Skocz do zawartości


Kontrowersyjne nagranie UFO z Turcji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

W sieci opublikowano nagranie niezwykle poruszającego się niezidentyfikowanego obiektu latającego. Na uwagę przede wszystkim zasługują możliwości fizyczne uchwyconych obiektów, które zdają się przeczyć prawom fizyki.

 

 

Film pojawił się również na łamach programu Tureckiej telewizji Haber Turk. Prowadzący omówił oba przypadki zarejestrowanie na nagraniu dzieląc się swoimi spostrzeżeniami.

 

Na filmie powyżej możemy zobaczyć dwa przykłady niezidentyfikowanych obiektów latających których prędkość i sposób poruszania się budzi wiele kontrowersji. Nagranie nietypowego obiekty zostało zrobione w Turcji natychmiast wzbudzając zainteresowanie ludzi.

 

Szybkość z jaką obiekt się porusza, a w zasadzie "przeskakuje" z jednego miejsca na drugie robi duże wrażenie. W drugim przypadku obiekt startuje niemal z miejsca poruszając się delikatnie tuż przed startem w przeciwną stronę.

 

Przy użyciu obecnej technologii (a przynajmniej tej o której wiemy) nie ma realnych możliwości dokonywania w powietrzu takich manewrów. Gdyż ani technika ani ciało ludzkie na to nie pozwalają. 

 

Czy ten film może być jednym z kategorii "wyzwań dla sceptyków"? Oceńcie sami. Wszelkie opinie będą bardzo mile wdziane. Zapraszam do dyskusji na temat tego przypadku.

 

 

Tłumaczenie własne.

 

 

Źródło:

Latest UFO Sightings

 

 

 


  • 7

#2

Macabre.

    Oczywiście to tylko teoria.

  • Postów: 83
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wygląda mi to na efekty specjalne :/ Tajemnicza aura może być czymś co powstało w wyniku obróbki, a ruch obiektu przypomina mi efekty specjalne z filmów akcji albo w filmach o UFO :P Jak już kiedyś mówiłem nie znam się jednak na obróbce komputerowej.


Użytkownik Macabre edytował ten post 19.07.2015 - 18:10

  • 0



#3

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ufo jak UFO nic o nim nie można powiedzieć. Czekam w końcu na jakieś dobre video gdzie można wychwycić budowę/strukturę pojazdu.


  • 0



#4

Silm4ril.

    Głos rozsądku

  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wygląda to zbyt realistycznie... Przy tak niskiej jakości wideo można bardzo łatwo zmanipulować. Mam takie wrażenie, że wygląda to zbyt "łał-owo" na realne nagranie ;)

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego kiedy trzeba strzelić sobie słit-focię, albo nagrać śmiesznego kota na ulicy, to najwyższa jakość, HD, 3D, i co tam jeszcze - standard. Ale kiedy przychodzi zrobić zdjęcie UFO, to nagle dziwnym trafem nikt nie ma lepszego sprzętu do nagrywania niż kalkulator. Podejrzane.

Użytkownik Silm4ril edytował ten post 19.07.2015 - 18:37

  • 0

#5

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

10 minut pracy w Adobe After Effects. W sumie prosty efekt.
W dobie coraz tańszych, prostszych i lepszych narzędzi do efektów specjalnych każdy głupi może nagrać film i wstawić ładne UFO. JJest choćby bardzo dobry i darmowy program Blackmagic Fusion.
  • 0



#6 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Odwieczny problem się kłania :P Ja za słabe to nie uwierzą, jak za dobre to się wkurzą :P Ale faktycznie te dziwne błyski przy pierwszym obiekcie wzbudzają podejrzenia.


Użytkownik ✪Critter edytował ten post 19.07.2015 - 18:38

  • 0

#7

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Drugi filmik dużo fajniejszy, na pierwszym podejrzenie wzbudza ten błysk światła, kiedy obiekt przeskakuje. Jak w jakichś Star Warsach czy Star Treku. Ale przedmówcy mają rację, opierając się tylko na samych nagraniach za Holandię nie możemy stwierdzić czy są autentyczne czy sfingowane, można sobie gdybać.

 

Moim zdaniem filmiki wyglądają też jak typowe jutubowe fejki - krótkie, zbliżenie na obiekt (który pojawia się i znika równie szybko) i kuniec. I jeszcze jakieś takie trzęsienie kamerą. Najbardziej wiarygodne nagrania z NOLami są najczęściej długie, nawet jeśli NOLe występują tylko na krótkim fragmencie, są zarówno zbliżenia na NOLe (najczęściej widać tylko jakieś światła) jak i "panoramiczny" widok wraz z okolicą, co by można było porównać prędkość i kierunek poruszania się i rozmiary obiektu, no i w ogóle wszystko trzyma się kupy, tak jakby naprawdę autor miał ochotę nagrać coś ciekawego na niebie, co przypadkiem akurat ujrzał. A tutaj... No, cóż.


Użytkownik Legendarny. edytował ten post 19.07.2015 - 18:48

  • 0



#8

Cagligostro.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Drganie kamery można wyjaśnić dużym zbliżeniem, tak samo jak kiepską jakość przy cyfrowym zoomie. Wiadomo, że przeciętna zaawansowana komórka robi fajne filmy i zdjęcia obiektom, które są blisko, ale z tymi daleko nie radzi sobie już tak dobrze.
  • 0

#9

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Silm4ril, dokładnie! Mamy 2015 rok i wszystkie nagrania, na których rzekomo znajduje się ufo mają jakość tostera.  Nie widziałem jeszcze filmu, na którym "spodek" byłby widziany wyraźnie.


  • 0



#10

vermean.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwszy filmik rzeczywiście sprawia wrażenie zmontowanego, drugi natomiast wywołał u mnie dreszczyk. Co do jakości - kurde ludzie, nie próbowaliście nigdy nagrywać lub fotografować czegokolwiek w maksymalnym przybliżeniu? Nawet nie w maksymalnym, ale tak to wszystko wygląda, a chyba to rzekome UFO nie uprzedziło widzów o swojej wizycie, by zdążyli przygotować najlepszej jakości kamery/aparaty.


  • 0

#11 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Gdybym dostał taki film i wiedział że jest oryginalny, to bym się mocno nad tym faktem zastanowił. Ten filmik jest modyfikowany, nie wiem ile razy i przez kogo. Jak coś się bada to trzeba mieć to z pierwszej ręki w stanie nienaruszonym, w innym przypadku badanie nie ma sensu

.


  • 1

#12

Schwarz.
  • Postów: 60
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wypowiem się w kwestiach technicznych. Aby uchwycić UFO, które jest na tyle małe potrzeba by było obektywu o ogniskowej 300-600mm. Nie każdy ma taki, moje lustro ma max 55mm, http://i.imgur.com/Mecv3bx.jpg tutaj zdjęcie które ukazuje jakie detale można uzyskać przy matrycy 24megapikselowej. Niewielkie szczegóły. A przypominam, że to lustro którego sensor jest wielkości normalnej karty SD. W komórkach sensor jest mniejszy 3x od paznokcia, stąd ziemniakowa jakość. Żeby uchwycić UFO trzeba było by kamer pokroju takich których używają zawodowi "kamerzyści" w National Geographic. Jak na wykadrowany komórką film z maksymalnym zoomem, to ta jakość jest poprawna i niczego bym się nie doszukiwał na siłę, że efekty specjalne są dodane, bo słaba jakość. Mam nadzieję że trochę rozjaśniłem co i jak. Widzieliście kiedyś fotografa z obiektywem takim jakich używają paparazzi (mianowicie duże, długie, wiecie, kompleksy i takie tam), aby szedł sobie spokojnie ulicą i był wtapiającym się w tłum "gapią"? Raczej wątpię.


  • 0

#13

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzieliście kiedyś fotografa z obiektywem takim jakich używają paparazzi (mianowicie duże, długie, wiecie, kompleksy i takie tam), aby szedł sobie spokojnie ulicą i był wtapiającym się w tłum "gapią"? Raczej wątpię.

 

Oczywiście. A mało się takich osób kręci bo duży miastach, które żyją turystyką? Ciekawe też dlaczego żaden spotter nie zauważył UFO przyglądając się niebu/samolotom. Z ich sprzętem każde okienko w samolocie widać więc Ufo by było widać bardzo dokładnie.

 

No ale ok. Niech nagrania komórkowe rozjaśniają wszystko.


  • 0



#14

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Schwartz - ale to co pokazujesz, to zdjęcie. Nawet jeśli aparat może dawać ostre, duże zdjęcia to raczej nie daje filmów tej jakości. Mój daje zdjęcia do 12 MPx (ale właściwie taka jakość mi się nie przydaje) a filmy do 640/480 px. Po wrzuceniu na youtube konwersja pliku dorzuca swoje. Dlatego dobre nagrania dają właściwie tylko kamery, ewentualnie dobre aparaty dostosowane do robienia filmów. Moja siostra ma cyfrową lustrzankę z opcją filmów dobrej rozdzielczości, robiła tym dokument.

 

A ludzi z dużymi obiektywami widuję, nawet w miastach. Są to albo turyści albo lokalni miłośnicy fotografii.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 20.07.2015 - 12:34

  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych