się zżymasz, że Ci to utrudniamy.

Ale nie napiszę, bo to byłoby równie niesprawiedliwe, co krzywdzące.

 

Oczywiście nie zamierzam was namawiać (wolałbym was chyba po prostu przekonać ale to nie tylko ode mnie i dowodów zależy), ja w sumie też z dystansem podchodzę do tematu i was, sceptyków również rozumiem. Ale tak mi to wygląda, dajecie byle jakie wyjaśnienie (cóż, dobrze że w ogóle jakieś opcje proponujecie, ale...) i jesteście happy, a jak nie możecie dać wyjaśnienia to zamykanie sprawę jednym zdaniem bo bycie otwartym to grzech uznawany przez boga w którego tak wierzycie.

 

Są filmy, które można analizować, bo coś się na nich dzieje. Są i takie, które nie zasługują na słowo komentarza. Co w tym dziwnego?

Skoro, jak twierdzisz, rozumiesz sceptyków i  podchodzisz do tematu z dystansem, to skąd te pretensje?

Zamiast się obrażać na wątpliwości, może lepiej starać się je rozwiewać -  w trakcie dyskusji ze sceptykami?

 

A co do sceptyków.

Wyjaśnij mi proszę - skąd pomysł, że każdy, kto wyraża wątpliwości (tak jak w przypadku tych trzech światełek) albo chociażby zadaje pytanie, jest od razy sceptykiem?

A nie przyszło Ci do głowy, ze nawet zwolennik może chcieć się upewnić, że to co okrzyknął "ufem" jest nim rzeczywiście?

Choćby po to, żeby nie wyjść na idiotę, kiedy ktoś inny wrzuci filmik wyraźnie pokazujący, że to zwykła reklamówka (ta przykładowa)?

Widzisz, ja wychodzę z założenia, że wystarczy tylko jedno nagranie, na którym ewidentnie i niezaprzeczalnie ktoś uwieczni UFO.

Bo jeżeli choć jedno będzie autentyczne, to w zupełności to wystarczy jako dowód.

Dlatego wolę odrzucić te pozostałe 99, żeby móc samemu sobie powiedzieć, że to jedno jest w 100% autentyczne.

 

A poza tym - luzik.

To tylko forum fascynatów, którzy nie mają żadnego sposobu i możliwości na potwierdzenie lub odrzucenie czegokolwiek.

Co najwyżej mogą wyrazić swoja opinię - jakakolwiek by ona nie była.

Bo chodzi bardziej o rozmowę na interesujące nas tematy niż o udowodnienie swoich racji.


Użytkownik pishor edytował ten post 22.07.2015 - 17:40

  • 1



#26

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chłopaki znalazłem filmik w jakości hd zdaje się, gdzie jest doskonale widoczna budowa statku, jego kolorystyka, wszystko widoczne jak na dłoni itd. Zgadniecie jaki był tytuł newsa? "zbyt realistyczne by mogło być prawdziwe"...... 

 

Ehh i jak tu was przekonać :P

Dawaj. Czekam. A jak was przekonać aby nie wrzucać byle czego bez dokładnego sprawdzenia w np. google, różnych możliwości?


  • 0



#27 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

@Pishor, Nie mam ochoty się dziś rozpisywać. Wybacz brak cytatów ale padam z nóg dziś. Pierwsza twoja odpowiedź na cytat to 1, druga to 2 itd.

 

1. Przecież lepiej od razu wszystko skreślać na dzień dobry, tak? Otóż nie sądzę bo w żadną skrajność nie popadam, natomiast niektórzy tutaj popadli w przeciwległą skrajność. Nie chodzi o to żeby wszystko brać za statki kosmiczne, nie uświadczysz tutaj ani nigdzie indziej zdjęcia czy filmu, który bym opublikował mówiąc, że coś jest statkiem kosmicznym bo do tej pory nigdy jeszcze nie stwierdziłem czegoś takiego i zapewne długo jeszcze nie stwierdzę, chodzi mi bardziej o samo podejście. Choć jak mówiłem częściowo jestem w stanie zrozumieć, że jak na 1000 zdjęć trafi się ledwo jedno na którym rzeczywiście coś jest to można przywyknąć, że "zawsze" mamy do czynienia z fejkami itd ale z takim podejściem skreślimy nawet coś co mogłoby być ewentualnym dowodem, który wcale nie musi wyglądać tak jak sobie wyobrażamy.

 

2. Ja chcę tylko aby ludzie nie dyskwalifikowali niczego z automatu tylko byli bardziej obiektywni w swoich wnioskach. Ja staram się być obiektywny i z reguły niczego nie wykluczam. To raz. Dwa, ja niczego nie mogę udowodnić z wielu powodów, np. wielka ilość fotografii czy filmów to fejki lub zjawiska naturalne ale czasem jest tak, że jak ktoś nie chce dopuszczać możliwości to nie będzie tego robił. Nawet gdybym dał tu zdjęcie prawdziwego statku kosmicznego to sceptycy (jak zwał tak zwał) i tak wysłali by je w cholerę, że tak powiem.

 

3. Chodzi mi o to, żeby nie wyrabiać schematów. Przecież to jest możliwe aby dostrzec szeroko pojęte UFO, które jednak nie lata z nie wiadomo jakimi prędkościami i nie wykonuje niemożliwych zwrotów w powietrzu. Więcej o tym wyjaśniłem we wcześniejszym poście. Czasami mam wrażenie, że ludzie dobrze nie przeanalizują fotki czy filmu, a walą komentarz, że to ISS i ruszają dalej (to tylko przykład)... 

 

Widzisz sęk w tym, że niezależnie co dasz to sceptycy sprawiają wrażenie być wręcz zirytowani. Tylko nie wiem czy tym, że ich zdaniem na focie nic niema, czy tym, że wciąż ktoś próbuje wnieść coś jeszcze do tematu. Normalnie aż strach dodać kolejny temat z UFO :P

 

I i tak się rozpisałem. Najwyraźniej nie dało się tego uniknąć ;) 


Użytkownik ✪Critter edytował ten post 22.07.2015 - 18:41

  • 0

#28

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

✪Critter

 

Ależ ja to doskonale rozumiem - nie rozumiem tylko dlaczego podchodzisz do tego tak emocjonalnie?

 

Jeżeli uważasz, że trafiłeś ciekawy film, to go wrzucaj. I nie rób tego dla sceptyków, tylko dla tych (krytycznych) zwolenników. I dla siebie - jeśli Cię to naprawdę interesuje.

Jak go ocenią inni, to jakby nie Twoja sprawa i nie masz na to żadnego wpływu.

Zawsze będzie tak, że raz trafi się film lepszy, a raz gorszy - wszystkie nie mogą być dobre.

 

Ja tam lubię się poprzyglądać takim nagraniom, bo choć skłaniam się ku przekonaniu, że UFO (to kosmiczne) istnieje, to wiem też jak wiele fejków ludzie wrzucają w internet

Traktuję to jako okazję do przećwiczenia swojej spostrzegawczości i wyłapania elementów, które (wg mnie) wskazują na oszustwo.

Podobnie jest z filmami o duchach.

Też nie jestem w tym nieomylny i nieraz dostałem po łapach. Ale wiem przynajmniej, że staram się być krytyczny - i nawet jak "wyleję dzieciaka z kąpielą" w jednym, czy drugim  przypadku, to nikt mi nie powie (i sam to też będę wiedział), że łykam wszystko jak gęś kluchy.

 

I kiedy w końcu trafi się nagranie, przy którym mi szczęka opadnie, to będzie ono dla mnie tym cenniejsze.


  • 0



#29 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

1. Formacja 3 obiektów rozciąga się im dalej leci. Tak widocznie lecą tam 3 obiekty.

2. Mrugają w niejednolitych odstępach czasu. Już pierwsze podejrzenie lampionów.

3. Jak by nie patrzeć lecą z wiatrem.

4. Nawet pojazdy kosmiczne mają " przód ", gdyby nawet na siłę dopatrywać się tam jakiego kolwiek kształtu to dla czego ten pojazd leci bokiem ?


Użytkownik c✪nvers edytował ten post 22.07.2015 - 19:16

  • 0

#30 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

@pishor, rozumiem twoje stanowisko. I nie, w żadnym wypadku, nie podchodzę emocjonalnie, dziwie się jeśli wygląda to inaczej. Takie pierdoły jak internet nie wyprowadzają mnie z równowagi czy coś. Gdyby wszyscy się zawsze zgadzali to dopiero była by nuda ;p I jeszcze coś, jeśli chodzi o słowo "sceptyk" to jest ono dla mnie dosyć "szerokie" więc nie bierzcie tego do siebie kiedy nazwę tak jakąś grupę ludzi. 


Użytkownik ✪Critter edytował ten post 22.07.2015 - 19:38

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych